Moja działeczka :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

No dokładnie Aniu. Ja jak kupiłem działkę od razu założyłem ogrodzenie bo było tylko od czoła. Mój poprzednik zamykał altankę tylko a wc gdzie jest osobne wejście nie. Ja od razu wymieniłem kibelek i założyłem kłódkę. Nie bedzie ktoś mi korzystać z prywatnej toalety :) Jedynie taras ma nie zamykany ale z niego korzystają kotki :) mają tam nawet swoją budę ocieploną :) Ale kotki a bezdomni..... Bezdomny kot nie ma gdzie pójść a bezdomny człowiek ma. Jego wybór.
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka :)

Post »

Za koty masz u mnie wielki plus <3
to miłe jak komuś leży na sercu los zwierząt .

Na zamkniętym terenie jest o tyle prościej. U nas działki są otwarte, w środku jest aleja spacerowa, próby ogrodzenia tego nie wypaliły. Tak więc walczymy, a jakby nie było to działkę mamy właśnie po pijaczku i też spłonęła w podobny sposób...

Znów rozpisałam się nie na temat. Przepraszam.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

Foxowa
ja też kocham zwierzaki :) i staram się pomagać im. Może nie śpię na pieniążkach ale daje często rzeczy na różne licytacje z których kasa jest przeznaczona na zwierzaki, pomoc im. Czasami gdy zobaczę że zbierają kasę na leczenie pilnej jakieś psiuni czy kotka to nie wytrzymuje i muszę pomóc ;:145
Na działce koty mi nie przeszkadzają. Wierze że łapią jakieś myszy i nornice :) zawsze tego mniej jest :) kilka razy myszkę znalazłem na tarasie :) albo kotek się bawił nią albo podziękował mi w ten sposób za okazaną miłość :D Koniec rozczulania się :D

Zresztą jestem zdania że KARMA POWRACA.... i tyle :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działeczka :)

Post »

To pokaż czasem jakiegoś ddziałkowego lokatora. Ucieszy to moje serce, bo moich działkowych dzikusków już nie ma -przeszkadzały działkowiczom i zostały wytrute. ..

a karma może i powraca, ale z pewnością nie tu na ziemi.
Dobra koniec off. Nie chcę Ci zaśmiecać wątku.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

Foxowa
Przestań :) Postaram się jakiegoś uchwycić. Choć one chodzą po działkach wieczorem bardziej gdy nikogo już nie ma :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja działeczka :)

Post »

Mi też kiedyś wykopali drzewka z ogródka jak mieszkałam w innym miejscu, ale takie które juz trochę tam rosły. To sprawiło, że zapragnęłam się wyprowadzić i mam nowy dom i nowe problemy, bo teraz nie ginie mi nic zielonego ale kura czy też indyczka to owszem...
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

Nie ma to jak dom i ogródek koło miejsca zamieszkania :) Człowiek wstaje i wychodzi od razu z domu do ogródka :) Dopilnowane było by wszystko na cacy :) i człowiek by inaczej też myślał przy zakupie roślinek :) Może kiedyś.... teraz budują się moi rodzice i nie długo będą mieć tak jak pisałem. Z domu do ogrodu :)

U mnie na działkach , w tej samej alejce, gdzieś z 4 działki dalej Pan Andrzej ma króliki, kaczki, kurki na działce. Porobił zagrody im i klatki. Czasami chodzimy z dziećmi do niego. Dzieciaki frajdę mają że mogą potrzymać i pogłaskać króliczka :D
Odpukać ponoć już nie kradną. Kiedyś "dziadki" mieli na tych działkach kury, itd. Nawet świnki!!! Jak kupiłem swoją działkę to przy altance był wymurowany kurniczek :) teraz gdzie mam taras :D To była norma że wszystko było obsiane warzywniakiem, zero trawnika do rekreacji :) Było jak na typowej wsi....kiedyś.
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja działeczka :)

Post »

Piotrek bo tak naprawdę każdy z nas ma swoje korzenie na wsi, we wcześniejszczych czy późniejszych przodkach. Kiedyś wszędzie była wieś :wink: i coś nas do tej ziemi ciągnie bo ona daje nam życie.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

Moja mama mieszkała przy Gorzowie ale to była wioska wtedy. Później wprowadziła się do miasta z rodzicami.
Mój tata tez pochodzi z wioski. Ale to już typowa wiocha :D Jak mówisz ziemia to życie :)
Ja chętnie bym zamieszkał na wiosce :D
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja działeczka :)

Post »

Ja uciekłam z miasta na wieś, moi rodzice byli miastowi typowo od urodzenia, ale rodzina babci na wsi i było gdzie jeździć. No i kiedyć za PRL każdy miał działkę bo trzeba było jakoś jedzenie zdobywać bo w sklepach nic nie było, pamiętam jak to było jeszcze.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

Ja też pamiętam czasy że staliśmy w kolejce w jednym sklepie w okolicy i nim była moja kolej towaru nie było. Za chlebem biegaliśmy po całym mieście bo w soboty sklepy były czynne do 14 chyba a w niedziele zakmniete. Zeby mieć chleb na weekend trzeba było pobiegać. Tak samo pamiętam w mięsnym jak kartki były :D rzeźnia co ??? :D Teraz wszystkiego pełno.... tylko czemu tyle chemii w jedzeniu :(
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja działeczka :)

Post »

Wtedy przydawała się rodzina na wsi - jajeczka, mięsko, ziemniaczki :wink: Fakt trzeba było to odrobic w polu ale dla niektórych to była przyjemność. Ja zazwyczaj za nińkę robiłam i właśnie w ogródku przy warzywach.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Moja działeczka :)

Post »

Jak jechaliśmy do rodzina ojca, kiedyś jeszcze "kaszlakiem" to wracaliśmy załadowani po uszy :) wyobraź sobie 4 osoby w aucie i torba z ciuchami bo jechaliśmy zawsze na 2 dni. A do tego worek ziemniaków, do tego inne warzywa. Plus jajka, kurki oskubane które "dawały" czadu w aucie wypalanką....bleee. Haha i taka jazda z półtorej godziny. Wychodziłem z auta to przez kilka minut prostowałem kości ;:306
Teraz wraca moda na ogródki działkowe od kilku lat. Ale większość to ogrody rekreacyjne.
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”