Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko jakie ładne ozdoby do ogrodu, masz talent ;:333 Wszystko ładnie kwitnie, tniesz róże a u mnie przymrozek i śnieg, aż drżę żeby to nie zaszkodziło paczkom ciemierników, bo rok temu tak straciłam kwitnienie. Nie mam ogrzewania doglebowego ;:185 a krokusy jak posadzę kilkanaście sztuk to za parę lat mam jeden... góra dwie sztuki ;:oj
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Marysiu staram się jakimiś ozdobami ogród rozweselić, a jeszcze jak mi się uda wykonać coś samodzielnie to cieszy.
Róże poprzycinałam bo bardzo szpeciły suche badyle, kopczyki ziemne nad nimi dalej usypane, jak je zlikwiduję to przeprowadzę jeszcze raz cięcie korygujące. Mam 3 róże pnące do których są obawy czy mi nie zmarzły całkowicie.
Krokusy u mnie fajnie się rozmnażają, sadziłam po 5 cebulek, a po kilku latach kępki się rozrosły. Natomiast tulipany, żonkile mam tak na 2- 3 sezony, co roku jest mniej kwiatów, żonkile giną samoistnie, a tulipany rosną tylko w liście. Wykopywałam je co dwa lata, ale to im nie pomogło. Jakieś słabe teraz są cebulki, krótkowieczne.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

DOrotko, bardzo podobają mi się Twoje donice ;:63
Brateczków widzę, ze sporo nakupowałaś. U nas na ryneczku jeszcze się nie pokazały :( A tak bardzo już bym chciała obsadzić nimi donice i skrzynki.
Z cebulowymi mam podobnie. Krokusy jeszcze jako tako rosną i nawet przyrastają. Żonkile wszystkie wyginęły z wyjątkiem dwóch starych odmian, a tulipany idą w liście :roll:
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Wiolu dziękuję ;:196
Brateczki zostały posadzone do donic, trochę rozjaśniłam nimi szary wiosenny dzień. Część zostawiłam muszę posadzić na rabatkę, jak pogoda pozwoli to jutro pójdą na miejsce docelowe. Dlaczego u Was bratków nie ma nie rozumiem, u nas jest multum, nie wiadomo jakie wybrać bo są przepiękne kolorki.
Udało mi się skrzynki umyć, zapomniałam tylko o donicach, teraz czeka mnie sadzenie pelargonii.
Kiedyś była dyskusja na forum odnośnie cebulowych, odmiany teraz można kupić przepiękne szkoda że są tak krótkowieczne, słabe.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko, widzę że i Ty masz sporo bratków... no już posadzone, a moje jeszcze czekają...
Gdybym tylko miała ogródek przed blokiem, to dawno bym je miała posadzone.. a tak... muszę czekać na odpowiednią pogodę i iść... trochę to wkurzające.. ;:219
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Gabrysiu bratków kupiłam w tym roku dużo, wczoraj udało się wszystkie do końca posadzić. Rabatka przy wejściu zrobiła się kolorowa.
Wiem co to znaczy działka na odległość ja tak miałam. Dziś mam ogród przydomowy, ale czy tak wszystko zrobione w nim na tip- top- NIE!!! Jak już jestem bardzo zmęczona, a tak miałam wczoraj odpuszczam, mówię zrobię jutro. Dziś pada, a ja jestem zła bo mogłam do końca roślinki zasilić nawozem.

Wczoraj pierwszy dzień wiosny spędzony pracowicie na ogrodzie. Przy ptasich śpiewach, bardzo fajnie się działało. Odwaliłam kawał dobrej roboty, mąż dzielnie mi pomagał ;:215 wywalił kompost, także mam kompostownik pusty, mogę zapełniać. Dziś deszczyk pada, więc idę sadzić do skrzynek pelargonie.
Czekam na paczkę z liliami ;:138 każda przesyłka tak mnie cieszy.
Coraz więcej krokusów rozkwita, jest kolorowo. Natomiast marnie przeżyły wrzosy i wrzośćce, kilka musiałam wyrzucić. Reszta zostanie przycięta, może odbiją, a jak nie to wykopię.
Ależ się teraz rozlało ;:333
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Ślicznoty stworzyłaś Dorotko ;:138

Ja wczoraj też dałam po garach w ogrodzie.9h i czystka w ogrodzie :;230 W ruch poszły piły ręczne i mechaniczne :;230 Płonęło ognisko w lesie :;230
Dzisiaj leje jak z cebra a ja mam wszystko zrobione :heja Zajmę się pikowaniem ostatnich pomidorów.
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

No to czego nie widzimy rabatki bratkowej Dorotko? Ja na razie nie widziałam ładnych kolorów ale może skoczymy w najbliższym czasie do Krakowa to też przywiozę, chociaż wycinka i armagedon gałęziowy nie sprzyja takim nasadzeniom. Porządków nie ma jak robić, bo pogoda do bani! Nic trzeba przeczekać! Poproszę o zdjęcia bratków ;:180
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Magda ostatnio mnie też ogród i pikowanie pomidorów pochłonęły na całego. Noc z bólu dłoń nie przespana, ale co tam udało się dość dużo uporządkować, a jeszcze wiele prac przede mną. Jak deszcz padał to robiłam porządki w donicach i pikowałam pomidory, jak była pogoda zajmowałam się cięciem iglaków.

Marysiu no i nie zrobiłam zdjęć rabatki z bratkami, a przed chwilą biegałam po ogrodzie z aparatem. W czwartek udało mi się dokupić kilka bratków miniaturek, bardzo mi się one podobają. Próbowałam trzykrotnie wysiewać, żadne mi nie wykiełkowały. Nie wiem dlaczego tu mi nie wychodzi z bratkami, żadnych mi się nie udaje wyhodować, na starej działce to 100% kiełkowania, a tu klapa na całej linii.

Wczoraj wykorzystaliśmy piękną pogodę z synem ostro chwyciliśmy za sekatory. Część iglaków przeszło metamorfozę strzyżenie poprawiło ich wizerunek. Dwa cyprysy po zimie trzeba jutro wykopać. Dwa dni wcześniej pikowałam, pikowałam, pikowałam..... aż do znudzenia. Sadziłam pelargonie do skrzynek. Robiłam porządek w donicach wniesionych jesienią, wyjmowałam ziemię i w ziemi wypatrzyłam takie świństwa, wybrałam to dokładnie zastanawiam się czyje są te larwy.

Obrazek

paskudztwo, o dziwo roślinki w tych donicach zeszłego sezonu pięknie rosły

Teraz kilka milszych zdjęć

skrzydlinka naprzeciwlistna

Obrazek

krokusy

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

i inne

Obrazek Obrazek

Obrazek

bratki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapomniałam napisać od czwartku nad nami lata parka bocianów.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko no to widzę już szykujesz witki dla bocianów na gniazdo :D przed tym jak bocian coś przyniesie to koniecznie przyjedź do B. ;:196
Dorotko czy to nie takie zwierzątka jak Twoje http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 2&start=42

skrzydlinka niestety mi się nie przyjęła ! chyba nie na moją glinę ;:223
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Coś mi się wydaje, że Marysia ma rację.
U mnie okresowo zżarły rhodka, też przekopałam całą ziemię i znalazłam ich tam całkiem sporo.
Trudno tego dziadostwa się pozbyć.
Ciemierniki miodzio. ;:215
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Marysiu masz rację zidentyfikowałaś to opuchlaki, tego roku przeprowadzę z nimi ostro walkę, dziurkują mi liście trzmielin i nie tylko. Od trzech lat widzę szkody na roślinkach. W donicach było tego więcej, a w ziemi nawet nie chcę myśleć ile jest :twisted: Nie wiem czy gnojówki z wrotyczu pomogą , chyba trzeba będzie mocnej chemii.
Bociany mają w naszej wsi gniazdo wszyscy cieszymy się na ich widok.
Spróbujemy jeszcze raz ze skrzydlinką, może się uda.

Grażynko ma rację na 100% a ja głupia zamiast to unicestwić, bałam się że załatwię jakieś pożyteczne owady, i co zrobiłam dałam do kompostownika ;:223


Plany prac ogrodowych na dzisiejszy dzień są, czy się uda zobaczymy, muszę w 100% wykorzystać moc i siłę męża ;:134
Na razie jest przymrozek, czekam jak odpuści, bo idę dokończyć cięcie iglaków. Z sobotniej przecinki wybrałam gałązki, wczoraj znajoma zabrała je do kwieciarni, ja się cieszę, że problem gałązek odpadł, ona się cieszy bo wykorzysta do wiązanek.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

I wszyscy są zadowoleni. :D
Ja też czekam aż się ociepli, u mnie -2 było.
Potem też startuję do ogrodu z nadzieją, że da się coś zrobić, bo ostatnio kiepsko to szło.
Więc miłej pracy Dorotko. :wit
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”