Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Basiu Proteusa kupiłam w zeszłym roku i zakwitł mi jednym kwiatem . W tym roku ładnie podrósł i ma kilka dorodnych kwiatów ;:333 . Jak do tej pory bez zarzutów. Na razie rośnie przy siatce ale wiosną planuję postawić trzy wielkie przęsła płotu lamelowego tzn takiej kraty bo na tej siatce rośnie kilka powojników i róża pnąca. W necie widziałam listę powojników dla początkujących ale na pewno polecam Ci wszystkie włoskie, bylinowe i botaniczne ( chociaż te u mnie na razie skromnie ;:131 ). Jak znajdę linka to wyślę Ci na pw ;:108 . Abrahama myślałam posadzić z odstępem to może Gizelka na niego nie wlezie ;:306 .


Mary Rose ;:167

Obrazek


Czy to jest Leonardo da Vinci ?? Przekonamy się bo nadal nn .


Obrazek

Irys

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

No muszę ci powiedzieć kochana ,że kolekcję powojników już masz bogatą... ;:63
Zebrało się ich dość dużo. U mnie też niektóre tylko takie wyrywne i bogato zapączkowały. Pozostałe dopiero rosną. Część z nich musiałaby zmienić miejscówkę w bardziej słoneczną...Może na jesień pomyślę gdzie by im tu mieszkanko znaleźć...Słoneczka dużo na dziś życzę i pozdrawiam... ;:196
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ładniutko ;:138
Chciałem spytać, jak to jest z tym głogiem u Ciebie? Obiecałem zdjęcie jak zakwitnie, to pozwolę sobie pokazać:

Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Dziękuję Ewelinko, w tym roku to już nie będę kupować powojników, ale lista na przyszły rok przyda się jak znalazł :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Kolekcja powojników wspaniała ;:138
Ewelinko jak radzisz, kupować wiosną czy jesienią ?
Marzę o takim wysypie róż :D może za rok ;:173
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Te białe irysy piękne! ;:173
Mary podziwiam, jest cudna! Gizelka również!
Moje ostróżki nie są takie okazałe, pewnie dlatego, że mniej słońca mają!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ja w ogóle bieli w ogrodzie nie docenialam.
I nie dużo jej mam.
Irysek śliczny.
I ta piękna rozyca. Lubię takie pełne. ;:167
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Gizela bardzo ładna. Też mam te fajne dzwonki, tyle że białe. Co do ostróżek, Twoje są tegoroczne? U mnie w pierwszym roku rosną dobrze, a kolejne lata to jakieś anemiki.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko, Twój Proteus lepiej rośnie od mojego i więcej ma kwiatów! Może mojego za bardzo zdominowały Dzieci Warszawy, bo razem posadzone?
Generalnie teraz jest świetny czas w ogrodach, wspaniale wszystko kwitnie. Piwonie, naparstnice, róże... Super czas :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

ewelkacha88 pisze: Len trwały mam od jesieni i kwitnie mi po raz pierwszy . Nie wiem czy mam go ścinać czy nie, dobre pytanie ;:224



Musimy się udać po radę do Małgosi-Clem - Ona też ma len ;:108
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Witajcie :wit .


Wczoraj po południu miałam gości i siedzieliśmy przy stole do wieczora ;:108 . Mama podziwiała mój ogródek bo nie widziała go jeszcze w tym roku ;:224 . Stwierdziła, że jak ostatnio była to nie było połowy tych roślin i wszystkie były połowię mniejsze ;:306 . Dzisiaj do południa musiałam poświęcić czas na załatwianie spraw papierkowych . Po południu popadał trochę deszcz i poszłam podsypać powojniki i część róż . Niestety ziemia nadal sucha więc musiałam dodatkowo podlać żeby nawóz rozpuścił się. Dzisiaj zakwitły mi dwie rośliny, które nie są zgodne z kolorystyką jaką oczekiwałam :twisted: . Pelargonia miała być różowa a jest czerwona ! Normalnie masakra jakaś . Wyrzucić nie wyrzucę ale przesadzić muszę bo mi nie pasuje do koncepcji kolorystycznej ;:306 . Powojnik Victoria , który miał towarzyszyć róży Coral Dawn okazał się 'Comtesse de Bouchaud' ;:oj . Jest piękny, to fakt ale on miał być fioletowy ;:223 . W taki sposób mam dwa powojniki Comtesse de Bouchaud . Poza tym rozkwitają kolejne róże :tan .



Bonica w objęciach Inspiration Zoin .

Obrazek


Olu kolekcja powojnikowa na pewno będzie coraz większa ;:333 . Trzeba dać im trochę czasu żeby podrosły bo z tych maluchów sadzonych jesienią wiele kwiatów nie będzie. W każdym razie mam nadzieję, że z roku na rok będą kwitły coraz lepiej . Spóźnione podziękowania ;:196 .



Prawdopodobnie to Leonardo da Vinci .

Obrazek


Tulap na razie głóg jest poza moim zasięgiem ;:131 . Czekam na działkę i może za kilka lat skuszę się na to drzewko. Póki co odpuściłam sobie bo trochę boję się tej jego chorowitości. Dzięki za zdjęcie ;:196 .


Obrazek


Basiu proszę bardzo ;:196 . Lista na pewno się przyda a u mnie na razie się sprawdza :lol: .


LO z Arebellą.


Obrazek


Seba powojników nigdy dość ;:306 . Ja kupuję je cały sezon ;:173 . W lipcu też ;:224 . Chociaż wydaje mi się, że najlepiej sadzić je wiosną . Na pewno szybko doczekasz się wysypu róż. Ja w zeszłym roku też marzyłam i częściowo się doczekałam ;:138 . Niektóre pięknie się spisują. Cierpliwości ;:196 .



Comtesse de Bouchaud w blokach startowych .


Obrazek


CDN
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Miłko moje ostróżki mają prawie cały dzień słońce. W zeszłym roku były malutkie a w tym roku spisują się świetnie ;:138 . Mary i Gizelka dają z siebie wszystko a przecież to stosunkowe młode róże ;:108 .


Ballerina z bodziszkiem wspaniałym.


Obrazek


Aniu ja powoli zakochuję się w bieli ;:167 . Mam coraz więcej roślin w tym kolorze . Dziękuję w imieniu roślin ;:196 .


Pastella .


Obrazek


Sylwio białych dzwonków nie mam ale też muszę mieć :lol: . Ostróżek mam 5 i 4 przesadzałam wiosną. W zeszłym roku były mizerne a w tym roku dają czadu ;:138 . Ciekawa jestem co będzie w przyszłym roku.


Obrazek


Mariolu nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Mój Proteus świetnie sobie radzi ale jestem złą na siebie, że jest taki schowany ;:222 . W przyszłym roku wiosną muszę to zmienić i nie będzie rósł przy siatce tylko przy porządnej kracie żeby było go widać ;:108 . W tej siatce jakoś tak gubi się ;:222 . Rzeczywiście teraz mamy świetny czas, kwitnie sporo roślin i jest bardzo kolorowo ;:108 .

Dzwonki .

Obrazek


Aniu- Annes właśnie od Małgosi kupowałam ten len ;:224 .


Gizelka .

Obrazek

Lykkefund.

Obrazek

Bylinowo.

Obrazek

Artemis.

Obrazek

Elmshorn i WC .

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i udanego wieczorku życzę :wit .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Nie tylko ja uważam, że ostatnia ostróżka jest cudna ;:138 Bączuś też w niej zasmakował :;230 Ale ja mu się wcale nie dziwię.
Róże już się u Ciebie rozszalały, przyprawiają mnie o szybsze bicie serca. Są piękne ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”