Na starym po nowemu 4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Tak was czytam kochane i sobie myślę , że jednak mam szczęście ;:138 bo do tej pory z żadnymi gryzoniami nie miałam do czynienia...Jedyną dla mnie zmorą są ślimaki. Wczoraj lało całą noc i dzień, dopiero dziś w nocy przestało. Już widzę ile ich tam łazi.... ;:222 Jeszcze nie byłam na obchodzie.
Ale wstało ;:3 i może w końcu będzie ładnie....Mam wolne ,więc przydałaby się słoneczna pogoda.... ;:224
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Olu, to tak tzrymaj, bo najlepiej z daleka od tych ogrodowych paskudztw żyjących pod ziemią. ;:172
Za kilka dni ma się rzeczywiście wypogodzić, chyba potrzeba nam jeszcze troszkę ciepełka, słoneczka i dobrego nastroju.
Swój ogród oglądam tylko z drogi, bo wciąż pada i pada.
Dobrej pogody życzę ;:3
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko, a próbowałaś sadzić cebulowe w koszyczkach? Czy w nich zrobią też spustoszenie... ;:222
Teraz podobno są taki twarde, wytrzymałe kosze. Ja nie widziałam ich naoczenie (tylko w internetowym sklepie)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko 10 dalii mówisz :wink: to może lepiej tuzin żeby było bardziej wyraziście. :lol:
Życzę Tobie i sobie słonka żebyśmy mogły w końcu coś na dworze porobić i nacieszyć się kwitnącymi roślinkami póki jeszcze kwitną. ;:3
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Basiu, jak na razie to nie muszę sadzić cebulowych w koszyczkach, chociaż te specjalne koszyczki mam zakupione. Ale stoją odłogiem. Co roku wyrastają mi wszystkie te kwiaty, które sadziłam. Jedynie co to nigdy nie wiem czy na kolejną wiosnę się coś nie zmieni. Jak się tak zdarzy to wtedy na pewno posadzę w koszykach albo w większych doniczkach. Albo pozostanę jedynie przy narcyzach i czosnkach. ;:oj
Jedynie tylko dlatego nie mam pewności co się pokaże na wiosnę. A tak to jest ok.
Nawet ani jednego tulipana w tym roku nie dokupiłam, może znowu tak ładnie wszystkie zakwitną jak dotąd. No i te najstarsze super powiększają swoje gromadki. ;:215

Elusiu, no rzeczywiście prognozy na nadchodzący tydzień są bardzo optymistyczne co do pogody ;:138 Na pewno zdążymy się jeszcze nacieszyć ogrodem, a szczególnie podczas jesiennej pracy w nim :;230
Ja jeszcze czekam na niektóre kwitnienia, roślinki powinny z tym zdążyć jak zaświeci im mocniej słoneczko.
Tobie też dobrej pogody życzę ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko, :wit
Przyszłam zobaczyć barbulę.
Przeczytałam jakie masz pozytywne opinie o tej roślince.
A ja jej nie mam.Waham się wciąż.
Masz jej gdzieś zdjątka ??
Ciekawa jestem , jak u mnie nan wschodzie, czy ona by zimowała dobrze,czy włąsnie nie ? :?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Ja tulipnaów kupiłam tylko paczkę, mam jeszcze kilka cebul, które wykopałam wiosną szykują miejsce dla róż, ale nie wiem czy one nie zapleśniały, nawet do nich nie zaglądałam :roll: .taka niedbała jestem, że nie oczyściłam ich z ziemi i zostawiłam pod schodami ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Wczoraj było tak ładnie,że nawet zabrałam się wreszcie za porządkowanie pierwszej rabaty pod truskawki, a dzisiaj znów dzień zapłakany deszczem ;:222 Tak liczyłam ,ze dzisiaj coś porobię a tu nici z tego ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Aniu / anabuko1, zrobiłam przed chwilką kilka fotek Barbuli, Bardzo deszczowo i ulewnie jest u mnie, więc przepraszam za jakość zdjęć. Traktuję ją jak róże i się udaje ;:108 Kopczykuję i przycinam nisko dopiero na wiosnę.
Ważne, że widać ją jesienią na rabatce.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Basiu, to są te koszyczki jakie mam w zanadrzu jakby kiedy co.....

Obrazek


A to moja hortensja dębolista, cudnie jest teraz przebarwiona. Szkoda, że mój aparat nie oddaje jej faktycznych intensywnych kolorów, ale to zdjęcia z dzisiaj, z tego ponurego dnia

Obrazek


Wiesz co, też mam wykopane z czerwca tulipany i mają się dobrze, więc pewnie Twoje też są w świetnej kondycji. Ja musiałam tym zmienić miejsce, bo tak ogólnie to nie wykopuję cebulowych.


Jadziu, niesamowite, że miałas wczoraj znośny pogodowo dzień, super! U mnie cały czas taka szaruga i zimnica i ulewy i wezbrane rzeki i stan alarmowy przeciwpowodziowy..... W ogrodzie bardzo mokro,
Zawsze pytaj keidy mam wolną sobotę, bo wtedy z reguły pada jak mam wolne i mogę cosik podziałać w ogródku ;:306
Dlatego dzisiejszy dzionek przeznaczamy na odpoczynek ;:172 ;:196 ;:196 ;:196


I jakaś jeszcze kolejna dzisiejsza fotka

Obrazek

Obrazek


Szybkiej zmiany pogody na sloneczną życzę ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

No cóż Beatko zawsze tak to bywa jak przymierzamy się do prac .Wczoraj wreszcie zawitała do mnie Irenka i może dlatego było tak ładnie :heja Jednak tyle co wczoraj zrobiłam to jakby kot napłakał, ale i Agacia juz chciała do domu Piękny kolor liści ma dębolistna i właśnie dla tych liście chciałabym ją mieć, jednak znów spróbuje ukorzenienia jej Fajne koszyczki jeszcze takich nie spotkałam
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko zdjęcia adekwatne do aury! Nie mam barbuli? i nawet chyba nie widziałam jej na żywo :wink:
Trzymam kciuki za Twoją hortensję dębolistną tym bardziej że dzięki niej może i u mnie jeszcze zagości, ale ciii!
Życzę ciepła i słonka, bo ta pogoda jest tak dołująca ;:168
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko faktycznie Barbula jest widoczna o tej porze roku... piękny błękit kwiatów przyciąga owady... no będzie przyciągał jak tylko przestanie padać ... ;:3 życzę.
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Kusi mnie ta barbula, oj kusi ;:108 Ale skoro ona tak późno kwitnie, to chyba jednak ona nie dla mnie ;:145 A piękna jest nawet w deszczu.
I dębolistna pięknie się przebarwiła, moja jeszcze prawie cała zielona. Przynajmniej ostatnio taka była, a poza tym w tej chwili szpecą ją zbrązowiałe kwiaty.
A u mnie dzisiaj nareszcie zaświeciło słoneczko :heja
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”