Moje roślinki... apus - cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Aniu, oj spożytkowałam... dzisiaj też potwierdziłam zamówienie na róże i na tym koniec moich szaleństw online ;:224

Ostatecznie w koszyku różanym wylądowały:
1) Bouquet Parfait
2) Ghislaine de Feligonde
3) Ballerina - 3 szt.
4) AUSmas/Lemon Parody
5) Crocus Rose
6) Crown Princess Margaretha

Te dwie ostatnie pozycje chciałabym posadzić razem na rabacie, co Wy na to?


Iwonko, wprost do ziemi wrzuciłam nasiona, ona kwitnie od końca czerwca, do... bardzo długo. Praktycznie do października.


Ewelinko, dla mnie to też ogromna wygoda, biorąc jeszcze pod uwagę to, że w mojej miejscowości w sklepach ogrodniczych, są róże w cenach zaporowych i na ogół chore, często bez nazw, albo z nazwami "no wie pani, taka czerwona pnąca" ;:306 Można jeszcze na targu kupić, ale tam też loteria. Bylinki i jednoroczne tam kupuję, ale róż nie...


Marysiu, polecam titonię, z tym że ona idzie mocno w zielone i nie każdemu to odpowiada. Mnie np. bardzo... :) Oprócz tego ma takie miłe w dotyku kwiaty, oprócz tego że efektowne w kolorze.


Lucynko, oj tak to jest z tymi rożnymi szkodnikami ;:306 Ja może jeszcze spotkam jej nasionka to kupię, bo lubię ten wściekły kolor kwiatów.

U mnie straszna wichura dzisiaj była, a takie miałam plany grabie wyciągnąć i drobny fitness.

Ale już lada dzień....

Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu, ja kocham ten fitness ;:173 Moja koleżanka płaci za karnet na siłownię sporą kaskę, a ja to mam za darmo w sezonie i jaką przy tym przyjemność :lol:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Też uwielbiam ten fitness i już się szykuje ,żeby pogrzebać w ziemi .Niech tylko pogoda sie ustabilizuje, bo na razie nie ciągnie mnie do ogródka
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu, ale ładne różyczki zamówiłaś. CPM jest boska, ale musisz dać jej czas - minimum 2 lub 3 lata. Ale warto czekać, bo potem oczu od niej nie można oderwać.
# sztuki Balleriny :shock: Łał, to dopiero będzie się działo ;:215
Natomiast moja Bouquet Parfait w ilości sztuk 3, wygląda po zimie najgorzej chyba z wszystkich róż :(
Miałam jeszcze ochotę na inne róże Lensa, ale jak zobaczyłam teraz moje Bouqet, to mi przeszło. Będę ją musiała chyba nisko ciąć a już taka duża była :?
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Witaj Basiu :wit . Bardzo fajne różyczki zamówiłaś ;:108 . Mam Ballerinę i Gizelkę z Twojej listy. Z pierwszej jestem zadowolona bardzo mocno a na drugą czekam aż nieco podrośnie . W pierwszym roku wypuściła kilka pędów na 1,5 m więc jeśli nic już się nie wydarzy i przetrwa zimę to będzie w tym roku sporo kwiecia jak na takiego młodzika ;:215 . Mam nadzieję bynajmniej. U mnie na ryneczku też tylko byliny i jednoroczne. Od czasu do czasu przyjedzie ktoś ze szkółek z innymi dobrami ale o róże ciężko, zwłaszcza te odmianowe. Jest tak jak u Ciebie " taka czerwona pnąca " ;:306 . Ja też czekam na taki fitness :tan a tu pogoda na razie nie zachęca ;:222 . Musimy poczekać :roll: . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Małgosiu, Jadziu, ja też jestem wielbicielką tego fitnessu i solarium... siłownia też mi nie przeszkadza. Niestety miałam dzisiaj z grabiami poćwiczyć, ale śnieg spadł i ochłodziło się u mnie. Teraz już stopniało wszystko, ale zimno nadal... ;:219


Wiolu, dla Baleriny miałam dwa miejsca, więc zastanawiałam się czy ją tu czy tam... ale potem okazało się, że jeszcze w jednym miejscu wyglądałaby ładnie. Więc cóż było robić... wzięłam trzy sztuki ;:215
Bouquet Parfait tak źle znosi zimowanie? niedobrze, taka piękna róża... szkoda żebyś je straciła ;:185 Jak długo je masz u siebie, jakie wysokie były? Osłaniałaś je na zimę, czy tylko kopiec?
Ja mam tylko jedną piżmową - Felicie, ale też kiepska po zimie, też będzie cięta nisko.


Ewelinko, a Ballerinę jak długo masz? Jakie osiągnęła wielkości u Ciebie?
Gizelę miałam ostatecznie nie kupować, bo dla niej będę musiała ekstra miejsce szykować i tym samym pozbyć się kiwi, które nie wiem po co posadziłam, jak nic z niego nie ma (4 lata i byle jak rośnie).
To miejsce to będzie trochę pracy i zastanawiam się czy zdążę przed przybyciem orszaku królowych... :wink:
Giezela kwitnie na pędach dwuletnich?

W planach mam zmianę miejscówek dwóch róż: Felicia pójdzie na miejsce Bonicy, a Bonica w okolicach obecnej Felici, czyli przy tarasie.... musze ciut ją przesunąć, bo brzoza pendula zabiera to i owo.
Felicia rośnie wyżej, tak na 120 cm, teraz ma miejscówkę przy tarasie.
Jeszcze chyba Garden of Roses muszę przesadzić, bo ginie mi na rabacie, a szkoda, bo to taka śliczność ;:167



Tak dzisiaj rano wyglądał u mnie świat (zdjęcie słabiutkie, bo z telefonu):

Obrazek


Wysiałam dzisiaj Heliotrop, dostał nowoczesną szklarnie: ;:306

Obrazek
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu, szklarenka super. To z 5- litrowej butelki?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Wiolu, dokładnie z 6 litrowej, woda lidlowska :D Jeszcze mam kilka i chyba je przerobię też... :uszy
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Super pomysł, wart powielenia. Co już wysiałaś?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Na razie tylko heliotrop posiałam, dopiero dzisiaj w ogóle ziemię kupiłam ;:131
Bardzo do tyły jestem. ;:219
Mam jeszcze kilka torebek nasion, ale większość bezpośrednio do gruntu będę siała.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu wszystko zdąży wyrosnąć a te moje siwki pomidorowe trochę wyciągnięte .Musiały by trochę chłodniej mieć,lecz jak przesadzę to będzie dobrze.Trzymam kciuki za Heliotropa w fajnej szklarence.Dzisiaj dwa wykiełkowane nasionka Heliotropu wsadziłam do ziemi ciekawe kiedy reszta wykiełkuje bo wysiałam sporo tych nasionek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Ja Ci powiem, że stoisz na zdecydowanie wyższym poziomie technologicznym niż mój ;:oj
Doniczki przykrywane workami foliowymi to ciężka sprawa ;:224
Śniegu też masz mniej, u mnie można było konkretne bałwany lepić :wink:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje roślinki... apus - cz. 2

Post »

Basiu, fitness ;:333
Dowcipna jesteś. Leżałam i rżałam ze :;230 :;230 :;230
Nawet M uśmiał się, ;:306 gdy mu pokazałam, mimo że w chorobie nie jest mu specjalnie do śmiechu. :tan
Pomysłowa szklarenka. ;:108 Każdy materiał na szklarenki dobry, gdy spełnia nasze oczekiwania. Ja wykorzystuję w tych celach rozmaite przeźroczyste plastykowe pojemniki. ;:7
Miłej niedzieli. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”