Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

JADZIU ,co to jest poniżej orlika ,na poprzedniej stronie . :?:
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, naprawdę na spokojnie! Nie martw się tym.
Ten powojnik co jest na pierwszym zdjęciu, zjawiskowy ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, uśmiałam się, czytając, że najlepiej ze wszystkiego rosną chwasty :;230 U mnie tak samo :wink:
Po zdjęciach, które prezentujesz nie widać, żeby Twój ogród był zachwaszczony ;:185 Omoshiro cudowny ;:167 Różaneczniki piękne - uwielbiam je każdą odmianę i każdy kolor ;:108
Wracając jeszcze do siewek primuli. Często tak jest, że potomstwo jest zupełnie inne niż roślina mateczna. Wiem na pewno, że tak jest z ostróżkami i orlikami. Więc jeżeli chcesz uzyskać roślinę w purpurowym kolorze, to jedynie przez podział ;:108
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

ELWI doszłam do tego samego wniosku,że tylko przez podział jeśli chce sie mieć taką sama roślinkę.Jednak siewki też są śliczne już teraz sobie zaznaczyłam gdzie rosną oryginały ,żeby się ich czasem nie pozbyć .Widzę ,ze wreszcie uporałaś się z zaległościami.Mam gęste nasadzenia to i chwastów za bardzo nie widać jednak na ścieżkach sobie szaleją.W Omoshiro zakochałam sie od pierwszego wejrzenia u naszej Moniki, która ma ogród w lesie.Niestety nie ma jej z nami pisała też wspomnienia z Afryki tak jak Ty o Ogrodziu
BASIU dzisiaj wykopałam sporo szafirków i w poniedziałek jeśli nic nie stanie na przeszkodzie będę wysyłać .Niech się trochę podsuszą cebulki a przylaszczki wykopię przed wysyłką
JOLU ten kwiatek to Śniedek zwisły śliczny taki mało spotykany i żeby było śmieszniej nawet nie wiem skąd mi go przywiało :;230 Jednak słabo przybywa cebulek mam dopiero może z 10 egzemplarzy tego Śniedka
DAYSY Delosperma żółta świetnie zimuje gorzej z różową czy białą dlatego zostawiłam tę różową w doniczce i na zimę wezmę na korytarz.Omoshiro ,następny zakwitnie John Warren też cudny .te powojniki mam juz sporo lat i były przesadzane i żyją więc są twardzielami :) Niedawno przesadzałam Polish spirita na małą pergolę i chyba nawet tego nie zauważył :wink: .
MARIUSZU z pewnością jest to pełna lilia bo posadziłam wszystkie pełne do donic ,żeby mi nie wyginęły .Jednak na znaczniku nic nie pisze więc dopiero jak zakwitnie będę widzieć.Koleżanka z którą zamawiałam lilie też ma taką samą może zajrzy i napisze mi jej imię

Trochę podlało ogródek i znów mocno się ochłodziło i wieje zimny wiatr.Jakieś stwory pożarły mi wykiełkowane ogórki i skutecznie pożerają mi koper .Mam już tylko parę szt, a wysiałam calutki rządek .Nie wiecie czasem komu smakują takie przysmaki bo gdyby to juz były dorosłe rosliny jak ogórki czy koper to z pewnością wiedziałabym ,że był złodziej, a tak nie znam winowajcy ;:224 .Rano gdy przyszłam do ogródka była jeden wykiełkowany ogórek za chwilkę juz go nie było.Czy nie przypuszczacie kim jest winowajca czy to może mrówki, bo z pewnością nie ślimaki, bo musiałyby zostawić ślad

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, ;:196
ja bym stawiała na ślimaki... one teraz bardzo się uaktywniły, u mnie nawet po schodach łażą... nie wiem czy im tak zimno, że do domu chcą? ;:306
Maigold to już dosłownie na dniach będzie kwitł ;:167 ;:oj ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, ja też stawiam na ślimaki.
Tyle ich w tym roku, że nie mogąc dopchać się do stołówki zjadają nawet te rośliny, które wcześniej omijały :(
Może cię pocieszy ... nasze ogórki też zjadły i ponadgryzały, a potem te nadgryzione ... dokończyły na moich oczach ;:oj
Powtórnie wysiewałem.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu,Maigold już blokach startowych, jeszcze ciut, ciut ciepła i kwiatuszki się rozwiną ;:138 muszę ją zobaczyć u Ciebie, w pąkach jest cudowna ;:215 . Czy ona rośnie przy jakimś drzewku czy sama utworzyła takie "konarki" ;:oj
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

DAYSY ona sama w sobie jest drzewem, a główny konar ma jak moja ręka taki gruby.To potworek lecz jak zakwitnie to łał. ;:167 Dzisiaj juz 2 kwiaty się pokazały lecz na szczytach ,więc nijak nie szło ściągnąć aparatem .Jednak myślę ,że jutro, pojutrze już na niższych piętrach rozkwitną kwiaty .Zresztą widać jakie ma grube konary
ANDRZEJU dzisiaj na tej rabatce wyczaiłam małego oślizłego bezdomnego diabła jak pożerał koper ;:124 Niestety to było jego ostatnie pożywienie :evil: .Wysiałam dzisiaj w innych miejscach też koper i po raz kolejny 2 rządki ogórków.Dobrze ,ze parę sztuk mam w doniczkach i skrzynce to będzie na rozruch .Kwieciaki znów skasowały mi kolejne pąki tym razem na LO ;:222
BASIU masz racje ,ze to te oślizłe dranie skasowały mi ogórki i koperek.Masz racje one włażą wszędzie nawet po różach się wspinają .Jednak zauważyłam tam gdzie wysypałam grubą warstwę jajecznych skorupek nie widać ani jednego drania.Najbardziej teraz boję się o dalie bo wychodzą z ziemi .Trochę nieładnie wyglądają te skorupki ,ale cóż to dobra ochrona.No i zaś zrobił mi się busz a miałam jeszcze niedawno tak puściutko :;230


Obrazek

to mój nowy kolczasty nabytek na skalniak dostałam go od brata


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu - cudowne zdjęcie maku! Wprost konkursowe! Czasem i u mnie jakiś mak się pojawi, ale taki mało szlachetny, polny, a i tak je lubię. Pokazujesz dyptam, nie wiesz, gdzie go zdobyć? Czy on ma takie liliowe kwiaty?
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu,ślicznie u Ciebie kwitnie azalia japońska Schneeperle, moja ma tylko 10 kwiatuszków :( Róże będę podziwiać
Twoje bo moje dopiero maja maleńkie pączusie. Maigold ma masę pąków ;:oj będzie co podziwiać, szkoda, że komputer
oprócz zdjęć nie przesyła zapachu ;:138
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Powiem Ci Jadziu, że obrzydliwe te ślimacory... u mnie wspinał się ostatnio po schodach, wprost do domu ;:306 A nie zapraszałam drania ;:222 Codziennie trzeba by z wiadrem przelecieć, a i tak nie zgarnie się.
Z tymi skorupkami to jest metoda, a to że nie prezentuje się zbyt ładnie... no cóż...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

BASIU te dranie podziurkowały mi mojego Omoshiro teraz ma płatki w dziurki .Włażą po kolcach myślą chyba ,że to drabinka :;230 na lelujkach też siedzą zresztą nie ma dla nich nic świętego ;:222
WANDZIU kiedyś ta azalia ładniej kwitła, a czy można azalie po kwitnieniu podciąć, bo potrzebowałabym to zrobić Kermesinie. Maigold ładnie pachnie lecz to zależy w których godzinach bo nie zawsze ten zapach się wyczuwalny w każdym razie ja tak mam
EWUNIU ten mak jest byliną i mam nawet jego sadzonki. Wysiałam też pełny lila i czerwony .Ciekawe czy będą pełne ,Mam też jeszcze sporo siewek czerwonego maku .Nie wiem gdzie można kupić Dyptam ja mam nasionka białego, lecz już kolejny rok się zastanawiam nad ich wysianiem bo gdzie posadzę .Teraz mała trzpiotka biega po ogródku i trochę się boję ,chociaż ten jest też na rabatce tylko bardziej na środku rabatki.Kwiaty ma takie różowe żyłkowane


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Paskudniki ;:222 Nie miej dla nich litości!

Veronika po prostu powalająca ;:167 ;:167 ;:167 I kolory i całokształt...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”