Na starym po nowemu 4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko nie wiem dlaczego iryski Katherine Hodgkin nie chcą u mnie zadomowić ;:174 Juz tyle razy je kupowałam i wciąż ich nie mam .No cóż do mnie też roslinki mogą machać lecz kiwam im z powrotem :;230 Tak samo jak uśmiechał się do mnie cudny Rh w B na którego tyle lat mam ochotę .Niestety gdzie bym go posadziła ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

To właśnie one ściągnęły moją uwagę, wlaśnie ta odmiana irysków - to od nich się zaczęło to moje nimi zainteresowanie.
Zobaczymy zatem czy wyjdą na przyszłą wiosnę. Może one się tak w chowanego lubią bawić.
No tak, na RH trzeba mieć troszkę więcej miejsca. Ja na razie nie mam ani jednej azalii i ani jednego rododenrona. Ale pewnie azalie się kiedyś tam u mnie pojawią.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Aż poszłam zobaczyć co u moich host i sprawa ma się tak, że wychodzą tylko takie co mam w słońcu (miniaturowe z białymi liśćmi), reszta śpi. Pewnie jeszcze z tydzień, mają chwilkę czasu leniuszki :wink:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

No wyjątkowe z nich w tym roku są leniuszki.
Ale wygląda na to Basiu, że wiedziały co robią, że stale chłodek, że mocny zimny wiaterek. Ale pewnie teraz szybko się nam te hosty pojawią. To jest pierwszy rok, że czekam na nie tak długo.
A jak się mają te Twoje funkie na słońcu?
Czym mam nawozić te petunie z L? Stosowałaś ten nawóz do surfinii czy taki ogólny?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Teraz nasze hosty dostaną ciepełka to i szybko noski wyjdą z ziemi :)
W pełnym słońcu (od godz 14 do wieczora) mam jedną hostę, jest z białymi liśćmi, miniaturowa.
Całkiem dobrze sobie radzi, pewnie ciut inaczej by się wybarwiała jakby była w półcieniu, ale nawet jakbym chciała, to nie mam jak już jej wykopać, bo dosłownie wrosła w przestrzeń między betonowymi gazonami. ;:306

Beatko,a posiałaś już petunie?
Bo ja jeszcze nie ;:131 Ciekawa jestem czy mi w tym roku też samosiejki się pojawią :) Nasionka z torebeczki, to dopiero będę musiała... Nawoziłam te w donicach nawozem do surfinii, samosiejek w gruncie w ogóle nie nawoziłam. :wink:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

I jakie masz już piękne,zywe6,wiosenne kolorki.
Krokusikowe kepki piękne. I te iryski.Ja nie mam tych wczesnych.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Basiu, czyli czasami warto dać na słonecznym stanowiku jakąś hostę. Ja mam na razie na pełnym słoneczku tylko jedną, jasno zieloną, bo mam ich sporio i mogłam tak spróbować. Ale jest już tam trzeci sezon, więc widać, że jej tam gra. Popróbuję zatem z innymi także, skoro i Tobie się to udaje. Mam np. te z białymi akcentami.
Twoja zaklinowała się nieziemsko ;:172
Tak, petunie od razu posiałam jak tylko kupiłam. Już mi powoluśku ładnie wschodzą, dlatego pytałam co do ich nawożenia. Dziękuję za odpowiedź.
Wtedy kupiłam też pietruszkę naciową w takiej samej "mini szklarence" i też już ją powoli widać. Więc dość sybko zaczęła się pojawiać jak na pietruszkę.

Aniu, u nas już forsycja zapaliła zielone światełko na wszelkie ogrodowe poczynania. Aż milej podróż do pracy przebiega jak się widzi takie śliczne kwitnienia. Krokusy dokupione ubiegłej jesieni. Ale te starsze też już kwitną. Te ciemno żółte maleństwa to miły gratisik do zakupów, śliczne są.
Na prawdę bardzo Cię namawiam na te iryski żyłkowane. ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Moje hosty jeszcze śpią w najlepsze i nie marzą ,żeby wyjść na światło dzienne, a może zniknęły kto wie???
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko, jak kupowałam tę hostę, to pani sprzedająca mówiła, że ta się nadaje do słonka (ale nie na taką całodzienna patelnie), no i tak ją posadziłam (w sumie to źle, bo teraz nie mogę jej np. podzielić, chyba że granatem ;:306 )
Spróbują z którąś ze swoich, ale żeby nie cały dzień ją słońce prażyło.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Kochane zaraz i hosty zaczną swoje kiełki wystawiać. U mnie pierwsza się pokazała ta biało zielona... ;:138 Czyli już coś się dzieje w temacie...
Miałam swoje dwie hosty posadzone kilka dobrych lat od strony zachodniej. Słońce prażyło na nie akurat w południe przez kilka godzin, potem już miały cień od iglaków.
Powiem wam że rosły pięknie, liście to miały tak potężne a kolor tylko nieco jaśniejszy niż miałyby zapewne w cieniu. To były te niebieskie hosty...
Teraz się przekonam jaki odcień będą miały w cieniu, bo jesienią przesadziłam je... ;:173
Ale jeszcze cicho siedzą....Może za głęboko je wsadziłam? ;:224
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Bea, nie można wszystkiego kupować na raz. Mój ogród ma z 20 lat, więc był czas żeby dokupować . A poza tym mnie tylko ogród został. Dzieci odchowane w świecie , to mogę szaleć w ogrodzie . Ale u Ciebie jest ślicznie , kolorowo . Rh zabiera dużo miejsca, jest szeroki, już lepiej magnolia, można prowadzić na pniou jak drzdewko i wtedy cały dół wolny a piękne widoki jak kwitnie ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Mi się też te iryski bardzo spodobały i też mi wpadły do koszyka w Aldiku :wink: Szkoda, że tylko miksy były, ale poszukam jeszcze jesienią Katherinek, piękne są ;:138
Forsycja ubrała żółtą sukienkę i od razu sekator poszedł w ruch w kąciku różanym. Jak wyszłam rano do ogrodu to aż coś w sercu mi drgnęło, tak było ciepło i kolorowo, trawa też już ma taki kolor soczysty, pięknie jest ;:138
Jakie tulipanki botaniczne wybrałaś?
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Jadziu, no na pewno nie zrobiły by nam hosty aż takiego psikusa aby znikły,. Ale też był moment, że mi takie coś przemknęło po myślach, ale szybko sobie powiedziałam, że na pewno się pojawią.
Bardzo lubię hosty i te duże i te małe myszki też. Ale pozwalam im kwitnąć, jakoś lubię ich kwiaty, szczególnie białe.

Basiu, ja tę jedną mam na pełnym słońcu patelnianym i daje sobie radę, więc z niektórymi warto popróbować. Natomiast inne są w półcieniu.
A jakbyś tę hostę spróbowała podzielić teraz, kiedy widać jej kielłki? Coś tam z niej pewnie wydłubiesz z jakimś korzonkiem.... Wiesz, że nie trzeba z niej wiele by potem była ładna hosta.

Olu - o, jak fajnie, że Twoje funkie już widać ;:138 Piękne są te niebieski hosty i te ich piękne fałdki na liściach.
Ja też jedną dużą wsadziłam jesienią do ziemi i ona też wciąż cicho siedzi. Ale dojrzę ją niebawem. Ta Twoja chyba nadal powinna mieć taki śliczny niebieskawy odcień, mimo zmiany miejsca. Czekam na jej fotki.

Karola, - no fakt, ogród potrzebuje trochę czasu by dojrzał. A u mnie to już będzie 4-te lato, nawet nie wiem kiedy to przeleciało.

Agnieszko, pewnie w tym Twoim mixie też się znajdą i te jasne iryski.
Ja dopiero w weekend zabiorę się za sekator. Róże i powojniki aż się łaszą by je ciąć. Ale wolałam zaczekać.
Fakt, forsycja już pięknie kwitnie, a jest teraz tak pięknie pielęgnowana w ogrodach, że przybiera przeróżne kształty, niektóre są wręcz zachwycające. Ale prowadzona jako krzew, jednak systematycznie strzyżona podoba mi się tak samo wielce.
A tulipany botaniczne to kupowałam loteryjnie ;:172, kupowałam je dość poźno więc nie grymasiłam. Na pewno zapamietałam jedną odmianę Johann Strauss i jeden z nich mi już kwitnie. Te akurat kupowałam w sklepie spożywczym, z luźnego pudełka ale odmiana zgodna. ;:3 Przy mrożonkach były ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”