Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Nie ma za co. Jak nie zawsze piszę to zaglądam. Dziś u mnie zimno a wczoraj lato było.
Przydał by się deszcz,sucho strasznie. Co potrzebujesz na te puste miejsca? Po co jedziesz na giełdę?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Alu nie mam jeszcze pomysłu, czekam jak podrosną samosiejki. Potrzebuję zasadzić większy kawałek na niebiesko, przed hortensją na pniu. ;:131 Na giełdę dopiero pod koniec tygodnia, przyjeżdża pani z trawami, może coś wypatrzę. ;:14 U mnie też już sucho. Jutro jadę Karola zabawiać w domu, więc nic w ogrodzie nie zrobię. Jeśli nie będzie deszczu, to tylko podleję wsadzone maluchy. Prosa nareszcie ładnie rosną. ;:215
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu mam nadzieję, że moje intencje zostały właściwie zrozumiane i nie masz mi ich za złe ! ;:196
Czosnki moje w tym roku prawie zniknęły...same badyle... ;:oj Cebulowe 2-gi sezon u mnie ;:222 W ub.roku - dziki ale czosnków nie ruszały a w tym roku? sama nie wiem.. :? Przecież uprawiam je od niepamiętnych czasów... ;:oj
Moje rodki dopiero zapączkowane a Twoim już piękne fotki pstryknęłaś! Kiedy siejesz czosnki? Nigdy tego nie robiłam a mam suche baldachy z nasiennikami w bukietach ... Jeszcze nie wyrzuciłam bo je lubię...
Zawciągi także u mnie jeszcze nie kwitną ...
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu u mnie też chłodno się zrobiło. Wczoraj to już w ogóle wiatr zimny i ponuro. Dziś chociaż w południe słonko wyjrzalo to trochę pospacerowałam. Posiedzieć w ogrodzie się nie dało , chłodny wiatr robił swoje... ;:222
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Maryniu jestem wdzięczna za ostrzeżenie, ;:168 doskonale zrozumiałam troskę. Czosnki przekwitnięte zerwałam i suszyłam w wazonie miesiąc, chyba w sierpniu wysiałam do ziemi. W kwietniu już ładny szczypiorek było widać. Ubiegłoroczne wykopałam za wcześnie, bo robiłam warzywnik i mi przeszkadzały. Jeszcze miały trochę zielonych liści. Dwuletnie wykopię, jak całkiem zaschną i zdam relację. :) Kwitnie tylko ten rodek za domem, bo ma zacisznie. Niestety Cunningham`s White stracił w czasie przymrozków wszystkie pąki. Dzisiaj oberwałam. ;:174 Zawciąg rośnie prawie na betonie przy samej kostce, to też chyba ma cieplej.

Olu tak zimno, że wybiegłam w polarze :roll: zrobić parę zdjęć. Wiatr wyjątkowo niemiły.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu witaj po małej przerwie ;:196
Ogród mimo zawirowań pogodowych tętni życiem i pięknymi barwami. No cóż ... nie każdy ma "takiego pomocnika". To fakt, że mały ale ile radości wnosi to każda babcia o tym wie.
Po kilku upalnych dniach u mnie tez przydałby się deszcz, zasiewy na warzywniku podlewane jakoś dziwnie zaskorupiają glebę i nie lubię tego dlatego często kładę cienką agrowłókninę aby zmniejszyć parowanie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród zielonej

Post »

A tam się narobi :wink: Ogrodnictwo to fantastyczne hobby, może przerodzić się w biznes :D
Ładne masz iryski, posiadasz więcej odmian ?
Widać, że hosty miały osłonę przed przymrozkiem - bez śladów mrozu ;:173
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jestem. :wit
Zawsze jak oglądam Twój ogród to jestem pod wrażeniem porządeczku....no tak wszystko ładnie i porządnie..... i czyściutko. ;:215
Ciemno fioletowe tulipany też mam i tylko czosnki do nich dołączyły porą kwitnienia, chociaż i tak nie kwitną równocześnie. Czosnki zahaczyły o końcówkę kwitnienia tych tulipanów, zastanawiam się jaka odmiana u Ciebie kwitnie z tymi czarnulkami? Jaki piękny ten floks niebieski, a bratek jaki masz śliczny? Nie wytrzymam, idę na bazarek. :wink:
Smardzów też nie odważyłam się spróbować, okropne to jakieś. :roll:
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

U Ciebie Soniu czosnkowe kule już w pełni rozwiniete, u mnie dopiero małe kuleczki popękały ;:202 I na pierwszy rózany pączek tez ciągle czekam ;:65 Coś tak widzę, ze wszystko u mnie wychodzi dopiero jak się pozachwycam na forum, to i u mnie się pojawia - to chyba umyślna sekwencja, żeby mnie nic nie rozpraszało :lol:
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Cudnie kwitną Ci czosnki ;:138 . Uwielbiam ich główki ;:108 . Masz rację, im dziecko starsze tym mniej słodkie ;:224 . Pąk na róży zapowiada masę kwiatów, która niedługo będziemy oglądać ;:108 . Już niedługo zaczniemy sezon różany ;:333 . U mnie szałwia też niebawem zakwitnie a mam młode sadzonki więc to bardzo mnie cieszy ;:108 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród zielonej

Post »

U mnie rododendrony Cunningham's White też podmarznięte. Kwiatów było malutko. Szkoda, bo w zeszłym roku wyglądały bajecznie. Ale już zaczynają kwitnąć pozostałe odmiany, szybko uzupełnią lukę po majowych rodkach ;:333 A masz azalie wielkokwiatowe?
U mnie makabryczna susza. Podlewam na potęgę...
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

na starość mnie ta choroba dopadła
To ja już jestem stara przynajmniej od 10 lat :;230 A wydawało mi się, że wtedy byłam jeszcze młoda ;:306 Jak to człowiek niewiele wie o sobie...
Moja werbena się chyba nie rozsiała, ale nie widzę również tej, którą wysiewałam na rabatach ;:185 Może u mnie będzie trochę później? Na wszelki wypadek nie szaleję z pieleniem, bo siewek ani widu ani słychu. Czekam na maki, aksamitki, cynie i inne różności. Siałam pierwszy raz i nie wiem jak wyglądają siewki i mogłabym niechcący je wyrzucić na kompostownik ;:303
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, szukam i szukam... nie ma! :shock: Nie ma mojego postu pozostawionego niedawno. :( A może wysłałam go gdzieś w nieznane...
Pięknie kwitną Twoje wszystkie czosnki, ;:333 a nawet nie wiedziałam, że karatawski kwitnie różowo, zakodowałam w pamięci biały kolor jego kwiatów. ;:108
Rododendrony i szałwia też śliczne. ;:63
A ta roślina kwitnąca białymi kwiatkami na wysokiej łodydze to może być dziewanna. ;:218
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”