Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu piękne te sieweczki Primuli Miler's Crimson ;:63
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, masz tyle ciekawych roślinek , muszę się przyznać, niektóre roślinki pierwszy raz widzę u Ciebie :shock:
Tulipanek ,, Nigra,, ja mam podobny o nazwie ,,Queen of Night,,
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, dostałam tego bodziszka trzy lata temu jako fioletowego, pewnie taki będzie. Lada moment zakwitnie to zobaczymy. A wiem, że powinien być fioletowy bo miałam go posadzić przy żółtych majowych liliowcach, i tak też zrobiłam.
Nic nie kupuję na tej wystawie w Pszczynie, bo wolę podjechać bezpośrednio do tych szkółkarzy, bo wtedy mam większy wybór. A bardzo lubię tam nawet chociażby pospacerować i przemysleć kolejne zakupy.
No niestety do mnie to sąsiadowe podgaryczniki szturmują i teraz właśnie sobie kwitną, eh ;:222
Mam paprocie ale na nie nie narzekam, bardzo je lubię, na razie nie są zbyt uciązliwe.
Pierwiosnek i tak śliczny ;:215
Tak bardzo się cieszę, że mi rozwary tak ładnie przezimowały. Kolorki zobaczę, bo sadziłam je na jesień (oprócz jednego).
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Pierwiosnek śliczny! To z japońskich (kandelabrowych)? Dwie zimy wstecz wszystkie kandelabrowe mi padły.
Podziwiam piwonię delikatną! Piszesz, że bez problemu się przyjęła po posadzeniu? Moja ledwo przeżyła, a kilkukrotne próby rozmnożenia jej przez odcięcie bocznego pędu zakończyło się niepowodzeniem. Więc widzę, że umiesz się z nią obchodzić ;:180
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Całkiem ładne te prymule! Jadziu, może nie karminowa czerwień, ale kolorki przyjemne ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witam wszystkich serdecznie .Niestety wieczorem nie mam już sił na przeglądanie forum i na odwiedzanie waszych wątków.Ta nasza mała księżniczka daje mi popalić :) .Uwielbia przesiadywać w ogródku niestety kosztem czegoś ,że robota stoi, bo trzeba się nią zajmować .Potem dopiero gdy idzie do domu na drzemkę wtedy ja zabieram się do pracy .Niestety chwasty najlepiej ze wszystkiego rosną :;230 Niestety wieczorem jestem już padnięta ;:174
BASIU już drugi tydzień zabieram się do wykopania tych szafirków i nie umiem się do tego zabrać .Jednak pamiętam ;:196 ;:108
FLORIANIE tak to japońska Primula jednak nie pisze czy z gatunku kandelabrowych. Ja nie mam żadnego problemu z koperkową a obie pustą i rubra przesadzałam w sierpniu na nowe miejsce .Obie zakwitły jednak pełna ślicznie pachnie.Trochę się zanosi na burzę, bo już słychać grzmoty i widać flesze, a ja zapomniałam okryć moje Lewisie ;:174
BEATKO jeśli kwitną podagryczniki to powinien pojawić się Paź królowej, bo to jego królestwo .U mnie sporo Rozwarów i wcale jakoś specjalnie o nie nie dbam same sie rozmnażają.Byłam dzisiaj u brata na działce i przywlokłam sobie ślicznego kaktusa na ogródek .Kurcze będzie trochą gimnastyki z posadzeniem, bo podobno ma kolce bardzo zdradliwe jak haczyki .Niestety nie znam jego nazwy .No to taką siewką mogę cię obdarować jeśli chcesz, bo zawsze zostawiam ,żeby się wysiały, a potem mam multum siewek ;:224
WANDZIU Queen of night jest o cały ton ciemniejszy wprost czarny, a Negrita, bo tak prawidłowo się zwie ten tulipan jest bardziej lila.Lubię mieć coś co można spotkać w niewielu ogródkach :wink:
TERENIU sieweczki maja śliczny kolor dzisiaj nawet taki delikatny w którym można sie zakochać .Ładnie wyglądałaby kępka np tych jasnoróżowych.Postaram się po kwitnieniu z jednej kępki usunąć kwiatostany ,żeby się bardziej rozrosła tej różowej i tej oryginalnej tylko muszę sobie zaznaczyć które są które.
IWONKO dlatego się jej obawiam ,bo mój Maigold jest oranżowy i one go wprost uwielbiają .Dlatego jednego roku miałam zmasowany nalot i pokiereszowały mi go całego .Zresztą dla nich nie ma świętości jadą po kolei równo to samo zrobiły mi wtedy z Jacqueline du Pre .Niestety ten tulipan to samotny biały żagiel :wink: jak nazywam takie pojedyncze sztuki .Rośnie na ścieżce juz parę lat i nawet nie próbuję wydobyć cebulki z ziemskich czeluści
TERENIU moje lekarskie jeszcze nie kwitną, a może nie zakwitną bo mam porozrzucane te Prymulki .Jednak nazwane rosną sobie w jednym miejscu pod Modrzewiem pendulą.Widocznie jest im tam dobrze ,bo się rozmnażają .Widziałam Twoje cudne kwitnące storczyki i róże, u mnie na razie kwiatów różanych brak
GRAŻYNKO już w ubiegłym roku był ten sam dylemat z różami miałam to prawie na wszystkich różach .Teraz też ta sama sytuacja sie powtarza jakby ktoś wygryzł pąki .Wczoraj znów przydybałam kwieciaka na Eyes for you lecz nie zdążył niczego nabroić.Tez mam róże które tego problemu nie mają jak np Doktorek czy Maigold jednak u Alpenfee już zauważyłam ten problem


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu powojnik piękny :) powiedz mi czy wiesz co to za lilia to ostatnia :) bo u mnie jedna też rośnie tak jak Twoja, inaczej w sumie niż cała reszta, bo jest właśnie taka jakby to powiedzieć "kulkowata" :) i zastanawiałem się czy coś ją dopadło czy po prostu to taka odmiana :)
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu dziękuję ;:196 , już w kajecik delosperma wpisana. Powojnik Omoshiro prześliczny, też miałam na niego chrapkę ale, że dopiero zaczynam przygodę z clematisami, wolałam nie ryzykować i zamówiłam te pewniaki z grupy Artagena ;:131 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

JADZIU ,co to jest poniżej orlika ,na poprzedniej stronie . :?:
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, naprawdę na spokojnie! Nie martw się tym.
Ten powojnik co jest na pierwszym zdjęciu, zjawiskowy ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, uśmiałam się, czytając, że najlepiej ze wszystkiego rosną chwasty :;230 U mnie tak samo :wink:
Po zdjęciach, które prezentujesz nie widać, żeby Twój ogród był zachwaszczony ;:185 Omoshiro cudowny ;:167 Różaneczniki piękne - uwielbiam je każdą odmianę i każdy kolor ;:108
Wracając jeszcze do siewek primuli. Często tak jest, że potomstwo jest zupełnie inne niż roślina mateczna. Wiem na pewno, że tak jest z ostróżkami i orlikami. Więc jeżeli chcesz uzyskać roślinę w purpurowym kolorze, to jedynie przez podział ;:108
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

ELWI doszłam do tego samego wniosku,że tylko przez podział jeśli chce sie mieć taką sama roślinkę.Jednak siewki też są śliczne już teraz sobie zaznaczyłam gdzie rosną oryginały ,żeby się ich czasem nie pozbyć .Widzę ,ze wreszcie uporałaś się z zaległościami.Mam gęste nasadzenia to i chwastów za bardzo nie widać jednak na ścieżkach sobie szaleją.W Omoshiro zakochałam sie od pierwszego wejrzenia u naszej Moniki, która ma ogród w lesie.Niestety nie ma jej z nami pisała też wspomnienia z Afryki tak jak Ty o Ogrodziu
BASIU dzisiaj wykopałam sporo szafirków i w poniedziałek jeśli nic nie stanie na przeszkodzie będę wysyłać .Niech się trochę podsuszą cebulki a przylaszczki wykopię przed wysyłką
JOLU ten kwiatek to Śniedek zwisły śliczny taki mało spotykany i żeby było śmieszniej nawet nie wiem skąd mi go przywiało :;230 Jednak słabo przybywa cebulek mam dopiero może z 10 egzemplarzy tego Śniedka
DAYSY Delosperma żółta świetnie zimuje gorzej z różową czy białą dlatego zostawiłam tę różową w doniczce i na zimę wezmę na korytarz.Omoshiro ,następny zakwitnie John Warren też cudny .te powojniki mam juz sporo lat i były przesadzane i żyją więc są twardzielami :) Niedawno przesadzałam Polish spirita na małą pergolę i chyba nawet tego nie zauważył :wink: .
MARIUSZU z pewnością jest to pełna lilia bo posadziłam wszystkie pełne do donic ,żeby mi nie wyginęły .Jednak na znaczniku nic nie pisze więc dopiero jak zakwitnie będę widzieć.Koleżanka z którą zamawiałam lilie też ma taką samą może zajrzy i napisze mi jej imię

Trochę podlało ogródek i znów mocno się ochłodziło i wieje zimny wiatr.Jakieś stwory pożarły mi wykiełkowane ogórki i skutecznie pożerają mi koper .Mam już tylko parę szt, a wysiałam calutki rządek .Nie wiecie czasem komu smakują takie przysmaki bo gdyby to juz były dorosłe rosliny jak ogórki czy koper to z pewnością wiedziałabym ,że był złodziej, a tak nie znam winowajcy ;:224 .Rano gdy przyszłam do ogródka była jeden wykiełkowany ogórek za chwilkę juz go nie było.Czy nie przypuszczacie kim jest winowajca czy to może mrówki, bo z pewnością nie ślimaki, bo musiałyby zostawić ślad

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, ;:196
ja bym stawiała na ślimaki... one teraz bardzo się uaktywniły, u mnie nawet po schodach łażą... nie wiem czy im tak zimno, że do domu chcą? ;:306
Maigold to już dosłownie na dniach będzie kwitł ;:167 ;:oj ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”