Ogród z angielską nutą cz.11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

kropelka pisze:Witaj,
trafiłam do Ciebie z wątku Ani i już wiem, że zachwyca się, bo po prostu jest czym! Masz niesamowicie piękny, dopieszczony ogród z cudownymi dekoracjami, wspaniałymi roślinami, po prostu wielkie och! i ach!
Nawet jeżówka każda z imienia nazwana... Cudne są!

Będę stałym bywalcem!
Zapraszam, z przyjemnością będę Cię gościć ;:4 ;:196 :wit
Dla Ciebie dzisiaj mój jeżówkowy busz ;:306
Obrazek
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Moniczko , bardzo lubię odwiedzać Twój przepiękny ogród bo to radość dla wszystkich moich zmysłów .Zawsze jednak z tyłu głowy mam świadomość o ogromie włożonej przez Ciebie pracy . W każdy kawałek ogrodu wkładasz też ogrom swojego serca Wszystko jest przemyślane i perfekcyjnie wykonane , więc rośliny pomimo trudnych warunków glebowych odwdzięczają Ci się pięknie a widać to po obfitości kwitnień . Z perzem mam podobny problem i aż boję się pomyśleć o nowym trawniku.Z jeżówkami zapoznałam się bliżej od zeszłego roku . Sadzę je w różnych miejscach i sprawdzam czy im pasuje .Biała i żółta od Ciebie bardzo ładnie przezimowały i w tym roku się rozrosły , myślę więc wiosną je podzielić a może lepiej jesienią ? Co o tym sądzisz ? bo nie dzieliłam jeszcze jeżówek .Za to kocimiętkę pościnałam .Pozdrawiam i życzę miłego leżakowania ;:196
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Shire pisze:Cudowna przestrzeń pełna harmonii. Serce się uspokaja, tętno zwalnia, człowiek robi wielkie uff i zamiera w zachwycie. Niezwykłe miejsce Moniko, pełne klasycznej elegancji, szlachetności, romantyzmu.
;:196
dziękuję :D
Obrazek



kasia100780 pisze:Extra dodatki ;:167
Przepiękny, romantyczny ogród :)
Dziękuję, Kasiu
Obrazek



PEPSI pisze:Nie mogę do Ciebie zaglądać, bo dostaję deprechy ;:223 Tak masz alegancko, że mi się też tak by chciało mieć. Ale gdzie tam z moją tendencją do tworzenia bałaganu. Zapcham wszystkie rabaty, potem przesadzam, ugładzam, i tak od początku.
Miłe mas dla oka widoki, ale również widać ogrom pracy, jaką oboje z Emem wkładacie. Utrzymać w ryzach taki ogród, to niezłe wyzwanie. Podziwiam ;:333
Masz rację - duży ogród to ogrom pracy ;:108 , ale ja pracowita jestem i nie lubię siedzieć bezczynnie ;:333 Bardzo lubię swój ogród i choć czasami czuję zmęczenie, to jednak daje mi ta praca wielką satysfakcję :D
Nie myśl jednak, że ja tak mam z góry uporządkowane ;:306 Ciągle coś przesadzam, przenoszę z miejsca na miejsce, bo wciąż mi nie pasuje to lub tamto ;:218
Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Kaszka pisze:Monika słyszałaś o Cydalima perspectalis (ćmie bukszpanowej)? Dotarła do Polski na całego.Słyszałam o niej już w tamtym roku ale myślałam,że długa droga dla niej do nas.W tej chwili pustoszy ogrody krakowskie i idzie dalej.Bukszpany bardzo zagrożone.U mnie jej jeszcze nie ma ale myślę nad zamiennikami jak dotrze ;:185
Tak, słyszałam i zastanawiam się, czy to nie jej sprawka, że straciłam tyle bukszpanów w tym roku ;:224
Ja niedaleko Krakowa, więc kto wie, czy to nie ta paskuda ;:202
W miejsce bukszpanów wsadzam powoli cisy ;:333 Tam, gdzie zaraza nie dopadła bukszpanów, wyglądają póki co ładnie

Obrazek



asikowo pisze:Moniko, cudny ogród z przepięknymi dodatkami. Gdzie kupiłaś tą cudną ścienną doniczko-umywalkę? Przepięknie wygląda. Jest się czym pozachwycać w Twoim ogrodzie:)
odpisałam na p.w. ;:196
Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Pashmina pisze:Monika, mnie się wydaje, że Ty masz odmianę jeżówki honeydew a nie Coconut Lime. Lime nie rosnie taka wysoka a ta druga tak. Raspberry Truffle też mi na nią nie wygląda. Trufla ma kolor bardziej koralowy i ciemne łodygi a twoja jasne.

Nareszcie chłodniej na dworze, troszkę odpoczniemy i roslinki też juz maja dość tego upału.
U mnie nadal upały blisko 40'C i wciąż brak deszczu. Od maja był może 1-2 dni deszczowe, ale też bez szału. Codziennie podlewam, bo straszna susza. Miejscami ziemia aż pęka ;:202
Co do odmian - mam na 100% Coconut Lime. Tam, gdzie urosła taka wysoka, rośnie na kompostowej ziemi. W innych miejscach ta sama odmiana jest znacznie niższa.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

ewelkacha88 pisze:Witaj Moniko :wit . Fajnie, że były takie upały bo dodałaś świetne zdjęcia ;:138 . Wianki bardzo ładne a dodatki w ogrodzie masz bardzo trafione ;:333 . Rabaty masz świetnie skomponowane i kolory grają ze sobą idealnie ;:333 . Jeżówki fantastycznie u Ciebie rosną i taki szybki przegląd jest bardzo dobrym pomysłem , na pewno się przyda ;:333 . Motlava i Doppeldecker bardzo mi się podobają ;:333 . Zdjęcie ogólne z Coconut Lime w tle przecudne ;:oj . Bardzo podobają mi się Twoje donice ;:333 . Dzisiaj wyraźnie chłodniej i pada tak więc rośliny trochę odetchną ;:138 . Pozdrawiam i spokojnego tygodnia Ci życzę :wit .
Doppeldecker to bliźniaczka mojej własnej siewki, ale w wydaniu white
Obrazek

Wręcz niewiarygodne, że wyglądają tak podobnie ;:224
Motlava - tak jak pisałam już kilkakrotnie, wspaniała odmiana ;:215
Mam jednak też zupełnie zwykłą jeżówkę purpurową - wysiała się z odmianowej, więc została, ale jakoś słabo przyrasta ;:224
Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Aguss85 pisze:Moniko Twoje jeżówki są niesamowite ;:138 Jak wróciłam z wakacji poleciałam w pierwsze miejsce- na rabatę jeżówkową i aż mi serducho szybciej zabiło, że wszystkie one w tym czasie rozkwitły ;:138 Motlava jest przecudna, taki ma intensywny kolor, i jest malutka, nie pokłada się.

Piękną budujecie altanę, ta ściana jak z kamienia i kominek ogromnie mi się podobają ;:138
:D ;:138 bardzo się cieszę :D
Ona będzie większa i będzie miała większe kwiaty, ale nie będzie się wykładała. W przyszłym roku pokaże swoją prawdziwą urodę. Ona dobrze rośnie, zimuje i radzi sobie też doskonale w upalne lato jak tegoroczne. Świetna odmiana ;:215
Nie pamiętam, czy masz Southern Belle? Ta też ma mocniejszy kolor, ale już inną budowę
Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

pela11 pisze:Moniczko , bardzo lubię odwiedzać Twój przepiękny ogród bo to radość dla wszystkich moich zmysłów .Zawsze jednak z tyłu głowy mam świadomość o ogromie włożonej przez Ciebie pracy . W każdy kawałek ogrodu wkładasz też ogrom swojego serca Wszystko jest przemyślane i perfekcyjnie wykonane , więc rośliny pomimo trudnych warunków glebowych odwdzięczają Ci się pięknie a widać to po obfitości kwitnień . Z perzem mam podobny problem i aż boję się pomyśleć o nowym trawniku.Z jeżówkami zapoznałam się bliżej od zeszłego roku . Sadzę je w różnych miejscach i sprawdzam czy im pasuje .Biała i żółta od Ciebie bardzo ładnie przezimowały i w tym roku się rozrosły , myślę więc wiosną je podzielić a może lepiej jesienią ? Co o tym sądzisz ? bo nie dzieliłam jeszcze jeżówek .Za to kocimiętkę pościnałam .Pozdrawiam i życzę miłego leżakowania ;:196
Eluniu, cieszę się, że żółta dobrze się ma - u mnie nornice podkopały i padła mi ostatnia żółta ;:219 Podziel je sobie na wiosnę, gdy zaczną wypuszczać listki - ostrym nożem ciach i już ;:333 Jesienią też można, ale lepiej wiosną, bo szybko się zregenerują :D .
Perz to moja zmora, ale jednak gorszy jest podagrycznik i osty ;:222 Już nie mam do nich siły ;:120 Mam kilka miejsc, które sobie wyjątkowo upodobały i bardzo ciężko je wytępić. No i powój - ten też daje popalić :|
Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Moniczko, Twoja biała wersja Double Decker jest nawet ładniejsza niż oryginał :D Przepiękna!

A powiedz mi, jak się nazywa róża na tym zdjęciu? http://i.imgur.com/DUIiZuq.jpg wpadła mi w oko, bo ma takie delikatne, różowe kwiaty ;:167


Super się u Ciebie prezentują wszystkie jeżówki, one wspaniale wyglądają jak jest ich dużo, w takiej wielkiej kępie ;:215
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Zrobiło się jeżówkowo, a przecież teraz sezon żniw lawendowych
Obrazek

Obrazek

Miłego weekendu Wam życzę ;:4 :wit
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Amanita pisze:Moniczko, Twoja biała wersja Double Decker jest nawet ładniejsza niż oryginał :D Przepiękna!

A powiedz mi, jak się nazywa róża na tym zdjęciu? http://i.imgur.com/DUIiZuq.jpg wpadła mi w oko, bo ma takie delikatne, różowe kwiaty ;:167


Super się u Ciebie prezentują wszystkie jeżówki, one wspaniale wyglądają jak jest ich dużo, w takiej wielkiej kępie ;:215
to zwyczajna odmiana The Fairy - moja ulubiona róża na przody rabat. Mam ich bardzo dużo w ogrodzie, bo jest piękna, bezproblemowa, ładnie powtarza kwitnienie ;:215
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Jak dogadzasz swoim jeżówkom, że tak bujnie rosną? :shock: Widoczki ze ściętą lawendą piękne ;:173
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Monia
Ty mnie przyprawisz chyba o zawał tym ślicznym ogrodem ;:167 Coraz bardziej zakochuję się w jeżówkach - a Puff Vanilla to wg mnie chyba jedna z piękniejszych ;:167 Teraz będzie mi się śniła ;:oj Od razu poleciałam do Twojego wątku sprzedażowego, a tam NI MA ;:145 . Będziesz w tym roku ją sprzedawała?
Altana pomalutku rośnie. Wczoraj skończyliśmy kamienną ściankę. Idzie to wolno, bo wszystko robimy samodzielnie, żeby trochę zaoszczędzić.
Napiszę tak: powinnaś dziękować Bogu, że robicie to sami i że nie wynajęliście żadnego fachowca, bo lepszego niż Twój mąż nie znajdziesz ;:108 . U mnie w okolicy z pewnością lepszego nie ma ;:108. No i wiesz sama ile nerwów człowiek traci z pseudo fachowcami ;:222 . Wyjątkowo zdolnego masz męża ;:oj
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”