Nasze 400 m2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Marcin_B
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 25 mar 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Nasze 400 m2

Post »

:wit
Mam na imię Marcin. Prawie rok temu zdecydowaliśmy się z żoną na ogródek działkowy (ROD). Po długich poszukiwaniach w końcu się udało.
Działka w formie kwadratu, 400 m2. Po środku chodniczek który prowadzi do szopki na narzędzia. Jako że działkę nabyliśmy na początku marca nie do końca było wiadomo co tam na niej wyrośnie. Jak się później okazało dużo roślin musieliśmy z niej usunąć ponieważ nie tak sobie ją wyobrażaliśmy. Kupiona działka była bez altany i instalacji elektrycznej. Woda też była podłączona nie do końca po mojej myśli.
Na początek zabrałem się za altanę. Wybór padł na konstrukcję szkieletową.
Wkop pod wylewkę czas zacząć:
Obrazek

Kamienie na początek:
Obrazek

Później wartwa piachu i płyty chodnikowe z betonu:
Obrazek

Obrazek

Na to wszytko parę metrów sześciennych betonu:
Obrazek

Jako że beton sobie wysychał zabrałem się za prąd. Szpadelkiem wykopałem jakieś 30 metrów kanału o głębokości około 60-80 cm, na szerokość szpadla.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak mówiłem tak zrobiłem. Zabrałem się za szkielet. Jako że ta mini altana ma mieć tylko około 9 m2 wybór padł na kantówki 4x6 cm. W narożnikach słupy wzmacniające z kantówki 6x6 cm.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21682
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: 400 m2

Post »

Ależ zdolniacha i pracuś z Ciebie :D
Witamy na forum. :wit :wit
Ciekawa jestem co udało Wam się osiągnąć w ciągu minionego sezonu.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: 400 m2

Post »

Witaj :wit Też bardzo ciekawa jestem efektów twojej pracy.No i napisz,jakie plany na rozpoczynający się sezon macie :D Działka w waszych rękach przeobraża się w oczach ;:215
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
olgawro
200p
200p
Posty: 236
Od: 21 paź 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: 400 m2

Post »

Podziwiam ,jaki jesteś zdolny facet/żeby mój taki był/już wyobrażam sobie Twoje efekty w tym sezonie jak będzie pięknie pozdrawiam :tan
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: 400 m2

Post »

Jakie te działki ROD podobne do siebie.Ta droga wypisz, wymaluj droga do mojej działki,tylko ,że moja ma 3 ary.
Naszą altanę również mąż sam stawiał i stoi do dziś, czyli około 30 lat.
Widzę,że już coś tam rośnie. :wit
Danuta.
Marcin_B
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 25 mar 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: 400 m2

Post »

No, dziewczyny dziękuje za te wszystkie miłe słowa ;:3
Działkę kupiliśmy z wielką czereśnią, ponoć miała ze 30 lat, do tego trzy jabłonki, dwie wiśnie i grusza. Oczywiście krzewy czerwonej i czarnej porzeczki, agrest, jeżyna, maliny, truskawki, krzew borówki. Z tego wszystkiego czereśnię usunąłem z korzeniami (droga przez mękę), wiśnie tak samo i agrest który rósł w złym miejscu i był już stary, podobno. Jabłonki zostały przycięte w w tamtym tygodniu. Grusza choruje od iglaków sąsiadów. Nie wiem co z nią zrobić.
Maliny przesadziłem po swojemu :). W tamtym roku mieliśmy trochę warzyw ale razem z żonką zdecydowaliśmy się w tym roku zmniejszyć areał po nie na korzyść trawki, znaczy trawnika. 8-)

Po nie zliczonych godzinach pracy altana z zewnątrz wygląda tak:
Obrazek

Obrazek

Na szkielet przyszła płyta OSB 12 mm na zewnątrz. Na dach blacha trapezowa w jedynym w swoim rodzaju niebieskim kolorze. pod blachę folia paro izolacyjna. Chyba nie ma drugiej altanki z takim dachem.. Na moim RoDzIe na pewno nie ma :) Czemu niebieski dach? Okazyjnie blachę kupiłem i dlatego.

Tutaj moja skrzynka z podlicznikiem w środku. Pochwalę się że i ją sam podłączyłem po wcześniejszym wykonaniu stelażu i tego o to zadaszenia.
Obrazek

Ujęcie wody na wniosek małżonki podprowadziłem na naszą działkę żeby nie wchodzić do sąsiadów. W planach jeszcze jeden kran, bliżej altanki.
Obrazek

Jabłonki po sobotnim cięciu, ponieważ straszne wilki tam rosły wcześniej:
Obrazek

No i nowy trawnik. W tamtym sezonie rosły tam ogórki i inne takie :)
Obrazek

Jeżyna jakoś tak sobie rosła bez ładnie i zrobiłem dla niej taką o to konstrukcję (w tle konstrukcja sąsiadki):
Obrazek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: 400 m2

Post »

U nas na działce nie ma prądu jest tylko woda. Woda była doprowadzona do każdej działki przy drodze,więc mąż przeprowadził na naszą działkę i wkopał beczkę.
Widzę,że powstała fajna altanka. Przebrać się czy schować przed deszczem bardzo przydatna.
Niestety grusze ostatnie lata bardzo chorują na rdzę i chyba pozostaje tylko oprysk. Pozdrawiam Danuta.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: 400 m2

Post »

Witaj Marcin ,porządnie się napracowałeś na działce. Domek postawiłeś naprawdę fajny,dobrze że masz prąd na działce,zawsze można maszyny podłączyć na budowie.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: 400 m2

Post »

Witam :wit też w poprzednim sezonie zaczęłam przygodę z działką, również od budowy domku - u Ciebie jest o tyle lepiej, że masz prąd, mój ogród nadal ma to w planach :roll:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Marcin_B
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 25 mar 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: 400 m2

Post »

W środku też płyta OSB, na podłogę planuje jakieś płytki.
Obrazek

Całe szczęście nie musiałem praktycznie nic płacić za podłączenie się do sieci elektrycznej. Czytałem że w niektórych ROD są spore opłaty.
Blueberry na początek może mały agregat prądotwórczy? ;:108
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nasze 400 m2

Post »

Zastanawiałam się nad tym, ale w sumie w ciągu 2 lat prąd ma być doprowadzony - poza tym, za duże ryzyko trzymać agregat na działce, a nie mam samochodu żeby go wozić ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Marcin_B
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 25 mar 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: Nasze 400 m2

Post »

Dzisiaj maiłem pracowity dzień związany z działką. Najpierw pojechałem załatwić materiały na stół koło altany. Na blat udało mi się zdobyć przęsło ze starego stołu, wystarczy wyciąć tylko siatkę. :heja Zacząłem robić już do niego nogi. Później bielenie drzewek.
Obrazek
Marcin_B
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 25 mar 2016, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: Nasze 400 m2

Post »

:wit Dzisiaj zobaczyłem na działce pierwsze oznaki wiosny.

Kapustka
Obrazek

To jedna z naszych krzewów Borówek. Nie mogę się już doczekać pysznych owoców ;:138

Toro
Obrazek

Widok działki od wejścia
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”