Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u Ciebie floksiki w pełni kwitnienia! ;:oj U mnie jeszcze nic, ale może dobrze. Niech czekają na lepszy (cieplejszy) czas.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jak to się stało ze zgubiłam twój wątek ;:223 , ale skrupulatnie nadrobiłam zaległości i jestem pod wrażeniem kolorów twojej wiosny ;:215 Szkoda że borówki nie dały rady... zobaczę jak moje się spiszą, bo posadziłam 4 krzaczki. Soniu wszystkie hortensjowe badylki od ciebie stoją w ziemi z perlitem posadzone do wiaderek w foliaku i mają się nieźle, choć nie wiem jak korzonki, ale listeczki rosną prawie wszystkie jednakowo i powolutku ... jak już zrobi się cieplej to będę sprawdzać. Soniu chciałabym coś kolorowego do zadarnienia pustych miejsc między bylinami... masz jakiś pomysł :?:
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Oj u mnie też gdzieś trochę tulipanków wcięło ;:188
Floksy piękne u mnie zaczynają dopiero, jeszcze mało tego kwiecia widocznego :roll:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, Twoje floksy już tak obsypane kwieciem! :roll: Cudownie! ;:63
Wszystkie moje roślinki od Ciebie żyją i mają się dobrze, ;:333 ale jeszcze nie zakwitły. Muszę je obfocić. ;:108
Floksiki też. ;:108
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

U mnie floksy zaledwie pojedynczymi kwiatuszkami zakwitły, a u ciebie już tak ślicznie zdobią ;:215
Trochę mi zabiłaś ćwieka tymi przemarzniętymi borówkami, miałam sobie kupić , a teraz nie wiem co robić...
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ja zachęcona Twoimi złocieniami Crazy Daisy, które to posadziłaś w tak hurtowej ilości, zaplanowałam wysiew również białych jeżówek, aby ilość kwiatów zwalała z nóg :D
Ja ze względu na dużą działkę muszę sadzić rośliny w większej grupie, bo jak pójdę dalej, to tych mniejszych już nie widac :|
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . A wiesz, że ja nigdy nie widziałam Twojego warzywnika ;:173 ?? Szkoda róż ale mam nadzieję, że szybko nadrobią straty. U mnie w zasadzie poza ogrodówkami wszystko wygląda na szczęście ok. No może migdałek zatrzymał się w fazie pół-rozkwitu i klapa ;:222 . Mam nadzieję, że pogoda w końcu się poprawi bo jest strasznie beznadziejna i zmienna ;:222 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Słońce na przemian z deszczem, nieprzyjemny zimny wiatr, nie na takie dni czekamy. Babciowałam dziś, więc przynajmniej jedną przyjemność miałam, bawienie się z maluchem. Tak Karola umęczyłam w ogrodzie i na spacerze, że spał ponad dwie godziny. Nie zdarzyła się tak długa drzemka od dawna. :)

Alu zdaje się, że prognozy się zmieniają i ma nareszcie być ciepło. Na środę u nas już 19 stopni zapowiedzieli. :tan Wybieram się jutro do szkółki, może coś kupię i posadzę wreszcie, żeby poprawić nastrój i zapełnić dziurę po pęcherznicy. Cudo od Ciebie tak kwitnie.

Obrazek

Seba już nie mam chęci zajmować się borówkami. Znajoma jeździ zbierać na plantację, to i tak będę mieć zawsze świeże i tyle ile zechcę. ;:108 Niestety trochę nam przymrozki zepsuły humor. Nawet młode przyrosty hortensji bukietowych podmarzły. Spotkało to rosnące na najbardziej odsłoniętej rabacie. Truskawki dostałam od osoby, która przywiozła z Włoch, ale nie znała nazwy. Posadziłam jesienią, a w tym roku mam nadzieję spróbować owoców, ładnie kwitną. Karatawski ma trochę młodych cebulek, dołączę do lilii. :wink:

Obrazek

Kasiu floksy szydlaste już wszystkie kwitną, a twoje będziesz podziwiać dłużej, a może my też. :wink:

Obrazek

Olu na pewno cień im nie służy. Wszystkie moje były sadzone w okresie kwitnienia, więc nie zastanawiaj się tylko przesadzaj białego. Moje płomyki rosną na południowej skarpie i nigdy nie chorowały. Są takie żywotne, że nawet przez trzmielinę się przebił malinowy, który wykopałam bardzo dokładnie. ;:306

Obrazek

Basiu dobrze, że kwiaty rozwijają się w różnym czasie, możemy je dłużej podziwiać w kolejnych ogrodach. ;:215

Obrazek

Ewuś hortensje ukorzeniają się długo, 2-3 miesiące. To niestety zabawa dla cierpliwych. ;:173 Listki nie świadczą o ukorzenieniu, czerpią soki z patyka. Nie zaglądaj na razie, bo jak malutki korzonek będzie, to się zniszczy. Roślin zadarniających jest sporo. Najwięcej jest do miejsc cienistych, na słońce mam tylko rojniki i rozchodnik ostry. Płomyki szydlaste też, ale one są dość ekspansywne i całe lato tylko zielone. Najlepiej pokaż te miejsca, łatwiej będzie coś podpowiedzieć.

Obrazek

Aniu przykro, że tulipanów Ci ubywa, gryzonie albo wilgoć je niszczą. Ja już nawet nie liczę ile zjadły, po prostu dosadzam kolejne. Tylko kręgosłupa szkoda, bo jesienią trzeba się naschylać przy sadzeniu. ;:174 Płomyki krótko kwitną, ale jak już stworzą duże poduchy, to widać je z daleka. Najlepiej tulipanom w donicy na schodach.

Obrazek

Lucynko bardzo się cieszę, że to powiedziałaś, nie lubię wyrzucać roślin do kompostownika, lepiej niech rosną w nowych miejscach i cieszą właścicieli. Jak floksy się rozrosną, to już ładnie kolorują rabatę.

Obrazek

Małgosiu namęczyłam się z borówkami, bo przygotowanie stanowiska dla nich, to droga przez mękę. Dwa lata owocowały, ale to małe krzewy, więc za wiele owoców nie było. Liczyłam, że już teraz zaowocują, a tu nici. ;:223 Jak nie spróbujesz u siebie, to się nie dowiesz. ;:108 Jeszcze różowe płomyki dla Ciebie. :)

Obrazek

Dominiko moja działka niewielka, a też sadzę dużo roślin jednej odmiany lub gatunku. Oczywiście jakieś pojedyncze chciejstwa też muszą być. ;:173 Białe jeżówki to będą twoje i moje ulubione kwiaty, mam ich ponad pięćdziesiąt. Złocienia trochę rozdałam, ale i tak ponad dwadzieścia rośnie. ;:306 W tym roku również Maruna będzie sadzona w hurtowych ilościach, bo mam jej setki. Zwykłe purpurowe jeżówki nie kapryszą i ruszają wcześnie. Moje już takie.

Obrazek

Ewelinko moje warzywa od dwu lat rosną w różnych dziwnych miejscach ogrodu. Truskawki między klonem palmowym, a liliami. Sałata w tym roku za różą Leonardo i Amanogawą. :;230 Wszystko przez gryzonie, które niszczyły mi wszystko co siałam. Powoli przenoszę warzywnik w inne miejsce, ale jeszcze nie do końca wszystko przygotowane. Różom powycinam zmarznięte liście i jakoś przeboleję. ;:174 Dzisiaj usłyszałam taką optymistyczną prognozę pogody, że od razu zaplanowałam wyjazd do szkółki, jak będę jutro wracać do domu. :heja

Obrazek
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Sonia, spaceruję sobie wirtualnie po ogrodach i jak widzę straty to ręce opadają. U mnie też wszystko jakieś takie dalekie od wiosennej radości. Borówki o dziwo przetrwały, ale już wszelkie kwitnące poziomki są czarne w środeczku. Podobnie wiśnie na niższych gałęziach. Z roślin ozdobnych to nawet nie wymieniam, bo znowu zrobi się koncert zażaleń. Pewnym jest, że takiej "wiosny" to nie mieliśmy dawno. Pamiętam jak z rok czy dwa lata temu martwiliśmy się upałami i wiosenną suszą.. nie mogłoby wypośrodkować tej pogody :lol:
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu - zwróciłam uwagę na fioletowe tulipany na ostatnich zdjęciach. Doskonałe kolory! Uwielbiam tupiany i ich rożnorodność! Piękną wiosnę pokaujesz.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit . Czyli Twój warzywnik to taki niezdecydowany jest skoro tak ciągle podróżuje ;:224 . Prognozy owszem fajne ale u mnie okropnie wieje ;:222 . Życzę udanych łowów ;:131 i pochwal się co tam kupiłaś ;:108 . Tulipanki ślicznie otworzyły u Ciebie buźki , u mnie też ale nie mogę przy tym wietrzysku zrobić zdjęć :shock: . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu Ty chyba w jakiś ciepłych krajach mieszkasz :D Taka wielka jeżówka? U mnie pojedyncze listki wychodzą po zimie ;:224 Floksy? ledwo u siebie pączki oglądam. A te różowe tulipki to chyba Claudia, to też późny tulipan a tu proszę, jeszcze w kwietniu się otworzył ;:oj
Babcie strasznie męczą dzieci, potwierdzam, jak wracamy z wizyty u mojej albo męża Mamy, to dziecko mamy nieprzytomne :;230 Wyśmiane, wykrzyczane i wybiegane :D
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu! Piekne masz tulipany! Ja je uwielbiam! A te fioletowe, o które pyta Ewka, to nie są czasami biedronkowe? Caludia?
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”