Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Witamy w domku Jadziu ;) ;:168 no wiosna na całego u Ciebie :) rabatki pięknie ogarnięte :) ogrody się budzą do życia, jeszcze troszkę i wszystko ruszy z kopyta :)
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Z Węgier? Hmm... no to u Ciebie to taka najprawdziwsza Królowa Węgierska! ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

BASIU ano z Węgier robiłyśmy tam wspólne zakupy z dziewczynami w szkółce Marka Gergely.Oczęta mam prosto z Anglii, a CHEwdelight ,Pretty sunrise,Bright as a Button i Alibabę z Serbii.
MARIUSZ dziękuję za powitanie, a wiesz ,że w domu najlepiej, a jeszcze lepiej w ogródku przy ptasiej muzyce i brzęczeniu owadów i zapachu kwiatów, bo zaczęły juz kwitnąć fiołki wonne a za chwilkę zakwitną hiacynty
NATALKO ano jak witać to godnie :wink: na całego.Co dzień pokazuje sie więcej roślin a za chwilkę zakończą kwitnienie krokusy a tulipany trochę sie ociągają
DOROTKO mój Cardinal dobrze przezimował lecz cięłam go tak jak 2 lata temu ,żeby zbytnio się nie rozszalał .W ubiegłym roku wlazł mi na Angele i chociaż tworzyli fajny duet to bardzo się poplątali i trudno miałam ich wyplątać :;230 Dopiero dzisiaj zakończyłam cięcie, ale patrząc tak po różach to chyba niektóre będą musiały drugi raz iść pod sekator.U mnie Alibaba ma suche pędy ,chociaż nie wszystkie i Phyllis Bide.Padła chyba Morden sunrise jednak jej nie ruszam nawet nie cięłam tylko czekam co będzie
EWCIA moje ostróżki to młodzież i to ich pierwszy sezon w ogródku .Jestem ciekawa ich kwiatów i kwitnienia.Nie wiem czy beda miały dosyć miejsca ,albo będę musiała je przesadzić

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu :wit , słonko u ciebie bardziej grzeje, bo więcej owadów już pracuje :)
co to takiego białego kwitnącego, bo jakoś nie rozpoznaję ???
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

I u Ciebie pasiaste panienki uwijają się jak przy weselu :heja Od razu zrobiło się radośniej. Wszystkim brakowało słońca, im też. Motyl i u mnie latał, ale na razie miał zdecydowanie ADHD, chyba nie mógł się nacieszyć ciepełkiem. Nie mogłam za nim nadążyć.
Pięknie rozchyliły czarki krokusy, zapraszają do stołowania ;:108
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, to Ty masz światowe róże ;:oj ;:oj ;:oj
To się nazywa pasja... ;:215
Ja z Królową Węgier wstrzymam się, może jesienią uda mi się dopaść ją, albo gdzieś w stacjonarnej szkółce. Spojrzałam w RoseP., faktycznie jest, ale jednej się nie opłaca, a więcej to już nie chcę kupować.... :oops: (póki co)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Biały wawrzynek ślicznie Ci kwitnie, mój różowy już przekwita . Muszę koniecznie mieć białego. Twoja siewka rośnie ;:63 Ciekawe czy z patyczka by nie urosła. Ja tej wiosny narobiłam dużo różnych patyczków, zobaczymy co przeżyje , bo listeczki mają wszystkie , ale czy puszczą korzonki ?
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu to masz różyczki-kosmopolitki :wink:
Ale Ci tu ładnie zapozowała pszczółka, widać że to nie pierwszy kwiatek, jaki odwiedza, bo siatki na odnóżach ma już prawie pełne :wink:
Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu widzę ,ze też tniesz nisko róże , po pierwsze nie lubię dużych "batów" potem trza siĘ
gimnastykować z nimi wolę róże nie wysokie , moje stare austinki skróciłam do 1/3 mam nadzieję ,ze tak będzie dobrze. Połowę róz przycięłam , chciałam dziś , ale po południu pada lekki deszczyk i wieje. Pozdrawiam CIĘ ;:3 ;:168
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu widzę że po powrocie działasz na całego ogrodowo ;:215 Pogoda chyba czekała na ciebie :lol: U mnie dziś po południu troszkę popadało i wieje ,ale deszcz potrzebny niech więc popada ;:108
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

TOLINKO mnie pozostała jedna róża do przycięcia lecz nie mam jak do niej dojść bo to pnąca .Niestety na plastikowy kompostownik boję się wejść, a podstawić krzesło też nie bardzo ,bo ziemia miękka.Chyba jednak będę musiała kupić teleskopowy sekator .U nas też trochę pokropiło i zrobiło się wietrznie lecz teraz jest spokojnie
TERENIU ano wszystkie róże tnę nisko bo i tak miałam to uwzględnione w tegorocznych planach, a zima tylko mi w tym pomogła :) Jedynie Pretty sunrise cięłam o 1/3 bo ani trochę jej zima nie drasnęła ani jej ani Elżbietki
AGUSIU ano kosmopolitanki są te moje róże :D Wczoraj siedziałam na kamieniu i podziwiałam te pracownice i zastanawiałam sie czy człowiek też jest zdolny do takiej pracy jak one.One tylko pracują w słonku i chyba ono dodaje im energii
KAROLCIA mój wawrzynek też jest z takiej siewki ,więc musisz uzbroić się w cierpliwość .Ja czekałam na takie kwitnienie ;:167 5 czy nawet 6 lat ,ale sie opłacało dla takiego widoku Zawsze mogę powiedzieć ,ze to mój wychowanek, a to tym bardziej cieszy
BASIU jeśli ukorzenią się patyczki to możesz sie do mnie uśmiechnąć :wink: W stacjonarnych szkółkach nawet nie masz co liczyć na tę różę może jeszcze Gloriadei będzie ją miała lecz wątpię
IWONKO polowałam na Cytrynka i Pawika lecz one też tylko przelatywały przez mój ogródek .Potem zoomem ściągnęłam Pawika lecz fotka zbyt słaba, bo za mało mam Zoomu, a gdy chciałam podejść bliżej czmychnął .Mam tylko x3 to trochę mało.Jedynie Rusałka pokrzywnik dał sie fajnie sfocić bo chyba zbyt był zajęty spijaniem nektaru
ANIU dawno nie zaglądałaś .Ciekawe czy juz byłaś na swojej działce.To biało kwitnące to wawrzynek 'Alba'

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

;:oj Wiosna pełnym słońcem :heja Ja tez zaczynam przycinanie różyc i podobnie jak ty na krótko. Krzewiastym tylko i starszym zostawię więcej dłuższych pędów.
Jadziu czy masz już jakiś czas róże którą ukorzeniłaś z patyka? U mnie to się udawało na jeden sezon i padały :cry:
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

AGUSIU oczywiście ,że mam swoje ukorzenione róże np.na pergoli jest potwór Louise Odier, Jack Cartier też niczego sobie jest ze mną juz 5 lat to samo LO mam także młodego Arthura Bella, Therese Bugnet i sporo ukorzenionych patyczków rozdałam .Na drugiej pergoli rośnie również potworkowy Parnik Liptov .Zdarzają sie takie róże których nie można sie dochować lecz historyczne super sie ukorzeniają i nie tylko one.Nie trzeba sie zrażać tylko dalej ukorzeniać
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”