Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

;:306 ;:306 ;:306 Ewelinko, dwa wiadra chwastów to mały pikuś. ;:7
Ja wywaliłam cztery wiadra z dwóch rabatek, :shock: a stanowi to zaledwie maleńki ułamek całości. ;:145
Pięknie zapowiada się różana rabata przy ścianie. ;:333 Zieleń też zdobi, szczególnie gdy tło jest czerwone. ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Basiu ja mam nadzieję, że poskromię tego dziada bo królewien szkoda ;:108 . Z roku na rok na rabatach coraz większy ścisk a niedawno było pełno luk ;:oj . Oj zanim się obejrzę nie będzie gdzie sadzić :roll: .


Obrazek



Jolu bardzo dziękuję za komplementy ;:196 . Trawnik to tylko na zdjęciach taki ładny ;:224 . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Lucynko później nadarłam jeszcze kolejne dwa a to nie koniec plewienia ;:224 . Nie można od razu wszystkiego wyrwać bo człowiek się przerobi ;:306 . Ja robię sobie na raty ;:108 . Rabatka przy ścianie dość wąska i wiele tam nie zmieściłam, za to róże tego roku cudnie się rozrosły a powojnik szaleje ;:138 . Dziękuję i pozdrawiam :wit .


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam i udanego wieczorku życzę :wit .
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko żurawki na obrzeżach świetnie się prezentują. ;:215 Nie przypalają się te cytrynowe na słońcu?
Powojnik taki romantyczny look ma, nieprawdaż? No i ten kolorek... ;:224
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Chwasty nie mieszczą mi się do wiaderek, wyrzucam je taczkami, zważywszy, że niezapominajki traktuję jak chwasty. Zostawiłam je jeszcze między rożami, ale wszystkie spod róż, musiałam wyrzucić. Róże muszą mieć trochę przewiewu. Usmiałam się Ewelinko z twoich kilkucentymetrowych nasadzeń. Chyba wszyscy mamy ten sam problem. Małe roślinki kupujemy i wydaje nam się, że małe pozostaną. Dziś gotowa byłam przesadzić swoje nowoposadzone rozyczki, bo tak rzadko rosną. Na szczęście M. wziął mnie za rękę, puknął się w głowę i zaprowadził tam, gdzie nie mogę się przecisnąć wśród róż, które kiedyś też wydawały mi się posadzone zbyt rzadko.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Aniu przetestowałam te żurawki na słońcu i nie przypalają się a w dodatku szybko przyrastają dlatego zrobiłam z nich obwódkę ;:108 . Co do orlika to faktycznie wygląda romantycznie ;:167 . Mam jeszcze dwa w pąku i jednego zobaczę po raz pierwszy ;:65 . Wygląda bardzo ciekawie i już nie mogę doczekać się jak otworzy kwiat ;:333 .


Ewo w sumie mogłam zabrać taczki a nie bawić się z wiadrami ;:224 . Jakoś tak z doskoku plewiłam i może z wiadrem było mi wygodniej. Ja dzisiaj też trochę roślin usunęłam przy różach bo np taka ostróżka jednoroczna zaczęła mi się za bardzo rozrastać . Dobrze, że Twój eM miał głowę na karku bo potem narzekałabyś na tłok ;:306 . Ja róże staram się sadzić " z głową " ale te pozostałe rośliny sadzę niebezpiecznie blisko nich. Właśnie mam kilka do kolejnego przesadzenia bo róże na razie malutkie ale to historyczne i na pewno spore urosną ;:108 . Cebulowe też posadziłam zbyt blisko ;:223 . Muszę wykopać zanim będzie za późno bo potem może być z tym problem.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko żurawkowe obwódki super wyglądają ;:138
Kiedyś sobie zrobię taką przy tujach, na razie niech się przyjmą i urosną, wtedy będę działać.
Też muszę się wziąć za pielenie, pieliłam tydzień temu, a już znowu zarośnięte.
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ehh... zdjęcia różanych pąków z poprzedniej strony, kojący... ;:226 Oj szykuje się niezła impreza ;:65
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewlinko, jak już nie będzie gdzie sadzić, to... no to trzeba będzie tu wyciąć, tam odciąć... ;:333
Urocze masz rabatki! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko, każda z nas tak ma. ;:108 Sadzi się małe roślinki w "odpowiedniej odległości", która to odległość okazuje się nieodpowiednia i rośliny włażą na siebie, przepychając się wzajemnie. ;:7
Ile ja się już naprzesadzałam z tego powodu... :oops:
Życzę Ci dobrej pogody na wojnę z chwastami i oczywiście zwycięstwa. ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko...ogródek pięknieje , wszystko się pięknie rozrasta to i ścisk powstaje..przecież na te efekty czekamy. ;:oj Na początku mojego działkowania posadziliśmy przy głównej alejce świerka malutkiego. ;:173 . Tak się malusieńki rozrósł że zamiast po alejce chodziliśmy po trawniku. ;:306 Pogody życzę i dalszego odchwaszczania. ;:168
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Nie spodziewałem się, że zlikwidujesz część rabaty ;:oj ;:306
Ale masz piękny busz, wszędzie zielono i kwiecia dużo.
Już niedługo róże zakwitną ;:224 ;:108
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Witajcie :wit .


Wczoraj miałam szybki dzień . Najpierw rano zawiozłam Emilkę do przedszkola a z Weroniką pojechałam na pobieranie krwi do badań. Potem zawiozłam Ją do ośrodka i pojechałam na zakupy. Przy okazji po drodze wstąpiłam do szkółki i zupełnie nieplanowanie kupiłam różę Eden Rose już z pąkami ;:167 . Jakże ona pięknie wyglądała, no jak mogłam jej nie zabrać do domu ?? W dodatku była w bardzo atrakcyjnej cenie :lol: . Wprawdzie mam jedną ale sporo mniejszą i nawet pąków nie ma. Będę miała dwie i zobaczymy jak sobie poradzą ;:108 . Nową róże posadziłam przy ścianie z cegły no i jestem ciekawa czy poradzi sobie na tym stanowisku ;:173 . Jak już nacieszyłam się zakupioną różą szybko wzięłam się za koszenie trawnika i odchwaszczanie a potem to już rodzinka wróciła i do wieczora zleciało bardzo szybko. Jeszcze musiałam wyjść z dziewczynkami na spacer i zrobiło się już ciemno :roll: .


Obrazek


Obrazek


Kasiu bardzo lubię takie jednogatunkowe obwódki i mam kilka , co prawda długie nie są ale bardzo mi się podobają . Mam obwódkę z kocimiętki, lawendy, goździka pierzastego i z żurawek . W ogródku zawsze znajdzie się coś do plewienia, chwasty rosną non stop ;:306 .


Obrazek

Obrazek


Aniu ja już nie mogę doczekać się różanych kwiatów ;:138 . Kilka róż zapowiada się świetnie ;:333 .


Obrazek


Obrazek


Basiu w tym roku powiększą mi się włości więc na pewno na razie nie braknie mi miejsc do sadzenia :lol: . Będę miała pracy na najbliższe kilka lat ;:131 . Dziękuję ;:196 .


Moja zdobycz ;:138 .

Obrazek


Werbenę mam po raz pierwszy. Wczoraj kupiłam dwie sadzonki .

Obrazek


Lucynko pocieszyłaś mnie tym trochę :lol: . Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja przesadzam na początku z gęstością sadzenia :wink: . Ja też sporo roślin przesadziłam no i na pewno na tym nie koniec . Dziękuję bardzo i wzajemnie pogody życzę :wit .


Obrazek


Obrazek


Zuza no właściwie na taki busz czekamy, to prawda ;:108 . Ja bardzo się cieszę, że rośliny rosną i są coraz większe ale czasem są zbyt blisko i mus przesadzać ;:131 . Ja posadziłam świerka serbskiego i mam nadzieje, że ma wystarczająco dużo miejsca . Poza tym dostał miejsce w rogu działki więc przeszkadzać nie będzie .


Obrazek

Obrazek


Seba czasem trzeba swoje plany zmieniać. Musiałam wziąć pod uwagę moje dziewczynki i zrezygnowałam z kontynuacji rabaty. Ona na pewno doczeka się dalszej realizacji a póki co zakończyła się wcześniej a dziewczynki mają już malusią trawkę wokół piaskownicy . Róże za kilka dni pokażą swoje kwiaty ;:333 .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i życzę Wam słonecznego i udanego weekendu :wit .
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Różyczka śliczna ;:167
Trawka skoszona, równiutka to jest to ;:215
Ja wieczorem będę kosić.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”