Hacjenda Anego - bardziej różana.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witam miłych gości :wit

warzywnikiem ...
Obrazek

malinotruskawką ...
Obrazek

początkującymi pomidorami ...
Obrazek

Basiu, ja też biorę się za rabatę bylinową i np. te pójdą na taką rabatę, bo zwolnić muszą miejsce dla węgierskiej Elżbietki :wink:
Obrazek

Takie 'coś' też w końcu zakwitło i ... na razie zostanie bo nie przeszkadza a ładnie się kolorystycznie komponuje.
Obrazek

To jeszcze 'Jubilé du Prince de Monaco'- jej nigdy za dużo :)
Obrazek

Obrazek

Jadziu - zajrzałem na tę stronę o jarzmiankach i ... wiem, że nic nie wiem.
Tzn - poznałem jarzmianki i szukając dalej podejrzewam, że jest tam błąd z 'Star of Babillion' i powinno być 'Star of Billion'
ale nadal nie wiem jaka u nas rośnie - czy 'Shaggy', czy 'White Giant',czy może 'ASTRANTIA MAJOR'
Obrazek

Pierwszy kwiatek pnącej 'Golden Parfum' :)
Obrazek

I tradycyjnie z "Jadzinej rabatki" ;:168
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Elżuniu ... pachnie, ach jak pachnie różami :heja
Nowość - 'Ghita'
Obrazek

Obrazek

Już rozszyfrowana jako 'Mainzer Fastnacht' - ja ją nazywam 'Blue Moon'
Obrazek

Witaj Mariuszu! U nas zbyt długo była susza, by znaleźć grzyba w lesie.
Pytałem o Zbiersk, bo jadąc na Pomorze jeżdżę przez Kalisz i właśnie pod Zbierskiem w porze grzybowej zawsze robię przystanek ;:108
Ostatnie dni spędzałem na ogrodzie od rana do nocy, a i noce też - był więc czas, by grządki wyczyścić :D
pamiętam jak zareagowałeś na nazwę wątku - chciałeś by nie tylko różano było :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marzeno ... zakochałem się w różach ;:138
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich oglądających ... widokiem z tarasu na ławeczkę
Obrazek

Aha - ławeczka była słabo widoczna :wink:
Obrazek

Najważniejsze!
Zapomniałbym :wink:
Remont definitywnie zakończony, rozgrzany z rozpędu wykorzystałem resztki kafelków i zrobiłem nowy blat na stoliku ;:224
Teraz tylko kupić szachy i nauczyć się grać ;:306
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Oj Panie kolego gorąco u Ciebie...lubię takie klimaty :D grządki Bundesliga...warzywniak pełna profesja...widać że dużo czasu poświęcasz swojemu skrawkowi ziemi
Jak będziesz przejazdem przez Kalisz to koniecznie daj znać...kawkę z całą przyjemnością po mojej stronie wypijemy :wink:
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Ja pierniczę że tak powiem. ;:oj
Andrzej jak u Was jest pięknie....i te róże.
Ale tarasik zadaszony to mi się tak podoba ;:167
Normalnie w ,, Działkowcu ,, powinni go ludzie oglądać lub innym czasopiśmie.
A ja dojrzałam etykietki po piwie w pewnym miejscu. :wink:
Jeszcze coś dopiszę później bo mam pytanie o roślinkę.
Stoliczek do szachów świetny pomysł. ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju olać te nawy jarzmianek ważne ,jak róże się nazywają ,żeby nie dublować przy zakupie .Kwiatki z Jadzinej rabatki cudne wszystkie, a ten warzywnik nic tylko pozazdrościć ;:215 Super stolik wymodziłeś Tobie się nigdy nie nudzi
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzejku, malinotruskawka Ci nie rozłazi się? Ja ją u siebie zlikwidowałam, bo mi różom zabierała miejsce, a ona ciągle wyłazi i to w sporych ilościach. Usuwam te rozłogi, ale nie daje za wygraną ;:219
Wszystkie róże piękne, Jubilé du Prince de Monaco zjawiskowa, bajeczna i w ogóle same ach i ech... ;:167
Urocze dzwonki!


P.S.
Stolik super!!!! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju warzywka ładnie rosną, już pierwsze pomidory widać, malinotruskawkę pierwszy raz widzę :roll: róże dają czadu ;:63 stolik wygląda super ;:333
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Ale świetny stoliczek wykombinowałeś ;:138
Piękne masz róże ;:215
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Ja na prawdę o tych oczach - nie wiedziałam, że jest aż tyle odmian tych róż. ;:167
No i co mam zrobić? Brak oddechu prawie na taki widok... https://lh3.googleusercontent.com/SdChh ... 00-h600-no
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witam w niedzielny poranek :wit

Cieszę się, że stolik się podoba - musowo będę musiał zainwestować w szachy, albo chociaż warcaby :D

Mariuszu (gloff)- potrafiłem śmigać przez Kalisz 4-6 razy w roku, teraz niestety pojadę tylko na przełomie X/XI tam i z powrotem, ale nie sprawy, zaproszenie przyjmuję i kiedyś dam znać, a powiem ci, że nawet wiem gdzie mieszkasz :wink: (zdjęcia prawdę mówią) no i czasami jadę od Sieradza, czy Grabowa a to niedaleko działki :)
Obrazek

Dziękuję Elu za miłe słowa. Róż będzie więcej - połowa z nich to maluszki i dopiero pojedynczymi kwiatkami pokazują urodę, ale jak urosną ....
To nie etykiety piwne, to podstawki tzw. 'wafle' - miałem bogaty ich zbiór i ... te starsze, rzadsze i poszukiwane poszły na alle.. a częścią pozostałych wypełniłem pustkę na suficie :)
Miniaturowa Pink Pin's
Obrazek

Jadziu - wiosenne ukorzenie patyczka Pink Pin's się nie udało, ale przysypałem jedną gałązkę i musi się udać (tak samo zrobiłem z pędem Queen Babylion Eyes :) )
Obrazek

Basiu - malinotruskawka ... rozłazi się, ale ja się cieszę na razie, bo dopiero 3 rok ją mamy z małych trzech sadzonek i to będzie pierwszy rok ze zbiorem owoców (w ub. r. było tylko kilka owoców) Z jednej strony jest ograniczona wkopanym obrzeżem przy trawniku a z drugiej wycinam pędy i rozdaję - stoi w szeregu jaki jej przeznaczyłem :;230
Bodziszek.
Obrazek

Dziękuję Mariusz - maniolek. W tym roku mieliśmy nie mieć pomidorów, a mamy ich najwięcej w historii naszego ogrodowania ;:306 W ub.r. zachowałem po plasterku zielonego i czarnego pomidora i wiosną wysiałem ich nasiona - wyrosły. Dokupiłem więc nasiona doniczkowych i cherry, oraz dostaliśmy od Elizabetki 5 szt. i kilka od sąsiadki - w sumie mamy ponad 30 ( a miało ich nie być ;:224 ) dotychczas mieliśmy ok 6-8 szt.
Firletka chalcedońska.
Obrazek

Witaj Mariolo - będą zdjęcia nowych róż - niech no tylko rozwiną skrzydła :wink:
Póki co ... zdjęcie motylka :)
Obrazek

Beatko - ja do ub.r. też myślałem, że tylko 'Eyes for you' a teraz ... ;:224
Masz rację - ja też bez przerwy przy 'księciuniu' on nawet jednego dnia zmienia wygląd i gdy ktoś go nie znający, ogląda jego zdjęcia, to myśli ... że to kilka różnych róż :D
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich zaglądających i ... nie - nie zamykam, tylko pajączka pokazuję zakładających sieć :)
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzej "Princ'a" macie obłędnego. Mój to taka lichota bo w pełnym słońcu rośnie.
W altance musi być bardzo miło bo w takie upały trochę cienia jest nadzwyczaj potrzebne.
Pięknie i tak gęsto macie nasadzone. ;:138
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

:wit Tyle napisałam się, a tu mi wskakuje strona logowania i cały tekst uleciał. Byłam zalogowana.... ;:222 No nic będzie trochę krótszy, bo przestało padać , ptaszki śpiewają, kawka wypita ...czas do ogrodu :tan Rózany aromat przywiódł mnie na hacjendę ale i oko jest tu jak zwykle na czym zawiesić
Miniaturowe Pinki....urocze / też je mam/ ale księciulek powala na kolana, nawet emerytki ;:108
Pozdrawiam serdecznie ;:180
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Cudeńko ukwiecone jest ta Pink Pins ;:167 Księciuniowi nikt nie dorówna nawet angielki :wink: mój dopiero staruje po wiosennym krótkim cięciu .Łał przyleciał do Ciebie Paź ;:167 ;:167 ale walnąłeś mu fotę ;:333 musisz czekać na niego dziennie o tej samej porze to samo jest z Fruczakami,wiec czekam na więcej fotek Pazia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

W poście z 23 czerwca pokazujesz zdjęcia rózyczek z " Jadzinej rabatki" . Na pierwszym i drugim z nich jest przecudnej urody pustaczek, chyba niewysoka ( ale mogę się mylić) różyczka z wytaźnie zarysowanym oczkiem. ( Próbowałam wkleić, ale coś mi się pogmatwało i nie dałam rady). Cóż to za piękność?

Oj, gdyby mój Tato miał taki stoliczek... Nauczył grać w szachy mnie, mojego syna i moje córki. Aż łza po policzku mi spłynęła...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”