Pod puszczą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Hej , hej ,witajcie

Właśnie zrobiłam pierwsze zdjęcia nowym aparatem i mam wrażenie że zdjęcia robione z bliska wychodzą mi dużo lepiej jak starym .Fotki robiłam w ogrodzie koleżanki i chętnie Wam pokażę jej wawrzynki . Ma ich niesamowitą kolekcję tak w formie , wysokości jak i w ulistnieniu . Część właśnie zaczeła kwitnienie i pomijam że obsypane są kwiatem , to po prostu obłędnie pachną w całym ogrodzie .

Dorotko ,koniecznie pokaż swoją kwitnącą azalię , no ale czemu masz tylko jedną , przecież to śliczne krzewy .

Bożenko , z mojej trawy nie da się zrobić nawet przyzwoitego siana , bo to perz i zielsko a jeżeli się rozchodzi o naleweczki , to stoją sobie spokojnie w piwniczce i czekają na dobrą pogodę i miłe towarzystwo bo okazja do biesiadowania to sama się znajdzie .

Zuziu , cieszę się że znasz się na żartach i masz poczucie humoru ale z tym swoim trawniczkiem to cosik ściemniasz .Ty lepiej kochanieńka wypuść tę owcę z ukrycia bo się zwierzę męczy . ;:306 ;:196


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek[/URL



[url=http://www.fotosik.pl/zdjecie/58cdcdfbeb3f8573]Obrazek




Zuziu , to jest Camasja

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Zdjęcia wychodzą Ci teraz pierwsza klasa ;:63 Ten wawrzynek variegata jest cudny :tan
Moja Kamasja dopiero zaczyna się niebieścić ;:108
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Eluś cudownie!Pięknie kwieciem obsypana cała roślina! Fotki perfekcyjne! :wit Czyli muszę je mieć, skoro zapach jest i kwiatu mnogo! Na jesieni się znowu zacznie!Ciekawa jestem czy tylko owoce są trujące,kwiaty może nie?
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Eluś...bardzo ładne zdjęcia,nareszcie nie musisz się prosić o aparat. ;:128 Kamasja bardzo ładna choć wawrzynek ;:180
pela11 pisze:

Zuziu , cieszę się że znasz się na żartach i masz poczucie humoru ale z tym swoim trawniczkiem to cosik ściemniasz .Ty lepiej kochanieńka wypuść tę owcę z ukrycia bo się zwierzę męczy . ;:306 ;:196


Owca bardzo by mi się przydała, zwłaszcza jak trawniczek dostał papu , tylko to papu nierówno dozowałam..wychodzą coś placki. ;:306 . Ale to nic, wyrówna się. ;:oj
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witajcie :wit

Dzisiaj wracałam ze wsi z przygodami , ale w końcu udało mi się dotrzeć do domu , chociaż wracałam 4 godziny zamiast 2 godzin .Niedziela była upalna więc pracowało się trudno z całkiem sporą przerwą na drzemkę .Nadgoniłam trochę dzisiaj bo się ochłodziło i można było spędzić w ogrodzie prawie cały dzień.Najgorsze że trawa urosła olbrzymia a moja kosiarka z naprawy wróci dopiero w piątek , więc pewnie trzeba będzie kosić tylko kosą ;:202 Musiałam zrobić oprysk na różach bo mszyca w niesamowitej ilości . Oczywiście posadziłam prawie wszystko co zawiozłam , prawie .Zrobiłam trochę fotek , ale mało teraz roślin kwitnie bo cebulowe skończyły a byliny nie zaczeły .

Iwonko , wawrzynki to niesamowite rośliny i niestety dosyć kosztowne a i większość odmian zanim nie podrosną trzeba odpowiednio pielęgnować i okrywać na zimę .

Bożenko , te wawrzynki nie zawiązują owoców ,wystarczy nie zjadać roślin . ;:306 i będzie dobrze .

Zuziu ,a propos owcy, to za tydzień przydałby mi się cały kierdel . :;230 Mam już teraz busz to co będzie za tydzień? ;:202


Obrazek





Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Wiśnia gruczołkowata



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu piękne obrazy przywiozłaś ze swojego ogrodu ,pooglądałam i już wiem o czym rozmawiałyśmy a warzywka pędzą! ;:63
Myślę, że do tego kierdla z jeden chociaż juhas musowy, bo owce się rozlezą po okolicy! ;:306
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witaj Eluś to w Twojej zagrodzie ten bociek ?,ślicznie kwitną azalie i jeszcze nawet tulipany masz ,a moje ulubione bzy pachną w każdym ogrodzie ,cudowna pora ,żeby tylko jakoś z pogodą było normalnie ,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu...na tulipanki nie mogę się napatrzeć, ten kolorek i kształt. ;:215 Doczekałaś się pięknych azali , moim niektórym głowy polecą. ;:173 Następnym razem jak pojedziesz widzę że pewnie powitają cię kwitnące gożdziki. U mnie zaczyna gożdzik siny. ;:128 . Fotki ;:333
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Bożenko , chciałaś zobaczyć inne kaliny więc 3 fotki pierwsze dla Ciebie .Co do owiec , to niechby i się nawet rozlazły bo trawa wokół tak już wysoka że boćkowi nóg nie widać .

Obrazek



Obrazek



Obrazek

Obrazek

Martuniu , bociek ma gniazdo po sąsiedzku za wysokimi drzewami , więc chodzi jak po swoim .POgoda w miarę się poprawiła i chyba lepiej że nie ma upałów bo i roślinom lżej .Teraz zaczyna się pora kwitnienia azalii i rododendronów , ostatnie mrozy mocno dokuczyły tym roślinom .Mam ich sporo w ogrodzie i sama ciekawa jestem jak mi będą kwitły .

Zuziu , Gożdzików mam sporo a w tym roku są wyjątkowo dorodne .Tulipany mają naprawdę niesamowity kolor .Azalie na pewno nie wszystkie zakwitną bo mają przemrożone pąki .Dobrze że ostróżki ładnie przetrwały bo mają niesamowitą ilość kwiatostanów .Zaczynają też kwitnienie moje ulubione głogi .



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Nooo Eluś , piękne są,a bratki niebieskie też mam posadzone ,ale w donicy.Lepiej powiedz tam jakiemuś rolnikowi ,to sobie na siano skosi te trawę! ;:108
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Eluś..bardzo ładne kaliny, mam tą drugą. ;:108 Ostróżki w tym roku dorodne, grube...być może nacieszymy się ich kwiatami . Najbardziej podoba mi się wanienka z bratkami..i bociek ;:138 Ładne masz widoczki za płotem. ;:333
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu kaliny piękne, ja kiedyś u siebie wsadziłem, ale się nie przyjęła... hmm to samotne drzewko (głóg) nie myślałaś żeby może wzmocnić palikiem żeby prosto rosło :) bo pewnie wiatr jak wieje to nim majta na wszystkie strony ;:224
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Piękne kaliny ;:138 .Jak się zowie ta na 1 fotce ,bo takiej nie mam .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”