Na starym po nowemu 4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Iwonko1, no Twoja interpretacja koloru mojego mieczyka jest bardzo trafna ;:306
Oj, nie pomyślałam tak, a tu super wyjaśnienie tego niebłękitowego błękitu. ;:215
Wszak faktycznie ów mieczyk przybył od ogrodnika znad pięknego modrego Dunaju ;:306 Także krew ma iście błękitną.
Jadę w inne strony, ciekawa jestem czy przywlokę jakąś śliczną dalię :;230


Jadziu - Pamelę Jackman już mam zamówioną, przybędzie w przyszłym tygodniu. ;:138
No i mam jakąś białą szałwię, trzeba ją będzie zidentyfikoważ jak już mocniej rozkwitnie, bo ja takiej nie siałam.


Marysiu, już idę je sfotografować, choć jeszcze nie kwitną za bardzo, bo całe jeszcze w pąkach. ale jakiś kwiatuszek już widać. Właśnie się nimi przed chwilą zachwycałam, bo kupowałam w ciemno, gdyż wszystkie były ładne i poprosiłam Panią aby mi wybrała którą uważa. A nawet nie przypuszczałam, że będą miały takie śliczne kwiatuszki.
No właśnie pisałaś mi o endywii, że masz ją dla ozdoby, ale ja nie wiedziałam, że i ta moja tak ślicznie kwitnie - ja jak wiesz kupowałam sałatę. ;:306 No śliczna jest taka cała w kwiatach. ;:215
Będe musiała zerknąć na ten ślaz kędzierzawy bo nie znam jeszcze roślinki.


U mnie chmury krążyły cały dzień, ale teraz znowu jest bardzo upalnie i słonecznie.
W środku minionej nocy było u mnie 28 stopni, ech - pięknie. Fajnie tak posiedzieć z głową w sierpniowych gwiazdach i meteorach.
Miłych chwil życzę. ;:3 ;:100 ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Marysiu, na razie tylko tę jasną otróżkę zauważyła nornica, ale jak na razie zostawiła ją w spokoju, ufff.
Może ten czosnek nie pozwolił jej ukożczyć dzieła podgryzania, oby.
6 ząbków pod jedną rośliną powinno podziałać. ;:172


Moje dwie nowonabytkowe ostróżki: ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Śliczne ostróżki sobie zakupiłaś ;:63
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko, u Ciebie ostróżki jeszcze kwitną? ;:oj Piękne...
Daje lato o sobie znać. W sumie dobrze, żeby tylko mniej duszno było, to mnie odpowiada taka temperatura. ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

No śliczne ostróżki! niech się ładnie rozrastają a nornicy powiedz: won!
Różową miałam ale zamiast się rozrastać to się uwsteczniała, przesadziłam zakwitła i ponownie przesadziłam....ale nie wie gdzie ;:306
Bea moja endywia już przekwitła, a nasiona mają dużą żywotność, wysiane po 5 latach w 100 % kiełkują :D :wit
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

A dziś Beatko nazrywałam mięty pieprzowej i zaparzyłam i to będzie esencja i baza do herbatek np. z cytryną.
W sam raz na tą duchotę i podczas przerwy w pracy w ogrodzie.
Wiesz ;:224 ślicznie odbiła Twoja Elfe i niech cieszy oczy również nasze. ;:138
Skrętnika kiedyś mi koleżanka przysłała ale nie przeżył u mnie i raczej więcej nie będę próbowała choć są przecudne.
Gratuluję nowych nabytków . :D
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Witaj Beatko! Piękne te ostróżki kupiłaś! Skrętnik też ma piękny kolor-mój ulubiony:) Miłego dnia!
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Miałam już kiedyś ślazówki , ale nie myślałam o nich w ten sposób co o cyniach . Ciekawe jak by to było gdybym je tak posiała jak cynie w ogrodzie ? pewnie fajnie by było, miejsca mam :)
Jednak mój prusznik to zamiana kolorów, miał być niebieski a jest różowy. W takiej szkółce też ni9e powinno być pomyłek, to szkółka super, ceny jeszcze bardziej super ;:306 ale mają wszelkie cuda. Ten różowy też ładny, ale wymarzyłam sobie ciemno niebieski i jestem rozczarowana. No cóż , muszę kupić jeszcze niebieskiego ;:306
Masz śliczny ten skretnik, też kiedyś miałam , ale jak zaczęły mi się wieść rośliny w ogrodzi to te w domu padają jedna po drugiej . Zawsze miałam pełno storczyków a teraz nie mogę , nie umiem kilku utrzymać, wszystkie padają. Dziwna sprawa. Kiedyś miałam ogród w domu, masa kwiatów, sama rozmnażałam nawet fikusy różne itp, ale tak się to wszystko rozrosło ,że przejść było trudno. A poza tym zwróciłam sie ku ogrodowi i w domu zlikwidowałam . Ale nie mogę mieszkania mieć bez kwiatków, tylko ,ze padają . Ale nie rwę włosów z głowy, kupuję następne ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Pilnuj tych ostróżek, pilnuj! Zamów reworwer, montuj ambonę, kupuj okulary z noktowizorem i przyczajaj się co noc, żeby ta nornica nawet nie śmiała na nie spojrzeć ;:172
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Iwonko1 - no i chyba nie dziwota, że się im nie mogłam oprzeć. Poszłam po dalie i ew, hortensje a przytaszczyłam ostróżki. Tylko z nimi stali na targu.


Basiu - ja te ostróżki dopiero co kupiłam. Późno z nimi u nas stali, ale lepiej późno niż wcale. Stale u tej samej pani kupuę. Stale, bo mi je nornice pożerają. Czasami w ciągu nawet 2 dni....
Ja dzisiaj wróciłam z nieco zimniejszych rejonów, więc nie odczuwałam az takiej tej duchoty.


Marysiu, nornice nadal nie umieją czytać ani słuchać.
Jedną ostróżkę już wypatrzyły, tę jaśniejszą. Właśnie ją dzisiaj wstawiłam do wazonu, bo ją podgryzły i kwiatostan leżał obok.


Oj tak, Eluniu - mięta czy mięta z melisą jest świetna na takie upały.
Skrętnika liście czasami zamierają na zimę, ale potem szybko wychodzi. Jest bardzo łatwy. Ja nie mam parapetów, więc u mnie jest nieco trudniej z domowymi. Ale niektóre dają sobie świetnie radę.
A kolejne nowe nabytki jadą do mnie (2 powojniki, niska tawuła i wierzba z czerwonymi baziami).


Asiu - tak jak wiesz, te ostróżki kupowane w ciemno co do koloru, ale mają takie wilekie kwiaty, że nie kolor był tu najważniejszy. Ale w sumie to kolory zupełnie fajne mi się trafiły.
Skrętnik w ogrodzie bardzo się rzuca w oczy, no fakt - to chyba ten jego kolor tak przyciąga wzrok. ;:138


Karola - no łan ślazówek będzie pięknym akcentem. Zapewniam. Ja zdecydowanie lubię właśnie te różowe.
Prusznik różowy Ci się trafił...., może zmienił kolor, wrócił do koloru pierwotnego, niektóre rośliny chyba tak mają.
Wiem, że czasami ratujesz ze sklepu jakieś domowe rośliny i kupujesz jak już są u kresu wyczerpania. Niektóre przecenione też mogą być już słabsze. Więc to, że storczyk nie zakwita drugi raz czy jakaś roślinka w domu padnie - to niestety teraz już nie powinno dziwić. niech cieszą przez ten czas kiedy są z nami. A jak zostanie coś z nami na dłużej to tylko się cieszyć.
Czasami trudno jest zmusić do ponownego kwitnienia nawet skrzydłokwiat lub fiołka, więc innego wyjścia chyba nie ma, tylko ponownie coś fajnego zakupić. ;:172


Mati - nornica miała jednak odwagę by podejść blisko do jednej z ostróżek. Ale o dziwo, "nie wsysła" jej, ale tylko podgryzła kwiatostan. Więc teraz mogę się tą jasną ostróżką cieszyć chociaż w domu.


Obrazek

Obrazek




Sobotni park w Rabce:

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Jaworki

Obrazek


Miniatury w Niedzicy

Obrazek
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko, idę do ciebie i idę i trafić ostatnio nie mogę. ;:223
Nie tylko do Ciebie zresztą. Coś mnie te upały spowolniły, albo jaka inna zgaga?
Ale juz dotarłam i widze, że ostróżka ta śliczna liliowa jeszcze kwitnie? ;:oj
Ja nawet nie zdążyłam nasion z niej zebrać, tak szybko się wysypały, a czy wzejdzie?
A te widoczki to wrażenia z urlopu czy taki krótki wypadzik?
Godecja się u mnie wreszcie pokazała w ilości jedna sztuka ;:306 ale jest i nasionka zbiorę.
Mikołajek też jeden mi zakwitł. No widać u mnie tak musi być. :wink:
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Elu, mikołajka siałaś, więc on pewnie potrzebuje czasu.
Godecja się rozrośnie, i to już niebawem. Na pewno się pojawi więcej jej kwiatów. Potem dlugo już kwitnie.
Ostróżka ..... dopiero kwitnie. ;:306 Myślałam, że kobietę na rękach będę nosiła jak wreszcie ją zobaczyłam z tymi ostróżkami końcem lipca.
To był tylko kilkudniowy krótki wypadzik podczas urlopu, ale i tak niektóre rośliny zatęskniły do wody (głównie pomidorki, aksamitki i mięta zwisająca). Jutro się okaże czy są do odratowania, na razie śpią mocno podlane.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Śliczne te 'nowonabytkowe', Beatko! ;:215
Teraz masz zagwozdkę, jak je uchronić przed wyginięciem. ;:223
Główkuj, kochana, główkuj. ;:7 ;:7 ;:7
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”