Moje roślinki... apus - cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Nie mogę się doczekać na Biedermeier...użaliło mi się deczko. ;:168
No to ta porcelanka zostaje wpisana na listę...zawsze mi się podobała a u Ciebie coś nowego o niej się dowiedziałam.
Piękny ten zakątek z brzozą... ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu, pięknie u Ciebie ;:63 ;:63 , a różyczki cudowne! ;:215 ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu, ten Twój chaos bardzo mi się podoba. Róże w towarzystwie dzwonków, naparstnic i innych kwiatuszków to jest to co lubię najbardziej ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Śliczna ta dziewanna ogrodowa u mnie to pożarła wszystkim jedzenie, bo nawet róże obok niej są zmarnowane .Gdybym wiedziała ,ze wyrośnie z niej takie monstrum dostałaby całkiem inną miejscówkę pod płotem sąsiada .Jednak nie wiem nawet skąd do mnie przywędrowała chyba z siewkami naparstnic
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu kolorki u ciebie śliczne chaos ogrodowy bardzo mi się podoba ;:215 Heritage ...W pierwszej chwili myślałam że to Geoff Hamilton on też podobnie wygląda w tej fazie tylko troszkę inny kolor. Róże pięknie już u ciebie kwitną Już widzę jak bije do nich twoje serduszko ;:167 ;:173 ale inne roślinki równie urodziwe Ot taka porcelanka przeeeepiękna!!!! Muszę się za nią rozejrzeć koniecznie.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu Elmshorn mam i szczerze mówiąc kolor mnie troszkę zaskoczył ;:oj ...że taki intensywny.
Dziewannę masz przepiękną bo te moje ta jakieś dziczki przy tej. ;:131
Róże oglądam teraz z takim pożądaniem.... :wink:
Jedna z róż ma jakiś inny kolor niż powinna, podobna do Twojej Crocus, ale jeszcze poczekam aż rozkwitnie.
Goździki też masz, całkiem fajne kwiatki prawda. Dużo Twoich róż podoba mi się, jeszcze czas do jesiennych zakupów, ale listę muszę zacząć robić. ;:108
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu ślicznie kwitną Ci róże, ale i te malutkie ogrodowe porcelanka i facelia. Porcelankę miałam parę razy, ale któregoś roku nie wyszła i przestałam siać. :wink: Musze wysiać tą dziewannę, bo kiedyś miałam ale postanowiła odejść tak samo dziewanna austriacka :wink: Wróciły dawne powiadomienia to i odwiedziny są prostsze ...pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Ewelinko, to Augusta Luise, tak w innym ujęciu (wypuściła w górę dwa pędy, ale ucięłam je... na zdjęciu :wink: ):

Obrazek

Elu - Elizabetka porcelanka urocza, naprawdę urocza, taka subtelna, delikatna..
U mnie Biedermeier powolutku zaczyna rozkwitać...

Obrazek

Obrazek

I nawet bukiecik będzie ;:333
Obrazek

Lucynko dziękuję ;:168 ;:196

Pastella

Obrazek

Wiolu, dziękuję bardzo. ;:196 Powiem Ci, że w tym roku stwierdziłam, że zrobię sobie taki idealny porządeczek na rabatach... kolorystycznie pogrupuje, żeby pasowało jedno z drugim, żeby nie było buszu itd. No i wyszło jak zwykle...
Misz-masz, mix kolorów, chaos i busz... czyli to co lubię ;:306 ;:306 ;:306

Eden Rose
Obrazek


Jadziu, ta dziewanna, to taka mała jest, ale u mnie na takich nieużytkach i u mojej mamy w ogrodzie rośnie, ta "zdrowotna", pospolita i to są potwory! Dodatkowo u mamy jest zasilana kompostem i wierz mi, że w pełni sezonu, to są wyższe ode mnie (a mam ponad 170 cm) ;:306
One same się lubią wysiewać, bardzo lubię dziewannę, to taka, stara wiejska roślina i w dodatku ziółko ;:333

Chippendale
Obrazek


Tolinko, dziękuję ;:196 Heritage mnie zachwyca, kształt kwiatów, zapach... Szkoda tylko, że kwiat bardzo szybko obsypuje się.
Porcelankę szczerze polecam, nie wiem jak ona z wysiewaniem się, ale ja na pewno na wiosnę kupię jej nasionka, jest niewysoka, ale ładnie gęsto zaściela ziemię.

Heritage
Obrazek

Obrazek


Elu - ela151
, też byłam zaskoczona jego kolorem i powiem Ci, że im dłużej na niego patrzę, tym bardziej mi się podoba ten kolor, poza tym ta róża kwitnie do samej zimy! I to jej plus... wyobraź sobie szary listopad i ten kolor na rabacie! ;:215
Goździki uwielbiam, mam nadzieję, że mi się wysieją (ale też będą zbierać z nich nasionka).

Concerto'94 (w fazie z wczoraj i z dzisiaj) ;:167

Obrazek

Obrazek

Marysiu, te maleństwa na rabatach są urocze, bo zastawiają ziemię, która np. u mnie ma sporo kamieni i nie jestem w stanie tego pozbierać, bo i tak ziemia "urodzi" nowe.
Dziewanna subtelnie wygląda ;:167

Skalniak różany ;:333

Obrazek

Aphrodite

Obrazek

Drugi rzut kwiatów Colette... pierwszy leży pod ;:306

Obrazek

No i żeby już tak nie przynudzać różami, to chce Wam pokazać kawałek swojego wiciokrzewu japońskiego... rozpoczyna kwitnienie ku mojej i pszczół radości :) Jest naprawdę duży i gęsty, posadzony przy tarasiku (ganeczku) wejściowym oplata tysiąc litrowy pojemnik na wodę, którego nie widać (a jest od frontu domu, bo tylko tam mogliśmy go umieścić.

Obrazek

A tak wygląda od strony tarasiku:

Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu, ale kolos z tego wiciokrzewu ;:oj U mnie zaraz łapią mączniaka, powywalałam je... Jeszcze jeden krzaczek jakiś niemrawy... Pewnie tez niebawem go wywalę.
Skalniak rózany super!
Widać że Jura Krak-Częst. w zasięgu ręki. Co drugi kamień to "ślimaczek" ;:167
Jest super!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Witaj Basiu :wit . Wiciokrzew to masz cudny ;:333 . Co prawda mógłby być różowy albo biały ale nie będę wybrzydzać ;:306 . Świetnie kryje pojemnik na wodę, w ogóle go nie widać ;:oj . Kurczę, ta róża ma chyba ogromną zmienność kolorystyczną bo kiedyś oglądałam u innych i jakoś taka żarówiasta mi się wydawała. U Ciebie ładna . Zaczynają podobać mi się morele i pomarańcze ;:131 . Różany skalniak prześliczny ;:333 . Masz sporo cudnych różyczek ;:333 . Colette chyba muszę zaprosić do siebie ;:224 . Pozdrawiam i udanego dnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu Biedermeier śliczna, ;:oj uwielbiam kwiaty, które rozwijają się z mocno ściśniętego pąka. Mam First Lady, dwa tygodnie otwiera kwiat i żadne deszcze jej nie straszne. ;:215 Colette z dywanem płatków jeszcze bardziej romantyczna. :uszy Chyba masz dzwonek kropkowany, to jednak bylina. Znalazłam w ogrodzie innej forumki, :) rozrasta się rozłogami. Dziękuję jednak za nasiona, bo mam dość rozłażących i siejących się roślin. :roll: Miłego spędzania czasu w ogrodzie. :wit
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu cudne te Twoje panienki, że u mnie nie ma miejsca już na następne ;:223 , a mam jeszcze 3 do posadzenia i muszę kombinować, a kamienie, no to jest coś niesamowitego, oj jak bym chciała takie skarby nad swoim oczkiem widzieć, nie wpuszczaj mnie do siebie ;:306
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu ,masz deszcz i masz cudne róże! Ja nie mam ich obu.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”