Na starym po nowemu 4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Liście mojej dziewanny mają 40 cm i wciąż muszę je obrywać od dołu, bo zagłuszyły mi lilie .Nie wiedziałam ,że dziewanna może tak zaszaleć ;:oj Jednak pytanie mi się nasuwa skąd ona u mnie ;:oj a może to jakiś łabędź wyrośnie z brzydkiego puszystego kaczątka.Już coraz bliżej rozwiązania zagadki tak jak było z moimi naparstnicami.Fajna taka łazienka pod gołym niebem, lecz tylko w czasie pogody .Przy moim ciągłym usuwaniu chwastów chyba raczej trudno będzie się Drakwii odnaleźć :;230 .Wczoraj przywlokłam z pola oczywiście Żmijowca kiedyś go miałam z wysiewu i był przecudny.Chciałam jeszcze przywlec Waleriankę, lecz nie było ona ma przecudny zapach .Wilczomlecza dosadziłam też do mojego Heliotropa
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko, mam nadzieję, że dach to już dawno jest na swoim miejscu, bo przecież lało ostatnio... ;:202
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Aniu, anabuko1 - to pęcherznica Diabolo, ale Luteus tez mam bo bardzo mi się obie podobają.
A o którą różę pytasz?
Tak, też mi się podoba ten kolorek driakwi. Jeszcze są jasno różowe ale cieszę się, że mam właśnie tę ciemną.
No właśnie, to świetny wypełniacz, szczególnie zimą bo liście ma zimozielone, a są dość spore.


Ewuniu, wiesz ile się uprosiłam o taki przeźroczysty dach ;:306
Ale oni mysleli, że ja żartuję ;:oj A łazienka jaka wtedy się wielka wydawała - no same plusy ;:306

Róża Tip Top

Obrazek



Jadziu, ja też nie wiedziałam, że dziewanna może być taka wielgachna jak Twoja. ;:215

Wszystkie róże od Ciebie są na tym etapie co moje "stare".
W sumie to oprócz Casanowy każda ma jakiegoś pąka ;:196

To ta pnąca:

Obrazek


I chyba tę miałaś na myśli jak pisałaś, że druga po Arthurku też ma rozbudowany krzaczek

Obrazek



Basiu, na szczęście te zdjęcia z odkrytą łazienką są z zeszłego roku. Musiało być to wszystko zrobione w ciągu jednego dnia i się udało. Pogoda dopisała (zgodnie z zapowiadaną prognozą), inaczej nie dałoby się tego przeprowadzić.
Dziękuję za troskę ;:196

A to moja dziewanna, o którą pytałaś

Obrazek





Tojeść rozesłana

Obrazek

Obrazek


Lewizja powtarza kwitnienie ;:138 ;:167

Obrazek



Powojnik Ville de Lyon

Obrazek



Róża Chopin

Obrazek



Gailardia wysoka

Obrazek



Liliowce już prawie prawie

Obrazek



Lilie też lada moment zakwiną

Obrazek

Obrazek



Nagietki / samosiejki

Obrazek



Przetacznik

Obrazek



Róża Amadeusz, kolejne miłe zaskoczenie w tym roku (w ubiegłym miala tylko jednego mluskiego kwiatuszka)

Obrazek

Obrazek



Podobnie bardzo mile zaskoczył mnei w tym roku trzcinnik, ależ zmężniał ;:167

Obrazeke



No i moje biesiadne miejsce, czyli to rabarbar chce nas zjeść ;:306

Obrazek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

A co to za rabarbar ;:oj ;:oj ;:oj , taki olbrzym ;:oj
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Iwonko0042, ten rabarbar na zdjęciu to nawet nie wygląda na takiego olbrzyma jakim jest parząc na niego bezpośrednio. Niektóre liscie ma metr na metr....
Tak jak już o nim pisałam - on to raczej do oglądania jest niż do konsumowania, bo nie jest smaczny. Taki już tu rósł i na razie nie potrafię się go pozbyć by posadzić sobie jakąś inną smaczną odmianę.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko, czy to na pewno rabarbar, a nie jakieś chwaścisko? :shock:
Pięknie zakwitły Twoje różyczki. ;:63 ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

O właśnie, może to tak naprawdę nie rabarbar, a ty się zajadałaś :;230 :;230
Dziewanny rosną bardzo wysokie! Jak się wysieje na piachu ,w słońcu i nie podlewasz, to nawet 2 metry mają! Wiem, bo miałem. I wtedy wszystko zarastają..
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Lucynko, to na pewno jest rabarbar i to od wielu już od lat. Być może był jeszcze większy i wyższy bo ja go strasznie tępię. .
Sąsiedzi wspominają, że ten wielki rabarbar i wielkie powojniki oraz piwonie to były glówne punkty w tym ogrodzie, najbardziej rzucające się w oczy.
Mam fajnie, bo stale się czegoś nowego ciekawego dowiaduję jak to tu wcześniej było.
Nawet wiem gdzie stał niebieski stolik, na którego ściagnięcie z szopy już się nie mogę doczekać.
Róże dają teraz z siebie co mogą, prawda to. Czekam na kolejne. Na pewno to będzie Papageno, a potem to chyba kwieciem się obrzuci kilka naraz. ;:3


Mati, przecież wiesz, że to rabarbar ;:306 Jeszcze się ostatnio śmiałeś, że wcale taki wielki to on nie jest.... :;230
Co do dziewanny to nam nie chodzi o jej wysokość, ale o wielkość liści, że moje idą w górę, a np. u Jadzi idą i w masę ( no takie ma wielgachne te liście, że aż nie do wiary) i w górę. Sam byś był zaskoczony widząć takie wielkoludy.
Ja je mam dopiero pierwszy raz, bo dotąd jak je widziałam, to wszystkie szły tylko w górę. Ale jak zobaczyłam te u Jadzi to nie wiem czy mam na takie miejsce ;:306 Ale na razie te moje to się dobrze sprawują ( dostałam je od Basi).
Jak ja Ci zazdroszczę, że za niedługo masz wakacje ;:3
Nie mogę sobie poradzić z mszycami na przegorzanie. I nawet nie wiem czy przez to mi zakwitnie.
Ale na pocieszenie to w ogrodzie mam dwa spore jeże, mieszkanko sobie urządziły w szopie. Wchodzą tym samym wejściem co koty. Dzisiaj je spotkałam w porze śniadaniowej, mają bufet szwedzki w moim ogrodzie. ;:215
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Krasnoludki podmieniły :lol:
Dziewanny to tak mają. Szkoda, że zdjęć nie mam. Jutro zobaczę, jak moje tegoroczne. U Ciebie mniejsza, bo pewnie masz żyzną tam ziemię lub podlewasz, to też czynniki indywidualne są. Widziałem właśnie Jadzi dziewannę, chociaż przydałoby się zdjęcie całej, ale mnie nie dziwi ;:173 Po prostu jej będzie taka dwumetrowa ;:306 Mają ładny zapach i bąki je lubią. Kwitną na całej długości pędu. Ale nie radzę ścinać bez zasłonięcia skóry, albo sok jest lekko pieczący albo włoski na liściach. No i dziewanny są dwuletnie, pierwszy rok w masę, drugi w górę.
Spróbuj zrobić wodę z szarym mydłem i trochę płynu do mycia naczyń gąbką nałóż. W sumie to ja samą gąbką te mszyce ściągam, a niedobitki to albo się zaduszą, bo mydło zapcha im nosy, albo się ześlizgną.
Jeże fajna sprawa ;:138 Taka rodzinka ogrodowa ;:215
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Mati, jeśli jest tak jak mówisz z tą dziewanną, to ja jej będe litry wody lała aby nie była taka ogromniasta ;:306
Dziękuję za przestrogę co do delikatnego się obchodzenia z nią - na prawdę nie wiedziałam.
Ja dostałam sadzonki tą wiosną i chyba już będzie kwitła, przynajmniej pąki zaczyna juz mieć.
A ona się rozsiewa czy zawsze jest już w jednym miejscu?
Tylko na przegorzanie tak się uczepiły te mszyce, z innych roślin jakoś łatwiej schodzą i nie miewam z tym większego problemu. Dzisiaj dostały już podwójną dawkę, pierwszy raz się spotkałam z czymś takim aby nic nie chciało za bardzo pomóc. Teraz spróbowałam wrotyczem z mydłem, ciekawa jestem czy pomoże.
Bardzo mnie cieszy, że jeże są u mnie, no i zabawny mają ten odgłos odstraszający ;:215 W sumie to jakby nie zaczął dzisiaj na mnie mocno syczeć to bym nie wiedziała, że buszują na skalniaku. ;:3
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

A widzisz, ona taka mała, bo przesadzona :;230 Jak tam pojedyncze liście usuwasz to tam nie bój nic, mi tu bardziej chodzi o ekstremalną akcję, jak usuwałem moje dwumetrówki i na mnie wszystko z nich leciało ;:224
Dziewanny się rozsiewają. I to konkretnie. Nie dasz rady przewidzieć, gdzie się pojawi następnym razem. One też dziwne pod względem korzeni są-jedne jakby nie miały, a drugie palowy na dobre pół metra potrafią mieć.
U mnie mszyce na mikołajku. Muszę je jakoś zmyć, bo nic też nie daje.
Jeże to jednak mają tupet, najpierw się wproszą do ogrodu, a potem jeszcze nasyczą na ciebie :;230
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko fajnie widzieć Amadeusa mój staruszek właśnie przepadł tej wiosennej zimy ;:174 Jak nie odbije na drugi rok to go wykopię i posadzę młodziaka ;:173 ...
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Witaj :wit . "Różowe filiżanki " idealnie pasują do tej róży ;:333 . Zgadzam się z Tobą w 100% ;:168 , naprawiajmy swoje błędy z tymi niezakupionymi roślinami ;:108 . Masz chyba rację co do liliowców i piwonii. Liliowce na pewno zakwitną a z piwoniami bywa różnie :roll: . Tego roku wiosną posadziłam 6 sztuk. Czekam na efekty za kilka lat ;:306 . U Ciebie jak zawsze piękne portreciki ;:333 . Kolejne róże szykują się do kwitnienia :tan . Na kępy trzcinników trzeba chwilkę poczekać ale to fajne trawki ;:333 . Sama mam kilka kęp ;:108 . Wiosną szybko puszczają młode źdźbła i szybko zakwitają ;:108 . Rabarbar masz rzeczywiście gigantyczny ;:oj . Uważaj tam na siebie przy stole ;:306 . Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”