Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko, skarpa już śliczna, ;:333 świerk cudny, ;:215 a tulipany... muzyka dla oczu! ;:63 ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko, skarpa już prawie prawie cała ślicznie zarośnięta ciekawymi roślinami. ;:215
A ten świerk białobok to jak długo u Ciebie utrzymuje te cudne odrosty?
Powodzenia w rozdzieleniu floksa od szafirków, mój musiałam zostawic gdzie rośnie, mój jest nieruszalny ;:306
Ale nie jest tak źle skoro żonkile się potrafią przez niego przebić.
Tyle radosnego słonca masz na zdjęciach, ostatnio to marzenie wielu z nas.... ;:3
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko pięknie prezentuje się skarpa. Brawo! ;:215
Czyż Van Eijk nie jest cudowny? Uwielbiam ten jego odcień jak u Ciebie. Bo bywa też w innych ale to już nie to. ;:224
Cieszę się, że tańce ze starymi znajomymi się zdały. ;:215
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelina, ależ u ciebie pięknie. Tulipany już kwitną pełną parą i widzę, że większych strat nie miałaś. Wiatr faktycznie dokazywał przez dwa dni i mimo słoneczka nie dało się nic zrobić w ogrodzie. Skończyło się na tym, że tylko biegałam i ratowałam rośliny - wszelkie krzewy szczepione na pieńku dosłownie wyrywało przy ziemi :shock: A ja latałam i wbijałam obok bambusy :;230 Marzy mi się już taka stabilna i ciepła pogoda..
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ale pięknie ;:oj a u mnie tak łyso, tzn pewnie łąka kwitnie czym chce i też jest pięknie (tulipanami raczej nie kwitnie bo sadziłam na wiosnę :?) .
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko, śliczny jes Twój ogród. Tulipanów jest dużo i to widać. Nie są w grupie, ale i tak widać ich ilość. Pięknie wyglądają na rabatach.
A co to za roślinka na skarpie, ta kwitnąca na żółto?
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Floksy z szafirkiem pięknie wyglądają. U mnie było odwrotnie, to szafirki sie rozpanoszyły, a floks szydlasty padł! ;:306
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko piękna wiosna u Ciebie :) nie ma to jak zdjęcia w słońcu :) a skarpa imponująca :) ;:138
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko fajnie, że tak cudnie sie weekend udał ;:333 Na wiatr nie narzekaj, u mnie leje jak z cebra już kolejny dzień ;:222 Z przyjemnością pooglądałam otwarte do słońca buźki tulipanów, bo u mnie wszystko zamknięte na głucho :wink: Floksy szydlaste przepięknie ci już kwitną, uwielbiam te kolorowe poduchy ;:215
Awatar użytkownika
gosiak132
100p
100p
Posty: 120
Od: 21 wrz 2013, o 23:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: DOLNY ŚLĄSK

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Witaj Ewelinko :wit .Widzę ,że u ciebie mimo brzydkiej pogody i tak dużo już kwitnie. Wiosnę masz kolorową , u mnie nawet tulipany nie chcą kwitnąć tylko szafirki zakwitły. Reszta stoi i czeka na ciepłe dni chyba ;:3 .Pogoda nie rozpieszcza w tym roku.Skarpa naprawdę super wygląda ;:215 .Pisałaś o promocjach różanych w flo.... ,no i namówiłaś mnie do zajrzenia do tej szkółki .I się nie oparłam ;:224 , pierwsze róże w moim ogródku się pojawią. Mam pytanko, jakbyś mogła napisać jak ty postępujesz sadząc nowe róże. Nie chciałabym im zaszkodzić od razu na starcie :;230
Pozdrawiam Małgosia
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Witaj, Ewelino. Rzadko teraz piszę , właściwie w ogóle, ze względu na totalny brak czasu, ale do Ciebie zaglądam często i muszę to napisac - jestem urzeczona Twoim ogrodem, obejściem , rabatami, całokształtem. Piękne rośliny, pięknie zaprezentowane, idealnie pasujące do otoczenia, do wsi, do wszystkiego. Fantastyczne zdjęcia, z których wszystko "wynika". Oglądając je czuję sie , jakbym u Ciebie po prostu była. MOże sprawia to architektura budynków, podobna do tej, jaka jest mi bliska, moze ogolny wiejski klimat - w każdym razie Twoje miejsce na Ziemi jest urocze i niech takim pozostanie. POzdrawiam serdecznie. Iza.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Witajcie w ten brzydki i deszczowy dzień :wit .


Od wczoraj jak większość z Was mam brzydką pogodę. Jeszcze wczoraj dało się to jakoś znieść ale dzisiaj jest już fatalnie. Leje bez przerwy, jest mokro i zimno ;:222 . Przez ostatnie dni zrobiłam kilka rzeczy w ogródku i dobrze, że wykorzystałam ostatni dzwonek przed tymi deszczowymi dniami. Przede wszystkim pomalowałam pergolę i kratkę i trochę powalczyłam z chwastami. Te to się panoszą okrutnie :roll: . Przyjechały mi też róże, które już posadziłam . Nie wiedziałam, że cudna Pashmina ma takie okropne kolce ;:oj . Wczoraj byłam w rozjazdach a to oczywiście trzeba wykorzystać ;:224 . Na lokalnym ryneczku kupiłam dwa floksy szydlaste, kolejne do kolekcji ;:138 . Poza tym kupiłam dwie białe stokrotki afrykańskie i kilka surfinii . Nigdy nie miałam pięknych surfinii bo jakoś marniały mi ale bardzo mi się podobają i może w tym roku będą u mnie pięknie rosły. Macie jakiś sekret na dochowanie się bujnych surfinii ?? Kupiłam białą, kremową, jasno różową i dwie pełne fioletowe w pręgi ;:224 . No zobaczymy co mi z tego wyjdzie .


Marysiu dzisiaj mój ogródek płacze . Jest brzydko no ale cieszę się, że miałam kilka dni słoneczka i w miarę względnej pogody ;:108 . Zrobiłam co mogłam a teraz czas na porządki w domu ;:224 . Trzeba sobie jakoś cas zorganizować nawet i w taką brzydką pogodę . Pozdrawiam ;:196 .


Obrazek


Sylwio zdaje się, że do mnie właśnie dotarła ta brzydka aura. Nie mniej cieszę się, że miałam przez ostatnie dni przyzwoitą pogodę i nawet widziałam słoneczko ;:3 . Ja dzisiaj zostaję w domu bo nic w taką pogodę nie zrobię ;:222 .


Obrazek


Lenko floksy szydlaste nie pachną ale kanadyjskie tak . Mam kanadyjskie i zakwitną lada moment jak tylko słoneczko przyświeci ;:224 . Floksy to wdzięczne roślinki i idealne na skalniaki czy skarpy. Ja na pewno będę powiększała swoją skromną kolekcję . Mam 5 kolorków i będę czaiła się na kolejne :lol: .


Obrazek


Aniu rzeczywiście miałam troszkę słoneczka i tulipany od razu przyszalały. Teraz mam pogodę jak inni czyli deszcz i zimnica ;:222 . Czekam na kolejne dni ze słoneczkiem a na pewno kolejne tulipany zakwitną ;:108 . Nie martw się, na pewno floksy zakwitną Ci jak tylko pogoda będzie ładniejsza ;:168 . Słoneczka życzę :wit .


Obrazek


Stasiu dziękuję ;:196 . U mnie wiało o ile dobrze pamiętam we wtorek . Było bardzo nieprzyjemnie chociaż słonecznie. Dzisiaj jest brzydko, mokro, ponuro no ale trzeba to przetrzymać. Wiosna tego roku wyjątkowo kapryśna i niezdecydowana. Może w maju będzie lepiej. Pozdrawiam ;:196 .


Obrazek


CDN
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Lucynko bardzo dziękuję za miłe słowa ;:196 . Słoneczka Ci życzę :wit .


Obrazek


Beatko jakoś nigdy nie zwróciłam uwagi ile świerk trzyma te przyrosty. Muszę zaobserwować w tym roku . Muszę koniecznie wykopać cebulki szafirków z tego miejsca bo w ogóle nie przyrosły a koledzy sadzeni tego samego roku podwoili masę. Floksy też pójdą w inne miejsce . Od wczoraj ja też już nie mam słoneczka . Mam nadzieję, że teraz inni nacieszą się nim przez najbliższe dni . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Aniu rzeczywiście cudny ten tulipanek :tan . A ja ostatnio sprawdzałam etykietki i okazało się, że mam też takiego tulipana jak Mystic Van Eijk . Nie wiem czy to to samo czy chwyt marketingowy ;:306 . Tańce przydało się, oj tak ;:224 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .


Obrazek


Sabinko dziękuję ;:196 . U mnie coraz więcej koloru to fakt . Poza tym, że jednak przymroziło mi dwie sztuki budlei to więcej strat raczej nie miałam . Ten wiatr był okropne . Jak dmuchało na tulipany byłam pewna ,że z cebulami je wyrwie :? . Mi też marzy się już stabilna pogoda bo na razie jest bardzo zmienna i mało wiosenna.


Zakwitł mi Pumilek ;:138 . Reszta jeszcze nie ma zamiaru kwitnąć.

Obrazek


Asiu taka łąka też ma swój urok ;:224 . U mnie na razie kolorowo bo w końcu po coś te cebule jesienią sadziłam. Z roku na rok będzie tego więcej ;:108 . Pozdrawiam :wit .


Lilak chce zakwitnąć, na razie jednym kwiatuszkiem ;:224 .

Obrazek


Izo ta kwitnąca na żółto to smagliczka skalna. Śliczne słoneczko z niej ;:3 .


Obrazek


Miłko ten duet jest bardzo ładny ale u mnie jednak trzeba z niego zrezygnować. Floks Ci padł ? no nie wierzę a to takie mocne rośliny .


Obrazek


Mariuszu bardzo dziękuję ;:168 .


Niektóre róże mają u mnie żółte liście, to pewnie chloroza . Jak mam im pomóc ?? Tutaj w tle widać jedną różę z takimi właśnie żółtymi listeczkami. Nie wszystkie liście na róży są żółte ale tylko kilka . Tak samo ma Elmshorn .

Obrazek


Małgosiu-clem weekend był udany a ten długi na razie bez planów. Pogoda jest bardzo zmienna. U mnie dzisiaj też już leje i jest brzydko. Dom skorzysta bo znajdę czas na porządki :;230 .


Obrazek


Małgosiu- gosiak132 ja nic specjalnego przy sadzeniu róż nie robię. Kopię wielką dziurę, wrzucam trochę lepszej ziemi ewentualnie dodaję też do niej trochę granulowanego obornika, albo skórki z banana i sadzę . Pilnuję przy tym by korzenie luźno zwisały i mieściły się w dołku. Czasem trzeba na prawdę głębokie dziursko wykopać ;:224 . Pogoda jest nieciekawa ale miejmy nadzieję, że maj przyniesie prawdziwą wiosnę. Uwielbiam maj i nie może być inaczej . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Izabelo bardzo dziękuję, że znajdujesz czas by do mnie zajrzeć . Dziękuję też za miłe słowa ;:108 .


Obrazek



Pozdrawiam i udanego dnia Wam życzę .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”