Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

JPII - chyba bardzo mile Cię zaskakuje jak na pierwszy rok. Znowu jest cały w pąkach ;:215
Fioletowy mieczyk ma taki odważny iriysowy kolor ;:215
Na języczkę Przewalskiego nawet dzisiaj u siebie zerkałam, bo dość długo chowała swe kwiaty pod liściem, ale już też je ślicznie pokazała.
Bardzo mi się podoba ta Twoja róża Cherry Girl. ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

BEATKO Języczka Przewalskiego dawno już przekwitła i gdyby nie wpis Tereni nie zorientowałabym ,że popełniłam gafę :oops: to Języczka pomarańczowa która ma cudowne wielkie błyszczące bordowe liście .Niestety u mnie jest bezlistna dzięki oślizłym gadom :evil: Z Cherry girl jestem bardzo zadowolona to samo z JPII ,chociaż Gardenka też pokazała cudne kwiaty jednak trochę przeszkadza jej dalia i floksy posadzone niedaleko .W przyszłym roku już dalii i floksów w tym miejscu nie będzie, więc dostanie więcej miejsca.
BASIU a może reklamuj tę różę jednak sporo kasy za nią zapłaciłaś .Spróbuj ją posadzić do doniczki i przechować na zimę w chłodnym miejscu, bo na prawdę szkoda byłoby róży ;:174
TERENIU ano narzekam bo nie kwitną tak jak w ubiegłym roku to był prawdziwy różany szał ;:167 ;:167 W tym roku to tylko namiastka niestety nie ma dwóch takich samych sezonów
DOROTKO JPII ma całkiem inne listki niż reszta róż matowe i bardzo jasne jednak zdrowiuteńkie i ten cudnie pachnący kwiat.Mieczyk po rozkwitnięciu już nie był tak fioletowy o calutki ton jaśniejszy .Dostałam te mieczyki od brata wiec nawet nie wiedziałam jakie mają kolory .Cartier bardzo ładnie powtórzył kwitnienie i wszystkie kwiaty było widać .Teraz zaczyna kwitnąć LO ma sporo pąków
TERENIU ;:196 dobrze ,ze zwróciłaś uwagę, bo to przecież języczka pomarańczowa nie wiem co mnie zaćmiło podczas podpisywania ,że podpisałam Przewalskiego .Przewalskiego dawno juz przekwitła i jej nie lubi oślizłe towarzystwo ciekawe dlaczego a ta biedna bezlistna, ale jednak zakwitła,. Zaraz muszę to poprawić ;:180



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Piękna ważka ;:oj U mnie w tym roku jakoś ich nie widzę.
Znowu ciekawostkę upolowałaś, tym razem na firance ;:63
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Musiałaś Jadziu o mnie myśleć dzisiaj ;:224
W każdym razie ja o tobie myślałem - robiłem zdjęcia robaczkom i pomyślałem "zajrzeć na FO do Jadzi, jakim robaczkom ona zdjęcie zrobiła" :D
Piękne zdjęcia ;:138
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu - czy możesz zrobić zdjęcie pędu po zaatakowaniu jej przez bruzdownicę? Nie podważam absolutnie Twojej wiedzy i doświadczenia, ale jak to możliew , by teraz żerowała? Może to co innego?
Cherry Girl u mnie urasta do miana terminatorki. Gdy wokół szaleje plamistość, ona ma liście tak samo zdrowe jak miała wiosną. Zbudowała kolejny raz potężny krzak, dochodzi do 1,6m i szer. prawie 1 m. Liście ma od samego dołu do samej góry i znów fajnie kwitnie. Nie tak obficie jak w czerwcu, ale narzekać nie mogę. Od dawna masz swoją?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

EWUNIU w/w szkodniki należą do błonkówek z rodziny pilarzowatych a więc zimują w kokonach w glebie.Od kwietnia aż do połowy czerwca wylatują bruzdownice a zwiot zwany też nimułką łodygową az do początku lipca.to cytat z tego wątku http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=529 Przy wiosenny obcinaniu różanych krzewów nie zauważyłaś nigdy dziur w łodygach jeśli nie to masz szczęście .Ja każdego roku natrafiam na takie dziurawe łodygi ,a larwy zimują w glebie i wiosna sie przepoczwarzają w muszki które znów atakują te same krzewy. Przyjrzyj sie dokładnie różanym łodygom może i u Ciebie zauważysz podziurkowane łodygi a w nich gąsienice .Kurcze to mnie trochę zmartwiłaś ;:174 taką wielkością i szerokością Cherry girl u koleżanki aż tak wielka nie jest a ma ja już parę lat.Jednak Twoje wszystkie krzewy są mocno wypasione moje aż tak bujnie nie rosna .Jednak u Ciebie jest inny klimat niż u nas
ANDRZEJU oczywiście myślałam o Was biesiadnikach przy stole pod baldachimem i prosiłam uroczą gospodynię ,żeby Was pozdrowiła ode mnie ;:196 Udało mi się zrobić przez przypadek fotkę ćmie, a raczej motylowi nocnemu Wstęgówce pąsówce gdy schowała się przed słonkiem w altance i oczywiście filigranowej baletnicy ważce gdy siedziała sobie na patyczku podpórce pomidora . Siedziałam na ławeczce i robiłam jej malutką sesję, a ona wciąż mi pozowała :D
IWONKO dopiero pierwszy raz udało mi się zrobić fotkę ważce .Widziała tę modelkę arę razy gdy przefruwała jednak nigdy nie przysiadła .Ciekawostka to ćma przycupnęła sobie w altance ,żeby doczekać do zmroku .Większa od Pawika to jedna z większych ciem


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Niestety Jadziu - nie mogliśmy być na spotkaniu, a to wielka szkoda :(
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu :wit
U ciebie w dalszym ciągu, piękne letnie kwitnienia.
I jakie łądne róze.
A zdjątka owadzie- pierwsza klasa!! ;:63 ;:63
Nie raz wiem jak trudno je uchwycić w kadr ;:108
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu - mój wzrok się nieco pogorszył i dziurek nie widzę ;:138 A czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal! Oczywiście, że bruzdownicę miałam, wczesną wiosną na kilu krzewach zaraza się pojawiła, no to ją sukcesywnie ciachałam. Zwiąd ( tego też nie lubię) chyba upodobał sobie Anisade. Skoro twierdzisz, że oba owady masz, to Ci wierzę i nie zazdroszczę, bo wiem, że gdy liczymy na kwiaty i już już mają się pojawić a nagle zasychają, to nas nerw bierze!
Życzę Ci tak zdrowej ( puk, puk w niemalowane) Cherry jak moja, jest najzdrowsza w całym ogrodzie.
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4134
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu ale ogóry ci ładnie rosną, a u mnie nici co roku ich sadzę może się uda i nic za to pomidory jarmuż i selery to mają mistrzostwo świata.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Dzięki Jadziu za nazwę ogórasa :wink: . Zdjęcia owadów masz przepiękne ;:oj .Jak tam po deszczu, ruszyły troszkę róże? Widzę, że Doktorek tak jak u mnie pokazuje co jakiś czas kwiatuszka i na tym się jego występ kończy ;:224 . Pozostałe nieźle zapączkowane, jeszcze będą oczy cieszyć ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2298
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Zdjęcia Twoich robaczków - do zapatrzenia! ;:180
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

FLORIANIE u mnie owady a u Ciebie cudne dalie więc robimy wymianę Ty do mnie na robaczki, a ja do Ciebie podziwiać dalie ;:167 .Cudną fotkę zrobiłeś Convoitise czy ona u Ciebie też taki wielkolud jak u mnie albo u mnie ma zbyt mało słonka????
DAYSY te ogórki są bardzo plenne i warto je mieć .U mojego brata osiągaja niebotyczne rozmiary ;:oj , lecz u niego mają sporo słońca. Czasami dochodzą do 1kg, ale ja nie chcę takich wielkich one potem nie mają tyle soku .Doktorek w tym roku beznadziejnie powtarza kwitnienie, a drugi ten przy pergoli coś marnieje .Zastanawiam się czy nie zetnę go bardzo nisko wiosną ,żeby się odmłodził
HALINKO były klachy ale to tak fajnie spotkać się z zielono zakręconymi i wspólnie podebatować i posmakować pomidorków :wink:
EWUNIU w tym roku miałam sporo tych drani prawie ,ze na każdym krzewie.Wiosna muszę podlać grządki, a może nawet zrobię to na jesień i podleje piołunem .Żaden owad nie lubi tego smaku. Tak samo było w tym roku z Kwieciakami też było ich zatrzęsienie i bardzo długo grasowały nie tylko tyle ile piszą w poradnikach .Cherry to przepiękna róża o niesamowitym kolorze i nie wiem dlaczego tak późno się na nią zdecydowałam jak każdego roku podziwiałam ją u koleżanki
ANIU masz rację, bo robisz owadom piękne fotki .Dzisiaj podziwiałam u Ciebie cudnego Czerwończyka walnęłaś mu super sesję
ANDRZEJU szkoda ,lecz czasem tak bywa złośliwość losu, no widzisz a ja też nie mam się kiedy wybrać do Was bo Irenka wciąż goni czas


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”