Moje roślinki... apus - cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Jadziu, może na przyszły rok pierwsze zbiory? ;:306 więc końcem 2018 młode winko będzie :;230
Oby się sadzonki przyjęły, w sumie wszystkie były ładnie ukorzenione, więc szansa duża...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Witaj :wit . No tak Basiu, królewnom trzeba usługiwać ;:306 . Warto poświęcić się bo kwitną niesamowicie ;:224 . gratuluję tych 25 winogron ;:138 , teraz trzymam kciuki aż przyjmą się ,rozrosną i zaczną owocować ;:333 . Ja tnę kocimiętkę jak już przekwitnie. Tnę ją na takiego jeża dość nisko i potem szybko odbija i zagęszcza się . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu trzymam kciuki za przedsięwzięcie ;:215 Dobre winko nigdy nie jest złe, a jeszcze jak własne :) Super pomysł ;:173 Teraz tylko w nocy deszcz a w dzień ;:3 i będą rosły ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Witaj Basiu. Tak jak wspomniała Ania -anabuko nisko tnę kocimiętkę, zaraz po przekwitnięciu. Na szczęście szałwie się zbierają do kwitnięcia, to będzie towarzystwo dla róż. ;:215
Kiedy robisz winny sabat? Wpadam na niego czy zaproszona będę, czy nie. ;:172
:lol: Buziaki. ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu, zdaje się, że zostaniesz królową winorośli. ;:195 Takiej ilości winnych patyczków nasadziliście, że faktycznie winnica się Wam szykuje całą gębą. ;:215
Trochę pracy przy niej będzie, ale w nagrodę własne winko to nie belebele. ;:63 ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu piwniczka Ci się marzy, ;:215 niech ładnie rosną winogrona. Też nie mam sentymentu przy cięciu kocimiętki, bardzo ładna zwarta potem odrasta. ;:108 Dobrego odpoczynku. ;:3
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu, piękne plany dotyczące piwniczki pełnej pysznych win. Mój M też ma takie plany, ale ani my piwniczki nie mamy, ani plantacji. Mamy zaledwie dwa krzewy, które rodzą smaczne owoce, ale w niewielkiej ilości.
Będę kibicować ;:63
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu, winnica to super sprawa ;:215 życzę pełnej piwniczki, beczułek z winem ;:333 Mam kota a nie mam kocimiętki ;:306
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu masz rację stawiajcie piwniczkę i uprawiajcie winorośl i będziemy biesiadować, to mi się podoba ;:215 ;:215
Miałam działkową sąsiadkę i ta Pani miała obsesję na tle czarnych winogron, cała granica /siatka/ między nami to jedna winorośl - nie dość, że zdziczałe to jeszcze ich nie zbierała - tak więc wyleczyłam się z winogron. Gdyby żyła moja mama to na pewno wino byłoby pierwsza klasa a ja nie umiem tego robić.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Witaj Basiu. Co ja czytam - zakładasz winnicę i masz wspaniałe plany na piwniczkę z winem. Powiem Ci kochana, że już się wpraszam :lol: Trzymam kciuki za szybkie spełnienie marzeń :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Ale fajne plany .!!
Nam też marzy się piwniczka.Kiedyś tam będzie.
Winorośl...Mam 3 .I na razie mi wystarczą. A win i tak nie robię.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Sadzonki ukorzenione na pewno się przyjmą , dobry pomysł , zawsze to swoje winko jest super ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Jadziu mnie kocimiętka bardzo się podoba, lubię ten zapach, ale gdyby ona jeszcze sztywniej się trzymała. No cóż... jak się nie ma co się lubi... ;:333

Aniu - Annes 77 możliwe, że pewnie robactwo nie lubi zapachu (koci)miętkowego, bo jest specyficzny. Ale jak kwitnie, to dużo pszczółek i bzyków różnej maści ma bufet na niej ;:333

Ewelinko, służyć i jeszcze czasami na kolana przed nimi padać... jak plewię przy różach, to przy każdej kleknąć muszę i oddać im hołd ;:306 No cóż... jak królowe - to królowe, szacun się należy.
Kocimiętkę przytnę, jak zakończy kwitnienie.


Ewuniu, dziękuję ;:215 póki co podlewamy, bo pić winogornko musi.


Aniu - aneczka1979 u mnie szałwie też zbierają się, w zasadzie, to szałwia, bo na razie tylko jedna szykuje się do kwitnienia.
Dam znać na pewno jak postępy z produkcją winogronową i zrobimy degustację przetworów ;:306


Lucynko, hihihihi... pewnie tak :;230 miejsce gdzie są posadzone, to jakieś 18 - 20 arów, nasłonecznione (stok południowy), spokojnie jeszcze z 100 sadzonek by weszło ;:306
Tylko kto przerobi takie ilości winogron? :roll: ;:306 (a potem ewentualnie wypije przerób?)


Soniu, oj marzy marzy...
No właśnie, żeby kocimiętka trzymała fason dłużej... albo trzeba na nią z boku patrzeć, nie z góry ;:306


Małgosiu, to plany - marzenia, bo wiadomo, że wymaga to wielkich nakładów zarówno $ jak i czasowych... ale kto wie?

Wandziu, dziękuję ;:168 Fajnie mieć kocimiętkowego kota :;230

Tara ja wino raz robiłam, jak u mamy był taki urodzaj, że nie do przerobienia. Wyszło całkiem dobre, lekkie, różowe i takie półsłodkie... oraz bardzo szło w nogi ;:306
Może sąsiadka traktowała to jako parawan? Znam w okolicy takich co też mają takie "parawany", tylko z tego dzikiego... ten parawan uciekł już z kurateli i zachwaścił okoliczne pola... ;:219

Wiolu, na razie to mam to w marzeniach, a dwadzieściakilka sadzoneczek winorośli w ziemi. Dziękuję.. mam nadzieję, że zrealizuję to ;:333

Aniu anabuko1, a soki próbowałaś robić? Moja mama robi, muszę dokładnie dopytać co i jak, bo jedno wiem, że smakowo są rewelacyjne...
Tylko wiadomo, że teraz to mało się robi przetworów, bo wszystko jest w sklepie na wyciągniecie ręki. Jednak ja łapię się na tym, że coraz częściej wybieram te domowe rzeczy.

Karolinko, na to liczymy, że przyjmą się i może w przyszłym roku... ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”