Hacjenda Anego - bardziej różana.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Szkoda mi tych ośnieżonych roślin, musiały pewnie doznać chwilowego szoku. Chociaż z drugiej strony piękne wyglądają, tak inaczej niż zwykle, np. szafirki w śniegu, czy hiacynty. Wyjątkowy widok ;:108
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Taki mąż to prawdziwy skarb w domu. ;:224
Niektóre to mają szczęście. :D
Taki żarcik oczywiście, ale brawo za tak duży remont.
U mnie podobnie wszystko wyglądało, dzisiaj na szczęście bez śniegu i jakby odrobinkę cieplej.
Czy na jagody kamczackie zakładasz siatkę w czasie dojrzewania owoców ?
U mnie kosy zjedzą je błyskawicznie jeszcze nie w pełni dojrzałe, gdybym ich nie zabezpieczyła.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

U mnie po zimie prawie całkowicie padła cudna żółta azalia a resztę pąków załatwił przymrozek.dzisiaj ja przesadziłam może jeszcze coś z niej będzie, bo tam gdzie rosła wydaje mi się ,ze clematis Polish spirit był przyczyną ,że zmarniała.Nie wiem czy to coś da ;:224 lecz wyrzucić zawsze można ona po prostu była wysuszona w większej części .Fajnie patrzy się na czysty śnieg lecz nie o tej porze jak tyle roślin już zaczęło wegetację .Remontu Andrzeju nie zazdroszczę ;:222 ale za to jak bedzie ładnie ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju - wiadomo, że remont rzecz najważniejsza, choćby dlatego, że po jego ukończeniu, w domu zawsze panuje radosna atmosfera. Każda żona lubi, jak mąż remontuje. Tak mi się przynajmniej wydaje. Zdjęcia wiosenno-zimowe wygladają cudnie, choć pewnie śnieg na płatkach moreli nie wróży niczego dobrego.
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Każda żona lubi, jak mąż remontuje.
Od każdej reguły są wyjątki. Patrz: ja ;:306

A najbardziej lubię jak mój mąż zajmuje się naprawą jakichś elektronicznych urządzeń. Przynosi do domu cały swój warsztat, ;:184 "to nie może być nic poważnego" - mówi, a ja już mam zamówionego kuriera i serwis ;:306 Rozłoży, pokręci głową, złoży i zawsze zostają jakieś "zapasowe elementy" :roll: a jak zapytam, czemu to zostało, to mówi, że to niepotrzebne elementy i pada stwierdzenie, że jednak się nie da, trzeba wysłać ;:306 żeby nie było, za każdym razem doceniam jego zapał ;:215

Ale zboczyłam z tematu. Piękny kwiecień-plecień u Ciebie Any. Roślinki masz zahartowane, dadzą sobie radę :)
Życzę sukcesów w remoncie i czekam na jakąś fotorelację  ;:183 ;:184
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witam moich gości :wit
dzisiaj było 20* w południe, ale zerwał się mocny wiatr i zaczęło popadywać - ochłodziło się.
W każdym razie po zimie śladu nie ma.

Kasiu ... Aniu ... Basiu ... Dominiko ... W zasadzie ... te zimowe zdjęcia kwitnących kwitów bardzo mi się podobały :)
Niestety późniejszy mróz trochę jej popsuł :(
Dopiero teraz po upływie czasu widać, że wiele roślin ucierpiało. Nic to - przeboleję, bo co mają powiedzieć ci , którzy utrzymują się z sadownictwa czy ogrodnictwa ... :(

Grażyno - jagód kamczackich nie okrywam i nigdy nie zauważyłem by kosy je zjadały. Co innego borówki amerykańskie - całe chmary szpaków i kosów się zlatują. Te krzewy osłaniam teraz firankami - kiedyś była to siatka ogrodnicza, żyłkowa i ... ja byłem akurat w sanatorium, a żona musiała te ptaki wyplątywać z sieci, albo wołać syna (jeśli miał wolne)

Ewo - ewka36jj swoją morelę owinąłem włókniną i nadal jest zawinięta - pomny ubiegłorocznego mrozu, który zrzucił wszystkie już zawiązane owoce. Dzisiaj spojrzałem na morelę sąsiada (kupiliśmy w tym samym roku), jego liście i kwiaty są przemarznięte.

Moniko ... pozdrowienia dla męża :wink: Mam tak samo i też czasem zostaje parę części po złożeniu. Gwarantuję ci, że wiele urządzeń dalej będzie pracowało mimo braku tych części ;:224
Każde zepsute urządzenie najpierw ja sprawdzam :D Niezapomniane wieczne naprawy telewizora elektron, gdy podstawa lampy się przegrzewała i często ją lutowałem, wspomnę jeszcze o .... budziku - przestał chodzić i normalnym jest, że zajrzałem mu do brzucha, a tam .... sprężyna zerwana. Czas miałem (wtedy nie byłem ogrodnikiem) wyciąłem pasek z brzeszczota do metalu i ... budzik działał :D

Ewo - ewa w w sprawie najazdu ... jest cicho - może dziewczyny zażartowały, a ja na poważnie i się przestraszyły? ;:306
Żarcik taki ....
Na pewno Jadzia, chciałaby zrobić inspekcję różaną (i ma rację) - a to byłoby mniej więcej w połowie czerwca.
Z kolei Halżbiytka ... nie ma pomidorów zielonej zebry, które u mnie stoją na parapecie i pewnie lada chwila się zjawi po nie :wink:
No i od Eli i ciebie, do mnie jest kawałek niemalże taki, jak na drugi koniec waszego miasta :wink: - busem do końca i jesteście na moim osiedlu, choćby po południu każdego dnia :) A gdy Jadzia zbierze ekipę i się zjawi, to ... będziecie już znały drogę :) (pisać na PW)
Aha! Najważniejsze. Po sezonie grzewczym zaczynam remont łazienki i od połowy maja przez ok 3 tyg. raczej będę niedostępny .... chociaż wiadomo, że niedziele będę wtedy miał wolne i spędzał je na ogrodzie :wink:

Jadziu - co nieco o spotkaniu, napisałem wyżej do Ewy, a co do ogrodu ... dzisiaj okazało się część azali i rodków ma przemarznięte pączki i liście :-(

Teraz wiem dlaczego jabłoń 'delikates' tak się nazywa ... nie że delikatny smak, ale że delikatna przy mroźnej pogodzie. Mimo iż już trzy lata owocowała to obecnie ma ... jeden pączek kwiatowy ;:oj

Dziękuję wszystkim za pochwałę mego majsterkowania.
Nie byłbym sobą, gdybym nie spróbował - to było pierwsze moje kafelkowanie ścian (chociaż raz udało mi się położyć płytki na podłodze).
Siostra mojej żony (samotna) sama kładzie kafelki i robi inne remonty - wstydziłbym się gdybym najął fachowców ;:224

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Czytałam Andrzeju chyba w tym roku nici z majowego spotkania ;:174 Niestety jestem zajęta zresztą Ty również z tego co czytam .U mnie też przemarzła żółta azalia Princess Anna a snieg znów dzisiaj sypał na przemian z deszczem ;:222 Odechciewa się ogrodowania w taką pogodę ;:222 .Brawo dla szwagierki no przecież nie możesz być gorszy od niej
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

:wit
Pogoda jaka jest, każdy widzi ;:223
Nic dziwnego, że nawet idąc po chleb wraca się np. z 'blue wind' - to już 86 ta róża :)
Obrazek

Jadziu ... też takie myśli mnie nachodziły (mówię o targach chorzowskich) chyba nie dam rady, chociaż nic jeszcze pewnego.
Natomiast wcale nie odwołuję spotkania u nas - pewnie czerwcowego w porze kwitnienia róż :)
"Twoje" berberys i żonkile rosną w doniczkach, więc nic im się nie stanie.
Obrazek

Nasz różanecznik 'Patty Bee' też lubi przemarzać - w ub.r. całkiem zgubił wszystkie już rozwinięte kwiaty - teraz go "opatrzyłem" i pomogło - przemarzły tylko kwiaty przylegające do włókniny a środkowym się nic nie stało.
Obrazek

Co u nas?
A np. kaktusy mają się dobrze. Mimo iż stoją na ogrodzie już od 27 marca, to mrozy przetrzymały bez problemu. Przechowuję je na tarasie w regale, za szybą.
Obrazek

Całkiem zapomniałem o 'epimedium' i ... niespodzianka :wink:
Obrazek

Na szczęście kwiaty wróciły do formy po śniegu i mrozie ;:138
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciągle pada i co z tego, ze też ma to swój urok :(
Słońca chcę, prawie tak mocno jak moje rośliny ;:108
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Buraczki oczywiście dodam do kociołka :wink:
Ciekaw jaką różę kupisz jako setną :twisted:
Na kaktusy z szafką patent zajefajny ;:333
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Mariusz - kaktusy zazwyczaj w połowie kwietnia eksmitowałem na ogród, ale przed świętami jak chciałem przynieść je z piwnicy na parapety do aklimatyzacji ... było "ani mi się waż - okna będę myła przed świętami" :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Skąd ja to znam ;:306
Przypomniało mi się o nalewce z pigwowca co drugi raz zalałem owoce :D Zlać już mam do butelek?Ponad 4 miesiące się towarek robi :wink:
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Rzeczka szafirków z tulipanami boska ;:167
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Jasne Mariuszu - ja zlewam po ok 2 m-cach :)

Dziękuję Kasiu za pochwałę
z drugiej strony tej rabaty, też jest niebieska rzeczka - lawendowa :)
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”