Pod puszczą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

U mnie już widać wiosnę. ;:3
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witam w poniedziałkowy wieczór .

Nareszcie jesteśmy coraz bliżej wiosny , śniegu coraz mniej , a z pod śniegu zaczynają przebijać się przebiśniegi co widziałam wczoraj na własne oczy i potwierdzam że to prawda .W Lidlu dzisiaj zapachniało mi wiosną od kolorowych prymulek ustawionych na stojaku przy samym wejściu . Muszę przyznać że nastawiło mnie to bardzo pozytywnie na resztę dnia , ale kupić ,nie kupiłam bo będę siała zaraz sama.

Oleńko , na razie do ogrodu nie pojadę i też myślę że w tym roku nie będę przycinała tej hortensji bo chcę żeby zrobiła mi mały parawanik , ale jak się wszystko zazieleni to poszukam młodych sadzonek , które robiłam w zeszłym roku to byś miała gotowca , a tak na marginesie to tę hortensję tnie się jak jest młoda żeby się rozkrzewiła a potem to już tylko kosmetycznie i lepiej robić sadzonki z młodych pędów zielnych .Musisz więc troszkę poczekać , dam Ci znać na pewno na pw.

Dorotko , miło że otworzyłaś moją furteczkę i otwieraj proszę jak najczęściej . Róż mam około setki chociaż jeszcze nie bardzo je widać .Sama widzisz ile jeszcze terenu mam do obsadzenia i ile trawników do zrobienia a ręce w ogrodzie tylko dwie niestety .W tym sezonie przyjdą mi dwie Ventilo i trzy Lavender Ice chociaż trzy już mam , ale chcę posadzić je wszystkie na przodzie niebieskiej rabaty jako wykończenie bo są to niziutkie różyczki .Obeliski w większości robiłam na zamówienie u znajomego więc nie wyszły bardzo drogo a są dosyć masywne i spawane a nie skręcane .Moje angielki jeszcze młode więc muszę cierpliwie czekać aż się rozrosną , może w tym roku pokażą coś więcej .Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam ;:167

Zuzieńko , oj widzę że mocno już się niecierpliwisz czekając na wiosnę ;:65 , tupiesz , przytupujesz , wychodzisz ze skóry , ale powiem Ci po cichutku że wszystkie tak mamy , to nie tylko Twoja przypadłość . Musimy niestety jeszcze poczekać kilka tygodni . Ty to chociaż masz na działkę blisko i teraz możesz już zaglądać do ogrodu co kilka dni .U mnie niestety gorzej .

Martuniu ,jeszcze kilka tygodniu musimy same znosić własne humory :;230 , ale potem to znowu wpadniemy w amok pracy ogrodowej i powiem Ci Kochana że nie jestem pewna co gorsze ;:306

Iwonko ,u Ciebie Kochanieńka zawsze ciepełkiem wieje od zachodu to i wszystko pokazuje już noski z ziemi a my biedne musimy jeszcze chwilkę poczekać .Ja tam jestem twarda i wytrzymam ;:306

Zuzieńko , w zeszłym roku jak dobrze pamiętam to pojechałaś w pantoflach a zastałaś śnieg a w tym pojechałaś w zimowych zamiast w kaloszach :;230 ,a obawiam się że wody to jeszcze przybędzie bo ma padać , ale za to ziemia rozmarznie .

Bożenko , a cóżeś to takiego niewiasto zauważyła na polu , że wiosenką Ci zapachniało , pochwal się co widziały Twoje oczęta .

Oczywiście coś na poprawę humoru











Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Śliczne, słoneczne fotki ;:215 Już niedługo narcyzami i innymi cebulowymi będziemy się cieszyć na żywo. U mnie słońca ostatnio jak na lekarstwo, więc takie obrazki od razu wywołują uśmiech na twarzy :D

Sześć sztuk Lavender Ice będzie robić niesamowite wrażenie ;:224 Masz może fotkę tej rabaty?
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Dorotko , znalazłam kilka fotek , z tym że jesienią zrobiłam kilka zmian i wiosną też jeszcze część będę wysadzała a inne rośliny dosadzała , aż uzyskam to co zamierzam .Rosną tam: Blu for you , Herkules ,Novalis , Minerwa , Ventilo i Lavender Ice , po 2,3 i 6 szt.

Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Eluniu dziękuję ci bardzo. W razie czego , jak byś miała za dużo na głowie i by ci się zapomniało.... ;:224 , będę się delikatnie przypominała jeśli pozwolisz...
Buziaczki przesyłam ;:196 i ;:3 życzę. U mnie pada. ;:222
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Jak róże na tej rabacie się rozrosną, to będzie widok nieziemski ;:224
A co sądzisz o Ventilo? Czytałam, że ma wiotkie pędy i strasznie się pokłada.
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Dorotko , na temat Ventilo nie mogę jeszcze nic powiedzieć bo jest to jedyna róża posadzona wiosną , która nie kwitła a dwa pączki po prostu zerwałam żeby się dobrze ukorzeniła . Czytałam na jej temat różne opinie i przekonam się w tym sezonie . Jak mi nie będzie odpowiadała to bez sentymentu wymienię na lepszy , inny egzemplarz .Martwi mnie Minerwa bo mało podrosła i też czekam co mi pokaże, chociaż kwiat trzyma sztywno i ładnie , nie wiem jedynie jak długo go trzyma bo nie obserwowałam jej jakoś specjalnie .Ventilo i Minerwę będę w tym sezonie specjalnie miała na oku , zrobię zdjęcia i będę pokazywała . Pozdrawiam ;:167
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu ,szok jakaś powódź się zrobiła ,fotki zrobię jak powoli na to aura :wit
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Witaj Elu. ;:168 Już się nie niecierpliwię do wiosny , obawiam się deszczy...aby mi nie zalało działeczki, już raz powódż miałam. :wink: . Przecież codziennie przez cały dzień pada. :evil: Coś mi się wydaje że nie prędko ruszymy z pracami. Na pociesznie na parapecie mam już pierwsze wschody. ;:128
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Zuzieńko a co już wysiałaś , bo ja jeszcze czekam do przyszłego tygodnia , jestem twarda i się nie spieszę bo już sprawdziłam że siewki mi się wyciągają i kiepsko rosną jak za wcześnie wysieję .

PS. pada to mało powiedziane bo u mnie leje i leje , końca nie widać na tą szarugę , typowe przedwiośnie ;:202
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Elu..moje wysiewy to tak na próbę , ale nasionka wykiełkowały i całkiem nieżle im idzie. ;:oj Hibiskus bylinowy już spory, dalie jednoroczne także niczego sobie choć z tymi się pewnie pospieszyłam. Ale to nic, wszystkich nasionek nie wysiałam więc w razie coś nie tak powtórzę. Po porannym pięknym słoneczku i nadziei na poprawę pogody, znów pada. :cry:
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

Bożenko , Zuziu , u mnie dzisiaj była okropna pogoda . Padał obfity zmarznięty śnieg , dosłownie jak lód przyklejał się do wszystkiego i pewnie w nocy to wszystko jeszcze bardziej się zlodowaci . Normalnie pogodowy koszmar i tak może być do poniedziałku .Miałam zamiar wybrać się jutro do marketów zobaczyć co mają już z roślin , ale w taką pogodę nie będę narażała się na zaziębienie .Życzę nam wszystkim spokoju i cierpliwości . ;:167
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod puszczą cz.2

Post »

U mnie huragan ,ale ciepło, to chyba halny i nie pada już w końcu! ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”