Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko, a mogłabyś przyjechać do mnie i umyć mi okna ?... ;:306
Kurcze... jakiego ja mam lenia na sprzątanie domu latem, to chyba nikt takiego nie ma... nie cierpię tego robić.. co innego zimą...
Ty masz dobrze, bo w każdej chwili możesz wyskoczyć do ogrodu... to są zalety posiadania domu... ;:215
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko kolekcja ze skrzynek , doniczki z ładną fakturą i de-kupaż sa piękna ozdobę na tle ściany. Warto czasami popracować bo tanim sposobem wychodzą niepowtarzalne dekoracje.
Ogród bardzo kolorowy, a przykre wspomnienia to już historia ...
Kobietko skoro tak kusisz owady robiąc im domki to pewnie mszyc w tym roku nie masz ?
Obrazek
U nas przez 2 lata nie miałam a w tym roku wielka plaga mszyc na całym terenie działek więc i u mnie też. Ekologiczne preparaty przy takiej ilości nie działają - kasa poszła a efekt mierny.
Pokaż swoje trzmieliny bo mówiłam, ze mogę podesłać sadzonki do ukorzenienia a łatwo się ukorzeniają.
Zerknę jakie masz bo może obie mamy identyczne ?
Miłego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko! jetem zauroczona Twoimi azaliami, rododendrami i różami . Skorzystam z Twojej propozycji róż okrywowych , bo faktycznie są bezproblemowe. Mam kilka czerwonych posadzonych w grupie , choć jeszcze nie pokazały swojego piękna , obsypane pakami. Dwie The Fairy kwitną do późnej jesieni, i za to je kocham. Pozdrawiam cieplutko ;:168
P.S. Porzeczka ma się dobrze. Czy chcesz już teraz abym Ci wysłała , czy jeszcze niech rośnie w doniczce?
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Krysiu już mam plany na inne dekoracje, zrobię w przyszłym sezonie, będę je wykonywała jesienią i zimą.
Teraz ogród ogarnęła susza, upały wiatry, brak deszczu, wszystko zwiędnięte.
Mszyce owszem mam, porównać mogę do zeszłego roku to jest ich mniej.
Proszę takie mam trzmieliny jednej tylko nie zrobiłam bo mi baterie siadły

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Na pewno mamy identyczne, u mnie rosną pospoliciaki mam je z własnego ukorzeniania.
Tobie również życzę udanego tygodnia ;:196

Gabrysiu nie ma problemu ;:306 okna były brudne, całe okurzone u sąsiadki układali kostkę cięli krawężniki to leciało w moją stronę.
Nawet nie wiesz jak ja nie lubię sprzątać ( dla mnie nie ma znaczenia pora roku) wolę iść kopać w ziemi, albo gotować.
Z ogrodem koło domu jest różnie, myślałam, że jak jestem na miejscu będzie dopieszczony, jakże się myliłam. Chwasty są szybsze ode mnie.

Bogusiu szkoda, że ich kwitnienie jest już wspomnieniem, tego roku nie zakwitły mi dwa rododendrony kwiaty zmroziło.
Róże okrywowe kwitną bardzo długo, są cudowne.
Może poczekajmy z porzeczką, na razie upały, a droga przed nią daleka, poproszę jak nie będzie to kłopotem o wysyłkę w sierpniu.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Upały nie tylko rośliny wykańczają, ja jestem padnięta, oczy mi się zamykają. Tak naprawdę dzis oprócz podlewania, podwiązania pomidorów i wyplewienia papryki nic nie więcej zrobiłam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Po upałach dziś przyszła burza, na szczęście gradu nie było, wiało mocno, szkód nie porobiło, jedynie powywracało mi doniczki z kwiatami. Ogród podlany słabo, chciałabym aby padało całą noc.

Dziś różanie na różowo

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

jeszcze takie kolorki

Obrazek Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Ooo widzę że skrzyneczki czekają na ogrodniczki :;230 Dorotko u mnie też solidnie podlało, widać to po naczyniach wystawionych dla ptaków na wodę, wszędzie jest pełno wody!
Róże niektóre zmarniały, maki się położyły i parę wysokich bylin, więc chodzę i podpieram :wink:
Kitek do wygłaskania ;:167
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Marysiu deszcz podlał, a dziś w ciągu dnia tak wiało, że w momencie wyschło i roślinki znowu zwiędnięte. Ogród wygląda nieciekawie, nie wiem jak jutro zareagujecie na takie widoki, pod drzewami suche liście leżą jak w jesieni, chwasty wszędzie widoczne. Trudno jaka właścicielka taki ogród ;:306
Nie będzie tak źle ważne, że się spotkamy, przypomnij mi o sadzonkach gailardii.
Pusia wygłaskana.
Mam pudła więc będzie w co pakować zdobycze.


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Hej Dorotko :wit

Bardzo żałuję, że nie mogę skorzystać z Twojego zaproszenia. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie będzie bardzo udane (jak zresztą zawsze takie spotkanie ogrodowe :) ). Życzę Wam dużo ;:3 ;:3 i bawcie się dobrze. Liczę, że wrzucicie jakieś zdjęcia. ;:180

Miłej zabawy dziewczyny. ;:333
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko bardzo, bardzo dziękuję za zaproszenie i stworzenie przemiłej, bezpośredniej atmosfery w czasie naszych odwiedzin ;:4 Jesteś przemiłą Gospodynią, masz śliczny ogród pełen wspaniałych róż i liliowców. Masz szczęście, że róż nie da się dzielić, bo ogród byłby mocno ogołocony tak jak kępy liliowców :;230 Całość dopełniło pyszne jedzenie ;:215 , a w moim ogrodzie stoi trzy duże wiadra roślin i moczą nóżki przed posadzeniem :D
A że było miło i sympatycznie świadczy o tym to, że mój M nie marudził i siedział tyle czasu :shock:
Bardzo dziękuję jeszcze raz za wszystko ;:196 ;:196 i serdecznie zapraszam w sierpniu ;:180
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Wczoraj u mnie było spotkanie forumowe, pogoda nas nie rozpieszczała na zmianę przeplatał deszcz, słońce ta kapryśna aura nam nie przeszkodziła. Miłym ogrodnikom nie jest w stanie nic przeszkodzić. Czas płynął zbyt szybko, miałam tyle pytań do koleżanek bardziej ogrodniczo doświadczonych i zabrakło czasu.
Mój ogród wzbogacił się o dekoracje i piękną różyczkę.
Marysiu, Marto, Dario, Mirku, Marku za pomoc w przygotowaniach i organizacji wielkie dzięki ;:180 ;:180 ;:180 bez Was nie dałabym rady.
Dziękuję bardzo za miłe spotkanie ;:196

Kasiu szkoda, że Was nie było, może następnym razem się uda. Zresztą masz tak do mnie blisko, zapraszam w każdej chwili. Co do zdjęć będzie marnie ja jak zawsze zaaferowana zapomniałam, że mam coś takiego jak aparat, dziewczyny pstrykały, mam nadzieję, że pokażą.

Marysiu przy tak miłych gościach ;:215 wszystko musi się udać, atmosferę stworzyliśmy sami, nawet nasi mężowie wspięli się na wyżyny dali radę :;230
Swoją obecnością sprawiliście mi dużą przyjemność, najważniejsze że nikt nie chciał uciekać.
Cieszę się, że jakieś roślinki wywieźliście ze sobą, bo nad tym myślałam co ja Wam dam, udało się i liliowce będą wspomnieniem mojego ogrodu. Postanowiłam, że różyczkom okrywowym przysypię gałązki, na pewno niektóre się ukorzenią, więc za rok wiosną zobaczymy, będziemy kopać.
Co do kulinariów każdy z nas miał wkład na zapełnienie stołu ;:180 ;:180 na pewno Wasze przepisy wykorzystam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Fajnie tak się spotkać i pogadać o tym co nas interesuje... szkoda że nie masz zdjęć...
Piękna kolekcja liliowców, no i lilie Ci zaczynają kwitnąć.. u mnie tak powolutku się rozkręcają...
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Dorotko trafiłam tu za Marysią -Maska ... Obejrzałam Twoje włości i bardzo mi się podoba ;:215 ... liliowce bardzo ładnie ci już kwitną i lilie... mam kilka jednych i drugich ale u mnie tak sucho, że jeszcze chyba troszkę potrwa nim się rozkręcą... Jeszcze głaski dla kocurka ... też mam czarnego urwisa ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiany w ogrodzie Doroty cz. 9

Post »

Gabrysiu bardzo fajnie znaleźć się w towarzystwie zielono zakręconych, rozmowom nie ma końca.
Zdjęć nie mam, nawet nie pomyślałam o aparacie taka byłam szczęśliwa.

ewarost witam nowego gościa, Marysia ma dar przyciągania ludzi. Liliowce zaczęły kwitnąć na całego, dla mnie to rośliny super mocne nie straszna im susza. Co do lilii to właśnie wczoraj pokazywałam dziewczynom jakiegoś grzyba podłapały, zakupione tego roku nowości usychają, nie zakwitną.
Kotka wygłaskana, mam dwa tygryski czarną Pusię i popielatą pręgowaną Misię.

Dzisiejszy dzień przywitał nas deszczem, myślałam dobrze bo podleje, po południu chodziłam z konewkami podlewałam hortensje. Piaski tak wysuszone, że nie widać dwudniowego kapania.

Liliowce pięknie się rozwinęły, nawet nie ma na nich śladu wczorajszego kopania i dzielenia ;:306 robili to fachowcy ;:138

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”