Na starym po nowemu 4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Jadziu, mam nadzieję, że u Ciebie też było dzisiaj po południu tak pięknie jak u mnie. Ciepło i słonecznie, było nawet ponad 20 stopni.
Woda opada, więc jest szansa, że na razie będzie ok z rzekami i rzeczkami. Oby. Przynajmniej w śląskim podali dzisiaj taki optymistyczny komunikat w tej sprawie.
Kurowałam się, kurowałam ;:108 , jak deszcz padał..... ;:172 A wiadomo, że szybciej wyzdrowieję jak słoneczka nałapię i coś tam delikatnie poskubię w ogrodzie.
Troszkę tylko byłam w ogrodzie, ale od razu człek się lepiej czuje i choć na chwilę zapomina, że mu coś tam niedomaga :tan

No to dzisiejsze fotki:

Tamaryszek lada moment zakwitnie, ma już takie duże pąki

Obrazek


Dereń kanadyjski (płożący) już zaczął kwitnąć

Obrazek


Pieris

Obrazek


Omieg

Obrazek


Róża Elfe, drastyczne cięcie, ale ładnie odbija

Obrazek


Bez koralowy

Obrazek



obrazki włoskie

Obrazek


I cudne tulipany

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko w końcu mamy ;:3 .I tak jak powiedziałaś, od razu samopoczucie lepsze. Też dziś podłubałam na rabatach troszkę. Już byłam tego spragniona bardzo... :heja
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Oj, to się cieszę, Oleńko, że innym też ;:3 nie poskąpiło.
Jak się prognoza sprawdzi, to już powinno być ok. Może jeszcze nocą czasami koło zera ale w ciągu dnia ma być fajnie, nawet w zimnych ogrodników. Więc wierzmy, że już nawiedzili nasze ogrody w tym roku i dadzą już spokój i nam i naszym roślinom.
A ja dzisiaj po raz pierwszy wyniosłam do ogrodu datury, psiankę, dalie, fuksję, krokosmię. Ale wieczorkiem je zabiorę bo ma być 2 stopnie, na razie jest 18, super jest jeszcze teraz. :tan
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Bea 20 stopni i słonko, oj myślę że dziś 3/4 Polski zazdrości Ci pogody :D W tym ja, bo mi takiej pogody poskąpiono :wink:
Same ładności mało popularne obejrzałam na Twoich zdjęciach, np taki pieris widzę pierwszy raz, a dziś trzymałam w ręku w małą sadzonkę w balocie i odłożyłam, nie wiedziałam, jak to rośnie ani jak kwitnie. I już mogę zacząć żałować, bo kwitnie słodko. Albo tamaryszek, tego akurat poogladałam swego czasu dokładnie na zdjęciach w Google. Na jednym urlopie na Krecie spotkaliśmy się z męża znajomymi i wybraliśmy się razem na plażę polecana w przewodniku 'plaża wśród tamaryszków". I na cztery osoby żadna nie wiedziała, co to jest ten tamaryszek i czy szukać w wodzie, czy w piasku ;:173 Czy to jakieś zioło czy krzak? :wink: Po powrocie sobie sprawdziłam, czym ten tamaryszek właściwie jest i co miałam tam podziwiać :;230
Teraz mi się kojarzy bardzo tropikalnie ;:215
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Agnieszko, no jakoś słoneczko było dzisiaj bardzo łaskawe, w słońcu temperatura dotarła nawet do ponad 31 stopni, więc pięknie było. A wczoraj w ciągu dnia ledwie sięgało 2, 3 kresek nad zerem....
Pierisy są śliczne, Troszkę się ich bałam, bo kiedyś jak kupiłam do innego ogrodu to stał w miejscu i nic.... Ale tu na FO znowu się zaczęłam nim zachwycać, kupiłam i teraz jest super. To kwasolub, traktować go trzeba jak rododendron. On na razie ma jeszcze pączki, ale za niedługo w pełni zakwitnie. Teraz będę szukać innych odmian, by kolory kwiatów były inne. U pierisa najbardziej lubię jak ma młode przyrosty, wtedy cały krzewek wygląda bajecznie.
Oj, jakby kwitł wtedy tamaryszek jak byliście na Krecie to na pewno od razu byś wiedziała o co chodzi. Kwitnie obłędnie, jak różowa chmura. Pewnie wtedy nie kwitły, więc szukać ich trzeba było nawet w piasku :uszy Tamaryszki są bezobsługowe jeśli mają sporo słońca. A teraz będą mi się jeszcze kojarzyły z tropikiem, no super! ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko ;:196 czy ten pan z pierwszej fotki to ten sam ;:oj Kurcze ma raj na ziemi .Kiedyś miałam tyle Omiegów a potem systematycznie zmniejszałam kępki aż całkowicie sie zatracił .Teraz po kwitnieniu muszę wykopać sobie z rabatek przed domem zanim mi go zniszczą sąsiedzi wandale.Tam rośnie nikt go nie nawozi, nie podlewa i ma się dobrze .Widocznie w ogródku miał trochę za mokro,wiec muszę mu wyszukać odpowiednie miejsce.Cudny ten Pieris mój w ubiegłym roku też zakwitł po raz pierwszy odkąd go kupiłam a to juz jakieś 5- 6 lat.U mnie też była cudna pogoda i spędziłyśmy z Agatką calutkie popołudnie.Teraz padnięta śpi :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko ! Piękne Prieris.. ło matko ! wszystkie roślinki takie dorodne, pewnie niejeden złodziej na nie czyha.
Mój prieris stoi w miejscu.. nie wiem czemu. Wiem tyle że na pewno mu źle.
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko, cieszę się, że miałaś taką śliczną pogodę. ;:63
Aktualnie większość z nas o niczym tak nie marzy, jak o jasnym ;:3 na błękicie nieba. ;:108
Pięknie prezentuje się Twój pieris japoński. ;:333 Jeśli poprawnie go zidentyfikowałam, to masz pierisa 'Cupido'
Ja przez kilka lat miałam pierisa 'Mountain Fire', aż w końcu znudziło mu się u mnie i sobie w zaświaty poszedł. ;:65 ;:65 A tak poważnie to zmarzł ubiegłej bezśnieżnej zimy podczas fali dużego mrozu. ;:222 Bardzo mi go szkoda, bo dużym już był krzaczorem i tak pięknie wyglądał, gdy nabierał nowych przyrostów. ;:333
Niech Tobie rośnie i zdobi ogród. ;:303
No i niech Ci ;:3 ogród ogrzewa. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko..podejrzewam że twój tamaryszek to już spory krzaczek, mój jeszcze malusi ale będzie kwitł...po raz pierwszy. :heja Co do Pierisa..coś mu u mnie nie pasuje, czy swojego opatulasz na zimę :?:
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko, delikatne skubanie chwastów jest bardzo zdrowe bo:

- dotlenienie
, a wiadomo jak człek dotleniony to śpi lepiej, mózg pracuję inaczej, nie czujesz senności i zmęczenia, piękna cera, zdrowe rumieńce
- gimnastyka, pilates
- zdrowy kręgosłup,
- szybszy metabolizm
, a co za tym idzie poprawia się figura
- zadbane dłonie - po pracach ogrodniczych więcej czasu poświęcamy na pielęgnację dłoni
i takie tam....

;:306 ;:306 ;:306

Beatko Pieris obłędny!!!! ;:167
Moje coś źle przezimowały, ale liczę, że się ogarnie... czy nawozisz go?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Bea super, że u ciebie też wiosennie i ;:3 Pieris też i mnie wpadł w oko, ale i listki Obrazków tez są zapowiedzią pięknych roślinek (podoba mi się to ich żyłkowanie ) ;:333 Fajnie, że Elfi zbiera się do życia.... ;:333 Wreszcie jakaś wiosenna normalność ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Witam w ten niedzielny dzionek :wit
Znowu pada, ale jutro mam być odwrotnie w pogodzie, ciekawa jestem.... ;:65
Dzisiaj 100% opadów, a jutro o% i i piękne ;:3 , hmmmmm.


Jadziu, tak, to ten śliczniiusi od Ciebie. ;:196
Od razu się mu spoobało u mnie :tan Idealne towarzystwo dla kwitnącego tamaryszka. Ta sama tonacja ciemnego "różu".
Tak, u mnie też omiegi wcześniej zankały. Tu mam go po raz pierwszy i zobaczymy ile będzie mu się chciało być wśród paproci.
Ale Ty masz chyba inną odmianę pierisa, prawda? Dlatego warto szukać różnych, bo co jedna to ładniejsza ;:108
No to się cieszę, że pogopda była u Ciebie też jak należy. Od razu inny świat i inny, lepszy nastrój....
Ma być powtórka z rozrywki jutro, czego Ci życzę.



Angeliko, , na moje rośliny to czyha nornica i zimny wiatr. To pierwsze pakudztwo nawet się wbiło w tym roku na górną część skalniaka, co za tupet ;:oj
Ja mam tu bardzo dobrą ziemię, dlatego wielu roślinom tu bardzo dobrze. Głównie wypadają tylko te, które niszczone są przez nornice.
Pierisy mogą słabo rosnąć, powoli znaczy się. Ale ten, o którym pisałam, to nie miał żadnych przyrostów, żadnych przebarwień.
Więc jeśli Twój się czasami zarumieni tzn, że jest wszystko z nim ok ;:108
Może ten mój teraz jest w tak dobrej formie, bo wyhodowany kilometr ode mnie / tak blisko mam jedną ze szkółek /.


Lucynko, aż wstyd się przyznać, że ani razu celowo nie popatrzyłam wczoraj jakie jest niebo..... Ciesząc się chwilowym słoneczkiem skupiałam się tylko na tym aby dać radę chcociaż co nieco podziałać w ogrodzie. Na pewno nie raz gdzieś tam mój wzrok zaczepił o nieboskłon, ale nic nie zakodowałam co i jak, więc najprawdopodobniej było całkiem dobrze. Ogólnie było bardzo przyjemnie.
A mojego pierisa już niejednokrotnie próbowałam nazwać, bez oczekiwanych efektów. Być może jest tak jak piszesz, że to Cupido. ;:168
Tobie pieris a mnie tak bardzo laurowiśnia przemarzła tej zimy. Tzn tylko jej liście, bo pąki się zawsze dobrze miały. A liście sobie zaraz odbuduje. Z pierisem już się tak chyba nie da, jak wypadnie, to wypadnie...
Również miłego słoneczka życzę ;:3


Zuziu, ten mój tamaryszek to jeszcze młodzieniec, z patyczków go mam, wbitych bezpośrednio do ziemi. Ale uwierz, w ciągu dwóch lat poszybował w górę na dwa metry, tak mu spasowało. Sama byłam w szoku, że tak szybko wyrósł. Twój też Cię niebawem mile zaskoczy.
Pierisa mam w zacisznym miejscu, chociaż czasami wiatr i tam dotrze. Na zimę tylko go kopczykowałam przez pierwsze trzy lata. Teraz nie i się bardzo bałam o niego, surowa zima była, ale dał radę. Jednakże już ponownie będzie zimował u mnie w niewielkim kopczyku.
Lubi półcień, zaciszne stanowisko, kwaśną ziemię, prowadzę go bez przycinania (ew, tylko kosmetyczne) - to mu wysatrczy.


Basiu, skubanie chwastów..., no dobrze się tak mówi, jak się ma takie rękawice z pazurkami ;:306
Taaaa, same dobra nam daje ta praca w ogrodzie.... Szczególnie te zadbane dłonie ;:172
Jak się ma SKS, to o piękną cerę chyba zbyt trudno ;:306
No ale z drugiej strony, jakaż by ona była gdyby nie te nasze starania w ogrodzie.. ;:306
Masz rację - same plusy! ;:172
Pierisa można nawozić czymś do kwasolubów, np długodziałajcym nawozem do różaneczników lub jakimkolwiek nawozem do hortensji.
Oby się Twoje pierisy opamiętały ;:167
Też ;:3 życzę.

Ewusiu, Elfe miała być i tak mocno odmładzająco cięta, bo rzekomo warto co cztery lata pnące róże przyciąć mocniej, ale nie wiem na jaką wysokość by moje serce wtedy na to pozwoliło. A tak to natura sama zadecydowała jak ciąć, i poszło prawie do samej ziemi.
Obrazki włoskie bardzo mi się spoobały właśnie z tych ich żyłkowanych liści. Ale nie wiedziałam, że są dość spore i wyraźne widoczne w ogrodzie - fakt ten ucieszył mnie jeszcze bardziej. Mam je dopiero od tej wiosny.
Pierisy jak widać - zachwalam bardzo.... Warto się jednak na nie skusić. Ja nie żałuję, że ponownie się nim zajęłam. Jak wypadnie to na pewno kupię już teraz kolejnego.
Oj tak, tej wiosennej normalności to nam bardzo trzeba, roślinom chyba też ;:3


O właśnie mam delikatne słoneczko, trzeba to wykorzystać i przywitać się z ogrodem ;:3
Bardzo miłej niedzieli życzę. ;:3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko udało się wyjść i super, skorzystałaś,Ty , rośliny i my mamy cudne zdjęcia :D
Muszę obejrzeć dokładnie mojego tamaryszka ;:oj ach! kiedy mój dereń zakwitnie ...a kupiłam kolejnego świdwa 'Winter Flame' :D Pieris cudny ale ja się nie skuszę ;:185 Moje omiegi jakieś zmarznięte, a Twój wypasiony :D
Elfe też mi odbija z takich samych kikutów i jeszcze na jedną czekam czy odbije :wink:
Mój bez koralowy szaleje będę go musiała radykalnie ciąć, ale przez zupełny przypadek chyba odkryłam najlepszy sposób rozmnażania, jak się sprawdzi zaleję sadzonkami całe FO ;:306 jeszcze nie zdradzę ale już niedługo!
Ładnie Ci się rozrastają obrazki, chyba swoje wykopię i rozsadzę, bo rosną w takie kupce :D
Prześliczne te tulipany ;:167 Miałam kiedyś podobne od Stark, ale z maźnięciem różu...jak piwonie wyglądały ale tylko jeden sezon. Mimo że w ogromnej donicy posadzone to przepadły ;:222
Cieszę się, że już ze zdrówkiem lepiej i będziemy oglądać Twój cudny ogródek :D Miłej niedzieli ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”