Ogród z angielską nutą cz.11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Moniko tak się u Was naoglądałam ciemierników że tez się skusiłam i zamówiłam sobie :oops: Ten jagodowy jest cudowny, jak ja lubię taki kolorek! Ale biały-seledynowy też bardzo ładny. Mój przyjechał w woreczku już z pączkiem, posadziłam go od razu i trzymam kciuki, że może już w tym orku rozkwitnie :wink:
Zdjęcia robisz bardzo profesjonalne ;:215
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Moniczko , tabliczka, bardzo gustowna .Musisz koniecznie założyć pastucha bo te leśne żarłoki znowu narobią Ci szkód .Całkiem sporo już u Ciebie kwitnień . Idą nareszcie ciepłe dni więc będziesz mogła coś więcej zrobić w ogrodzie .Ja przez pogodę też mam zaległości w pracach , więc podobnie jak Ty , będę nadganiała w wekend .Pozdrawiam i życzę ciepełka na wolne dni . ;:167
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Też z niecierpliwością czekam na zmianę czasu ;:108 Piękne kępki krokusów ;:138
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Monika, jakie róże moczysz? :D
Ula
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

aneczka1979 pisze:Moni w takim razie mam ogromną nadzieję, że pastuch już wkrótce zacznie pilnować Twojego pięknego ogrodu. ;:215
U mnie też nie ma błękitnych bratków. ;:222
Niestety nie ma kiedy zamontować, bo jest dużo do zrobienia innych rzeczy - zamówiliśmy bramy garażowe i gzymsy elewacyjne na dom, a w związku z tym trzeba było przygotować parę rzeczy przed montażami, a to pochłania kazda wolną chwilę. Mam nadzieję, że przyszły tydzień zarówno pod względem pogody jak i długości dnia pozwoli więcej podziałać ;:224 .
Pierwsze bratki posadziłam do żeliwnej donicy, ale były tam zaledwie dwa dni - szybko je sarenki wyczaiły i ... zjadły :lol:



rikkuu pisze:Monika, mimo że te żarłoki znów u ciebie poszalały, to i tak dużo kwiatów kwitnie ;:oj
U mnie też nie było bratków takich, jak chciałam, ale dwa dni temu wpadłam na chwilę do Castoramy i okazało się, że mieli nowe dostawy ;:138 Przecudne i przeróżne kolory, i drobne, i duże, bratki, pierwiosnki i stokrotki :tan Kupiłam przepięknie niebieściutkie :uszy Sprawdź, może u ciebie też były nowe dostawy ;:215
Ula, ja mam do najbliższej Castoramy jakieś 55km ;:224 Raczej nie opłaca się jechać po bratki nie mając pewności, że je kupię ;:185
Zaczekam na cieplejsze dni i wybiorę się na targ u nas - może coś kupię :wink: Na razie zimno i nawet nie bardzo chce się wychodzić na zewnątrz. W ogrodzie dopiero dzisiaj cokolwiek popracowałam, bo w tygodniu się nie udało :|



rikkuu pisze:Monika, jakie róże moczysz? :D
Pompon Flower Circus - dokupiłam w tym roku 3szt. Innych róż już nie kupuję ;:185
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

April pisze: Bardzo mi wpadło w oko połączenie kolorów tych krokusów i ciemiernika. Ładnie wydobywają wzajemnie swoje piękno.

Renowacja tabliczki świetna. Mocno nam tu poziom zawyżasz na Forum ;:306

A co do saren to nie myślałaś o jakichś dźwiękowych odstraszaczach, uruchamiających się na ruch? Może to bardziej przemówiłoby do wyobraźni tych łasuchów?
One się nie boja dźwięków ;:185 Tak prawdę powiedziawszy to nawet nas za bardzo się nie boją ;:131


agusiek pisze:Przyszłam się przywitać . Moniko , wiele razy wracam do Twojego ogrodu .
Naoglądałam się pięknych kwiatów i obserwowałam tworzenie ogrodu ...
Poszłam na całość , miałam mieć rabatę bylinową niedużą ale przez Ciebie :wink:
trawnik poszedł aut.... Do moich chciejst doszły róże ,choć nie wiem czy dam sobie z nimi radę.

Masz cuuudowny ,bajkowy ogród !! :)
;:4 dzięki, Aguś
Muszę Cię odwiedzić i zobaczyć nowa rabatę, skoro powstała za moją przyczyną :lol:


misia pisze:Jak zwykle piękny spektakl u Ciebie :wit
;:196 dziękuję
rośliny wolno, ale jednak budzą się do życia :D


Aguss85 pisze:Moniko tak się u Was naoglądałam ciemierników że tez się skusiłam i zamówiłam sobie :oops: Ten jagodowy jest cudowny, jak ja lubię taki kolorek! Ale biały-seledynowy też bardzo ładny. Mój przyjechał w woreczku już z pączkiem, posadziłam go od razu i trzymam kciuki, że może już w tym orku rozkwitnie :wink:
Zdjęcia robisz bardzo profesjonalne ;:215
Małe szanse, że ciemiernik z woreczka zakwitnie już w tym roku, ale życzę Ci tego, bo ciemierniki są cudne :D
Ja też w tym roku dokupiłam kolejne sadzonki i mam już łącznie jakieś 15 ciemierników :tan
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

pela11 pisze:Moniczko , tabliczka, bardzo gustowna .Musisz koniecznie założyć pastucha bo te leśne żarłoki znowu narobią Ci szkód .Całkiem sporo już u Ciebie kwitnień . Idą nareszcie ciepłe dni więc będziesz mogła coś więcej zrobić w ogrodzie .Ja przez pogodę też mam zaległości w pracach , więc podobnie jak Ty , będę nadganiała w wekend .Pozdrawiam i życzę ciepełka na wolne dni . ;:167
Dzięki, Eluś, chyba końcu przyjdzie to ;:3
Następny tydzień przewiduje w końcu kilkunastostopniowe ciepło - oby się to sprawdziło ;:224
Ja dzisiaj troszkę popracowałam, ale tez niezbyt wiele, bo okropnie wiało i mimo słońca było zimno :?


Blueberry pisze:Też z niecierpliwością czekam na zmianę czasu ;:108 Piękne kępki krokusów ;:138
;:196 dziękuję :D
zmiana czasu już dzisiaj - nareszcie dzięki dłuższym dniom poczujemy wiosnę i będzie więcej czasu na ogród :D
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Alania pisze:
aneczka1979 pisze:Moni w takim razie mam ogromną nadzieję, że pastuch już wkrótce zacznie pilnować Twojego pięknego ogrodu. ;:215
U mnie też nie ma błękitnych bratków. ;:222
Pierwsze bratki posadziłam do żeliwnej donicy, ale były tam zaledwie dwa dni - szybko je sarenki wyczaiły i ... zjadły :lol:
Że też Cię to tak bawi... ;:224 Pamiętam, że w pierwszym sezonie, gdy o sarenkach wspominałaś i je pokazywałaś na zdjęciach, to one były naprawdę urocze i słodkie ale teraz mnie wnerwiają, że taki cudny ogród zjadają... :oops:

Alania pisze:
rikkuu pisze:Monika, jakie róże moczysz? :D
Pompon Flower Circus - dokupiłam w tym roku 3szt. Innych róż już nie kupuję ;:185
I to jest to! Pashmina rządzi! Jest zjawiskowa. ;:180 ;:167
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Kiedy ja się doczekam takich kęp ciemiernikowych?
Piszesz, że nareszcie masz tyle przebiśniegów, że jesteś zadowlona
Ja nadal cebulowych mam za mało.
Co roku dokupuję, ale widocznie za małe ilości.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Dzisiaj ścięłam połowę miskantów - zaczynają już puszczać soki, więc niebawem się wybudzą :D
Posadziłam do gruntu kupione ostatnio kępy przebiśniegów, młodziutkie ciemierniki, nowe piwonie, astry jesienne.
Niestety wciąż mam braki czasowe, więc rabaty uporządkowane tylko częściowo. Wciąż czeka mnie dużo pracy z cięciem suchych bylin, cięcie róż, lawend i reszty miskantów. Nie wiem, czy w tym tempie zdążę do Wielkanocy ;:224
Dzisiaj było trochę słoneczka, więc kwitną krokusy, ale niestety mocno przetrzebione przez sarenki ;:173
Zakwitają kolejno wszystkie ciemierniki, co mnie ogromnie cieszy, bo są śliczne :D
Nie wiem, czy doczekam się w tym roku szafirków, bo sarenkom zasmakowały i wycięły je do samej ziemi. Zjadają tez wszystkie liliowce - wiem, ze część odbije, ale dwie młode odmiany wyrwały z korzeniami i raczej już ich nie uratuję, nad czym ubolewam, bo były bardzo kosztowne :?
Gdyby nie to, że lada chwila będzie ekipa montująca bramy do garażu i trzeba było przygotować belki mocujące prowadnice, to pewnie już byśmy mieli zamocowane linki do pastucha, ale przez inne prace wciąż się to odwleka w czasie.
Czekam też na firmę do montażu gzymsów elewacyjnych wokół okien i przy frontonie domu, a to też wymagało kilku przygotowań. Na szczęście w najbliższym tygodniu zapowiadane są optymistyczne prognozy, więc może się zmobilizujemy i w końcu założymy odstraszającego pastucha. Mam nadzieję, ze nie zrobi toto krzywdy sarenkom :roll:

ciemiernik korsykański - w pełni rozkwitu :D - to mój pierwszy ciemiernik w ogrodzie. Pamiętam, gdy go kupiłam parę lat temu, to nie wiedziałam co to za roślina - kupiłam, bo miał ładnego kwiatuszka ;:131
Obrazek

Obrazek

ciemiernik nn różowy - śliczny, kupiony zupełnie przypadkowo 3 lata temu. Jest wyjątkowo ładny :D
Obrazek

Obrazek

jeden z ubiegłorocznych nabytków z serii Double Ellen
Obrazek

ciemiernik Niger
Obrazek

pierwszy pierwiosnek ;:167
Obrazek

krokusiki
Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

aneczka1979 pisze:
Alania pisze:
aneczka1979 pisze:Moni w takim razie mam ogromną nadzieję, że pastuch już wkrótce zacznie pilnować Twojego pięknego ogrodu. ;:215
U mnie też nie ma błękitnych bratków. ;:222
Pierwsze bratki posadziłam do żeliwnej donicy, ale były tam zaledwie dwa dni - szybko je sarenki wyczaiły i ... zjadły :lol:
Że też Cię to tak bawi... ;:224 Pamiętam, że w pierwszym sezonie, gdy o sarenkach wspominałaś i je pokazywałaś na zdjęciach, to one były naprawdę urocze i słodkie ale teraz mnie wnerwiają, że taki cudny ogród zjadają... :oops:

Alania pisze:
rikkuu pisze:Monika, jakie róże moczysz? :D
Pompon Flower Circus - dokupiłam w tym roku 3szt. Innych róż już nie kupuję ;:185
I to jest to! Pashmina rządzi! Jest zjawiskowa. ;:180 ;:167
Noo, Aniu, nie pozostało mi nic innego jak przyjąć, że taki urok mojego ogrodu :wink:
Nie martwię się tym już tak bardzo - są większe problemy niż zjedzone tulipany i bratki ;:168 , choć nie powiem - niektóre krokusy wyglądają jak obraz nędzy i rozpaczy
Obrazek

Pashmina rządzi ;:333 Mam już dwa starsze egzemplarze, ale chciałabym tez posadzić gdzies bliżej domu, bo to wyjątkowo urokliwa róża ;:333


Margo2 pisze:Kiedy ja się doczekam takich kęp ciemiernikowych?
Piszesz, że nareszcie masz tyle przebiśniegów, że jesteś zadowlona
Ja nadal cebulowych mam za mało.
Co roku dokupuję, ale widocznie za małe ilości.
Ja co roku kupuje kolejne przebiśniegi i w tym roku tez kupiłam, bo bardzo mi się podobają. Niestety kupuje już tylko te zwykłe, bo te o pełnych kwiatach nie chcą u mnie rosnąć ;:185 Mam już dużo przebiśniegów, ale ich chyba nigdy za wiele ;:224
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Monia i ja uważam, że przebiśniegów nigdy dość :uszy
Co do szafirków, to właśnie sobie przypomniałam, że w ubiegłym roku kupiłam takie śliczne od Ciebie ;:167 Tylko gdzie ja je posadziłam :roll:

Ciemierniki przepiękne, cudnie u Ciebie kwitną ;:215

Pastuch raczej nie zaszkodzi sarenkom (to chyba zależy od natężenia prądu jakie będzie używane), a odstraszy na pewno. Tylko sama go nie dotykaj, to niezbyt przyjemne uczucie - zdarzyło mi się kilka razy u wujka na pastwisku dotknąć przypadkowo "drutu". Nic mi się nie stało, więc sarenkom też nic nie będzie :wink:

Pashminy powiadasz... Gdzie zamawiałaś, jeśli to nie tajemnica? Też miałam w planach na ten rok, mam dwie sztuki ale chciałam kolejne dwie do donic. Jak na razie nie zamówiłam ich jeszcze,
Pozdrawiam Jola
jo_linki
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Ogród z angielską nutą cz.11

Post »

Pashmina jest śliczna i mimo że jeszcze jej nie mam, to myślę, że i u mnie kiedyś zamieszka :D Pięknie wyglądają u ciebie ciemierniki ;:167 Ja w zeszłym roku też posadziłam kilka, ale najpiękniej i najobficiej kwitnie ten od ciebie ;:167 musiałam obciąć mu dużo liści, bo po zimie nie wyglądały dobrze.
Wczoraj u mnie też mocno wiało, ale wybierałam te bardziej osłonięte części ogrodu i tylko tam posprzątałam. Zauważyłam, że wysiało mi się dużo szafirków, bo mam pełno pojedynczych szczypiorków. Mam nadzieję, że te błękitne od ciebie też się wysiały ;:173 Zauważyłaś u siebie też te szczypiorki?
Ula
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”