Ogród z angielską nutą cz.11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Piękne jesienne widoki u Ciebie :) Astry wspaniale się prezentują. Szczerze powiem, że każdej wiosny mam ochotę je wywalić z ogrodu. Ale kiedy przychodzi jesień i zaczynają tak bujnie kwitnąć, a jeszcze nad nimi lata chmara motyli- zmieniam zdanie!
Trawy też super się prezentują!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Dawno,bardzo dawno tu nie zaglądałam :oops: i zdumiałam się ogromnie widząc, że zmieniłaś się Moniko w irysomaniaka ;:oj Baaaardzo mnie to cieszy,bo nie ma to jak chorować w doborowym towarzystwie :D ja trochę dokupiłam od pana Ślosara z Czech,troszkę od Kat Zalewskiej z Anglika,trochę powymieniałam się z koleżankami i tak w tym sezonie przybyło mi z 50 odmian TB i 30 SDB :roll: mocno przystopowałam z liliwcami, a ty tak kusisz tymi cudeńkami od Ismeny,że chyba muszę jeszcze raz przemyśleć wiosenne zakupy ;:170
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Obiecałam sobie, a teraz tylko się utwierdziłam w decyzji, że w przyszłym roku musowo dosadzam astry.

Twoja rabata z astrami i trawami jest piękna. Czy tą Moudry, którą mam od Ciebie na zimę jakoś zabezpieczyć? Szkoda by było gdyby padła, bo widzę, że to cudna trawa. Nie przybrała jakoś masy, ale to pewnie przez to zimne i mokre lato.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Przemekt23 pisze:Monia czekałem na te foty co za urok. Bajkowa sceneria u ciebie jeszcze jak nadejdą mgły to dopiero będzie. Czekam na kolejne astry ;:138
;:196 piękne są astry, prawda :?: :heja Jestem nimi zachwycona ;:167 ;:oj Właśnie wczoraj dokupiłam kolejną odmianę ;:131


ewelkacha88 pisze:Witaj Moniko :wit . Twoje astry są cudne i jak na nie patrzę to chciałabym wszystkie ;:173 . Wspaniałe mają kolory i prezentują się bajkowo ;:138 . Rzeczywiście jak dojdą mgły to Twoje rabaty nabiorą tajemniczości ;:108 . Rozplenice masz słusznych rozmiarów, te trawy potrzebują przestrzeni ale widok kwitnących jest niesamowity . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Rozplenice rosną wielkie, ale są przepiękne! Mój mąż mówi, że to Jego ulubione trawy :lol:
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

kropelka pisze:Piękne jesienne widoki u Ciebie :) Astry wspaniale się prezentują. Szczerze powiem, że każdej wiosny mam ochotę je wywalić z ogrodu. Ale kiedy przychodzi jesień i zaczynają tak bujnie kwitnąć, a jeszcze nad nimi lata chmara motyli- zmieniam zdanie!
Trawy też super się prezentują!
Ooo, nie ;:202 Astrów nie można się pozbywać ;:218 Ja najchętniej obsadziłabym nimi wszystkie obrzeża i tyły rabat - są zachwycające ;:167 ;:215
Gdyby nie to, że latem chce lawendę na obrzeżach, to byłyby astry :wink: Tyły rabat powoli zapełniam nowoangielskimi astrami, które sadzę tuż za floksami ;:333
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

bejka1970 pisze:Dawno,bardzo dawno tu nie zaglądałam :oops: i zdumiałam się ogromnie widząc, że zmieniłaś się Moniko w irysomaniaka ;:oj Baaaardzo mnie to cieszy,bo nie ma to jak chorować w doborowym towarzystwie :D ja trochę dokupiłam od pana Ślosara z Czech,troszkę od Kat Zalewskiej z Anglika,trochę powymieniałam się z koleżankami i tak w tym sezonie przybyło mi z 50 odmian TB i 30 SDB :roll: mocno przystopowałam z liliwcami, a ty tak kusisz tymi cudeńkami od Ismeny,że chyba muszę jeszcze raz przemyśleć wiosenne zakupy ;:170
Ja też mam swoje źródła zakupu z irysami. W tym roku testowałam zakupy u nowego sprzedawcy - w przyszłym roku zobaczymy co mi z tych zakupów zakwitnie :D
Liliowce skradły moje serce - jest tyle cudnych, nowych odmian, że chciałoby się niemal wszystkie ;:224
Od Ismeny już nie kupuję, bo już mam te, co chciałam, za to zachwyciły mnie kolekcje Tadeo - ma niesamowitą kolekcję :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Piękne maszte marcinki.
Róze kolorki, piękne :):)
To zdjęcie i widoczek jest rewelacyjny!! ;:63
A rozplenicę Moudry już sobie zapisałam .Śliczna ,śliczna jest.
Alania pisze:Jesień ;:3
Dzień bardzo krótki, ale dzisiaj udało mi się wykorzystać piękny dzień i wykonać parę fotek jesiennych rabat, na których królują teraz astry ;:167 ;:167 ;:167 :D
Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Moniczko dzięki. ;:196 pewnie się rozglądnę za Moudry, wiosenne przemeblowania szykuję. :wink:
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

silvarerum pisze:Obiecałam sobie, a teraz tylko się utwierdziłam w decyzji, że w przyszłym roku musowo dosadzam astry.

Twoja rabata z astrami i trawami jest piękna. Czy tą Moudry, którą mam od Ciebie na zimę jakoś zabezpieczyć? Szkoda by było gdyby padła, bo widzę, że to cudna trawa. Nie przybrała jakoś masy, ale to pewnie przez to zimne i mokre lato.
Sylwuś, polecam Ci astry ;:333 Jest mnóstwo przepięknych odmian ;:167 Ja co roku coś nowego wypatruję i powiększam kolekcję - astry, rozchodniki i trawy to najpiękniejsze jesienne ozdoby rabat ;:215
Moudry nie zabezpieczam wcale i daje radę. Najgorzej, że piszesz o mokrej ziemi - one tego nie lubią. U mnie dla odmiany była niesamowita susza przez całe lato, ale to akurat rozplenicom służy :D


cyma2704 pisze:Moniczko dzięki. ;:196 pewnie się rozglądnę za Moudry, wiosenne przemeblowania szykuję. :wink:
Polecam - to świetna odmiana :D Mam jeszcze inne dwie odmiany, ale ta najładniejsza, więc tę jedną postanowiłam pomnażać i dosadzam w różnych częściach ogrodu ;:333
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Kolejne astry
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zawilce też są piękne o tej porze roku
Obrazek

Obrazek


anabuko1 pisze:Piękne maszte marcinki.
Róze kolorki, piękne :):)
To zdjęcie i widoczek jest rewelacyjny!! ;:63
A rozplenicę Moudry już sobie zapisałam .Śliczna ,śliczna jest.
Alania pisze:Jesień ;:3
Dzień bardzo krótki, ale dzisiaj udało mi się wykorzystać piękny dzień i wykonać parę fotek jesiennych rabat, na których królują teraz astry ;:167 ;:167 ;:167 :D
Obrazek
Aniu, jak będziesz miała okazję, to kup sobie te odmianę - jest wyjątkowo piękna ;:215 Warto sadzić trawy - są śliczne cały sezon, a jesienią, gdy inne rośliny zwalniają tempa, trawy wychodzą na pierwszy plan ;:333
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Moniko, zdjęcia z Twojego ogrodu wywołują u mnie drżenie serca. W tę stronę bym poszła, gdybym miała szczęście mieć więcej ziemi. Astry przecudne. Może do przyszłego sezonu wymyślę, gdzie jeszcze upchnąć choć kilka kompaktowych odmian, jeśli będziesz oczywiście coś sprzedawała. Pozdrawiam serdecznie!
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Dobrze wiedzieć, że rozplenice lubią mało wody :D Ta Moudry skradła i moje serce... Astry prezentują się zjawiskowo, zwłaszcza w towarzystwie tej cudnej trawy ;:173
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Połączenie astrów z rozplenicą przyprawiło mnie o szybsze bicie serca. Jakoś nigdy nie przepadałam za astrami i innymi jesiennymi kwiatami - ale w ubiegłym roku o tej porze bez tych roślin praktycznie nic nie kwitło w ogrodzie i po prostu było smutno...
Czy masz jakąś sprawdzoną odmianę astra niskiego, białego na brzeg rabaty?
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”