Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Waciąż podziwiam twoje wielkie dorodne, tonące w kwiatach hortensje,Cudne są.Marzy mi się ,żeby moje kiedyś takie widoki mi dały.:D
Róże, trawy,,piękności..
Zresztą u ciebie zawsze wszystko dopieszczone w każdym calu, piękne, dorodne, zdrowe, i pięknie ukwiecone,
Dlatego tak, lubię zaglądać do twojego ogrodu.
Ach,,,jeszcze zapomniałam.. jeszcze trawy zawsze mi się z tobą kojarzą, piękne je masz :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dorotko nie wiem od czego to zależy, ale jeden pęd Limelight ukorzeniałam dwa lata i nie udało się, a drugi na tym samym krzewie już tak. ;:131 Od wiosny rośnie w gruncie. Czyli jutro obie zdamy relację z zaglądania. :)
Obrazek


Aniu dziękuję. ;:196 Z pewnością Twoje hortensje po sześciu latach takie będą. ;:108 Masz tak zadbany ogród, że muszą się odwdzięczyć za troskę której im nie szczędzisz. ;:180 Tylko wody potrzebują, swoje mało nawożę, bo boję się zasolenia gleby.
Muszę znowu zrobić przegląd traw, bo dobrze w tym roku zniosły zimę, a nowe nabytki ładnie się rozrosły od wiosny. Najbardziej trawiasta rabata zachodnia. Trudno ją pokazywać, żeby domu nie eksponować. Ma 11 metrów, to też mój aparat jej nie kocha. :roll:

Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękną masz tą rabatę , co to ją nam tak szczędzisz na zdjęciach....
Przeeeeecuuuudnaaaa!!!!
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16581
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, napatrzyłam się na Twoje hortensje i już jestem cała happy :tan
To, że zmieniają kolor, jest ich zaletą. ;:333 Nie masz nudy w swoim otoczeniu. ;:333
Wiem, że Twoje ulubione barwy to...jedna barwa i jest nią biel, ;:108 ale przecież róż też ładny, delikatny, zwiewny, kwiaty wyglądają jak janiołki. ;:63
Dobrego tygodnia, Soniu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Zajrzałam do hortensji, ukorzenianej metodą z doniczką i jestem zadowolona, ma ładne korzonki. :tan Jak będę mieć chwilę, odetnę i pokażę dla Dorotki.

Olu dziękuję. ;:196 Rabata jest dość ładna, niewiele już na niej już zmieniam, dosadzam tylko trochę jednorocznych dla koloru. Niestety nie chcę pokazywać domu, więc najczęściej wstawiam jej fragmenty, lub poszczególne rośliny. Na końcu po prawej mało widoczny fragment z Red Baronem, bordowymi jeżówkami i rozchodnikami, oraz Pinki Vinki na pniu. Traw tam rośnie kilkadziesiąt sztuk. Największe, to sześć miskantów, dwie rozplenice i siedem hakonechloa. Poza tym drobnica: ostnice, turzyce włosiste, prosa i kilka Bronzit.

Obrazek

Lucynko miło, że podobają Ci się hortensje. ;:168 Lubię je jak są białe, ale masz rację, że zmiana barwy, wprowadza dynamizm na rabaty. Nigdy nie są takie same. ;:215 Dziękuję za życzenia, na pewno będzie miły tydzień, szykuję dokumenty na emeryturę. ;:306

Obrazek
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu to będziesz już emerytką.Ja też chcę .Szczerze zazdraszczam.
A rabaty z trawami i hortensjami cudne. ;:138 ;:138 ;:138
A wiesz ,że u mnie trochę przemokło i rośliny odżywają po tych upałach i suszy.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Alu miło. ;:168 Wiesz, że ja już mało się angażuję w pracę, dzieci doskonale sobie radzą. Teraz już oficjalnie będę mieć dokument, że jestem emerytką. :;230 Tylko Ci się wydaje, że miło siedzieć w domu. Na krótką metę tak, ale jednak jesteśmy przyzwyczajone do codziennej aktywności. Gdyby nie Karol pracowałabym zdecydowanie więcej, nie umiem siedzieć bezczynnie.
U mnie nadal sucho. Wczoraj wykopywałam lilie i na 25 cm suchy piasek. ;:223 Jak nie spadnie solidny deszcz, moje większe rośliny będą mieć ciężką zimę, bo osłabione brakiem wody. Szczególnie świerki i żywotniki, ich nie nawadniam, tyle co dostaną przy okazji nawadniania kropelkowego rabat.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu powiedz mi czy Red Baron u nas spokojnie zimuje?
Dziś wyrwałam się z dziećmi na zakupy i przyjechałam z Rozplenicą Rubrum. ;:124 Masz ją może? Jest szansa aby ją przetrzymać na drugi rok? I jakbyś mi mogła przypomnieć jeszcze nazwę tej ciemnolistnej trawy o którą kiedyś u mnie pytałam. Kurcze nie zapisałam sobie i skleroza..... ;:224
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Widząc to zdjęcie, po prostu oniemiałam z zachwytu ;:oj
Obrazek
Moje, mając więcej niż sześć lat nie osiągnęły takich rozmiarów. Ale dla mojego ogrodu to lepiej, bo nie potrafiłabym się z nimi rozstać, a wtedy już na pewno nie miałabym miejsca na inne zachcianki. Jestem ciekawa czy moja hortensja wypuściła korzonki. W piątek zaglądałam, ale nic nie było widać. Skoro mówisz, że nie zmarznie, to zostawię ją tak na zimę.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, a Pinky Vinky się mocno przebarwia? Jednak ja nie mam takiej hortensji.
Taka ciemna trawa, chyba jednoroczna, to proso?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Olu Red Baron mam od pięciu lat i rośnie bezproblemowo. Nie lubi tylko zbyt dużo wilgoci zimą.
Brązowa trawa to rozplenica Vertigo. Moja w donicy na pierwszym zdjęciu nie jest zbyt okazała.
Rubrum przechowuje co roku Marynia marpa, mnie się nie udało, więc już nie próbuję.

Iwonko właśnie dla takich widoków kocham hortensje. Na tym zdjęciu akurat dwie zrośnięte Limelight. Taki urok rabaty, jak sadzi się małe rośliny i wydaje się, że tyle miejsca się zostawiło. ;:306 Jeśli do tej pory pęd nie wypuścił korzonków, to oczywiście zostaw do wiosny. ;:108

Małgosiu Pinki Vinki mocno się przebarwia, choć ta na pniu jest w pełnym słońcu, więc nie jest to ładny róż. Duża ma mniej słońca, to zawsze ma ładniejszy kolor. Trawa w donicy po prawej to rozplenica Vertigo, niestety nie zimuje. Nie umiem jej przechować, więc traktuję jak jednoroczną.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród zielonej

Post »

Z moich doświadczeń również wynika, że hortensje z sadzonek zielnych bardzo dobrze sobie radzą, dużo lepiej, jak te z patyczków pozyskiwanych przy przycinaniu.
Jednak nie ma to, jak odkłady :)
Piszesz, że nigdy więcej cebulowych w doniczkach, z tym również się zgadzam, tym bardziej, że doniczki nie zawsze zabezpieczają przed gryzoniami.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Słoneczny dzień, ale jak momentami chmury zasnuły niebo, to czuło się chłód. ;:174 Nie oparłam się kolejnym cebulowym, bo jednak do donic na schody muszę sadzić dorodne cebule tulipanów, żeby ładnie kwitły. Kupiłam 12 sztuk tulipana Air i 20 sztuk krokusów białych. Wykopanych czeka kilkanaście odmian, bo jeszcze synowa przywiozła swoje balkonowe. Chyba część rozdam, bo nie mam ochoty na sadzenie wszystkiego. ;:131
Skoro wczoraj podejrzałam ukorzeniony pęd hortensji, to dzisiaj musiałam się nim zająć. ;:173 Rewelacyjnych korzeni nie miał, ale odcięłam, bo niecierpliwość zwyciężyła. :roll: Hortensja już posadzona w większej doniczce i będzie sama musiała pracować na korzenie, bez korzystania z zasobów rośliny matecznej.

Obrazek

Obrazek

Madziu hortensja z zielnej sadzonki znacznie ucierpiała, bo dzieci znajomych grały w piłkę i oczywiście udało się trafić dokładnie w doniczkę z nią. ;:174 Nie martwię się specjalnie, bo i tak wiosną będzie przycięta, ale żal że straciła dwa wierzchołki. Odkładów mam w tym roku kilkanaście, bo znajomi zaglądający do ogrodu złożyli zamówienia. :) Cebul mam sporo do sadzenia, ale wszystko powędruje bezpośrednio do gruntu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jaka różnica w porze kwitnienia i wybarwiania Limelight i Polar Bear.

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”