Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko "cukinia ala ananas" jest bez octu więc może być do ciasta i do deseru... mój wnusio właśnie zajada ja prosto ze słoika :D
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko patrząc na skrzynki pełne pomidorów wyobrażam sobie ilość pracy bo przecież trzeba je jakoś zagospodarować.
Hortensje w rzędzie tworzą piękny widok. U siebie sadziłam z 2 stron i teraz trudno przejść chodnikiem bo tak się rozrosły. Tnę najniżej jak się da ale mimo to zagęszczone i pędy wysokie .
Jedna strona już przeszła poprawkę wiosną. Sama się dziwię,że tak duże wieloletnie krzewy po przesadzeniu nic nie odchorowały.
Najgorzej bałam się o odmianę rozkwitająca już pod koniec czerwca ale ... nie chyba zauważyła zmiany adresu :D i pokryła się kwiatami jak zwykle.
Dorotko czy miałach chlorozę na liściach hortensji ?
Powoli zaczynam myśleć o jesieni choć wrzesień bardzo lubię bo jest spokojniej i już nie męczą upały.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Urzekło mnie to zdjęcie - http://i.imgur.com/2RtCh6E.jpg
Pięknie wszystko się komponuje.
Dalie i hortensje masz niesamowite, nawet w ogrodniku takich nie widziałam.
A masz w tym roku astry jednoroczne ?
Zawsze je u Ciebie oglądam z wielką przyjemnością bo je uwielbiam a niestety nie mam na nie miejsca.
Grażyna.
kogro-linki
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Witaj Doroto. Jak się nazywa hortensja na ostatniej fotce z nich?
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Jak zawsze jestem zarobiona, a tu tylu miłych gości. Szybciutko nadrabiam zaległości, odpowiadam.

Aniu pierwszą hortensję kupiłam 10 lat temu, od tamtej pory co roku dokupowałam po 1 lub 2 sztuki. Tego roku też nie dałam się oprzeć urokowi Misia Polarnego. Namówiłam też na zakup kilka koleżanek, pani w ogrodniczym dziwiła się, że tak szybko hortensje się rozeszły, a to ja byłam sprawcą ;:306
Co roku wiosną hortensje podsypuję nawozem do kwasolubnych. W czasie suszy, upałów obowiązkowo codziennie podlewam.
Dalie mam wyrodzone, niektóre jeszcze mi nie zakwitły, chyba się pozapylały bo większość to różowo -lawendowe.

Marysiu u nas wszystko szybciej zakwita, dziś mam cały łan zimowitów rozwinięty, muszę zrobić zdjęcia. Nie wszystkie Michałki mi kwitną to jakaś wczesna odmiana. W jednym miejscu Michałki mi bardzo brzydko od dołu zasuszyły się wiosną muszę je przesadzić w inne miejsce.
Białego kłosowca dostaniesz, siewek jest wiele.
Za hortensje dziękuję ;:180 faktycznie pięknie wyglądają, chyba zaraziłam nimi moje sąsiadki bo widzę każda jakąś odmianę posadziła.
Sprawdziłam kwiatka masz rację to mydlnica lekarska, mam na skalniaku posadzoną inną odmianę mydlnicę bazyliowatą.

Dario kwitną już od tygodnia, spieszno im było. Trudno dziwić się, że drzewa i krzewy zrzucają liście to jest ich system obronny. Moja jedna magnolia tak zrzuciła liście już się bałam, że po niej, a tu zaskoczenie po deszczykach odżyła nowe listeczki wypuściła.
Dziwię się, że posadzą drzewka i nie ma kto o nie zadbać, przecież po posadzeniu w pierwszym roku potrzebują najwięcej opieki, administrator do d......y ( wymiany).
Rezedę wysiałam razem z jakąś kwitnącą mieszanką kwiatów, po raz pierwszy ją mam, dlatego nie znałam jak wygląda, dziękuję za pomoc w rozpoznaniu moim roślinek. Człowiek sadzi, sieje i nie wie co ma ;:222
Pomidory powoli się kończą w foliaku część krzaków już wyrwałam, a w gruncie chyba je powoli łapie zaraza.
Roślinkami się nie przejmuj.

Ewo co do cukinii ala ananas to przykro mi, ale nie w tym roku. Dostałam od koleżanki kilka dużych cukinii, myślałam zrobię. W czwartek stwierdziłam z jednej ugotuję zupę krem, już tego roku jedliśmy i bardzo nam smakowała. Ugotowałam cały gar, doprawiłam i spróbowałam, jedna gorycz ;:202 wszystko wylałam, obiad był bez zupy.
Później przeczytałam w jakiejś gazecie, że cukinia, ogórki w czasie upałów dostają goryczki, moje ogórki rok temu tak miały.

Krysiu przerobiłam dużo kilogramów pomidorów, tyleż samo, albo więcej rozdałam. Codziennie na śniadanie i kolację obowiązkowo jemy pomidorki.
Hortensje tnę nisko na dwa oczka co roku mam wyższy przyrost, przesadzałam tej wiosny niską Little Limes jak mi pięknie obficie zakwitła, teraz kwiaty się wybarwiły- cudo. Nigdy nie miałam na liściach chlorozy.
Upały mnie bardzo męczą , źle wtedy funkcjonuję. Liczę na piękną jesień, tym bardziej że od przyszłego tygodnia ruszamy z pracami, ogród będzie częściowo zrujnowany i tego najbardziej się obawiam. Jeden kąt ogrodu już obstawiony paletami, a w tym tygodniu dowiozą następne. Wiem, że później po pracach będzie ładniej i tego się trzymam.

Grażynko tej dekoracji już nie ma, musiałam przestawić, ciężarówka się nie mieściła i obawiałam się, że w trakcie cofania mi poprzewraca wszystko. Pan na tyle był miły, że przeprosił za najechane trawy, ale inaczej nie wjechałby.
Dziękuję za miłe słowa to mnie bardzo dopinguje wiem, że moje starania nie idą na marne. Miło, że się podoba.
Pytasz o astry wysiałam tego roku chyba 4 torebki ( coraz mniej kupuję bo po prostu nie kiełkują) wykiełkowały tylko z nasion biedronkowych chyba po 4 sztuki, teraz kwitną.

Babciabenia witam nowego gościa. Hortensja o która pytasz to Gren Star.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko co jest na pierwszym zdjęciu? jakiś słoneczniczek?
Czy masz różne dzielżany? jak tak to rozmnażaj proszę ;:180
Prace ruszają ? to dobrze! bo to znaczy że tylko lekki poślizg :D
Z białego kłosowca już się cieszę :tan
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Marysiu tak to słonecznik pełny nazwy oczywiście nie znam. Z nim wiąże się ciekawa historia. Miałam go na starej działce po cioci, dawno temu jak zaczynałam przygodę forumową wysłałam sadzonkę do Ani- Raczek. Przenosząc roślinki do nowego ogrodu o nim zapomniałam. Poprosiłam Anię aby przysłała sadzonkę, dostałam jednak rok 2008 był fatalny i zimy słonecznik nie przetrwał. Słonecznik spodobał się Krysi -Christin, a ja nie mam czym obdarować. Jak byłam u swojej siostry na ogródku go wypatrzyłam, ukopałam tak aby było dla Krysi i dla mnie. Oczywiście u mnie wytrzymał tylko dwa lata, znowu po zimie znikł, siostrze też trafiło. Więc ja z prośbą do Krysi, przyjechał w paczce z powrotem. Okrywam go solidnie, na razie daje radę, ma kilka zim za sobą.
Mam obecnie 3 wysokie dzielżany i 3 niskie nowości od Krysi, dbam o nie bardzo w czasie suszy podlewałam.
Poślizg w pracach tak naprawdę spowodowany zapowiadana deszczowa pogodą, mam nadzieje że do zimy skończymy ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Ha ha! słonecznik wędrujący :D Ja też mam rośliny, które dzięki temu że podarowałam to wróciły :D
Mój dzielżan trochę zmarniał i tez muszę go rozmnożyć, tak kazała Marta :lol:
Skończycie na pewno!
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Marysiu jak się ma dobre serce to wracają. Moja pamięć często zawodzi nie pamiętam nazw roślin, ale wiem jak na nie patrzę od kogo dostałam. Dziś właśnie zastanawiałam się jaką miętę od Ciebie dostałam i w tym temacie mam czarną dziurę ;:145
Oglądałam raz program ogrodniczy w tv opowiadała o dzielżanach właścicielka Arboretum Trojanów, że w celu zagęszczenia po posadzeniu należy dzielżany uszczyknąć, zrobiłam tak w maju z nowymi sadzonkami jestem ciekawa jak mocno przyrosną w szerz.

Pisałam o kwitnących zimowitach, zrobiłam im zdjęcia

Obrazek

Obrazek

a to inna odmiana kwiaty większe dwukolorowe

Obrazek

i niska hortensja Little Lime

Obrazek

i moja najstarsza hortensja NN

Obrazek

dla Grażynki astry zmęczone po deszczu

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko widzę że u ciebie nie mam wielkich zaległości ;:333 Dzielżany pięknie rozświetlają słonecznymi kolorami rabatki, a te zimowity nie za wcześnie... pytam bo ich nie mam i nie wiem jak zazwyczaj kwitną ... swoją drogą ciekawy bezlistny kwiatek :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko :wit
Piękne dzielżany.
I ogród ;:108 ;:108
I te hortki nie sposób obojętnie obok nich przejść. ;:167
Piękna i Ta NN i ta niska hortensja Little Lime.ani jedenej ani drugiej nie posiadam .
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Jakie śliczne asterki ;:oj , dziękuję Dorotko. ;:196
Tak mało ich już widać a to przecież super rośliny o długim okresie kwitnienia.
Uwielbiam je, ale nie mam na nie miejsca i zawsze tego żałuję.
Zimowity.....już ?.....toż to jesienne kwiaty......ale z drugiej strony to przecież już wrzesień.
Ach, jeszcze mogłoby jak najdłużej trwać lato, ale jak spojrzę za okno to tam już jakby pełna jesień.
Zimno, mokro i deszczowo - a ja chcę babiego lata. :roll:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

W pierwszej chwili myślałam że to dalia taka strzępiasta, a to astry.. piękne... ;:138
Ja już z astrami dałam sobie spokój, bo ciągle chorowały i były brzydkie... teraz choćbym chciała, musiałabym zrobić dla nich specjalną rabatę, bo jakoś bym nie umiała wpasować ich w te rabaty co mam... hmmm... a może się mylę...Obrazek
Zresztą ja ostatnio bardzo mało mam jednorocznych, jedynie nie mogę zrezygnować z heliotropu... ten to musi być...
U mnie zimowitów jeszcze nie widzę, ale pewnie są zagłuszone czym innym... ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”