Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witaj Jadziu :wit , przez te moje zawirowania zdrowotne, praca i święta, ja nawet nie wiedziałam, że masz nowy wątek, wiosenny, przymroziło i u Ciebie, widzę niestety, no trudno, musimy czekać na to ciepło w koncu przyjdzie ;:108
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, Pamela kwitnie :!: . U ciebie nie zmroziło Clematisów :?: Ja moje na balkonie okrywam a i tak lekko listki maja oparzone ;:131
moje Clematisy rosną na balkonie, wystawa zachodnia pierwsze piętro i tam późno jest słońce i są duże przeciągi, północne wiatry.
zastanawiam się czy jesienią nie przesadzić je do ogrodu ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

WANDZIU Pamelka to powojnik botaniczny z grupy Atragene i kwitnie na ubiegłorocznych pędach, dlatego taki szybki .On rośnie na południowo zachodniej ścianie.Akuratnie na tej stronie nie było przymrozku tylko w środkowej części ogródka sobie poszalał mróz.
IWONKO ;:196 masz tyle na głowie ,że nie śmiałabym wymagać ,żebyś co chwilkę do mnie wpadała .Ja mam czas nie ograniczony ,no chyba ,ze wpadnie do mnie z wizytą nasza Meli ;:167 wtedy jestem zajęta na jamen :;230 Wiesz ,ze dzieci zbyt szybko dorastają a ta nasza pyskata papuga, bo teraz wszystko powtarza i trzeba uważać co się mówi . :;230 W ogródku już podlewała ze mna i ta praca najlepiej jej odpowiadała :;230 Kiedyś z pewnością się ociepli tylko kiedy ;:224 jednak mszyce nie próżnują .Dzisiaj zauważyłam mocno zamszycowanego Munstead Wood opryskałam go Astvitem i jestem ciekawa jak jutro będzie, bo na Cartierze nie było dzisiaj ani jednej po wczorajszym oprysku
DAYSY tak Pamelka każdego roku tak wcześnie zakwita, a za nią w ślady idzie Cecile oba kwitną na ubiegłorocznych pędach, bo to bylinowe powojniki


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu Ty to masz złote ręce do ukorzeniania , piękne sadzonki ;:3 ;:168
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Leżące pokotem tulipany, to smutny widok. To chyba śnieg je tak przygiął do ziemi? Bo raczej nie mróz, u mnie było -5 i wszystkie stoją na baczność. Dobrze, że się wszystko podnosi. Mogłoby się już zrobić ciepło na dobre, już mamy dosyć zimna ;:222 Powojnik wyrywny ;:63 Kupiłam z tej grupy jednego, to może i u mnie będzie w następnym roku takim wcześniaczkiem? Jak uda się choć trochę porobić w ogródku, to od razu człowiekowi raźniej. Słoneczka życzę :wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Ja bym się wcale nie opierała jakby ten wiatr wiał w Twoją stronę, nic a nic. A że wiał w przeciwną, to nie skorzystałam.
Tę dębolistną masz już śliczniusią. ;:215
Moja zimowała tylko pod stroiszem, na szczęście jej to wystarczyło bo troszkę się bałam przy tych wielkich stycniowo-lutowych mrozach.
Znowu pokazujesz tyle ciekawych, w ogóle mi nie znanych roślinek ;:215
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu śliczne kwiatuszki masz ;:138 ;:138 Szkoda tych zmrożonych i zniszczonych :(
Tulipana Miranda muszę zapisać - mam a właściwie miałam bo jeden kwiatuszek leży na ziemi i już nie da rady się podnieść .
Sadzoneczki piękne ;:333 a czy kiedyś próbowałaś ukorzenić te Twoje śliczne powojniki ?? spróbuj ;:180
Słoneczka i samych ciepłych dni życzę ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Ojej, jak Ci to wszystko zmarniało, jak śnieg przygiął do ziemi, zmroził :( Ale bądźmy dobrej myśli, odbije wszystko :lol: Jestem zdziwiona tym wczesnym clematisem , super sprawa ,że tak wcześnie kwitnie, szkoda tylko ,ze zmarniał, myślę jednak ,ze przezyje i zakwitnie jak się ociepli :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

O właśnie jeszcze młoda dębolistna padła, okryta była, ale nie dała rady, no chyba, że odbje ;:185
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Już bruzdownice? ;:oj
Toż to pędy różane jeszcze wiotkie ...
Muszę spróbować twojej mikstury.
Pieris też u nas padł - całe szczęście te wszystkie przemrożone rośliny się podniosły.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Oglądałam teraz u Iwonki jaką miała dzisiaj pogodę to wprost niemożliwe jakie wielkie kule gradowe u niej waliły ;:174 Trawnik bialutki od spadającego lodu ;:222 U nas tylko lekka kaszka czy śnieg przeplatany słońcem

ANDRZEJU przecież one uwielbiają młode pędy, przecież w starych nie będą sie trudzić .To samo te dranie mszyce dla nich żadna pogoda nie jest zła ;:222 Najgorzej jak dobiorą sie do tych róż ,które kwitną tylko raz wtedy pozamiatane ;:222 .Oglądałam dzisiaj w necie kiedy wystawa w parku 12 ,13, 14 maja
IWONKO widziałam Twój armagedon ;:oj to niemożliwe jak sypał grad biedne rośliny ;:174 Moja hortensja dopiero się ukorzenia ,ale ma ustronne miejsce pod murem zresztą zrobiłam tam sobie kącik do ukorzeniania
KAROLCIA wszystko już powstało tylko młode przyrosty Pierisa zmarzły .Mam nadzieję ,ze będzie kwitł, a ja nie pomyślałam ,żeby go okryć. Inne zabezpieczyłam ,a delikatne rośliny wyniosłam na korytarz ;:124 Cóż mam nauczkę ;:174 Clematisowi nic sie nie stało to wytrzymała kobitka jak my twarda sztuka :wink: tylko Pieris dostał popalić
TERENIU mam nadzieję ,ze Pieris jeszcze zakwitnie tak cudnie wygląda z tymi młodymi czerwonymi odrostami a teraz wszystkie są brązowe ;:222 Klonik dała sobie radę tak myślę bo listki są w tym samym kolorze jak były.Nie próbowałam ukorzeniać powojników, lecz widzę u Pamelki młody pęd wychodzący z ziemi ,więc obejrzę czy nie da sie go wyrwać z korzeniem .Kiedyś puściłam pęd na ziemię ,żeby się ukorzenił, lecz nic to nie dało albo spróbuję włożyć do wody obcięty pęd.Miranda jest u mnie sporo lat to jedne z pierwszych tulipanów jakie kupiłam .Jest też Red Princess w tej samej kolorystyce i taki pełny .
BEATKO gdyby Cię przywiało nie miałabyś jeszcze czego oglądać.Dębolistną dopiero ukorzeniam myślę ,że sie uda, bo fajnie wypuściła listki .Przywiozłam ją jak byłam u mamy a właściwie podkradłam w parku patyczki ,bo wiedziałam gdzie rosną te krzewy.No cóż lubię nowości, a jastrzębiec urośnie byle gdzie to bezproblemowa roślina lubi się rozłazić.Mam go od Marysi [mar] bo u niej rosną nietuzinkowe okazy
IWONKO dobrze ,ze tulipany sie podniosły bo trochę im pomogłam w tym .Bardzo lubię te tulipany są już u mnie trochę lat .Jednak mają zbyt ciężkie kwiaty w stosunku do łodyg ,które lubią się łamać, lub kłaść na ziemi. Dlatego muszę je podwiązywać ,żeby stały na baczność :wink:
TERENIU [inka] nie przeceniaj mnie, ta hortensja dopiero się ukorzenia, lecz mam nadzieję ,że sie ukorzeni .Na razie nie zaglądam do doniczki, a listki bardzo szybko pokazała jak stała we wodzie.Teraz są jednak dużo ładniejsze tylko gdzie ja ją posadzę takiego kolosa :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Mam nadzieję Jadziu,że Ci nic ne padło, pieris odbije. Pięknie posadziłeś dwa kolorki berberysow, w dodatku w takich kamieniach , slicznie to wyglada . Muszę z moimi tak pokombinować :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, mam w ogrodzie dwa malutkie berberysy samosiejki, pod świerkami ,widocznie ptaszki przyniosły nasionka .
Jak pójdę do ogrodu to zrobię zdjęcie i wstawię na swojej stronie
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”