Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Czosnki masz śliczne! Czy Twoim tez żółkną liście? Może to taka ich uroda?
Strasznie sucho! Dziś się zachmurzyło i zapowiedzieli deszcz, ale im nie wierzę ;:185
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu witaj:)

Czosnki królują teraz na rabatach,ale warto je kupować ;:333 Sama mam zamiar dokupić jesienią. Zachwycam się nimi i przyglądam ;:108 Wczoraj z nosem przy ziemi szukałam wschodów werbeny,ale niestety nie zauważyłam,by kiełkowała ;:131
Floksa kanadyjskiego jak tylko spotkam to będzie mój,błękit cudny i można dzielić ;:108
Gratuluję pierwszego pąka różanego ;:215
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Emotków znowu brakło. :wink:

Iwonko zaraza dopada w każdym wieku, Ciebie wcześnie, mnie później. :D Zawsze wychodzę z założenia, że nie należy śpieszyć się z pieleniem. :;230 Ma się potem dużo samosiejek do upychania w wolnych miejscach. U mnie się to sprawdza doskonale. Aktualnie czekam na żeniszki, których też nie widzę. ;:131 Werbena potrzebuje dużo wilgoci i ciepła. Na pewno się pojawi, jak jej nie przeszkodzisz. Przywrotnik nie jest wyjątkiem, siewki znajduję w najmniej spodziewanych miejscach, pewnie ze ściętych kwiatostanów wytrzepię nasiona.

Obrazek

Lucynko mnie się wysłanie w kosmos zdarza też często. Najczęściej dowiaduję się o tym, jak zadam jakieś pytanie i potem szukam odpowiedzi. ;:306 Ala Biedronka od której go dostałam już rozszyfrowała, to przetacznik goryczkowaty. Czosnek karatawski kwitnie właściwie na biało, ale ma różowe pręciki i w całości wygląda jak brudnobiało- różówy. :wink:

Obrazek

Miłko uroda czosnków kończy się kuli kwiatów, niestety taka ich przypadłość, że liście bardzo szybko żółkną. Jak mam czas to obcinam, dziś trochę je skróciłam i od razu lepiej się prezentują. ;:108 Na szczęście u mnie prognozy się sprawdziły i ogród mam podlany. Tylko karatawski zachowuje ładne liście długo, ale on niski, ma 20 cm wysokości.

Obrazek

Aniu mam trzydzieści czosnków, ale rozrzucone po ogrodzie nie dają takiego efektu, jak posadzone w grupie. Niestety nie potrafię, jak Aneczka upychać, stale coś niszczę. ;:173 Od ubiegłego roku robię eksperyment z wysiewem czosnków. :;230 Mam cebulki jednoroczne i dwuletnie, za ile lat zakwitną. :?: Nie znam ogrodu w moim sąsiedztwie, w którym werbena się nie wysiewa, za wcześnie pielisz. :wink: Może rozsyp nasiona jesienią i przykryj korą lub włókniną, potrzebuje dużo wilgoci. Choć u mnie jest w suchych i mokrych miejscach. ;:131 Pąki kolorują się oczywiście na różach za 6 zł. ;:306 Może już w tym roku uda mi się je nazwać, bo zbudowały pokaźne krzaczki. :tan

Obrazek

Pytanie do Aneczki, dlaczego powojnik ma takie nakrapiane kwiaty. ;:174

Obrazek

Orliki coraz śmielej pokazują kwiaty, tylko dlaczego trzeba je fotografować na leżąco. ;:306

Obrazek

Obrazek

Eksperyment z ukorzenianiem w piasku się powiódł, nawet chciały kwitnąć, :shock: ale oberwałam pąki.

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wczoraj niewiele popracowałam, ścięłam ostatnie tulipany i pozbyłam się jednej obwódki z trzmieliny, która albo zmarzła, albo złapała grzyba. Czekałam, ale nie myślała wypuszczać młodych odrostów i tylko straszyła. M wykopał i na razie posadziłam samosiejki kocimiętki. ;:306 Pomysł na to miejsce pewnie urodzi się z czasem. Od 16 rozpętała się paskudna burza, patrzyłam jak ulewa przygniata małe rośliny do ziemi, a lilak Palibin znowu stracił pęd. Dziś mam wolne, to chmury wiszą nisko i pewnie znowu mocno poleje. Z jednej strony cieszę się, że nie muszę podlewać, ale ubłocone warzywa i świeżo posadzone cynie, astry i malutka turzyca Bronzita. ;:222 Najgorzej z sałatą, płukanie do jedzenia wymaga sporo determinacji. :roll:

Obrazek

Krysiu pomocnik szczęśliwy w ogrodzie, to ja też. :D Teraz już na rabatach coraz więcej koloru, a z warzywnika już coś można podjeść. Wczoraj dokończyłam przerywkę marchwi i pietruszki, bo ciągle brakowało czasu, a już spore. Od kilku dni podlewałam warzywnik, ale wczoraj podlało cały ogród. ;:215 Trochę za mocno padało, ale rośliny bardziej cieszą się z deszczówki niż wody wodociągowej. U mnie na piasku nie tworzy się zbyt mocna skorupa, więc tylko pazurkami wzruszam.

Obrazek

Seba miałam na myśli całokształt, ja mam taki charakter, że zarówno w życiu zawodowym, jak prywatnym bardzo dużo pracowałam. Gdyby Karol został ogrodnikiem i był z tego zajęcia zadowolony, to tylko zachęcać trzeba. ;:108 Tylko jedna hosta, o której zapomniałam ma dość mocno przemrożone liście. Irysów bródkowych mam dwie odmiany, oczywiście NN. Dostałam je od sąsiadki. Jedna mocno fioletowa, rośnie w strasznym miejscu, przy samym płocie i dziś po ulewie nie nadaje się do pokazywania. Druga prawie czysto biała, po przesadzeniu na lepsze stanowisko, :roll: nędznie kwitnie i choruje. ;:222

Obrazek

Obrazek

Elu porządek u mnie kończy się głównie na obwódkach. ;:306 Co roku dosadzam kolejne chciejstwa i zagęszczam rabaty. Na te pod samym domem nie mam pomysłu, więc pielę nieustannie, pełno chwastów zanim jednoroczne urosną. ;:108 Bratki już zaczynają się wyciągać, ale jeszcze długo postoją, bo zwisną z donicy. Niestety tulipany różowe kupione w mixie pod nazwą różowe. ;:306 Ostatnie trzy kwitną, nie miałam sumienia ich ściąć.

Obrazek

Aniu dłużej pocieszysz się swoimi czosnkami i innymi kwitnącymi. :) Moje czosnki już zaczynają mieć pojedyncze brązowe kwiaty. Białe Mount Everest dopiero zaczynają się otwierać. Angielki NN, które posadziłam w ubiegłym roku tak się spieszą, mają dużo pąków, tylko ciepła i nie za dużo deszczu im trzeba.

Obrazek

Ewelinko czosnki już niedługo przekwitną, inne kwitnące będziemy podziwiać. ;:215 Po wczorajszym deszczu znowu nastąpi przyśpieszenie, dziś już ponad 20 stopni. U mnie z różami to chyba szału nie będzie. ;:218 Zamiast podziwiać Chopiny podziwiam smagliczkę, która się pod nimi wysiała i kwitnie. ;:173

Obrazek

Aprilku podlewałam ogród przez dwa dni. Wczoraj polało solidnie, a dziś chyba będzie powtórka. ;:108 Cunningham's White młodziutki, ale miał kilkanaście pąków, zapomniałam okryć w czasie ostatnich przymrozków. ;:223 Kwitną Helsinki, ale dwa były przesadzane, więc mają po kilka kwiatów. Nie mam azalii wielkokwiatowych, bo nie chciały u mnie rosnąć. Co roku wypadały. Kupiłam Schneeperle, i kwitła w ubiegłym roku pięknie. Teraz mimo okrycia, straciła sporo pąków. Na razie otwiera pojedyncze.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Burza? Ulewa?! U mnie suchutko... Codzienne podlewanie :roll: Ale nie narzekam, bo to i tak o niebo lepsza pogoda, niz przez ostatnie tygodnie...
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

U mnie też przeszła burza, ale było już tak sucho, że wszystko jej wybaczyłam :wink: Dzisiaj delikatny deszcz może umyje roślinki :D
Śliczny ten biały irys, mam tylko nadzieję, że nie zarazisz mnie na całego białym kolorem, bo co ja zrobię z wszystkimi kolorowymi kwiatami ;:306
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu polało u nas nawet zbyt mocno i właśnie zaczyna ponownie. Mam nadzieję, że prognozy o słonecznej pogodzie w weekend się sprawdzą. Za dużo wody teraz przede wszystkim różom nie służy. ;:174

Małgosiu sadź białe jak coś wypadnie. :) Chyba trochę przeginam z tym białym, ale on tak rozjaśnia rabaty, że w każdej porze kwitnie coś białego, może nawet najwięcej białego. ;:173 Irysom coś nie mogę znaleźć miejsca. Przesadziłam spod płotu, bo berberys je zarósł i teraz nie chcą kwitnąć obficie. Pewnie po kwitnieniu znowu przesadzę w całkiem suche miejsce. :evil: Są białe, które urosną wszędzie, na przykład smagliczka nadmorska. U mnie nawet na betonie rośnie. ;:306 Zawciąg nadmorski rośnie na 8-10 cm ziemi, tuż przy kostce. Mam nadzieję, że sobie poradzi, bo tam mi najbardziej pasuje.

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu my wczoraj wieczorem podlaliśmy wszystko a od rana leje ;:223
Muszę pomyśleć o kilku sadzonkach roślin bez agro i kory, żeby mieć swoje siewki.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Pewnie ta chmura którą widziałam wczoraj na horyzoncie tak u Ciebie nabroiła ;:222 . U mnie popadało ale w miarę spokojnie. Dzisiaj ciepło ale tak jak u Ciebie chmury wiszą nisko i pewnie znowu popada. Sałata bardzo smacznie wygląda ;:173 . Biały irys przepiękny ;:138 . Właśnie takiego muszę sobie kupić ;:65 . U mnie róże zapowiadają się całkiem całkiem ( przynajmniej niektóre ;:224 ) ale wczoraj skoczka wyczaiłam :twisted: . Pierwszy raz mam z nim styczność i już go psikałam ale czy to coś da ?? Muszę chyba powtórzyć oprysk ale jakimś innym środkiem. No zobaczymy co będzie z tych moich róż. Smagliczka przepiękna, moja się nie wysiała albo wyplewiłam ją po prostu :oops: . Pozdrawiam i pogody życzę :wit .
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu pięknie kwitną orliki ;:63 czosnki są piękną ozdobą, no może mają mały mankament w postaci liści, ale można im to wybaczyć :) gratuluję ukorzenienia hortensji ;:63
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, pisałaś o skracaniu liści czosnków, no właśnie chyba muszę u siebie zrobić porządek, bo góra jeszcze nie kwitnie a dół wygląda już fatalnie, żółte i przysychające do połowy liście. Myślałam, że to wina i sprawa przymrozków, bo pierwszy raz mam czosnki... Czy jak je przytniesz nie ma to wpływu na kwitnienie? Bo moje dopiero będą się zabierać za ten temat, może za tydzień zakwitną...?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu u mnie żeniszka nie widać,a ja go tak lubię ;:224 Moja mamcia jak wpadnie w rabaty to tylko piach zostaje,musi być czyściutko i żadnych siewek.Wczoraj ją poprosiłam,żeby tylko szałwii trio mi nie wydziabała ;:oj
Strasznie sieje się u mnie taka niska trawa,chyba z wiatrem,jak wyszarpię to wielki kożuch.Chyba muszę każde wolne miejsce zapełnić roślinami.Myślę o floksach skrzydlastych i płożących roślinach.Ta trawa wszechobecna mnie wykończy.Tylko siedzę i pielę ;:223
A gdzie czas na relaks?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, pięknie i bardzo kolorowo w Twoim ogrodzie! ;:63 ;:63
Tradycyjnie dużo w nim bieli, którą tak lubisz. ;:333 Muszę przyznać, że i mnie coraz bardziej biel kwiatów pociąga. ;:108
Dzisiaj i moja działka dostaje porządną porcję ciepłego majowego deszczyku. ;:303
Cieszę się, :tan bo było już sucho, a nie mogłabym dzisiaj ani jutro podlać roślinek. ;:185
Życzę Ci ;:3 , by Twoje zmoczone roślinki osuszyło, a także byś mogła popracować sobie w ogrodzie. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”