Hacjenda Anego - bardziej różana.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Lewizja piękna... szkoda, że ja do niej "ręki" nie mam. Chociaż jedna mi się utrzymała i może zakwitnie, ale cóż to jedna... ;:224
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witajcie :wit

Beatko ... dziękuję za usprawiedliwienie naszej nieobecności w Pszczynie :;230
Patyczki bukszpanowe wsadzałem do ziemi bez ukorzeniacza. Robiłem to wiosną pierwszy raz, a teraz powiększałem obrzeża jesienią i właśnie wczoraj zauważyłem, że żyją :)

Mariuszu - doświadczeniami w uprawie lewizji nie będę się dzielił, bo .... ich nie mam. Można powiedzieć, żem prawiczek w tych sprawach :wink:
Powiem tylko to co wiem od moich podpowiadaczy z FO (Jakuch i Beaby) oraz z netu.
O podłożu już wiesz. Lewizja powinna być posadzona w pozycji półleżącej, by woda nie zbierała się w kącikach rozet.
Ja położyłem je między kamieniami, żwirkiem przysypałem bryłę korzeniową i przycisnąłem kamieniem.
Na zimę można przykryć dużą butelką, małym akwarium, czy szybką. Ja będę miał zrobiony daszek z folii okrywającym jednocześnie opuncję (też mam pierwszy raz). Chodzi o to by nie miała nadmiaru wody w okresie spoczynku.

Basiu, jak to ręki nie masz - jedna ci się przecież uchowała ;:333
Na początku uczenia się ogrodnictwa tez kupiłem lewizję i ... nie udało mi się. Wtedy zrezygnowałem. Teraz się nie poddam :wink:

Pozdrawiam zdjęciem jeszcze nie kwitnącego lilaka Mayera 'Palbin" - wczoraj już zaczął otwierać kwiatki, piwonia i mak też :)
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju czytałam, że padła Ci Flammmentanz. A myślałam, że to taka mocarna odmiana. Ja swoją niezbyt lubię i zołza jak nazłość trzyma się wyśmienicie.
Lewizje podobają mi się coraz bardziej. Wiosną muszę posadzić z jedną na próbę. Tym bardziej, że dzięki Tobie wiem jak się nią zająć. ;:215
Jak myślisz, która z róż zakwitnie u Ciebie jako pierwsza?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Ja póki co pozostanę z jedną Lewizją, bardzo drogie są jej sadzonki, więc nie będę na razie walczyć o jej byt w moim ogrodzie... ale może w przyszłym sezonie ;:173
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Podejrzewam Aniu, że pierwszą będzie róża NN od sąsiada - tak wyglądała w ub.r. - na fotce jej górne dwa zdjęcia to jego róża, a na dolnych już kwitnące kwiaty na pozyskanym patyczku w ub.r.
Teraz kwiatów będzie więcej niż u sąsiada ;:138 a do tego już 6 nowych pędów puściła :heja
Obrazek

Basiu - lewizje są drogie, to fakt, ale cena tych dwóch nijak ma się do ceny kalii, które kupiłem, a kupiłem ich 5 rodzajów, bo .... przemroziłem ponad 30 :(
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Ale cudne te róże!!! ;:oj
W ogóle drogie są kwiaty i wszelkie roślinki, ja na przyszły rok mam plan rozmnożyć hortensje bukietowe, w tym roku już było na drobrej drodze, ale przy stawianiu tunelu zostały przydeptane i chyba nic już z nich nie będzie...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Tak sobie spaceruję u Ciebie i myślę, że trawnika nie musisz kosić :;230 , bo go nie dostrzegam! Jagoda kamczacka u mnie też zaowocowała, uroczyście razem z M. skosztowaliśmy po 1 owocu, ale jeszcze niedojrzały, choć już w odpowiedniej barwie. Gratuluję pierwszych kwitnących różyczek! Wbrew temu, jaka była wiosna, z moich notatek wynika, że zaczęły kwitnąć wcześniej, niż w ubiegłym roku.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju odwiedziłeś Elusię i znów następna róża wpadła w Twoje ręce.Ten mak to chyba od Tosi, bo mam takiego samego .Lewisje też juz zawitały do Waszego królestwa :;230 jak to zachciewajki się roznoszą a raczej kuszenie :;230 Czy te róże juz u Ciebie kwitną ????? mój -Twój Palibin też w blokach startowych .Rh i azalia cudnie kwitną moje ciut gorzej przezimowały ;:3 Andrzeju ostatnio jakoś nie wyrabiam ,wiec dzisiaj wreszcie nadrobiłam zaległości i chyba zaraz wpadnę w objęcia Morfeusza :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Basiu, masz rację. często się zastanawiam skąd biorą takie ceny roślin - zwłaszcza tych rozmnażających się na potęgę z rozłogów, np rojniki, czy rozchodniki.
A hortensje mimo przydeptania ... może jeszcze odbiją od korzenia ;:333

Ewo - trawnik jest tylko pod drzewami owocowymi, oraz ... są trawiaste ścieżki na szer, kosiarki :)
Niestety róże jeszcze nie kwitną - wstawiłem zdjęcie róży, która powinna być pierwszą (już pękają jej pączki)

Jadziu - od Elżuni przywiozłem trzy róże :heja a właściwie cztery, bo Zoe oprócz krzewu, dostałem jeszcze małe sadzonki w doniczce.
Masz rację - to nie zachciewajki, a kuszenie ;:306 Wy macie ... to i ja chcę mieć :;230
O róży już wyjaśniałem - wstawiłem ubiegłoroczne zdjęcie NN, która zakwitnie najprędzej.
Czasu nam wszystkim teraz brakuje - ogród pożera każdy wolny czas :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Hortensje na razie zostawiam, w ogóle tam nie zaglądam. Jak sobie poradzą, to fajnie, a jak nie, to w przyszłym roku zrobię kolejną próbę ukorzeniania. ;:333
Rojniki, to już ceny mają przegięte, nie kupuję ich bo tyle było i chyba stały się pokarmem dla jakieś istotki... ;:222
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

masz pięknie i kolorowo, zagospodarowany każdy skrawek. Niestety czasem posadzimy coś w sposób nie przemyślany i potem mamy dużo pracy . Ty z przycinaniem bukszpanu , pięknie to wygląda, ale roboty z tym wiem ile :wink: Też mam takie rośliny ,ze nie potrzebnie zaczepiłam z przycinaniem i teraz nie mogę przestać ;:306 bo brzydko wygląda i sterczy--ale jak ładnie po przycięciu :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzej kurcze ale Wam różaneczniki i azalie kwitną...do pozazdroszczenia a u mnie sama bida...przy ziemi kwitną a całą górę diabli wzięli.
Zazdroszczę też "poduszkowców"...macie ich sporo. Muszę porozsadzać moje goździki na puste miejsca.
Melduję, że pigwowce posadzone zaraz na drugi dzień w rządku coby się osłonić. Ten palibin mnie kusi ale nie mam pomysłu gdzie go posadzić.
Dzięki za ;:304 :lol:
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Eluśka ... dzisiaj zapach "Palbina" ściągnął sąsiadkę aż zza trzeciej działki :)
Na wszelki wypadek ... nie dałem jej tej sadzonki o której tobie wspominałem - dostała inną, mniejszą :;230
"Poduszkowce" już przekwitają i zaczynam je strzyc. Postaram się uszczknąć kilka i powsadzać do doniczek :wink:

Karolino - pracy to ja się nie boję, wręcz cieszę się gdy mam co robić. To dlatego tyle roślin mam do strzyżenia ;:224
Właśnie wróciłem z twego ogrodu - ależ u ciebie wszystko jest szybciej, nie tylko czereśnie i truskawki, ale nawet ... ogórki ;:oj
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”