Hacjenda Anego - bardziej różana.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Niedzielny poranek, więc jestem :wit

Troszeczkę wczoraj podlało, więc ulga dla roślin, oraz rączek od noszenia konewki :wink: W beczkach widać już było dno.
W końcu pooglądałem ogród, a nie tylko róże :)
Owoców nie będzie, z czterech drzew tylko kilka jabłek widzę, na brzoskwini chyba 2 szt. gruszki ani jednej, pojedyncze wiśnie i czereśnie, będzie tylko aronia i maliny oraz trochę jeżyn, aha - porzeczki i agrest też będą.
Nastawiamy się więc na kwiaty - oczywiście róże :D
Coraz ich więcej kwitnie.
Obrazek

Basiu - zakochałem się w perskich różach, gdy je zobaczyłem u Jadzi :)
Już rosnące 'oczęta' - Bright as a Button (Eyes on Me) - CHEwdelight (Bright Eyes) - Queen Babylion Eyes
Właśnie czytam, że u Jadzi rośnie dla mnie patyczek 'Eyes for You' i będę starał się mieć ich jeszcze więcej :)
Niestety nie znam nazwy tej morelowej róży :(

Nalewkę z kwiatów bzu czarnego robiłem dwa lata temu - muszę pomyśleć jak to było ...
- zebrałem kwitnące baldachy, rozłożyłem je na poddaszu do wysuszenia (no i żeby robaczki uciekły)
- potem nożyczkami poobcinałem jak najwięcej zielonych łodyżek (nad papierem, by pyłku nie pogubić)
- wsypałem do 3 l słoja ok połowę objętości i zalałem syropem cukrowym z ok 80dag cukru i litra wody
- dodałem pokrojone w plasterki trzy cytryny
- wymieszałem i wlałem do tego 1 l spirytusu
- po miesiącu zlałem i .... przypomniałem sobie, że jeszcze miał być korzeń arcydzięgla :(
- kupiłem w zielarskim i wsypałem dwie łyżeczki - zlałem przez sito ponownie po 2 tyg. i odstawiłem okazało się na 1.5r - bo dopiero w środę jak była Betina, ją próbowaliśmy - Beata bardzo zachwalała, a i mi smakowała :wink:

Wspomniane, ostatnio zakupione 'oczęta' Królowej Babilonu
Obrazek

Sebastianie masz szczęście, że Betina blisko ciebie - przy niej nie można się nudzić, a wszystkie troski idą w zapomnienie. Zostaje tylko radość i wesołość, oraz wspomnienia miłych chwil.
Obok niej jej koleżanka - Ula.
Lustra podejrzałem u Tosi1, nie mam dużych ścian, czy wysokich roślin na granicy, bo wtedy dopiero spełniają one swoje zadanie.
Drugie lustra mam przy werandzie (nisko z prawej strony zdjęcia, na płotku) też ładnie przekazują obraz :)
Obrazek

Dziękuję Jadziu ;:168
Oj żebyś wiedziała - te 5 godz (bo tyle czasu była Betina) minęły jak jedna chwila, zaskoczyło mnie, że zaczęło się ściemniać - myślałem, że to chmura jakowaś nadciągnęła, a to .... była już 21 godz :;230
Trzymam kciuki, za patyczek ocząt ;:333 i ... dla 'elżbietki' też znajdę miejsce :wink:
Wspomniane przeze mnie 'oczy królowej Babilonu' wsadziłem późną jesienią, wiosną próbowałem ukorzenić patyczek i .... nic z tego nie wyszło :( ale teraz ma jeden pęd położony i przysypany, bo jak wspomniałem - pierwsza sadzonka będzie dla Ciebie.
A to razem, część róż od Ciebie ;:168 CHEwdelight, Angela i Pretty Sunrise
Obrazek

Zbliża się pora obiadu, więc ... ptaszki też mają porę karmienia :)
Obrazek

Ropuszka też czeka na posiłek :wink:
Obrazek

A ten motylek, nektarem karmiony, lecz jego gąsieniczki już nie - te wolą nasze roślinki.
Obrazek

Obrazek

Miłego dnia życzę :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzejku dziękuję za przepis na nalewkę! ;:215
Piękne te Twoje róże... ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Ale róże, wow . C ;:306 iekawa jestem czy będą zdjęcia z odwiedzin Betiny ? widziałam sie z nią dzisiaj i już sa zdjęcia :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
mysia
100p
100p
Posty: 179
Od: 28 wrz 2014, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witam - no Betinka dzielna dziewczynka - zawzięła się i przyjechała ;:138 pytałam z czego taki ładny kolorek w szklaneczkach ;:306

ale jeszcze mi nie odpowiedziała , bo znowu na zlocie ;:108 ;:108 ale Ty mi podpowiedziałeś , soczek robiłam , ale nalewki nie jeszcze ;:131

mnie też się podoba ta morelowa róża - piękna , ale tak z ręką na sercu - naprawdę już teraz tyle róż u Was kwitnie ;:oj

chyba dużo cieplej jak u mnie ;:174

Andrzej- podpowiedz mi jeszcze Twoja Monaco ile ma lat , czy bardzo się rozrasta ? bo tak przed chwilą popatrzyłam z balkonu

i wydaje mi się że za blisko ją posadziłam od drugiej , ma metkę , ale już mrok zapadał i na łapu-capu nie popatrzyłam ;:223

nie wiem czy nie będę jej musiała przesadzić


miłego wieczoru :wit
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

No to wykrakaliśmy z tymi złodziejami :evil:
U ciebie Andrzeju jak zwykle kolorowo,przepis na naleweczkę z kwiatków bzu zapisałem.U kolegi sporo go rośnie i się zastanawialiśmy do czego można te kwiaty wykorzystać. Donoszę że kurki się u nas pokazały i koźlaki :D
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju co to za piękny motyl czy to nocny??? Jakoś nie chce mi sie szukać a z takim się jeszcze nie spotkałam .Dzisiaj jestem jakaś ospała chyba ta dzisiejsza pogoda na mnie tak wpłynęła ;:222 .Na razie wszystkie patyczkowe maja się dobrze sa dalej pod kloszem tylko każda ma osobne mieszkanko.Ciekawe czy uda Ci się ukorzenić Princess of Alissar. ;:333 Widzę ,ze masz Jadziowy zakątek różany :wink:
A tak do Mysi Ksieciunio potrzebuje niestety sporo miejsca u mnie ma 1,5 m szerokości
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Ależ Jadziu dałaś mi zagadkę :wink:
Zajęło mi sporo czasu wyszukanie tego motyla.
Jest to 'Przeplatka atalia (Melitaea athalia) ? motyl dzienny z rodziny rusałkowatych.'

edyt 17.06 20.48
Jadzia naprawiła moją pomyłkę - to jest Kosternik palemon

Pora karmienia minęła - idę spać :wink: Jutro, jak to przy święcie, popiszę więcej :)
Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Jestem :wit

Basiu, zawsze lubiłem róże, a teraz ... je kocham ;:224
Zaczyna Burgundy iceberg
Obrazek

Obrazek

Karolino - zdjęcie z Betiną wstawiłem na poprzedniej stronie.
NN - nazywam ją 'Blue Moon'
Obrazek

Inna NN
Obrazek

Marysiu - kwitną róże, kwitną i to na potęgę.
Jadzia już odpisała o 'Księciu Monaco' - u mnie rozrósł się na szer. ok 90 cm po 3 latach i wys. ok 1m. Teraz przemarzły pędy i nowe wyłażą z ziemi - będzie szerszy, bo jest ich dużo.
Póki co pokazuję maluszka, dwa lata temu był to tylko patyczek wetknięty w ziemię :)
Obrazek

oaz inną różę morelową, zaczynającą kwitnienie - Olimpic Palace
Obrazek

Obrazek

Mariuszu - powiadam ci ... nalewkę można robić ze wszystkiego, oprócz smoły i lepiku :;230
A tymi grzybami mnie podpuściłeś, a jeszcze rower nie naprawiony. Z ostatniej późnojesiennej wyprawy z lasu ledwo dojechałem - rozleciało się łożysko w tylnym kole.
Kurki mówisz? Pewnie pod Zbiersk jeździsz - każdego roku robię tam przystanek na zbieranie kurek :)
Pomyśleć, że kiedyś nie mieliśmy pnących róż, a teraz chcę ich coraz więcej :wink:
Obrazek

Obrazek

Jadziu - zagadka z motylem rozwiązana jeszcze wczoraj.
Nie mam Princess of Alissar lecz Queen Babylion Eyes i wiosną próbowałem ukorzenić patyczek (nieudanie), teraz jedna gałązka jest przysypana i mam nadzieję, że do następnego roku puści korzonki. Dość ładnie się rozbudowuje i jesienią będę też patyczkował.
Tak! W tym kółku z bukszpanowymi parcelami jest 10 stanowisk i rośnie 7 róż od Ciebie ;:168 pokazana wyżej NN pomarańczowa zostanie eksmitowana by zwolnić miejsce na ósmą od ciebie (rosnący patyczek o którym wspominasz Eyes for You) i pewnie ... kiedyś Jadzina Rabata będzie w całości zasiedlona Twymi różami :heja
Oto część róż 'Jadzinych' już pokazywanych w innej odsłonie.
CHEWdelight
Obrazek

Pretty Sunrise
Obrazek

Angela
Obrazek

I ogólny widok 'Jadzinej rabatki'
Obrazek

Co jeszcze pokazać ... mało rozbudowane, bo młode - ale pokazują urok
'Dama Serca'
Obrazek

'queen of england'
Obrazek

pnąca 'White Swan'
Obrazek

Z pozdrowieniami dla wszystkich - zwłaszcza niedowiarków, że tak róże już kwitną :wink:
Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Piękny ogród, cudne róze , no i Betina ;:63 ;:167
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Piękne różane królestwo, aż miło posiedzieć w taki dzień jak dziś w tym cudnym zapachu.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzej, ależ Ty masz ładne oczy! Nawet nie wiedziałam, że jest aż tyle tych róż.
Ja też mam Jadzine rabatki ;:215 - czyli pół ogrodu znaczy się ;:306
Moja lewizja powtarza kwitnienie, co za cudeńko ;:167
Odpowiednie lustro i odpowiednio wkomponowane jest świetnym dodatkiem i powiększaczem w ogrodzie ;:215
Ale Ci zapozowała ropuszka ;:303
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzejku powiem Ci, że piękne róże! ;:167 Ja je też kocham!
Burgundy iceberg olśniewająca, a Olimpic Palace cuuudo!
CHEWdelight jak motylki... ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju no widzisz a u mnie Burgundy nie chciał rosnąć przecież to była totalna bieda, to samo Olympic palace,a u Ciebie szaleją ,ze aż zazdrość bierze :wink: Patyczkowa Angela rozszalała się od ubiegłego roku to prawdziwy potworek ;:oj No chyba im powietrze tak służy no i dodatkowo są na sterydach. :;230 Masz dobrą rękę do róż ,a może Mirka ma tę dobrą rękę ciekawe gdzie posadzisz Elżbietkę. Patrząc na fotki tego Twojego motyla nie bardzo mi pasuje nazwa ;:224 , lecz jednak Ty widziałeś go w realu a ja tylko na fotce
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”