Na starym po nowemu 4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Ewuniu, mnie też się bardzo podobało. Cieszę się, że i Tobie. Pod platanami są stokrotki jednego danego koloru, ale są białe, różowe i te ciemno różowe co na zdjęciu. Pięknie to wygląda.
Ta Daisy z brązu jest na stałe na Ryneczku Pszczyńskim, ta druga to dodatek do aranżacji. Prawie każdy robi sobie zdjęcie z tą panią. ;:108
Do tej szkółki z powojnikami mam o rzut beretem, może więc sobie sprawię tego Beskidzkiego Anioła, skoro osobiście znam jego "twórcę".


Jadziu, a nie pamiętam czy to skalnica. czy bardzo drobne gożdzik to bordowei.
To jest jedna aranżacja z tymi lewizjami - coś pięknego w calości. Dzieciaki sobie swobodnie chodziły po tych "skałkach". Myślałam, że Goczałkowice mnie już niczym nie mogą zaskoczyć, bo zawsze jest ślicznie, ale w tym roiku aż zaparło dech za pomysł.
Wiesz, zdjęcie nie odzwierciedla tego jak było pięknie w rzeczywistości. lewizje prezentowały się obłęnie. Od razu o Tobie pomyślałam.
Znam osobiście autora Beskidzkiego Anioła. ;:108


Basiu, prawda, że piękny ten powojnik? Kwiaty ma olbrzymie, bardzo mi się podoba, dziękuję, że mi go wskazałaś.
Tak, łączka z lewizji sliczna ;:167


Marysiu, ja się o pogodę bałam, niebo było bardzo zaniesione, ale, że nie padało o 18,30 to wsiadłam w autobus i pojechałam potem pociągiem do Pszczyny. Ja na tych Dniach Daisy jestem od samego początku, żadnej tej wystawy jeszcze nie opuściłam. Tak więc, dobrze pamiętasz, że byłam także w ubieglym roku, ale w tym było na prawdę całościowo przepięknie.
Ja swoje lewizje kupowałam przez internet w BR i jestem bardzo zadowolona.

Tak jest, Iwonko1 - brawa dla wykonawcy palisadki z brzózki na krąg ;:303
Mój rabarbar może niejadalkny bo nie znalazłam jeszcze na niego sposobu? ;:oj
Spróbuję więc także i Twój sposób skoro Twój rabarbar tak samo zielony i nieśmiały ;:306 Przez sito??? No zrobię tak...
Ja już nie mam miejsca na rabarbar, dziękuję ;:196 Odmówiłam nawet tego malinowego z braku nań miiejsca, bo mojego nie mogę się pozbyć a rośnie w fatalmym miejscu - tak go dawno temu posadzono.


Oleńko - wysytawa w Pszczynie cudna, i illuminacje też mi się podobały. Wystawcy stanęli na wysokości zadania. Aranżacje były przepiękne. Chorzów też mógłby być fajny, nawet tych aranżacji nie trzeba, ale żeby kiermasz tam był większy..
Fotek zrobiłam sporo, ale ciemno już było, więc wybrałam o wątku te, na których cokolwiek było jeszcze widać ;:172


Lucynko, no wielka to uczta dla ducha, taka wystawa, oj tak. ;:168
Co roku tam bywam na Dniach Daisy. Wprawdzie są trzy dni, ale ja tylko w sobotę jestem, bo te iluminacje świetlne mnie też kuszą.
Wtedy w pięknym duzym parkiu kwitną też bardzo stare i olbrzymie już azalie i rodeodendrony, jest też wtedy noc muzeów i widać i słychać karoce - no nie ukrywam, że na każdym kroku mi się podobało. Totalny odjazd w zupełnie inną rzeczywistość.
Rojnikowe wysepki i bordowy skalniaczek to od tego samego szkółkarza, japoński ogród to szkółka, która się właśnie w tym specjalizuje. Znam wszystkie te szkółki, bo u nich głównie kupuję rośliny. Na szczęscie mam do nich bliziutko.... Jest więc gdzie pospacerować, nawet jak nie zamierzam nic kupić.


Dzisiaj pogoda pozwooliła mi na pracę w ogrodzie, jutro chyba się nie wygrzebię z łóżka do pracy, bo troszkę zaszalałam z kopaniem - ale trzeba było wykorzystać cały wolny dzień i pogodę.

Posyłam linki do strony na Dnia Daisy

http://wiadomosci.pless.pl/48140-wideo- ... y-pszczyna

http://wiadomosci.pless.pl/galeria/1054 ... /?p=241134

Przepięknie prezentowały się podświetlone na kolorowo kasztanowce ;:167

Miłego tygodnia! ;:3
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko :wit
Tyle się zbieram, żeby do Ciebie zajrzeć, a mi ten Twój watek zawsze mi gdzieś tam wpadał i jakoś to długo trwało....ale jestem. ;:108
Bardzo ciekawe pomysły na tej wystawie podpatrzyłam. Fajnie , że fotki pokazałaś.
No oczywiście ogródek masz równie ciekawy i wiosna też do Ciebie a końcu zawitała. ;:138
Przespacerowałam się po Twoim ogrodzie i widzę fajne rośliny u Ciebie w fazie już bardzo ładnych kęp, też bym takie chciała. Brzozowy border bardzo mi się podoba a nigdy takich w sklepie nie widziałam. Na tym betonowym kręgu ma szansę pożyć dłużej, bo one niestety trwałe nie są ku mojej rozpaczy (wszystkie mi się porozpadały i teraz nie mam obrzeży wcale ;:145 )
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Witaj Beato :wit
A my w tym roku nie byliśmy na "Dniach Daisy" - dopiero w niedzielę po południu mieliśmy chwilkę dla siebie i w końcu posiedzieliśmy dłużej na naszej hacjendzie.
Ależ wspaniała kompozycja lewizji ;:138
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Elu ;:196
Wygląda na to, że ja Cię myslami ściągnęłam. Jakoś od pewnego czasu będę Cię z m.in. niezapominajkami kojarzyła. ;:215 A u mnie właśnie dopiero zaczynają kwitnąć.
Tak, ta wystawa co roku daje jakieś fajne inspiracje, czasami tak proste, że już prościej by się nie dało, ale jednak oni wpadki na to "pierwsi". Niestety, zdjęcia nie ukazują tego piękna wystawy w porównaniu z bezpośerdnim oglądaniem, nawet te fotki profesjonalistów nie oddają tego.
Ta palisadka na kręgu to ręczna robota - też nie wiem jak długo wytrzyma, ale nawet na "chwilę" - warto tych starań.... ;:108
Ja niestety co do obrzeży rabat to zmuszona byłam kupić te plastikowe z kołnierzem do łatwiejszego koszenia - trudno, muszą być takie na jakie sobie tymczasowo mogę pozwolić. Ale i tak myślałam, że będą się gorzej prezentowały.


Andrzejku, byłam pewna, że też byliście w Pszczynie. Oj, wartało w tym roku, wartało!
Ale jasne, że najpierw trzeba było załatwić to co trzeba było i na Daisy już nie było miejsca. Bywa...
Najważniejsze, że impreza się rozwija i za rok będzie znowu można w niej z wielką przyjemnością uczestniczyć.
Tak, pomysł z lewizjami przy "skałkach" fantastyczny. A moje też nadal kwitną :tan ;:3 ;:3 ;:3
Biały jakze wyczekiwany narcyz mi już powoli przekwita, ale jego zapach jest niezmiennie cudowny.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Cały dzień zbierało się na burzę, grzmiało raz z lewej, raz z prawej strony - ale godzinkę temu pobłyszczało się i u mnie. Teraz znowu świeci słoneczko.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko nie mogę się napatrzeć na Twoją kalinę, śliczna jest ;:215 Moja już kolejny rok bez kwiatów, no już nie wiem, jak o nią zadbać, taka jest kapryśna u mnie ;:224
Orliki w paprociowym buszu-mistrzowskie zdjęcie, a paprocie masz takie dorodne jak z parku jurajskiego :lol:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Bardzo ładny Tamaryszek ;:138 , właśnie u mnie pierwszy raz w tym roku zakwitł..jeszcze maleństwo. Będę próbowała poprowadzić go nie jako krzew a drzewko, zobaczymy czy się uda. ;:oj Orliki bardzo ładnie prezentują się w tych paprociach. U mnie też już kilka zakwitło. :D
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko też poznałam osobiście hodowcę tego Anioła nie raz byłyśmy w jego szkółce nawet mam go wśród znajomych na FB. Super wygląda ta palisada ;:215 rabatka zaraz nabrała elegancji.Czerwony kapturek w lesie tak mi się skojarzyła ta fotka z paprociami i orlikiem. U mnie też słychać w oddali grzmoty i widać błyski jednak tylko parę kropel spadło . Kiedyś miałam też Lithodorę lecz przeżyła tylko dwie zimy potem odeszła, więc dałam sobie z nią spokój .Jak długo masz swoją ?????. Kurcze zaraziłam wszystkich Lewisiami :;230 lecz czy nie sa to cudne rośliny ;:167 warto je mieć.Dzisiaj przywiozłam sobie od brata kaktusa do ogródka posadzę przy Opuncjach .Kurcze ma kolce zakończone haczykami i trudno się wyciąga takie igły ,wiec muszę strasznie uważać podczas sadzenia
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko słoneczko upiększa wszystkie fotki ;:215 Piękne kwitnienia i ładnie oddzielony trawnik :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Brawo piękne masz orliki.Uwielbiam je.
A ten z paprotkami wygląda ślicznie na tle tej soczystej zieleni;)
No i ta cudnie teraz ukiecona kalina. Raj dla owadów. :D
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko kalina piękna, palisada dodała uroku ja również poluję na taką, ale czekam na jakąś promocję hehe :) bo tania nie jest :)
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

BEATKO ,brzozowy płotek rewelacyjny ;:138 .
Dlaczego rabarbar nie nadaje się na placek :?: .Wygląda wyśmienicie .
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko, chabry Ci się nie rozłażą po ogrodzie?
Bo z tego co kojarzę, to lubią zagarniać sporo terytorium... ;:224
Piękna palisada! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”