Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Dołączę do grona zachwycających się tulipanami ;:63 Wszystkie masz piękne, ale tym razem palmę pierwszeństwa chyba przyznam tym pomarańczowym na schodach ;:108 Czy temu bzowi nie możesz przyciąć gałązek? Będą krótsze, ale mocniejsze. Na zdjęciach ten bez miał koronę kulistą, a przy takich wiotkich pędach będzie raczej zwisający. Zupełnie się na tym nie znam, ale ja bym chyba tak zrobiła. Oczywiście niczego Ci nie sugeruję, ale tak mi się wydaje na chłopski, a właściwie babski rozum :uszy
Czy Ty wiesz, co ja wczoraj nawyrabiałam? Przenosiłam pojemnik z rozplenicą Majesty i nie wiem jak to się stało, ale wypadł mi z rąk ;:145 I oczywiście musiał spaść zupełnie do góry nogami. Na szczęście trawy tylko trochę się połamały. Są zmiętolone, ale podparłam je i mam nadzieję, że coś z nich będzie. Nie są już tak ładne jak były, ale najważniejsze, żeby dotrwały do połowy maja. Jak pójdą do gruntu, to na pewno się wzmocnią. Jednak było mi bardzo przykro, że je tak potraktowałam ;:218
Słoneczka życzę :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Żarówiaste jak żarówiaste, choć ładne, ale liliokształtne w takim niemal pistacjowym kolorze ;:215
Soniu, kępy tulipanów w Twoim ogrodzie zachwycają zarówno kolorami i kształtami. ;:63
Jednak najpiękniejszym i najbardziej chwytającym za serce jest ten TULIPANIK na dwóch nóżkach. ;:167
Fantastyczny chłopczyk! ;:138
Słoneczka życzę, by babunia nacieszyła się wnusiem, a wnusio babcinymi kwiatkami. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród zielonej

Post »

Pewnie to inna trawa. Jest ich tyle na łące, można spotkać nawet fajne rarytasy :D
Widzę, że koperek już wzeszedł. U mnie też, ale kiepsko. Przez śnieg pewnie :roll:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, masz pomocnika w ogrodzie
Żadna pogoda mu nie straszna
Ciekawe jak długo będzie taki chętny :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Poszłam przed dziesiątą podlać nawozem tulipany w donicach. Uciekałam szybciej, niż wyszłam. Przenikliwy zimny wiatr, paskudnie. A już się szykowałam, że coś porobię, bo nie zapowiadali deszczu, tylko kilkanaście stopni. ;:223 Zamiast pracować, siedzę przy komputerze. ;:222

Aneczko Karol teraz rozwija się w takim tempie, że co tydzień, to inne dziecko. Dzisiaj wszystko można kupić i zazdroszczę mamom, że mogą ładnie ubierać dzieci. Moi synowie z czasów, gdy niczego nie było w sklepach. :( Tulipany są trochę pomarańczowe, pozazdrościłam Ci jesienią. :wink: Niestety okazały się ciemniejsze, niż na obrazku. Najczęściej jest odwrotnie, sprzedawcy jasne podkręcają kolorystycznie.

Ewuś muszę czerwonym tulipanom znaleźć ciekawe miejsce, a może znowu w donicy z innym kolorem. ;:218 Też miałam dwukolorowe zółto-czerwone, ale moja ulubiona ciocia się nimi tak zachwycała, że którejś jesieni zaniosłam i cieszy się nimi, już dwa lata. Jakaś żelazna odmiana, bo mnożą się i nie kapryszą, jak inne wymyślne.

Aniu to prawdopodobnie Sapporo, na początku są żółte, a z czasem bielutkie i bardzo długo kwitną. ;:215 Mam ich kilkadziesiąt, a jedna z kępek nie wykopywana od czterech lat, bo korzenie hortensji wrosły i nie chcę jej uszkodzić.

Kasiu pierwsze tulipany to Sapporo, a drugie Shirley. Te drugie z czasem mają coraz ciemniejszą obwódkę.

Iwonko dzięki. ;:196 Właśnie czekam na kwiaty lilaka. :D Już podpytuję posiadaczki Palibina, jak dużo można przyciąć. Najchętniej ciachnęłabym na jedno oczko. ;:224 Kupiłam takiego pokracznego, bo miał ładny, wysoki pień, a to było najważniejsze. Skoro hortensje tniemy radykalnie, to lilak pewnie podobnie. ;:218
Twoje Majesty przynajmniej żyją. ;:215 Ja wystawiłam do garażu, jak popikowałam pomidory, bo brakło miejsca na parapetach. Majesty to jednak ciepłolubna roślina i wszystkie padły. ;:145 Wysiałam następną partię i tej już nie ruszam z domu.

Lucynko dzięki, ;:196 słodziak kradnie serca wszystkich, w realu jest jeszcze milszy. :D Pojechał na dwa dni z rodzicami pływać w ciepłych basenach. Muszę się pokusić o policzenie tulipanów, pewnie kilka setek mam. Liliokształtny to Sapporo, z czasem staje się idealnie biały i długo utrzymuje kwiaty.

Seba mam naszą poczciwą trzęślicę, pięknie się rozrasta, a wysokie kłosy są ozdobą jesienią. To nie koperek, tylko marchew. :) Kopru nie sieję od lat, sam się rozsiewa i często towarzyszy kwitnącym roślinom. Najwięcej go na różance, ;:306 przy tarasie, blisko mam do zrywania. Siany często obsiadały mszyce, samosiejki są zdecydowanie dorodniejsze i bez lokatorów. ;:108

Gosiu Karol ma dopiero 14 miesięcy, pewnie kilka lat jeszcze babcia będzie autorytetem, a ogród ciekawym miejscem. :;230 Czekam na ciepło, bo teraz dwa razy w tygodniu jest u mnie. Głównym rodzajem aktywności jest chodzenie od drzwi balkonowych do wyjściowych i przynoszenie butów, żeby tylko wyjść na dwór.

Poszerzona rabata przed świerkami, powoli się zapełnia.

Obrazek

Lilie przesadzone na różankę całkiem ładnie rosną.

Obrazek

Tulipany Haakun i Curly Sue jeszcze nie maja dobrego towarzystwa w dawnym warzywniku.

Obrazek

Prymulka z marketu, od pięciu lat w jednym miejscu, pewnie trzeba podzielić i przesadzić.

Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu poszerzona rabata ślicznie się zaczyna prezentować! ;:215 Piękne te białe tulipany! ;:167
U mnie też wiatr, ale popołudniu zabieram się za prace ogrodowe... kurtka przeciwwiatrowa i walczę, bo niewiadomo ile nam się ta pogoda utrzyma ;:219
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Ależ te dzieciaczki szybko rosną ;:333. Karolek jest uroczy i ten uśmiech :) . Bardzo ciekawy ten lilak w formie płaczącej i właściwie pierwszy raz takiego widzę. Rabata, którą poszerzyłaś bardzo ciekawie się prezentuje z tymi trawkami ;:333 . Ależ Ty masz wielkie rabaty ;:oj . U mnie jednak sporo mniejsze są :roll: . Pogoda u mnie trochę lepsza ale to nadal nie to ;:222 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Tak, tulipany super, kiedyś najbardziej podobały mi się te klasyczne, duże, proste kielichy. A teraz coraz częściej zachwycam sie u Was tymi bardziej oryginalnymi, z ostrymi płatkami albo postrzepione.... muszę pomyśleć nad większą różnorodnością u mnie ;:218
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu Rabatka będzie imponująca... Jakie duże masz już lilie... moje takie karzełki ,że nie wiem kiedy zakwitną (czy w ogóle :roll: ) Prymulka śliczna lobię te skromne, one kwitną długo i obficie :D
Mam taką uratowaną z marketu za złotówkę i pięknie kwitnie tyle że na żółto :)
;:3 dni życzę .
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu rabata pięknie przybiera kształtów :) tulipany pięknie kwitną ten bordowy śliczny :) a lilie widzę też sobie radzą super ;:138
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu tulipany masz piękne, powiększona rabata jeszcze pomieści sporo roślin, to chyba dobrze :D
Soniu jak zwykle mam do Ciebie prośbę: proszę zrób zdjęcia swojej skarpy ;:31 Chciałabym zobaczyć i czegoś się nauczyć :D
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Po południu dość ciepło się zrobiło.Wsadziłam na skarpę kilka siewek turzycy Bronzita, ostnicy i podzieliłam czteroletnie kępy zielonych żurawek i przywrotnika. Wsadzam w wolne miejsca, na razie postanowiłam nie kupować żadnych bylin. :roll: Wczoraj wieczorem zrobiłam wreszcie kanty w trawniku, bo jak zobaczyłam wąsy po koszeniu, to się załamałam. Nienawidzę docinania nożycami, a M nie ma czasu na takie zabawy.

Obrazek

Basiu na poszerzonej rabacie już tylko kilka ostnic i jednorocznych posadzę i czekam na rozrośnięcie się bylin. Tulipany Haakun są idealnie białe, posadziłam je z bordowymi strzępiastymi, ale one trochę później się otwierają, dopiero widać pojedyncze. Też trochę pracuję popołudniami, bo zaległości rosną. :shock:

Obrazek

Ewelinko cudze dzieciaki zawsze szybko rosną. :D Lilak nie jest płaczący, :) tylko ma wiotkie pędy z pąkami kwiatów. Obetnę po kwitnieniu, żeby się wzmocniły i zagęściły gałązki. Powinnam, to zrobić teraz, ale chciałabym się przekonać, czy pachnie tak oszałamiająco, jak reklamują.

Obrazek

Aniu kupuję przeróżne tulipany, bardziej kieruję się kolorem na opakowaniu, niż innymi cechami. ;:173

Obrazek

Ewuniu lilii mam bardzo dużo, niektóre jeszcze większe, są rozrzucone w różnych miejscach, pokażę jak zakwitną. :) Rabata obsadzona podzielonymi bylinami, w tym roku będzie jeszcze pustawa, ale dosadzę jednorocznych. Zapełni się najpewniej samosiejkami, mam pełno przeróżnych. Dzisiaj wypatrzyłam setki szałwii omączonej, znowu będzie jej dużo, bo uwielbiam jej intensywny, niebieski kolor. ;:215

Obrazek

Mariusz rabata musiała się powiększyć, bo korzenie świerków sięgają daleko, więc byliny marniały w ich zasięgu. Trzy strzępiaste tulipany wyrastają co roku w kępie miskanta. Wydawało mi się, że wykopałam wszystkie, a sadząc trawę nie widziałam żadnej cebuli. Wyjątkowo żywotna odmiana. ;:108

Obrazek

Kasiu na rabacie już tylko trochę jednorocznych dojdzie. Nie sadzę już gęsto, bo na początku ogrodu stale tak robiłam i teraz mam wiele dużych roślin w zagęszczeniu. ;:222 Skarpy nie fotografuję w całości, ma 30 m długości i widać mój i sąsiada dom w całej okazałości. Pokażę Ci fragmenty dziś sfotografowane i dwa letnie zdjęcia. Najwięcej mam posadzonych trzmielin, ale ponieważ sama je ukorzeniam, to jedne małe, a inne już spore. W tym roku nie dałam rady ich przyciąć, wyglądają wyjątkowo nieporządnie. W czerwcu przytnę wszystkie na 15-20 cm wysokości. Koło tarasu mam dwie różanki. Jedna z wielkokwiatowymi i bylinami, druga z okrywowymi i lawendą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bukszpany złapały grzyba, a ostnica na tej rabacie nie przeżyła. Tylko tulipany Claudia nie zawiodły.

Obrazek
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u ciebie festiwal tulipanów w pełni, wszystkie śliczne.
A najśliczniejszy krasnalek wąchający kwiatki :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”