Ogród z angielską nutą cz.11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Fajnie, że nie tylko moi sąsiedzi uważają mnie za wariatkę, bo też już szukałam każdego zielonego listka :;230 A śniegu jeszcze było za kostkę :;230
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

pela11 pisze:Moniczko , ja dzisiaj byłam w ogrodzie koleżanki i też nałożyłam kalosze bo wiedziałam że będzie mokro więc nie chciałam przemoczyć nóg , tymczasem straszliwie w nie zmarzłam bo śnieg mocno zmrożony i zimny .Zobaczyłam za to pączki kwiatowe przebiśniegów wychylające się z pod śniegowych szczelin , ale i na wrzoścach są już białe kwiatki . Ciekawa jestem jak wygląda mój ogród , ale pojadę dopiero w pierwszy weekend marca , może już śniegu nie będzie .Mam taką nadzieję . Pozdrawiam serdecznie i życzę ciepłej pogody w przyszłym tygodniu . ;:167
Myślę, że jak pojedziesz do swojego ogrodu, to już będzie tam prawdziwa wiosna ;:215
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Spacerując po ogrodowej trawie miałam wrażenie, że chodzę po gąbce namoczonej w wodzie. Nawet piesek niechętnie przebiegał po mokradle, ale co tam, do wiosny coraz blizej. Dziś w radiu mówili, że od 5 dni temperatury były powyżej 0 stopni, a więc to już przedwiośnie!
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Ja tez juz grasowałam z aparatem, a co! :wink: I tak kto ma wiedzieć, to już wie, że świr ogrodowy obok mieszka ;:306
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Irysy ŚLICZNE!! a ten różowy ale by pięknie u mnie wyglądał hehe :heja lista chciejstw jak co wiosnę coraz dłuższa ;:173
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Irysy bajeczne, dzięki za podpisy. Na tej podstawie stworzyłam sobie listę chciejstw ;:196 :;230 :;230
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Zajrzałam do Ciebie i od pierwszego zdjęcia zakochałam się w tym ogrodzie ;:167 Piękny widok!! ;:oj
Masz wielką kolekcję irysów, większość chyba niebieska? Mało jest kwiatów o takim prawdziwie niebieskim kolorze, ale iryski chyba mogą mieć wszystkie kolory tęczy, i ciepłe i zimne i nawet czarne widziałam, ale tak czarne jak sadza ;:oj Ja lubię najbardziej te fioletowe, a z przeglądu Twoich Hollywood Night bardzo przypadł mi do serca :)
W tym roku pierwszy raz kupiłam irysy japońskie i syberyjskie, bo dotąd rosły u mnie tylko bródkowe. I nie takie wypasione jak Twoje, a te zwykłe, z prostymi płatkami :wink: Na forum pierwszy raz zobaczyłam, jakie mogą mieć ciekawe pofałdowane płatki.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

ewelkacha88 pisze:Witaj Moniko :wit . Przegląd Twoich irysów imponujący ;:138 .Mam nadzieję, że w tym sezonie znajdziesz czas na sfotografowanie wszystkich ;:224 . Przedwiośnie u Ciebie jak się patrzy ;:333 . Coś tam powoli gramoli się z ziemi i to już cieszy. U mnie dzisiaj słoneczko ;:138 . Ciemiernik zapowiada się bardzo fajnie ;:108 . Ja nie mam ani jednego :oops: więc będę podziwiał u innych osób. Mam nadzieje, że nie będzie u Ciebie żadnych strat ;:168 . Pozdrawiam :wit .
Zamierzałam wybrać się w weekend na przegląd rabat, ale pogoda jest tak niemiła, że chyba się nie uda. Dzisiaj bardzo wieje - padu nie ma, bo straszne wichury były nocą, a nadal nie chce wiatr ustąpić, do tego deszcz ;:222 Jak pomyśle ile pracy miałam zrobionej rok temu o tej porze ;:224
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

clem3 pisze:Fajnie, że nie tylko moi sąsiedzi uważają mnie za wariatkę, bo też już szukałam każdego zielonego listka :;230 A śniegu jeszcze było za kostkę :;230
;:4 witaj w klubie wariatów ogrodowych ;:306

Ann_85 pisze:Ja tez juz grasowałam z aparatem, a co! :wink: I tak kto ma wiedzieć, to już wie, że świr ogrodowy obok mieszka ;:306
:lol: widzę, że ta choroba ma spory zasięg ;:306 ;:109

ewka36jj pisze:Spacerując po ogrodowej trawie miałam wrażenie, że chodzę po gąbce namoczonej w wodzie. Nawet piesek niechętnie przebiegał po mokradle, ale co tam, do wiosny coraz blizej. Dziś w radiu mówili, że od 5 dni temperatury były powyżej 0 stopni, a więc to już przedwiośnie!
niby przedwiośnie, a pogoda taka kiepska i wciąż nie można nawet wyjść na spacer po ogrodzie, o jakichkolwiek pracach nie wspominając ;:219


slimak900 pisze:Irysy ŚLICZNE!! a ten różowy ale by pięknie u mnie wyglądał hehe :heja lista chciejstw jak co wiosnę coraz dłuższa ;:173
;:306 skąd ja znam te wydłużające się listy ;:224
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

April pisze:Irysy bajeczne, dzięki za podpisy. Na tej podstawie stworzyłam sobie listę chciejstw ;:196 :;230 :;230
;:4
postaram się pamiętać o zapisywaniu nazw ;:196

Aguss85 pisze:Zajrzałam do Ciebie i od pierwszego zdjęcia zakochałam się w tym ogrodzie ;:167 Piękny widok!! ;:oj
Masz wielką kolekcję irysów, większość chyba niebieska? Mało jest kwiatów o takim prawdziwie niebieskim kolorze, ale iryski chyba mogą mieć wszystkie kolory tęczy, i ciepłe i zimne i nawet czarne widziałam, ale tak czarne jak sadza ;:oj Ja lubię najbardziej te fioletowe, a z przeglądu Twoich Hollywood Night bardzo przypadł mi do serca :)
W tym roku pierwszy raz kupiłam irysy japońskie i syberyjskie, bo dotąd rosły u mnie tylko bródkowe. I nie takie wypasione jak Twoje, a te zwykłe, z prostymi płatkami :wink: Na forum pierwszy raz zobaczyłam, jakie mogą mieć ciekawe pofałdowane płatki.
Dziękuję ;:168
Czarne irysy mi się nie podobają - nie lubię takich kolorów kwiatów, choć wiem, że są dość modne.
Jeśli chodzi o kolor niebieski - tak bardzo lubię ten kolor w ogrodzie i mam dużo niebieskich kwiatów. Najbardziej niebieski wśród irysów jest Sea Power - ma dosłownie szafirowy kolor - identyczny jak na fotkach, bo tu aparat nie przekłamuje odcieni w jego przypadku.
Lubię też fioletowe kwiaty - nie tylko irysowe ;:215
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Witam Was serdecznie w ten chłodny, wietrzny i mokry przedwiosenny dzień ;:4 :wit
Pogoda wciąż nie sprzyja wyjściom do ogrodu, co już mnie zaczyna nieco irytować ;:218 Chciałabym już powoli zacząć prace w ogrodzie, bo mogę wyskoczyć tylko chwilowo skubnąć cos tu i ówdzie, a w takiej sytuacji każdy dzień jest na wagę złota :roll:
W tym roku przymierzamy się też do zrobienia elewacji na domu, bo klej zaczyna miejscami odpryskiwać i trzeba wszystko pokryc gruntem i zatynkować, żeby dalej nie niszczało. Co to oznacza? Znowu wydatki ;:145 Na dodatek ostatnio zaczęłam mieć kłopoty ze zdrowiem :( Od kilku miesięcy miałam dziwne objawy - bielały mi 3 palce u lewej ręki - wyglądało to potwornie, niczym trupie ciało ;:179 Krew zupełnie nie docierała do tych miejsc, dopiero po kilkunastu minutach rozmasowywania lub ogrzania stopniowo wracało to do normy. Okazało się, że choruję na rzadką chorobę dotykającą zaledwie 2-3% populacji - problem z przepływem krwi, czyli choroba Reynauda :( Leczyć tego się nie da (jedyne wskazanie to unikanie rzeczy, które mogą wywołać atak - stres, narażenie na wychłodzenie dłoni), a konsekwencje mogą być bardzo przykre w skutkach, łącznie z martwicą i amputacją palców :shock: Przerażające ;:202 Przyczyny choroby mogą być różne - zarówno sprawy układu krążenia (zbyt cienkie zakończenia naczyń krwionośnych) lub stres. Stresów w ostatnim czasie mi nie brakuje, a i też problem zimnych dłoni miałam od zawsze, ale nigdy do tego czasu nie miałam tego bielenia palców, dopiero teraz, od kilku miesięcy miałam kilkukrotne ataki ;:218
Ach... zdrowie ;:224

Udanego weekendu Wam życzę i miłej pracy w ogródkach, jeśli pogoda Wam na to pozwoli ;:4 :wit
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Witaj :wit
Czytałam Twój post kilka razy, upewniając się czy wszystko dobrze zrozumiałam ;:202
Tak naprawdę, to gdybym stała teraz obok Ciebie, to po prostu bym Cię mocno przytuliła. Ogromnie Ci współczuję i trzymam kciuki aby Twój stan się nie pogorszył ;:168. Czasami życie jest takie niesprawiedliwe :(
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

bejsonki84 pisze:Witaj :wit
Czytałam Twój post kilka razy, upewniając się czy wszystko dobrze zrozumiałam ;:202
Tak naprawdę, to gdybym stała teraz obok Ciebie, to po prostu bym Cię mocno przytuliła. Ogromnie Ci współczuję i trzymam kciuki aby Twój stan się nie pogorszył ;:168. Czasami życie jest takie niesprawiedliwe :(
;:4 ;:4 ;:4 ;:168 przytulam się wirtualnie ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”