Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko ceglana ściana tworzy przepiękne tło dla roślin ;:333 Też bym taką chciała :D Ogród przepięknie wygląda, nie mogę się napatrzeć ;:215
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Witajcie :wit .


U mnie dzisiaj pochmurno i deszczowo. Co jakiś czas na horyzoncie pojawia się burzowa chmura :roll: . Pada już od dobrej godziny ale deszcz jest spokojny , delikatny ;:333 . Wczoraj w końcu kupiliśmy auto ;:138 . Muszę przyznać, że jako 7-osobowe auto ma spory bagażnik ;:108 . Ciężko będzie mi na początku przestawić się na większe gabaryty ale dam radę ;:173 . Ileż teraz można zmieścić w nim sadzonek i różnych innych rzeczy do ogródka ;:138 a i wózek Weroniki wejdzie bez składania ;:333 . To się nazywa rodzinne auto ;:108 . Jestem zadowolona i oby nam służył ;:108 . Wczoraj po południu rozpadało się i właściwie niewiele zrobiłam w ogródku. Dzisiaj w planach miałam koszenie trawy ale pogoda niestety nie sprzyja . Zdążyłam tylko trochę poplewić i wróciłam zrobić obiad. Zauważyłam kolejne pąki na różach , szałwia w pąkach, ostróżki i naparstnica szykują się na swój pokaz. Ach niebawem będzie czerwiec i wtedy zrobi się u mnie misz- masz kolorystyczny ;:306 . No nie da się całkowicie zrezygnować z żółtego i czerwonego .


Basiu no skoro tak uważasz to wierzę Ci na słowo ;:108 . Z drugiej strony w takim skupisku fajnie wyglądają :lol: .


Obrazek


Aniu ja też uwielbiam czosnki i na pewno dokupię jesienią ;:333 . Mają w sobie coś fantastycznego i ta delikatna kolorystyka ;:108 . Taki właśnie widoczek na czosnki mam jak wyjrzę z okna sypialni ;:173 . Rano jak tylko podniosę rolety widzę je w całej okazałości . Pozdrawiam :wit .


Ta lilia to jakiś dziwoląg. Ma bardzo dziwne listeczki ktoś wie dlaczego ??


Obrazek


Stasiu pięknie dziękuję za rozpoznanie tej bylinki ;:196 . Jest urocza ;:138 . U mnie wczoraj też grzmiało i straszyło ale tylko trochę popadało. Dzisiaj leje od południa ale może później wyjrzy słońce bo coś jakby się przejaśnia. Pozdrawiam :wit .


Obrazek


CDN
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Małgosiu-PEPSI skarpa coraz bardziej mi się podoba. Zarasta bardzo szybko ;:108 . Zasychające liście czosnków mnie też trochę wkurzają ale jakoś można to przeżyć . W takim razie skoro u Ciebie wszystko o tydzień później to będziesz i o tydzień dłużej podziwiała :wink: .


Obrazek


Olu masz rację trawa i chwasty rosną bardzo szybko. Ja niedawno kosiłam a już trzeba łapać za kosiarkę ;:oj . Co prawda lubię to zajęcie więc nie denerwuje mnie to. Z chwastami już gorzej bo to plewienie bywa czasochłonne. Nastał czas czosnków a jeszcze nie wszystkie pokazały swoje cudne główki . Pozdrawiam ;:196 .


Obrazek



Lucynko z tymi czosnkami tak jest , więc nie martw się ;:196 . Liście u nich zaczynają zasychać już przed kwitnieniem albo w jego momencie. No nie jest to zbyt ładne ale ja im to wybaczam bo uwielbiam te główki . Stoją na baczność ponad innymi roślinkami i w dużej grupie bardzo mi się podobają. Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .


Obrazek


Asiu bardzo dziękuję ;:196 .


Obrazek


Izo tawuły japońskie są też mało wymagające. Świetnie wyglądają jako obwódki ;:108 . Wiosną trzeba je krótko przystrzyc i potem wyglądają bardzo ładnie, polecam . Pomysł możesz śmiało podpatrzeć tylko pamiętaj, że to nie jest trwały materiał i za jakiś czas trzeba będzie kombinować coś innego.


Obrazek


Aniu ja wybaczam czosnkom te suche liściory . W zagęszczonej rabacie nawet tego nie widać a jak czosnki przekwitną to utnę do połowy .


Obrazek


Małgosiu - clem ja dopiero w zeszłym roku przekonałam się do ceglanej ściany bo przecież kiedyś myślałam o rozburzeniu stodoły ;:306 . Bardzo dziękuję za dobre słowa ;:196 .


Obrazek


Pozdrawiam i udanego dnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko, moją działkę też dzisiaj podlewa cieplutki majowy deszczyk. :tan
Dziękuję za uspokojenie mnie w sprawie czosnkowych liści. ;:180 Nie będę na nie patrzeć, swoją uwagę będę kierować wyłącznie na kwieciste kule. ;:108
Mam cztery lilie z takimi samymi listkami jak ta, którą pokazałaś. ;:108 One od razu z pąkami z ziemi wyłażą, dlatego dwóm z moich zmarzły pąki i już nie zakwitną. ;:222 To zdaje się jakaś odmiana, nie mutant. ;:218
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Fajnie, że kupiliście taki wygodny samochód, my też mamy taki 7-osobowy, chociaż po mieście wolę jeździć mniejszym. A lilia super wygląda. Czosnki też uwielbiam i upchałam w swoim małym ogródeczku ponad 20 sztuk. Ostróżki się biorą za kwitnienie? U mnie jeszcze nie. Nie powyrywałam nadmiaru siewek, bo mi było szkoda, więc teraz będę miała busz, oby mi nie zagłuszyły innych roślinek.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko super,że zakup auta udany ;:333
Fotka z pąkami różanymi,ale ich masz ;:215
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko - przekonałaś mnie, że warto mieć siedmioosobowe auto i jeszcze spory bagażnik - ileż można zmieścić w nim sadzonek :;230 , jesteś niesamowita. Zastanawiam się co Twój M. powiedział na taką argumentację , nie przestraszył się, że zamierzasz w nowym samochodzie władować roślinki? Mój M. to pewnie by cały bagażnik wyłożył folią, zeby mu się nic nie pobrudziło.
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Musiałam nadrobić wątek :D ale u Ciebie już pięknie i kolorowo ;:oj u mnie dopiero wszystko podrasta ech poczekam jeszcze :D
Też mam czosnki, są piękne ,łatwe w uprawie i szybko się mnożą, z jednej podarowanej cebuli po roku miałam już 5 ;:oj
Ja już zakupy odpuściłam,i staram się omijać szerokim łukiem ogrodnicze działy i sklepy :;230
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko oby nowy zakup dobrze się sprawował. ;:168
A jednak to widok z sypialni... Hah! Musisz mnie kiedyś zaprosić na nocowanko. ;:306
Czosnki to jednak czosnki. Uwielbiam je. ;:167 Są fantastyczne i nie mogę się na nie napatrzeć. A w większej grupie to już raj dla oczu i doznań duszy. Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Witajcie :wit .


U mnie dzisiaj pochmurno i chłodno. Na razie nie pada ale przyznam, że na razie deszczu wystarczy . Zrobiłam obchód ogródka i trawa jest już do koszenia, chwasty jak zawsze panoszą się a skoczek różany przenosi się na kolejne róże ;:145 . Szkoda mi tych róż bo były ładne i nagle mają takie brzydkie liście :( . Mam nadzieję , że pokonam dziada . W dalszym ciągu prym wiodą czosnki i nie spocznę dopóki nie będę miała ich więcej ;:170 . Z niecierpliwością czekam na kolejne kwitnienia ;:65 .



Tutaj na razie zielono , trzeba posadzić białe czosnki żeby o tej porze coś kwitło ;:108 .


Obrazek


Lucynko deszcz jest potrzebny ale z umiarem . U mnie wczoraj padało całe popołudnie a dziś a razie bez deszczu ale jest pochmurno i w każdej chwili coś może spaść. Dziękuję, że uspokoiłaś mnie w sprawie tej dziwnej lilii. Ja mam takie dwie i czekam na kwiaty ;:108 . Szkoda, że Twoje zmarzły :( . Pozdrawiam :wit .


Obrazek


Anido od jakiegoś czasu nosiliśmy się z zamiarem kupna większego auta. Do tej pory jeździliśmy Volkswagenem Polo a to małe auto. Jak jechaliśmy gdzieś na kilka dni to ledwo się mieściliśmy ;:306 . Bagaże, wózek itd. Teraz mamy sporo miejsca i aż trudno się przyzwyczaić ;:131 . Jeśli chodzi o ostróżki to miałam na myśli te bylinowe. Ostróżki jednoroczne też mam bo mi się wysiały ale one jeszcze chwilkę zanim pokażą pączki. Ja też nie wyrwałam nadmiaru i pewnie trochę zagłuszą mi inne rośliny .


Obrazek


Aniu dopiero " w praniu " okaże się czy zakup auta udany. Niby wszystko gra ale wiesz jak jest :roll: . Miejmy nadzieje, że wszystko będzie ok . Pączki różane cieszą ;:138 . Na kilku różach mam ich mnóstwo a na pozostałych dopiero się pokazują.


Obrazek


Ewo z tym autem to było tak, że oboje chcieliśmy większe a to że zmieszczę więcej sadzonek to taki dodatkowy plus :wink: . Poprzednio mieliśmy małe auto a pojechać gdzieś na kilka dni z dwójką dzieci i wózkiem to było wyzwanie. Jeśli już zaplanuję większe zakupy roślinne to też na pewno wyłożę coś w bagażniku by nie pobrudził się ;:224 . Co jak co ale auto wygląda świetnie i sama mam takie poczucie, że trzeba o niego dbać ;:108 .


Obrazek


Lenko ja też na razie wstrzymuję się z zakupami chociaż jeśli znajdę powojniki z grupy Atragene to wezmę na pewno. Póki co niektóre rabaty pękają w szwach i ledwo nogę postawię ;:oj . Rośliny szybko rosną i sama nie będziesz wiedziała kiedy zrobi się u Ciebie busz .


Obrazek


Aniu zapraszam ;:196 . Zgadzam się z Tobą w zupełności, czosnki są fantastyczne a w większej grupie robią najlepsze wrażenie ;:215 .



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam i udanego dnia Wam życzę ;:196 .
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko, pięknie u Ciebie, coraz piękniej... i tyle kwiatów. ;:167
Fajna ta rabatka z różami pod oknem ;:215
U mnie chmury już rozwiały się i udało mi się uwinąć z dwoma wiadrami chwastów, tak na pierwszy rzut. Ze skoczkiem poradzisz sobie, niech tylko przestanie padać, to zrób oprysk (pod spodem liści też, bo te potworki tam żerują).
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Basiu ja też właśnie wróciłam z plewienia na południową kawkę ;:108 . Nadarłam dwa wiadra chwastów i przerzedziłam trochę jedną z rabat. Tak tam JESTEM_ WULGARNY /-NA.... ,że jeszcze nie raz będę rośliny stamtąd przesadzać :roll: . Liliowiec 30 cm od róży ;:124 , lilia 10 cm od tawuły ;:124 , no masakra jakaś ;:306 . Strasznie pusto się wydawało ;:173 . Co do skoczka to zrobię ten oprysk ale zastanawia mnie czy te liście róż na których widać żerowanie tego dziada odzyskają zielony kolor ?? Czy już zostaną takie dziwne ??
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Przydomowy ogródek Eweliny, część III .

Post »

Ewelinko, u mnie skoczek w tym roku był, ale poskromiłam go szybko, ale w ub. roku LO była cała obskoczona i zmiany na liściach były, ale mam wrażenie, że one potem się wyrównały.
Z tymi pustkami na rabatach to u mnie podobnie... wsadzam, dosadzam a potem okazuje się że ścisk ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”