Hacjenda Anego - bardziej różana.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Pomysł z drzewkami wyśmienity można pod nimi jeszcze coś posadzić gdy jest mało miejsca.Troche słabe zbiory jak na Ciebie ,jednak dobre i to .Wczoraj wnuk z żona kosztowali ogródkowych ogórków i dziwili się ,że mają inny smak niż sklepowe były słodziutkie .No to zamiast do słoika poszły do żołądków :;230 Oby po dzisiejszym deszczu zbiory sie poprawiły, bo czas najwyższy na wekowanie.
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Przyznam się Andrzeju, ze podobne drzewko fuksji i ja mam. Zastanawiam się, gdzie je wsadzę zimą. Podpowiedz mi, czy donica z nim musi mieć zimą światło? Jak często będziesz drzewko podlewał?
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Pada ;:138
Nareszcie!

I od razu odpowiadam Jadzi - zbiory grzybów mizerne, bo w lesie nic innego nie było, ale po dzisiejszym deszczu i po tym co zauważyłem na targu (grzyby w dużych ilościach i wyborze gatunków) ... już na nie czas.
Ogórki własne zawsze mają inny smak - lepszy oczywiście. Wczoraj zrobiłem małosolne bez wody i właśnie zjadłem jednego - wyśmienity.
Powiem tylko, że nie przepadałem za małosolnymi i dopiero w tym roku po zrobieniu bez wody poczułem ich smak. Kontynuuję ich robienie sukcesywnie, ale i te z wody też mi zasmakowały, lecz dopiero na trzeci dzień.
Róże mają drugie kwitnienie - tu RU
Obrazek

Oraz ta żółta NN , którą 'wywąchał' sąsiad (pisałem o tym) Ma bardzo mocny zapach. W tym roku na wysokich pędach słabo kwitła (przemroziło) ale jak widać ładnie się odbudowuje.
Obrazek

Dziękuję Elu za znakomite podpowiedzi o pomidorach. Choć to u mnie wybryk (warzywnik to tylko taki dodatek) to jednak .... chyba będę miał już dla nich miejsce każdego roku :) Chociaż właśnie wczoraj padła propozycja zlikwidowania owej grządki warzywnej ;:224 Jednak po dłuższej dyskusji ... zostaje. Do jesieni na pewno, a potem się zobaczy - bo czy to ja wiem co przez zimę wymyślę ;:306
Malinotruskawek więcej i w tym roku smakują ( w ub.r. było mało i zbyt szybko je zrywaliśmy)
Obrazek

Karolino - powiedz Stasiowi, że grzyby już rosną - tylko trzeba wiedzieć gdzie. Na targu sprzedają w dużym wyborze i wielkich ilościach.
Okazało się, że nasz milin puścił daleko korzenie i w odl. 3-4 m widzę jego odrosty. Ot ... narobiłem sobie - ma szczęście, że swym urokiem i zjawiskowym okryciu dachu dodaje uroku ogrodowi, inaczej byłoby karczowanie.
Róża NN kupiona jako dwukolorowa, oraz 'sympathia'
ObrazekObrazek

Ewo - ta nasza fuksja dopiero w ub.r. została drzewkiem - poprzednią zimą patyczek rósł w domu i ostatnią zimą już drzewko, też tak rosło (wiosną zaczęły pojawiać takie małe muszki i opadać liście, ale jakoś dotrwała do sezonu).
Też zastanawiam się co zrobię zimą. Jest propozycja sąsiadki by stała na korytarzu przy oknie - 3 piętra wyżej, ale ... nie lubię chodzić po schodach, no i boję się, że ona by ją 'zagłaskała' :wink:
Prawdopodobnie będę próbował przechować ją ja daturę - w ciemnej i chłodnej piwnicy, od czasu do czasu zwilżając podłoże.
Wcześniej mieliśmy taki mały krzew i trzymałem doniczkę przez 3 zimy na oknie w piwnicy razem z pelargoniami (od północnej str.) Podlewałem od czasu do czasu i one rosły mizernymi pędami, ale wiosną po przycięciu ładnie się rozkrzewiały.
Jedyna z trzech ogrodowych, która zakwitła.
Obrazek

Lilia w tym roku jest niższa ode mnie - sięga mi do czoła, a w ub. to ja byłem niższy :)
Obrazek

Wczoraj nie doczekałem się rozkwitu :( Dzisiaj pewnie deszcz wszystko popsuł :(
Obrazek

A temu .... zabrakło paliwa ;:306 dobrze, że zdmuchnęło go znad naszej głowy na pole :)
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju ta Twoja lilijka to może być Honeymoon moja wygląda podobnie .Jeśli chodzi o różę NN dwukolorową czy nie jest to aby DD czyli Double delight ona na dodatek cudnie pachnie. a Żółtek to może Arthur Bell bo i liście ma grubiutkie i lśniące lecz tyle kwiatów nie ma na pędzie, albo to Lichtkonigin Lucia słabo pachnie.Zdradź mi Andrzeju jak to robi sie małosolne bez wody ;:224
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Dziękuję Jadziu za nazwę lilii ;:333
Tę różę też podejrzewałem o DD ale .... nie wąchałem :wink:
Żółta nie jest 'Arthrem Bell' - tę widać z prawej strony zdjęcia (niska), a wspomniana przeze mnie żółta mocno pachnąca, jest wysoką i wspina się obok RU
Obrazek

Małosolne bez wody.
- woreczek do którego wsypujemy sól w ilości łyżka na 1 kg ogórka
- dodajemy posiekany koperek (wcześniej dałem zielony - teraz suchy), posiekany czosnek, wiórki chrzanu
- od ogórków odkrawamy końcówki
- wsypujemy do woreczka i posypujemy jeszcze koprem
- zawiązujemy (pierwszym razem miałem strunowy - wygodniej) i mieszamy
- wsadzamy do lodówki, od czasu do czasu mieszając
Można jeść na drugi dzień - po 2 dniach są lepsze, a nie wiem jak długo poleżą, bo robiłem dwa razy po ok 70 dag i w 2 dni zniknęły :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju dzięki za przepis spróbuję tak zrobić pewnością mocno przechodzą koprem i innymi przyprawami. Lichtkonigin Lucia Ania [tara] twierdzi ,ze to wybitna róża, jest też ładna Chinatown .Nie mam pojęcia co to za pachnące cudo, a może Golden Gate,Goldstern, http://www.rozarium.org/roze/r-a-lichtkonigin-lucia/ , Cóż NN też pachnie i rosnie :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

'chinatown' odpada - nie ma takich przebarwiających się na różowo płatków
'golden gate' też, bo ta nasza wyrastała najwyżej na 2m i nie była taka złocista, a cytrynowa
'Goldstern' też nie, bo ta ma ciemno-żółte pączki z koniuszkiem zielonym i słabo pachnie , a nasza ma czerwonawe pączki

To jest wg podpowiedzi Ani - prawdopodobnie 'Lichtkonigin Lucia' pasuje wszystko - wzrost, kolor, przebarwienie do cytrynowej, a nawet niemalże białej, zapach, pączki z czerwienią i kwitnienie aż do mrozów.

Dziękuję Jadziu ;:168

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju róże u Ciebie piękne widać ,ze masz do nich rękę , ale takich ogórków jeszcze nie próbowałam i myślę skorzystać z przepisu co podałeś pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Dziękuję Tereso i ... sól do ogórków wg smaku - pierwszy raz zrobiłem OK - drugi raz ciut za dużo dałem (niby niepełna łyżka na 70dag, ale czubek miała :wink: )
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju, pięknie u Ciebie prezentują się róże, wspaniałe widoki!
Ogórki bez wody ;:oj Pierwszy raz o takich słyszę, muszę spróbować!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Ogórki bez wody....no czego to ludzie nie wymyślą? ;:oj
Zaraz doczytam jak się :D je robi?
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Ogórki bez wody przede wszystkim zachowują swój zielony kolor i są bardziej chrupiące :)

Ubiegłej zimy zamroziłem niemalże 40 kłączy kalii :( Zakupiłem nowe i teraz muszę czekać aż się rozrosną. Mieliśmy dwa kolory, a będziemy mieli 5 (czarna jeszcze nie zakwitła)
Obrazek

Na ogrodzie już byłem, trawę skosiłem :wink:
Zaniosłem trochę towaru, nakupiłem browaru :)
Klikam do widzenia, bo zmykamy pomieszkać na ogrodzie - wracamy w poniedziałek w południe :wit
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Miłego mieszkania Andrzejku! :)
Kalie cudowne są... Ty zamroziłeś, ja swoje ususzyłam ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”