Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Krysiu witam i Ciebie ;:196 . Fajnie, że trafiłaś ;:168 . Nie pomyślałam o takim żywopłocie z porzeczek czy agrestu ale to ciekawy pomysł ;:108 . Ostatnio nie mam czasu na myślenie o nowych nasadzeniach czy rabatach ale przyjdzie moment, że znowu wrócę do tego tematu . Zima ostatnio zaczęła odpuszczać i zrobiła się odwilż więc mam nadzieję, że wiosna już tuż, tuż. Tylko tego okresu przejściowego jakoś nie lubię bo ciapa okrutna .


Soniu niestety nie znam imienia tej róży ale bardzo ładna jest . Żywopłot z pęcherznic takich ciętych to bardzo fajny pomysł , tylko boję się, że nie dam rady utrzymać ich w ryzach. Pęcherznice to jednak z natury spore krzewy więc musiałabym je często ciąć. No zobaczymy jak to będzie. Póki co o żywopłocie nie myślę bo remont w pełni . Dziękuję ;:196 .


Wandziu fajnie, że przygarnęłaś pieska i dałaś mu miłość. To pewnie dlatego dał się jeszcze nauczyć nowych rzeczy . Pies to jednak żywe stworzenie i wymaga odpowiedniej ilości poświęconego czasu .


Seba dobrze, że zobaczyłeś zdjęcia bo na nich zawsze widać najlepiej o co chodzi . Taki warzywnik mi się marzy ale zobaczymy jak to wyjdzie bo wiesz sam jak to z planami bywa. Z tymi pomidorami to się okaże bo nasiona są więc jeśli tylko będą sadzonki to na pewno posadzę kilka. Dziękuję i pozdrawiam :wit .


Anido nic straconego, witaj ;:196 .


christinkrysia miałam przymusową przerwę od forum . Masz rację, przedwiośnie to paskudny czas i trzeba go jakoś przetrwać a remont jest najlepszym sposobem ;:306 . Dziękuję i pozdrawiam ;:168 .


Asiu grab jest piękny i nie powiem bardzo o nim myślę. Tylko czy dam radę go tak często ciąć ?? No zobaczymy jak to wyjdzie. O roślinach owocujących nie myślałam ale to ciekawy pomysł i pisała o nim też Krysia . Póki co temat żywopłotu poszedł na dalszy plan ;:306 . Idzie wiosna i będzie sporo pracy na obecnej części działki.


Sabinko widywałam takie żywopłoty z forsycji w jednym z miast na osiedlu. Fajnie to wyglądało ;:333 . Pomysł w sumie ciekawy . Mam nadzieję, że z tymi różami nie będzie tak źle i tego nam życzę ;:196 .


Ewo tuje są dobre ale jeśli to ma być wysoki żywopłot oddzielający od sąsiadów, wiatru i hałasu. Taki żywopłot będę miała na pewno ale w innej części działki . Różane ogrodzenia są śliczne ale chyba u mnie takiego nie będzie ;:224 . Będę wzdychała tak jak Ty ;:108 .


Małgosiu ja też mam nadzieję, że nie będzie tak źle z tymi różami . Twój Eden jest śliczny i szkoda by było go ciąć drastycznie. Oby pogoda była już tylko coraz lepsza a słońca było jak najwięcej.


Gabrysiu no ładnie , taki piękny zielony żywopłot z tujek w myślach uśmiercasz ;:306 .


Lucynko jestem, jestem ale totalnie zabiegana i nie mam czasu. wet dzisiaj weszłam na forum tak na szybko tylko odpowiedzieć Wam bo zaraz znowu uciekam . Wszystko dobrze u mnie ;:196 .


Agnieszko zgadza się, nie mam czasu na komputer. Nawet w telefonie nie wchodzę na forum bo mam zbyt wiele zaległości :( . Odrobię je po remoncie. Słońce działa na nas bardzo pozytywnie i oby było go jak najwięcej. Zazdroszczę Ci takiej pracy w ogródku chociaż na ten moment i tak nie miałabym czasu . Mam nadzieję, że zima nie wróci i z dnia na dzień będzie coraz lepiej. Jak skończę prace w domu i umyję brudne okna :;230 to mogę lecieć popracować do ogrodu , tak więc niech ta wiosna już przychodzi ;:224 . Malowanie kredą po chodniku to świetna zabawa dla dziecka więc jeśli nie będę wiedziała jak moim zorganizować czas to zaproponuję właśnie to. Nigdy na to nie wpadłam ;:oj . Dziękuję bardzo i wzajemnie .




Wybaczcie, że tak szybko i bez zdjęć ale nadrobię to w odpowiednim momencie ;:196 . Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko, nie zazdroszczę remontu, bo to nic fajnego - sama ostatnio miałam mały remoncik w postaci malowania pokoju i kuchni, ale dość szybko się z tym uwinęliśmy, bo to było tylko malowanie. Codziennie wyglądam za wiosną, ale jakoś ciężko się jej idzie w tym roku i zwleka mocno. Wciąż mam pełno śniegu w ogrodzie, choć jest coraz bardziej mokry, co wróży, że szybko zniknie, gdy tylko nadejdą znów słoneczne dni ;:3
Pozdrawiam Cię serdecznie :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Łączę się w remontowym bólu - wiem jak to "fajnie" jest przy remontowaniu nawet jednego pomieszczenia ;:223 mam nadzieję że skończy się jak najszybciej ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ja też wierzę, że zima nie wróci. Mimo sprzątania po remoncie to Ty jednak kochana zainteresuj się nowymi roślinami, bo jak przygrzeje, to wszystko hurtem ruszy z ziemi i nim się obejrzysz, to już będzie za późno na nowe zakupy. :D
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko, no tak, przecież Ty masz jeszcze inne, dodatkowe kategorie doboru roślin - jasne, że przede wszystkim chodzi tu o dzieci ;:108
Wreszcie ktoś podziela moją remontową zachwiankę ;:172 Tylko ja już tak trzeci rok i mogę sobie śpiewać - "końca nie widać, końca nie widać" ;:oj
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko wypełniaj sobie czas do wiosny ;:333 Akurat pogoda nie nastraja do niczego innego.
To niech się praca pali w Waszych rąkach ;:215 Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Witajcie :wit .


Czy czujecie już zapach nadchodzącej wiosny ?? Wczoraj miałam całkiem ładną niedzielę bo do południa pojawiało się słoneczko. Później niebo przykryły chmury ale słońce czasami przebijało się . Noc z przymrozkiem ale bynajmniej eM mógł wyjechać do pracy po twardym a nie miękkim podłożu ;:306. Dzisiaj zapowiada się równie ładny dzień ;:138 . Wczoraj przeszłam się po ogródku i na razie jeszcze cicho. Coś tam miejscami próbuje się przebić na powierzchnię ale na większą ilość wystających nosów muszę poczekać jeszcze ze 2,3 tygodnie ;:224 . Widziałam też sporo siewek i podejrzewam, że wysiała mi się ostróżka jednoroczna. Odętka która do tej pory grzecznie rosła wystawiła swoje noski i widzę, że zagarnęła sobie sporo miejsca ;:oj . Musi dostać przymusową eksmisję bo opanuje mi róże i powojnika. Może odrobina koloru na dobry początek dnia ??


Obrazek


Moniko może remont to nic fajnego ale jak mus to mus ;:108 . To nie ostatni remont w tym roku ;:131 ale nic, damy radę. Ja też czekam już z niecierpliwością na wiosnę bo muszę zrobić miejsce na nowe róże i ogólnie mam trochę przeróbek. U mnie śniegu już właściwie nie ma ;:138 . Słońce teraz potrzebn żeby trochę osuszyć ziemię no ale podobno zapowiadają deszczowy tydzień ;:222 . Dziękuję i wzajemnie :wit .


Obrazek


Natalko mam nadzieję, że do końca tygodnia uwiniemy się z remontem ale wolę nie planować bo zawsze "coś " wyskoczy . Najgorsze jest to, że to nie ostatni remont w tym roku ;:223 . No ale nic jak już wyremontujemy te 3 pomieszczenia w tym roku to będziemy mieli spokój ja najbliższe lata i to mnie pociesza ;:224 . Byle do wiosny, pozdrawiam :wit .


Obrazek


Wandziu oj mam jeszcze na pewno bity tydzień remontu a potem sprzątanie całego domu ;:131 . Na zakupy nigdy nie jest za późno ;:306 a tak na poważnie to rośliny mam już zamówione i na razie nic więcej nie będę kupowała no chyba, że w kwietniu jak uporządkuję to co muszę ;:108 .


Obrazek


Beatko nie martw się, nie tylko Ty nie możesz wyjść z tego " remontowania". My jeszcze mamy sporo do zrobienia ale mam nadzieję, że jak już to skoczymy to będzie spokój na dłuższy czas ;:224 . Tak to jest jak kupuje się stary dom "do remontu" a nie buduje nowy. No ale cóż nie każdego stać na takie luksusy .Mimo wszystko cieszę się, że mamy własny dom bo to najważniejsze .


Obrazek


Marysiu prawdę mówiąc cieszę się, że wypadł nam tak niespodziewanie ten remont o tej porze ;:108 . Na zewnątrz jeszcze nic przecież nie zrobię a jak będę mogła to akurat uwiniemy się z remontem . Czas zapełniony i szybciej zleci nam do wiosny :tan . Ja również pozdrawiam .


Obrazek



Pozdrawiam i słoneczka Wam życzę :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko witaj w nowym tygodniu! który tak się fajnie zaczyna, bo i u mnie słonko świeci ;:3 Rano tez nie ostrożnie szłam po błocie tylko pewnie po przymarzniętej ścieżce ;:333 W ciągu dnia ma być trochę ciepła to może coś zrobię w ogrodzie, żeby się dotlenić...bardzo mi tego brakuje ;:219 Dobrego tygodnia i czekamy na wiosnę ;:168
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Marysiu dziękuję i Tobie również życzę dobrego tygodnia ;:168 . Dzisiaj piękne słoneczko i można śmiało pójść się dotlenić. Ja już byłam ;:108 i mam porcję świeżutkich zdjęć ;:108 . Oby tego słońca było jak najwięcej ;:138 .



Prymula z marketu, którą sadziłam zeszłego roku ma się dobrze.

Obrazek

Odętkowy las.
Obrazek

Do życia budzi się 'Polish Spirit".

Obrazek

Słońce poczuły też byliny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oho ,no i pierwsze cebulowe wystawiają nosy :tan .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu las, czyżby ostróżki jednorocznej ??
Obrazek

Potwierdzi ktoś?

Obrazek

Pozdrowionka od kaczej pary :wit .

Obrazek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelina, wiosna u Ciebie już pełną parą! ;:138 Normalnie zazdroszczę, za każdym razem jak jadę na działeczkę patrzę czy coś już widać i u mnie nic ;:174 Pięknie wszystko wyskakuje u Ciebie z ziemi :) no ale też masz piękne ;:3, którego niestety u mnie nie widać ;:224
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Mariuszu pocieszę Cię , że takie słoneczko na południu to podobno tylko dziś ;:131 , jutro ma być już gorzej ;:222 . Nie martw się, prędzej czy później i u Ciebie wszystko zacznie wychodzić z ziemi. Ja wiem, że człowiek po zimie taki spragniony i niecierpliwy ale już bliżej niż dalej ;:108 .
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

EWE,te wiosenne sygnały takie jakieś niewyraźne :!:
Co prawda,u mnie nawet takich jeszcze nie ma :wink:
Za to para kaczek budzi nadzieję ;:108
Pozdrowienia wiosenne ;:167
SŁA
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Sławku witaj :wit . Oj tam niewyraźne ;:224 . Ja wiem, że wolałbyś już cieszyć oczy krokusami, przebiśniegami i resztą ale od czegoś trzeba zacząć ;:108 . Mnie te wystające kiełeczki bardzo cieszą bo to znak, że już za chwileczkę, już za momencik... :tan . Ja również pozdrawiam i słoneczka Ci życzę :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”