Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko, gratuluję silnej woli! ;:333 Ja wczoraj też weszłam do "namiotu" ogrodowego przy dużym markecie i chociaż ceny kusiły, to nie kupiłam nic... nic też nie planowałam kupić, no chyba, że by coś było porywające w wyglądzie i cenie.
Ale niestety... rośliny jednoroczne w stanie agonalnym, aż przykro patrzeć, byliny też. Jedynie krzaczki i róże, ale tych już nie... ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Czy pamiętasz kiedy kupowałaś czosnki? Rozglądałam się za nimi wczesną wiosną, ale nie trafiłam na takie których poszukuję. Czy jesienią też można na nie trafić? Ostatnio byłam w A.. gdzie maja sporo roślin, ale jakoś nic mnie nie pociągało i wyszłam tylko z kratkami bambusowymi :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Coraz więcej na rabatkach ;:oj Czosnki świetnie wyglądają :) A grawa jaka ładna, równiutka, zielona soczyście. Świetnie, że truskawki obrodzą ;:333 Czy masz tawuły czy tawułki?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko zdrowia dla córci, ;:167 coś ten rok nie za dobry dla zdrowia, kończę trzeci antybiotyk. ;:174 Czosnki są cudne i jakie masz mocno fioletowe, ;:215 moje jakieś blade. ;:218 Orlik w mocnym, niebieskim kolorze przepiękny. ;:oj Podziwiam silna wolę. ;:180 U Ciebie plamistość, ;:174 a u mnie bruzdownica w różach. Nawet nie mam środka na nią i muszą czekać do poniedziałku. ;:223 Ciepłej niedzieli. ;:196
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Rabatki pięknieją ;:138 , czosnki chyba wszystkim zawróciły w głowie..mnie także. ;:306 Trzeba przyznać, piękne kule...pozostaje jesienią zaczaić się na nie. ;:oj
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko wprost uwielbiam twoje rabatki ,są takie jak lubię nieregularne i to obrzeże ;:167 A wszystko takie dopieszczone.A warzywniak masz? :D
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelko, nic dodać, nic ując, istny kwiatowy zawrót głowy, las czosnkowy cudownie kwitnie, ja mam tylko jeden czosnek
i wcale nie ma zamiaru jeszcze kwitnąć ;:oj
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Też czekam na swoje truskawki, chociaż co roku je "usuwam" z rabaty - ale jakoś nie mam sumienia i jednak je zostawiam... ;:306
Ja też dopiero dzisiaj powsadzałam wszystko co posiałam na "parapety", może wystarczy na całe lato, zobaczymy.
Miłego tygodnia ;:3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Witajcie :wit .


W sobotę po południu pogoda była cudna i prawie cały dzień spędziliśmy przed domem. Wraz z eMem przygotowaliśmy teren pod trawę i wysialiśmy nasiona. Było tego sporo więc zeszło nam bardzo długo. Wczorajszy dzień upłynął nam dość szybko ;:108 . Byliśmy w Bieszczadach na urodzinowej niespodziance z okazji 80 urodzin mojej babci . Zjechała się cała rodzina i było bardzo fajnie. Dzieciaki trochę poszalały , dorośli pośmiali się, powspominali ;:333 . Pogoda była co prawda trochę beznadziejna ale nie przeszkadzała nam w świętowaniu . Dzisiaj mamy bardzo ładną pogodę. Rano kupiłam sadzonki selerów i porów oraz begonie stale kwitnące. Posadziłam je na pustym miejscu przy skarpie . W ogródku pojawiają się wysokie irysy , orliki a pąki róż wyraźnie nabrzmiewają i pokazują kolory ;:138 . Miejscami mam ścisk a nie spodziewałam się, że rośliny tak szybko się rozrosną.



Obrazek


Basiu czasem trzeba się trochę powstrzymać od takich impulsywnych zakupów. Ja w zeszłym roku kupowałam co popadnie i potem miałam problem gdzie sadzić ;:222 . Teraz staram się robić to z głową chociaż i tym różnie bywa :wink: . Wiesz, ja jeszcze do niedawna myślałam, że mam sporo miejsca a tu okazuje się, że rośliny tak się rozrosły, że mam na razie cały stan ;:306 .


Obrazek


Olu czosnki sadzi się jesienią razem z tulipanami, szafirkami i resztą. Cebule czosnków pojawiają się też w Biedrze ale w Lidl mam taki mix 30 sztuk i na niego poluję ;:224 . Poczekaj cierpliwie do jesieni i na pewno gdzieś kupisz .


Obrazek


Izo mam i to i to :lol: . W każdym razie tawuły to krzewy a tawułki to byliny . U mnie tawułki coś słabo się mają a tawuły bardzo lubię. Mam odmianę Golden Princess, Little Princess i jeszcze jakąś jedną . Na rabatach coraz gęściej ;:oj .


Obrazek


Soniu córka już ma się dobrze , dziękuję ;:196 . Orlik ten od Ciebie też mi kwitnie i jest cudny różowy . Ja nie zdążyłam popryskać róż i muszę to zrobić dopiero dzisiaj wieczorem . Spóźnione podziękowania za pogodę chociaż ciepło niestety nie było ;:196 . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Zuza czosnki to plan nr 1 na jesienne zakupy ;:224 . Mam nadzieję, że wypali .


Obrazek


Iwono bardzo dziękuję za te komplementy ;:168 . Warzywnik mam ale kiepsko wygląda . Dzisiaj muszę go trochę do porządku doprowadzić bo ziemia zrobiła się jak skała a chwasty się panoszą. Mój warzywnik w przyszłości zmieni miejsce i na pewno będzie większy. na razie nam starcza .


Obrazek


Wandziu bardzo dziękuję ;:196 . Czosnki trzeba mieć koniecznie. Nie muszą to być od razu te giganty bo ich cebule są drogie. Ja polecam aflatuneńskie bo one są trochę niższe ale kule też mają cudne ;:108 .


Obrazek


Beatko ja jeszcze pomidorów nie posadziłam :oops: . Mam takie miniaturowe , koktajlowe i myślałam żeby je posadzić do skrzynek po jabłkach ale ziemi nie kupiłam i tak kiszą się w małych doniczkach :roll: . W tym tygodniu koniecznie trzeba je posadzić bo szkoda roślin. Dziękuję, wzajemnie ;:196 .


Obrazek


Pozdrawiam i udanego dnia życzę .
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Puchate czosnki - pięknoty ;:167 I gratuluję pierwszego pąka różanego! ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Jak miło jest widzieć Twój śliczny ogród w dobrej kondycji, Ewelinko! ;:63
Roślinki, a Ty wraz z nimi, już nie pamiętają o lawinie wodno - błotnej i cieszą Twoje i nasze oczy. ;:215
Nawet róże już zdradzają kolory swoich przyszłych płatków. ;:333
Czosnki tak dumnie wyprostowane wspaniale prezentują się na rabatach. ;:138
Niech więc rośnie i kwitnie Twój ogród w takim tempie jak do tej pory.
Dużo zdrówka dla Was wszystkich. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Witajcie :wit .


Dzisiaj kolejny upalny dzień ;:3 . Mój eM miał dzisiaj wolne więc wzięliśmy się za ogarnięcie mojego ogrodowego pomieszczenia. Zostało nam trochę farby z remontu więc odświeżyliśmy ściany i poukładaliśmy wszystkie rzeczy. Zbędne poleciały do kosza bo miałam tam niezły bałagan :oops: . Poza tym podlewanie, odchwaszczanie i dzień zleciał bardzo szybko. Jutro kolejny pracowity dzień i mam nadzieję, że pogoda dopisze .



Obrazek

Obrazek


Aniu czosnki zauroczyły mnie bardzo mocno, będą jesienne zakupy ;:173 . Na róże czekam z niecierpliwością :lol: .



Obrazek


PS już mnie przerósł ;:215 . Tego roku miał dostać porządną podporę ale znowu nie udało się :oops: .


Obrazek


Lucynko bardzo dziękuję za tyle komplementów ;:196 . Pogoda bardzo ładna więc wszystko rośnie jak szalone ;:138 . Czosnki bardzo polubiłam i jesienią dokupię kolejne. Dziękuję i wzajemnie dużo zdrówka i słoneczka Ci życzę ;:196 .


Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i dobrej nocy życzę :wit .
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Nie ma takiej możliwości żeby nie polubić czosnków, są piękne. ;:138 Inne także bardzo ładnie rosną i kwitną..to zasługa twojej dbałości o nie i dość ładnej pogody. Oby tak dalej. ;:128
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”