Bez chemii w kogrobuszu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Grażynko o jakim długu mówisz nie ma żadnego ;:196 Aurija rzeczywiście smaczna moja mama się również się nimi zachwycała .Szkoda ,ze sporo musiałam wyrzucić, bo po deszczach dopadła je choroba.Niestety zbyt późno zaczęły dojrzewać, a u mnie zbyt mało słońca.Jednak w przyszłym sezonie szybciej je wysieje ,żeby już spore krzewy poszły do gruntu.U mnie na szklarnie nie ma co liczyć będą raczej stały pod gołym niebem.No to o parę nasionek papryczki się uśmiechnę tej pół ostrej. Z tej fasolki zrezygnuję zbyt dużo zachodu :) Kupię zwykłą żółta szparagową, bo ma tylko jedno przęsło pergoli dla niej to zmieści się jakieś 5-6 nasionek ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Dawno mnie Grażyno nie było u ciebie. Przyszedłem popatrzeć na róże, a .... zawiesiłem się na pomidorach ;:oj
Coś niebywałego - ogromna ilość nieznanych mi pomidorów i wspaniały ich opis.
Czytając .... czułem ich smak :;230
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
ewazawady
500p
500p
Posty: 812
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Grażynko, zaraziłaś mnie pomidorami. Cóż za wspaniałe podsumowanie ! ;:3
Zimą będę się szkolić na wątkach pomidorowych. Od dwóch dni chodzę i szukam odpowiedniego miejsca w ogrodzie. Coś się kluje. :)
Tylko raz miałam pomidory, a i to tylko w celu przetestowania gleby pod kątem guzowatości korzeni. Teraz coś czuję, że to się zmieni. Jesteś świetną popularyzatorką. ;:333
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Grażynko, to może być myśl, warzywa jako rośliny ozdobne ;:108 teraz panuje trend by nie oddzielać warzywnika od części ozdobnej ogrodu albo przynajmniej wprowadzić tam kwiaty.
Dobrze słyszeć że nie masz większych zniszczeń, roślin szkoda, bo mogły zrobić dłużej, ale przecież na wiosnę odrosną ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Maryniu - coraz mniej do oglądania a coraz więcej pracy się szykuje.
Niestety ciągle pada u mnie i praca w ogrodzie na razie odpada.
Tylko z okna patrzę na ogródek, jak coraz bardziej pustoszeje.
Ech....a miało być babie lato.......

Jadziu - ja też uwielbiam Auriję.
Ostatnie pomidorki są najbardziej aromatyczne, ale może dlatego że to już końcówka to tak bardzo mi smakują. ;:306
Faktycznie wysiana wcześniej daje większy plon i wcześniej też dojrzeje.
Mnie udało się zebrać z pola wszystkie pomidorki przed chłodami, zostały mi jeszcze 2 krzewy w szklarni.
Reszta poszła spać i tylko nasionka po nich pozostały, nie licząc tego co w słoikach. :D
W takim razie papryczkę masz zaklepaną. ;:196
Ale to za mało, żeby wysyłać, więc czekam na dalsze twoje chciejstwo. :D

Andrzeju - miło, że wpadłeś. :D
Ja też zawieszam się na różnych forumowych rzeczach, więc nie jesteś jedyny. ;:136
Noo....ja też czasem czuję wręcz ten smak czy zapach, tak podobno reagują mocno zakręceni.
A co do pomidorów to jakbyś zobaczył tą ilość nasion do przetestowania.... ;:306

Ewciu - cieszę się, ze podobał Ci się opis.
Bardzo żałuję, że nie mam większego warzywnika, poszalałabym w nim na całego.
Pozostaje mi tylko namiastka, ale dobre i to.
Dla warzyw poszukaj miejsca w pełnym słonku, wtedy efekty będą większe.
Zacznij od koktajlowych a potem pójdzie jak z płatka. ;:108

Natalio - widziałam wiele takich ogródków, są urocze, zarówno ozdobne jak i użytkowe.
Propaguje je także Kasia Bellingham, polska ogrodniczka z długoletnim stażem w Anglii.
Mieszka w Polsce i tu prowadzi warsztaty ogrodnicze, propagując powrót do korzeni czyli współpracę z naturą.
To ona natchnęła mnie do szerszego uprawiania warzyw.
A nasz Ania - Skoanna ze swoim doniczkowym warzywnikiem na balkonie , to mistrzostwo świata. ;:224
Super że mamy takich zapalonych ogrodników, którzy potrafią stworzyć coś z niczego.
Ja na razie tylko nieudolnie raczkuję, ale mam nadzieję, że z każdym rokiem będzie tylko lepiej. :wink:

Warzywnik jaki by mi się marzył to dokładnie taki - https://nashadacha.info/topics/sovety-o ... rom=bottom - gdyby tylko było więcej miejsca.
Ale żal mi wyrzucać rośliny, które z takim trudem zdobywałam i teraz rosną jak chciałam.
Cóż - nie można mieć wszystkiego i trzeba cieszyć się tym co się ma. :D

Oczko wodne też już uśpione, tylko resztki roślin pozostały w zmienionej barwie.


Obrazek

Obrazek


Za ogrodem drzewa stroją się w złote liście.
W słonku wyglądałyby cudnie, ale jest jak jest.
Zdążyłam zrobić fotki w przebłysku słonka bo zaraz potem zaczął znowu padać deszcz.


Obrazek

Obrazek


Ostatnie kwiaty i pąki róż walczą o przetrwanie.
Jak na razie to jesień robi się dżdżysta, mokra i zimna.
A tak chciałoby się jeszcze babiego lata. :roll:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Grażyna.
kogro-linki
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Graziu, jeszcze tyle kolorów u Ciebie! Pięknie. Tymi pomidorami nieustannie mnie zadziwiasz, całą zresztą uprawą... Ja nie mam do tego cierpliwości ;:222 Właśnie dziś uporządkowałam jako-tako pole po warzywniaku, ale pracy jeszcze huk!
A zdrowia i sił z każdym rokiem coraz mniej ;:222
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Oglądając Twoje pomidory i czytając o ich ozdobnych walorach, przypomniał mi się pomysł sąsiedniej gminy. Na długości całej ulicy wzdłuż szosy (co najmniej 2km) rosną tam pomidory jako rośliny ozdobne. Fajny pomysł ;:108
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Grażynko widzę ze I do Ciebie jesień bardzo nie?miało zagląda. Jakoś mam wrażenie, że ociąga się w tym roku. Nie żeby mnie to martwiło. Liście jakby nic sobie nie robiły z października, koloru nie zmieniają o opadaniu ani myślą. Nasadziłam dziś ostatnią partie cebulowych wiosennych: tulipanow I krokusow I co więcej -byle do wiosny:)
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Grażuś, Ty to jesteś spryciara ;:oj gdzieżeś wysznupała taki pokazowy warzywnik. ;:224
Każdemu by się marzył,tylko areału brak. ;:108 W takich wspaniałych warunkach wszystko plonowało by znacznie lepiej. ;:215
W końcu pogoda zaczęła nas rozpieszczać, to spokojnie pokończymy ogrodowe prace, żeby wiosną nie straszyły na rabatkach. ;:306
Dobrego tygodnia kochana i mnóstwo słonka. ;:3 ;:3 :wit ;:196
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Grażynko jak tak poczytuję o Twoich pomidorach to mnie coraz bardziej bierze na szklarenkę tylko tego miejsca ciągle mało, myslę że w przyszłym roku wygospodaruję więcej.
Czekasz na Babie Lato...ja też ale chyba już nie będzie choć dzis pogoda ładna, słoneczko, ciepełko może nadchodzi Babie....

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Grażko pogoda sprzyja żeby w ogrodzie porobić a roboty dużo więc na razie plany i podsumowania pomidorowe musiałam odłożyć.
Mam nadzieję, że jutro ogarnę resztę i potem już tylko będziemy snuć planowanie: co, ile i gdzie ;:oj ...aż się tego boję zwłaszcza, że już u Ciebie wypatrzyłam takie odmiany, że aż głowa boli. :lol:

Póki co naparzyłam się na Twoje letnio-jesienne kolorki i od razu lepiej. ;:196
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Kochana, tak podpatruję Twój warzywniak, Twój piękny ogród kwiatowy i ;:oj mogę się schować... Podziwiam po stokroć, bo mnie na pewno nie chciałoby się aż tak 'odmianowo zawarzywiać" i jeszcze masz tyle do powiedzenia o każdej odmianie ;:138
W kwiatowym też cudnie, myślę, ze pogoda i Tobie sprzyja, jest pięknie, prawda?
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Bez chemii w kogrobuszu

Post »

Grażynko masz jeszcze sporo kwiecia u mnie juz takiego szału nie ma jednak jeszcze coś tam kwitnie.Uroku ogrodowi dodają chryzantemy i marcinki .Dzisiaj nawiozłam wszystkie róże Astvitem i jestem ciekawa ich zimowania .Jednak ,żeby nawieźć wszystkie rośliny potrzebowałabym nie dwie, a cztery paczki 1kg
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”