Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Soniu no właśnie czasem te plany pozostają tylko planami ;:306 . Mam jednak nadzieję, że znajdę chęci i czas i wykopię część tulipanów. Boję się tylko, że źle sobie je oznaczę i potem będzie wielki miks ;:306 . Muszę wykopać też te tulipany, które rosną zbyt blisko tuj :roll: . Zanim posadziłam żywopłot plany na rabatę były inne więc posadziłam tulipany. Teraz okazuje się, że rosną zbyt blisko . Tawuły bardzo ładnie rosną ;:333 . Niestety nie mam z nich obwódki tylko takie kilka krzaczków. Na pewno w przyszłości zrobię sobie z nich długą obwódkę . Bardzo dziękuję i wzajemnie .


Obrazek


Robercie dzięki za sugestie, na pewno rozdzielę to towarzystwo ;:108 . Pozdrawiam :wit .


Pąk na Proteusu .

Obrazek


Małgosiu no powiem Ci, że jak porównuję fotki z ubiegłego roku to już widać znaczne różnice . Nie mówię, że jest idealnie bo tak nigdy nie będzie ale już jest dużo lepiej . Takie zmiany motywują do dalszej pracy . Ja wykorzystałam moment mokrej ziemi do plewienia i szło bardzo fajnie i sprawnie. Pogoda jest cudna i od razu człowiek weselszy ;:138 . Dziękuję bardzo za komplementy w kierunku moich córek ;:196 . Pozdrawiam i słońca życzę :wit .


Obrazek


Aniu zgadza się to ja mam tego powojnika . Rośnie jak szalony ;:oj . Fajnie, że go kupiłaś, na pewno się na nim nie zawiedziesz . Pozdrawiam i udanej pogody życzę :wit .


Truskaweczki ;:65 .

Obrazek


Stasiu bardzo dziękuję za tyle miłych słów ;:196 . Pogoda jest cudowna i widać, że wszystkim służy ;:108 . Jedyne do czego mogę się przyczepić to ten nagły przeskok z niskich do wysokich temperatur. Moja starsza córka chodzi zakatarzona i kaszle a ja podejrzewam, że to właśnie przez takie nagłe ocieplenie. Tulipany jeszcze gdzieniegdzie kwitną ale to już końcówka, czekam na kolejne rośliny. Pozdrawiam i kolejnych dni ze słońcem Ci życzę :wit .


Obrazek


Małgosiu- PEPSI leżaki wyciągnięte ale jeszcze takiego stałego miejsca w ogródku nie mają. Póki co ciągle zmieniają miejsce. Może kiedyś doczekam się takiego fajnego miejsca do odpoczynku i rekreacji. Emilka jakoś nie garnie się do zakładania swojego ogródka. Co prawda pomagała mi wysiewać jednoroczne i trawę ale na tym Jej zapęd się kończy. Zdecydowanie woli jeździć na biegowym rowerku i szaleć ;:224 . Do pogody nie można się na razie przyczepić , oby tak dalej. Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Alu bardzo dziękuję za identyfikację ;:196 . Nawet nie wiedziałam, że jest tyle odmian floksów. Jak na razie mam 7 różnych ale szukam dalej ;:224 .


Obrazek


Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko witam ! Twoje zdjecia uradowaly moje stesknione za kwiatkami oczy. Cudowny ogrod tworzysz ;:333. Posylam szum morza i jego niepowtarzalny urok, pozdrawiam i przepraszam za pisownie :wit ;:168
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko super u Ciebie, a truskaweczki kwitnące... już bym zjadła uwielbiam truskawki ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinka pięknie u Ciebie :) jeszcze chwila i lilie i powojniki będą kwitły ;:oj widzę, że truskawki również będą obficie plonować :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Witajcie :wit .


U mnie dzisiaj troszkę chłodniej i wieje wiaterek ale jest nadal bardzo ładnie ;:138 . Weronika jest ze mną w domu od środy bo jest chora ;:222 . Niby nie jest z Nią źle ale do ośrodka się nie nadaje. Za całą sytuację obwiniam taki nagły skok temperatur. Mam nadzieję, że szybko wyzdrowieje ;:108 . Dzisiaj mała sesyjka czosnkowa i nie tylko. Zapraszam ;:108 .


Obrazek

Obrazek


Marysiu bardzo dziękuję za takie komplementy ;:196 . Za szum morza również dziękuję bo dawno nie byłam ;:173 . Może w końcu kiedyś się wybierzemy z dziećmi , tym bardziej, że mój eM ma w Kołobrzegu wujka ;:108 . Pozdrawiam :wit .

Obrazek

Obrazek


Basiu zanim się obejrzysz będziesz jadła truskawki. Czas leci tak szybko ;:173 . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .


Obrazek

Obrazek


Mariuszu uwielbiam maj ale czerwiec to też fajny miesiąc. Pąki zapowiadają piękne kwitnienia ;:65 a na truskaweczki czekam nie tylko ja ale i moje dziewczynki ;:333 .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Te kule są cudowne ;:167 , mus dokupić więcej, dużo więcej ;:224 .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i słoneczka Wam życzę ;:3 :wit .
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinka trawka normalnie od linijki :) super, hmmm ta biała włóknina to jakieś powiększenie rabaty będzie ? :) No czosnki zwalają z nóg, ja też sobie zapowiedziałem, że musze mieć więcej, bo są piękne, jednakże mają jeden mankament "cena" ;:224 drogie te ich cebule :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Mariuszu ta włóknina jest po to by wróble nie wydziobywały mi ziaren trawy ;:224 . W zeszłym roku trochę mnie poniosło i zrobiłam zbyt wielką rabatę. W tym roku postanowiłam jednak posiać tam trawę bo obok jest piaskownica więc niech dzieci mają trawkę a nie krzaczki. Jak miejsce zabaw zmieni miejsce to wtedy będę mogła poszerzyć rabatę tak jak chciałam wcześniej . Co do czosnków to ja kupuję cebule przez internet i w Lid.. takie pakowane po 30 sztuk. Rzeczywiście cena czosnków olbrzymich jest wysoka ale ja mam tylko dwa olbrzymie. Te czosnki, które widzisz na fotkach to czosnki aflatuneńskie . Są nieco niższe od tych olbrzymich i mają troszkę mniejszą główkę ale cena sporo niższa. Polecam Ci ;:333 .
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko u mnie też teraz większość kwiatów jest taka przyczajona w pączkach :wink: Masz cudne czosnki, naprawdę piękności i to w moim ulubionym kolorze ;:138 Mam nadzieję, że będą Ci ładnie przyrastać, ponoć czosnki nawet się wysiewają, ale nie warto trzymać za wiele kul na nasiona, żeby się nie wysilały. Ciekawe, jak wtedy jest z przekazywaniem cech (wielkość, kolor), bo tulipany się krzyżują i nie warto ich siać, a czosnki może nie?
U mnie jedyny czosnek, jaki już kwitnie to szczypiorek :;230 ale Schuberta też już otwiera pąk i może u siebie też coś ładnego za jakiś czas pooglądam ;:224
Ten widoczek jest super ;:138
Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko, czosnki u mnie fajnie się dzielą i jest ich z roku na rok coraz więcej. Można też zostawić jedną główkę żeby dojrzały nasionka i je potem wysiać, albo zostawić to same się wysieją. U Ciebie jest dużo cieplej. Masz bardziej zaawansowane w rozwoju roślinki. Widzę, że tworzysz ogród z powtórzeniami. Chyba lepiej to wygląda kiedy tej samej roślinki jest kilka sztuk. Oj, zazdroszczę Ci róż z pakami. Moje bardzo ucierpiały przez zimę, ale teraz zaczynają nadrabiać straty. Przywieźli do nas już róże w doniczkach, no i się skusiłam. Tylko te mają pąki kwiatowe. Dobre i to. Pozdrawiam i ściskam Ciebie i córeczki ;:4
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko, piękne czosneczki już masz ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Trochę mnie nie było, a Ty w tym czasie zaprosiłaś do siebie dwie śliczne modelki ;:63 Fajne dziewczynki ;:63 Kiedyś chciałam mieć córunię, ale mam dwóch synów i tej chwili zupełnie tego nie żałuję ;:138 Z córeczek będziesz miała pociechę. Może tak jak i Ty pokochają grzebanie w ziemi?
Piękne są czosnkowe kule. Mam ich za mało i na dodatek żadnego fioletowego.
Moje orliki dopiero w pąkach, a Twoje już kwitną ;:138
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko, milo, że córeczki tak chętnie Ci pozują do zdjęć ;:167 To kamień, to piaskownica ;:215
Czosnki Ci już tak pięknie rozkwitły.
U mnie też truskawki mają bardzo dużo kwiatków na jednym krzaczku, niech nam pięknie owocują i smakują ;:3
Już jadłam "nasze" tegoroczne, kupne bardzo smaczniusie. To wczoraj miałam premierę truskawkową. ;:3
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko po co ta włóknina na jednym ze zdjęć ?
Czekałem na czas, w którym zakwitną czosnki :heja Ja osobiście mam kilka, z czego dwa zakwitną ;:306
Orliki i irysy to poza hortensjami i różami kolejna miłość ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”