Ogród z angielską nutą cz.11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

U mnie ostatnio chłodno, deszczowo, czuć jesień na całego :roll: Nie przepadam za tą pora roku, choć sadząc rośliny, które odwracają uwagę od przemijania, nieco mniej to odczuwam :D
Troszkę mojego jesiennego ogrodu...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Inwazja nawłoci z otaczających nas łąk
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fire [ JESTEM MISIEM NIECZYTAJĄCYM REGULAMINU ]
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Przemekt23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1197
Od: 13 gru 2013, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Jak zwykle elegancko. Nawet jesień w twoim ogrodzie wygląda zjawiskowo. Czy sarny już odpuściły wizytę?
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Moniczko, u Ciebie nawet pomimo kwitnących astrów i rozchodników nie widać, że jesień nadchodzi :wink:
Cudowne widoki i zawilce piękne ;:167

U mnie dokładnie taka sama ilość nawłoci napiera z jednej strony na moją działkę :roll: U siebie jak znajdę, to wyrywam, albo obrywam kwiaty, aby nasion nie było, ale na działkę obok nie mam wpływu, za dużo tego tam rosnie. Muszę czekać, aż ktoś się wprowadzi i to wyrwie.


Wyściskaj ode mnie Alanię, słodziak z niej :wit
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Piękne zdjęcia. Ogród rozświetlony, kwiaty pięknie kwitną, dekoracje super!
Bardzo optymistyczne widoki!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Moniko ogród nadal piękny. ;:oj Jesienna nostalgia pozwala na zwolnienie tempa i chyba trzeba się z tego cieszyć. ;:108 Dekoracja przy drzwiach, jak zwykle przepiękna, wysmakowana. ;:138 Wczoraj byłam po chryzantemy, ale u nas jeszcze mizeria. ;:174 Słońca i ciepła życzę. ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Witaj Moniko :wit . Twój ogród w jesiennej odsłonie wygląda bardzo ładnie ale wiem, że to co najlepsze dopiero przyjdzie ;:108 . Przecież masz mnóstwo cudnych astrów ;:167 . Bardzo ładne dekoracje przed drzwiami ;:215 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Kaszka
100p
100p
Posty: 114
Od: 10 paź 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Alania pisze:
Obrazek
Alaniu jak nazywa się ta bylina i czy wysoko rośnie?
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Przemekt23 pisze:Jak zwykle elegancko. Nawet jesień w twoim ogrodzie wygląda zjawiskowo. Czy sarny już odpuściły wizytę?
;:196 :wit
Sarenki nie odpuszczają - pomimo elektrycznego pastucha próbują się dostać do ogrodu i jak tylko pojawi się możliwość, to zjadają co się da :wink: Wczoraj na dodatek zapomnieliśmy włączyć pastucha i oczywiście ugościły się na dobre ;:131


Amanita pisze:Moniczko, u Ciebie nawet pomimo kwitnących astrów i rozchodników nie widać, że jesień nadchodzi :wink:
Cudowne widoki i zawilce piękne ;:167

U mnie dokładnie taka sama ilość nawłoci napiera z jednej strony na moją działkę :roll: U siebie jak znajdę, to wyrywam, albo obrywam kwiaty, aby nasion nie było, ale na działkę obok nie mam wpływu, za dużo tego tam rośnie. Muszę czekać, aż ktoś się wprowadzi i to wyrwie.


Wyściskaj ode mnie Alanię, słodziak z niej :wit
;:196 Alania wyściskana ;:167
Nawłocie mamy z każdej strony ogrodu - nie sposób nad tym zapanować - wręcz odnoszę wrażenie, że z każdym rokiem coraz bardziej intensywnie się rozsiewają ;:218
Jesień w ogrodzie na całego, choć na bylinach i rózach wciąż pełno pąków - dopiero teraz odżyły po letniej suszy, ale obawiam się, że nie zdążą już zakwitnąć ;:224


kropelka pisze:Piękne zdjęcia. Ogród rozświetlony, kwiaty pięknie kwitną, dekoracje super!
Bardzo optymistyczne widoki!
Dziękuję ;:196 Dosadzam dużo roślin jesiennych, żeby sobie ożywić tę porę roku i jak najbardziej skrócić czas uśpienia ogrodu.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

cyma2704 pisze:Moniko ogród nadal piękny. ;:oj Jesienna nostalgia pozwala na zwolnienie tempa i chyba trzeba się z tego cieszyć. ;:108 Dekoracja przy drzwiach, jak zwykle przepiękna, wysmakowana. ;:138 Wczoraj byłam po chryzantemy, ale u nas jeszcze mizeria. ;:174 Słońca i ciepła życzę. ;:196
U nas mnóstwo pięknych chryzantem. Podobno te, które kupiłam nadają się do sadzenia w gruncie, ale powiem szczerze, że próbowałam już wiele razy i jakoś nie mam szczęścia do ich zimowania ;:131 ;:185 Zastanawiam się, czy spróbować ponownie, czy już odpuścić, ale chyba jednak pozostanę przy donicowych dekoracjach, a na rabatach pocieszę się astrami, które uwielbiam i mam już wielką kolekcję ;:167

ewelkacha88 pisze:Witaj Moniko :wit . Twój ogród w jesiennej odsłonie wygląda bardzo ładnie ale wiem, że to co najlepsze dopiero przyjdzie ;:108 . Przecież masz mnóstwo cudnych astrów ;:167 . Bardzo ładne dekoracje przed drzwiami ;:215 . Pozdrawiam :wit .
Tak, astry dopiero zaczynają, ale codziennie wychodzę je pooglądać, bo coraz więcej kwiatów pokazują - to prześliczne rośliny ;:167 ;:215


Kaszka pisze:
Alania pisze:
Obrazek
Alaniu jak nazywa się ta bylina i czy wysoko rośnie?
to aster bylinowy z gat. dumosus - niski, o pięknych, fuksjowych kwiatuszkach :D
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Cześć Moniko! Dawno nie byłam z wizytą i tym przyjemniej spędziłam czas. Wspominałaś o upałach, a po ogrodzie nie widać ich było zupełnie.
Pisałaś kiedyś, ze przed domem mają być tylko białe kwiaty, a widziałam na ostatnich zdjęciach kolorowe, zmieniłaś koncepcję?
Wspaniale wygląda dom otynkowany. Podoba mi się też budowla grillowa, bardzo okazała.
Koniecznie muszę zapytać, bo zabieram się za budowę u siebie - z jakiej cegły budujecie? Muszę zaraz kupić.
I jeszcze cisy - padły Ci bukszpany (u mnie też coś je dopadło) i wspomniałaś, że chcesz je zamienić na cisy, o ile dobrze zrozumiałam. Czy jest taka odmiana cisa, żeby zrobić z niej niski żywopłot, jaki robimy z bukszpanu???
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Moni, nie pamiętasz jaka to odmiana jeżówki?
Chyba ją kupiłam wiosną, ale jak zwykle zapomniałam spisać nazwę
Czy Tobie białe pełne jeżówki rozsiewają się?
Ja wiem, że zmianyu mnie też widać, ale nie tak spektakularne jak u Ciebie :D
Kupuję biohumus papkę. Rozcieńczam 60 ml w 10 litrach wody i podlewam takim roztworem cały ogród łącznie z trawnikiem.
Troche trzeba sie nadźwigać, ale chyba efekty są widoczne. Przynajmniej tak mi się wydaje
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Ja też nie lubię takiej chłodnej i deszczowej jesieni.
Ale idzie poprawa, ciepełko.To fajnie :)
Do tego pierwszego, pięknego zdjatka i ten scenerii brakuje tylko pań w powłóczystych sukniach i panach w surdutach :D
Alania pisze:U mnie ostatnio chłodno, deszczowo, czuć jesień na całego :roll: Nie przepadam za tą pora roku, choć sadząc rośliny, które odwracają uwagę od przemijania, nieco mniej to odczuwam :D
Troszkę mojego jesiennego ogrodu...
Obrazek
Obrazek
A co to za piękna jeżówka ??
Chyba mam podobną nową ;)
Zawilce, marcinki, jeżówki, piękne ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Tamaryszek pisze:Cześć Moniko! Dawno nie byłam z wizytą i tym przyjemniej spędziłam czas. Wspominałaś o upałach, a po ogrodzie nie widać ich było zupełnie.
Pisałaś kiedyś, ze przed domem mają być tylko białe kwiaty, a widziałam na ostatnich zdjęciach kolorowe, zmieniłaś koncepcję?
Wspaniale wygląda dom otynkowany. Podoba mi się też budowla grillowa, bardzo okazała.
Koniecznie muszę zapytać, bo zabieram się za budowę u siebie - z jakiej cegły budujecie? Muszę zaraz kupić.
I jeszcze cisy - padły Ci bukszpany (u mnie też coś je dopadło) i wspomniałaś, że chcesz je zamienić na cisy, o ile dobrze zrozumiałam. Czy jest taka odmiana cisa, żeby zrobić z niej niski żywopłot, jaki robimy z bukszpanu???
Przed domem rosną tylko białe kwiaty i tak pozostanie :D Te fuksjowe surfinie to tegoroczny dodatek - tylko w tym roku, bo w przyszłym zdecydowanie chciałabym wrócić do bieli.
Budowla grillowa niestety musi zaczekać do następnego sezonu, bo w tym roku już zbyt dużo wilgoci i chłodu, żeby kontynuować prace. Jeśli chodzi o cegłę, to my murujemy z nowej cegły. Niestety nie jest to cegła rozbiórkowa, bo taka jest w moich okolicach w zasadzie niedostępna.
Bukszpany w części grillowej poszły na ogień - i tam właśnie sadzę cisy, które będziemy przycinać na wys. ok.70cm.
W innej części, gdzie rosną obwódki z bukszpanu póki co jakoś się jeszcze trzymają i nie wymieniam, ale docelowo trzeba będzie pomyśleć. Cisy dobrze znoszą cięcie, co widzę po moich cisowych kulach - mam wieloletnie kule, bardzo gęściutkie i dobrze rosną, pomimo tego, że przycinam je na nieduże formy. Nie wiem jak byłoby z obwódkami przy rabatach - tu może być większy problem ;:218 Może obwódki z niskiej odmiany berberysów? Tylko w ziemie mniej ciekawie, gdy opuszczą liście ;:224
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”