Moja nowa wymarzona działka cz.13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja nowa wymarzona działka cz.13

Post »

Iwonko :wit
Ladniutkie i u ciebie letnie kwitnienia.
Floksy, mieczyki ,wilec . Kobra piękne. Moja stoi w miejscu już chyba ze 2 miesiące. Więcej jej nie posadze. :evil:
Domek ;:215
Pozdrowki zostawiam ;:3
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja nowa wymarzona działka cz.13

Post »

Witajcie kochani :wit
Chwytamy ostatnie chwile ze słonkiem wakacyjnym i jeśli tylko pogoda pozwala z naszymi skarbami ruszamy w teren, a już nam przybyła Hanusia na całego, jak tylko usłyszy, że dzieciaki na wycieczkę jadą, to ona pierwsza pod drzwiami czeka ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu sama jestem zaskoczona takim jej kwitnieniem,m ale z tego co słyszałam to ona żarłoczna, więc dostawała sporo papu ;:108
Karolka to teraz je wysłać czy na wiosnę chcesz?
Marysiu już u nas czuć, że jesień idzie, szczególnie ranki są już jesienne ;:219 , wilec mam nadzieję, że jakieś nasionka mi zostawi, bardzo fajny jest, mi też się spodobał, a zapomniałam o nim zupełnie :oops:
Aluniu, no taki chciałam no i mam ;:215
No tak Natalko, ważne, że jest, będę czekać żeby nasionka upilnować ;:108
Lucynko oj tak, mi jeszcze marzy sie ta o różowych kwiatach, też jest śliczna ;:108 , za nazwanie kwiatka wielkie dzięki ;:196
Janeczko jak u Ciebie zrobi sie busz, to też będziesz miała mniej pracy, pielenia ;:108

W głębi czerwone kulki to malinojeżyna, wielkie, ale czy takie smaczne, mdłe raczej ;:108

Obrazek

Papużki pierwsze już na szklance :tan

Obrazek

Amorfa po kwitnieniu została mocno przycięta i znowu kwitnie ;:oj

Obrazek

Obrazek

Nasz taras na domku już ładnie zarośnięty ;:215

Obrazek

No i taka sytuacja, sąsiad, ten od kreta mówi mi, że u niego w kominku zagniezdziły się nietoperze, ale je wykurzył, bo rozpalił w kominku i chybba padły albo nie wie co z nimi, po czym poszłam podlewać doniczkowce i biorę wode z wiaderka, a tam malutki nietoperek resztkami sił próbuje się wydostać z wiadra, no oczywiście wyłowiłam go, i dałam mu schronienie pod schodami na taras, mam nadzieję, że sobie poradzi maluch ;:108 , a tego swojego sąsiada, to ja już mam serdecznie dosyć, morduje wszystkie zwierzęta jakie mu na drodze stają, niedawno rozpruł brzuch zaskrońcowi, bo ten żabę połknął, no kiedyś w końcu nie wytrzymam tego :evil:
Obrazek

No i kobea, już nie wiem, jednego dnia białe, a następnego fioletowe ;:oj

Obrazek

Obrazek

Budleja trikolor ;:215

Obrazek

no i inne takie buszowate zdjęcia :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja nowa wymarzona działka cz.13

Post »

Tylko raz miałam kobeę, lecz to szalona roslina zarosła mi calutka siatkę i wszystko co w koło niej rosło :;230 To samo jest z Cyklantherą ta to dopiero szalona dziewczyna :;230 Też powoli zaczynam robić porządki, bo gdy ma się ręce dwie, to trzeba sobie dawkować przyjemności :wink: Iwono czy masz moze do podziału tego variegatowego floksa chętnie bym kawalątek zaadoptowała.Kiedyś miałam Elisabeth niestety padł mi po którejś zimie ;:174 Papużki już zebrane śliczne są prawie jak prawdziwe.Nasza mała też lubi wycieczki jak tyko tata chwyta kluczyki to ona pierwsza przy drzwiach
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moja nowa wymarzona działka cz.13

Post »

Iwonko mam nadzieję, że tych smuteczków jest jednak dużo mniej niż radości... Wycieczka bardzo fajna. A zwierz jaki ciekawy :shock: Hibiscusy ci przepięknie kwitną. Ale żeby lilie o tej porze? :shock: One takie późne, czy tylko późno posadzone? Zauroczyło mnie zdjęcie tancereczki z perovskią ;:173 W ogóle działeczkę masz pięknie ukwieconą. A co to za ciekawe papużki? ;:oj
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja nowa wymarzona działka cz.13

Post »

Ale fajne te papużki ;:oj Co to za roślina?
Kobea ładnie Ci kwitnie!
O sąsiadach nic mi nie mów Kochana, szału dostaję!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja nowa wymarzona działka cz.13

Post »

Mariolko pozwolę sobie odpowiedzieć za Iwonkę chyba się nie pogniewa te papużki to tojeść amerykańska. Ślicznie wygladają jak prawdziwe :)
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja nowa wymarzona działka cz.13

Post »

Iwonko budleje szaleją! prześliczne! Moja/Twoja niska ciemna niestety nie wyszła po zimie, ale wzięłam gałązkę od Martusi i mam dalej nadzieję na nią :D Ja też mam nadzieję że któregoś lata papużki usiądą na mojej szklance ;:304
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moja nowa wymarzona działka cz.13

Post »

Iwonko...te " buszowate zdjęcia"... dają obraz Twojej przebogatej w rośliny działeczce! ;:138
Nie wiedziałam, że mogę być posiadaczką takich "papużek"bo trojeść amerykańską mam jakoś nie zauważyłam :oops: tych nasienników bo je wycinam ale w tym roku jeszcze nie zdążyłam...Koleżanki moje ostatnio wykopywały ją u mnie,może coś zostawiły i dla mnie..Sprawdzę...
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja nowa wymarzona działka cz.13

Post »

Ja mam trojeść bulwiastą i nie ma tak pięknych nasionek ,w razie czego jak będziesz miała nadwyżki tej tojeści to możemy się wymienić . Ładnie wyglądają te papużki .. Moje budleje jeszcze w doniczkach nabierają korzeni aby lepiej się przyjąć na moich piaskach .. Mam już biała a dokupiłam jasno i ciemno liliową i skrętnolistną ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja nowa wymarzona działka cz.13

Post »

Witajcie dziewczyny kochane :wit
Jesień idzie a ja dalej w niedoczasie ;:oj
Na reszcie Adaś zbudował mi zadaszenie na doniczki i inne takie ogrodnicze narzędzia, może będe miała w końcu jakis porządek ;:108
Na działeczce coraz bardziej czuć, że zbliża się jesień ;:218 , na reszcie wysadziłam wszystkie swoje doniczki, teraz tylko zbieranie wysuszonych roślin i kosic trawę zostaje.
Janeczko ok, wiosną czy jesienią chcesz się wymienić?
Maryniu one są tak fajne i niespotykane nasiona, wycinam żeby nie rozsiewała mi się a przy okazji mam ozdobę ;:215
Marysiu z budlejami to tak różnie, no ale mam nadzieję, że Ci się uda z Martusiową budlejką ;:215
Jadziu dziękuję :wit A floks jest młody, słabo przyrasta, ale sprawdzę jak wygląda, jeśli się da kawałek ukopać to dam znać :wit
Kropelko to znaczy, że masz też z sąsiadami problemy ;:202 roslinka to już Jadzia powiedziała ;:172
Małgosiu Jadzia napisała, to trojeść amerykańska, lilie faktycznie pózno wsadzone, kupiłam na przecenie cebulki, resztka i jeszcze zdążyły zakwitnąć ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja nowa wymarzona działka cz.13

Post »

Iwonko wiem ,ze te gatunki słabo przybierają na ciałko ,chociaż ja swojego gdy miałam nawet podzieliłam, a przywiozłam go z Niemiec tu na forum zrobił wtedy furorę, lecz kiedy to było ;:224 Jednak pewnej wiosny nie powstał ;:145 U siebie mam Trojeść bulwiastą ma cudne pomarańczowe kwiaty jednak troche mam obawy czy nie za ekspansywna do mojego ogródka .No cóż ewentualnie pójdzie w donicę. Fajny rozchodnik Iwonko https://images81.fotosik.pl/780/6467634297317135med.jpg powoli trzeba będzie zacząć sprzątanie wszystkiego.Miłej niedzieli
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moja nowa wymarzona działka cz.13

Post »

Iwonko jesień to tez piękna pora roku ;:333 ... mgły, zapach ogniska, szeleszczące trawy i liście i te przygotowania do wiosny... sadzenie cebulek... zbieranie nasionek ... Nie ma kiedy się nudzić :lol: Fajnie że masz schowanko na ogrodnicze zabawki :) mnie nadal takiego miejsca brakuję :oops: Kobea piękna... moja jeszcze też kwitnie ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja nowa wymarzona działka cz.13

Post »

Iwonko masz dziewczyno energii tylko pozazdrościć,ja w tym roku trochę przystopowałam ,przez co wszystko robię wolniej,i stad te wszystkie zaległości.Działeczka chyba jeszcze nie nastawia się na jesień,wcale tego nie widać ;:215 ,takie papużki dostałam od sąsiadki ale z racji dużych opadów chyba mi zgniła.Serdecznie pozdrawiam :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”