Hacjenda Anego - bardziej różana.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
mysia
100p
100p
Posty: 180
Od: 28 wrz 2014, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

sorki - donoszę że w tej chwili mam kurzawę śnieżną :;230
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzej zajęty, a tu tu tyle odwiedzin :oops:

Witam serdecznie :wit

Mariuszu - masz rację, lata praktyki i eksperymentowania w wędzeniu przynoszą efekty.
No i się rozwinęły :)
Obrazek

Dorotko ... identyczne biedronki? Toż ja bez szablonu ją malował - z głowy :;230
Tulipany już kwitną :)
Obrazek

Cieszę się Beatko, że coś skorzystałaś z mojego ogrodu (firletka) - rozsiewają się one i rosną u nas prawie wszędzie, bo długo kwitną i ładnie wyglądają. O kurczakach mówiłem, że się opalają :wink: a nalewka najpierwsza to ... z młodych końcowych pędów i listków czarnej porzeczki ;:333
Ciemiernik mamy kilka lat i słabo rósł, ale dzięki FO dowiedziałem się by podsypać skorupek z jajek i jesienią to zrobiłem. Jest efekt :)
Obrazek

Eluśka ... "nie przejmuj się tylko sekator do ręki" - wiem, ale .... zostanie tylko jeden pęd przy samej ziemi :(
Rok stracony, zanim się odbuduje.
No to drugi ciemiernik - zdobyczny od Izy
Obrazek

Dziękuję Aniu za miłe słowa. A co do nalewek, to mam ich więcej, tylko jeszcze nie dołożone do tej kolekcji :wink: Np. gruszkowa z gruszką, która rosła w butelce i dopiero później była zalana alkoholem :D
Oto sasanka, co dzisiaj zaczęła się rozwijać .
Obrazek

Ewo, w tym roku bardzo czarne pędy mają wszystkie róże rabatowe i nic to nie przeszkadza, bo i tak je ciacham nisko - tylko tej flamentaz żal :(
Domek ... spory - nocuję na dole jak jestem sam, a z żoną na pięterku (tam wygodniej). Rekordowy nocleg w nim to 6 osób (jedna noc), oraz 5 osób przez 3 noce.
Kolorowy obrazeczek :)
Obrazek

Moniko, biedronka nie ma prawa farby puścić :wink: kamień został zagruntowany przed malowaniem ;:108
Kolorki (słabsze bo robione telefonem)
Obrazek

Marysiu ... biedronka nie czeka aż kamień się zazieleni, wlazła tam bo z góry lepiej widać ;:306
Kurzawa śnieżna? ;:oj u nas było dzisiaj 13* i słoneczko - ładnie popracowaliśmy :D a na noc zapowiadają w okolicy 0*
Obrazek

Wszystkim pozostałym gościom pokazuję przylaszczki, dostałem malutkie sadzoneczki od Jadzi rozsadziłem te 5 bulwek i w tym roku zaczynają kwitnąć ;:138
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witaj Andrzeju. :wit W tylu wątkach się mijamy, że należy lepiej się poznać. Wstąpiłam więc z rewiytą i przepadłam. ;:oj Jaką Ty masz zadbaną i gustownie urządzoną działeczkę. ;:oj I na dodatek różami usłaną. I kiełbaską i nalewką też częstujesz . Zostaję!
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

No popatrz nawet nie wiedziałam ,ze dałam Ci przylaszczkę to fajnie ,ze kwitnie.Oglądałam wczoraj Oczęta i jest nadzieja :heja Moje róże też w takim samym stanie lecz się nie przejmuję bo i tak chciałam je nisko ciąć.Jednak pnące dobrze przezimowały .Kurczaki kiełbaski grilowanie to dopiero przede mną
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

No właśnie Aniu - widywaliśmy się w różnych ogrodach, że jesteśmy znajomymi niemal od dawna :wink:
A ogród ... nie tylko różany (takim ma się dopiero stać) :)
Obrazek


Jadziu ... właśnie wczoraj o Tobie myślałem (gdy patrzyłem na wschodzący niedźwiedzi czosnek) - gdybym przy każdej roślinie od Ciebie wstawił znaczniki to ... byłby las tych znaczników. ;:306
Szpaki przyleciały :)
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witam serdecznie :wit
Pewnie wszyscy, tak jak i my spędzili dzień na ogrodach :)
Ależ było pięknie :heja

Zanim pokażę dzisiejsze zdjęcia to ...
zdjęcia czwartkowe :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to zdjęcia dzisiejsze ...
niestety krokusy już przekwitły
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
mysia
100p
100p
Posty: 180
Od: 28 wrz 2014, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Ojeeejuu ;:oj tyle kwiecia !!! - dlaczego ja nie mam tak wczesnych tulipanów ? - muszę na jesieni posadzić ;:108

ja też popracowałam w ogrodzie , wróciłam już zmierzch się robił , zmęczona , ale to takie miłe zmęczenie choć bolące


miłej niedzieli :wit
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Fiu fiu fiu ;:oj to ;:302 chyba w photoshopie zmanipulowane ;:306 fotomontaż jakiś ;:191 ;:306
Ja wieeeeeeem już. To Prima Aprilis ;:204
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzeju szał ;:oj ile tulipanów już Ci kwitnie ;:138 niemalże lato już u Ciebie hehe :)
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzej i ja jestem w szoku zobaczywszy ilości kwiecia u Ciebie. ;:oj Ale masz fajnie. ;:215
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Hahahaha - żadne prima apilis ... wiosna i już ;:224
I to szybko biegnąca, bo krokusy już przekwitły.
Lada dzień będą kwitły żonkile - tulipany też już mają duże głowy (te "normalne", nie wczesne).
Dzisiaj zaczęły rozwijać się kwiaty na moreli :wink:

Porobione na ogrodzie więc ... podglądam pszczółki.
Mam domek dla owadów i murarki się uwijają :D

Obrazek

Obrazek

I będzie ich więcej ;:224

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Andrzejku, obiecałam sobie, że jak mi hortensja ogrodowa ładnie przetrwa tę mroźną zimę to będę już ją potem zawsze i co roku okrywać. Teraz miała tylko nóżki w stroiszu iglakowym i bardzo się o nią bałam jak temperatura była tak bardzo niska. Cieszę się jednak, że będe musiała sobie dochować tej obietnicy. Dała radę, jest z nią wszystko ok, ale po co ją tak stersować, zrobię jej jakieś zimowe ubranko - według Twoich rad. Skoro ma jej to wyjść tylko na dobre to czemu nie.
U mnie też już wiele kwitnie, brzoskwinia i żonkile także. Botaniczne tulipany mam po raz pierwszy i teraz stale je podziwiam.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Hacjenda Anego - bardziej różana.

Post »

Witaj Andrzeju, przywiódł mnie do Ciebie zapach szyneczek wędzonych obok kaszanek i kiełbas. A tu uczta nie tylko dla ciała, ale i ducha, bo pokazujesz tak cudnie i kwiaty i owady. Ale żeby tak podglądać pszczółki ;:108 ! Daj im spokój, niech się rozmnażają na potęgę! Andrzeju, przeczytałam i poogladałam Twój wątek od początku. Wydaje mi się, że żółta róza na str. 1 to China Town, sprawdź jeśli chcesz. Szczególnie rozwinięty kwiat na nią wskazuje. Natomiast kolejna wg mnie to jednak Mainzer Fastnacht. Mam taką samą i właśnie rozpoznała ją nasza Ewka - Gloria Dei.
Skoro już szykujesz dodatkową ławkę, pozwól że zatrzymam się tu dłużej.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”