Na starym po nowemu 4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beaby pisze: jak patrzę na kalendarz księżycowy to w marcu by wypadało
;:306
Ja na razie zaglądam, kiedy to luty się zacznie, bo potem już z górki ;:224
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Tak tak, Andrzejku - ale ja sobie obiecałam, że dopiero w marcu zacznę siać ;:306
W lutym tylko kobea, i mam nadzieję, że w tym wytrwam. No i niestety - mam na to tylko te 10 dni w marcu, potem wg moich księżycowych drogowskazy - dopiero mogę w kwietniu a to już może być za późno na "domowe sianie".
Będę musiała udawać, że lutego nie ma ;:306 Dobrze, że krótki ;:172
Stale szukam tej na fioletowo kwitnącej byliny ale nie mogę na nią natrafić - i to chyba nie jest jednak wieczornik damski / tzn. ta, którą mam zaklepaną u kogoś /.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Bea cofnęłam się do rozmowy o dereniu i jeżeli masz tylko tą małą roślinkę od której zaczęła się rozmowa to zostaw ją w spokoju i nie tnij. Widzę że jest możliwość zakupienia roślin to sobie zamówię :D
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Marysiu, do mnie przywędrował już kilkuletni dereń rozłogowy, bo nie rósł tam u kogoś i nie jest wielce rozrośnięty. Ja go teraz mam chyba trzecią zimę, drugą na pewno. W ubiegłym roku mi pierwszy raz zakwitł i to mnie ucieszyło, bo to znak, że się od razu przyjął.....
Z tego co wiem to derenie można ciąć, no chyba, że nie chcesz tak długo czekać od patyczka - daj tylko znać. ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Bea nie ja nie jestem aż tak niecierpliwa ale nie chcę nadwyrężać Twojej rośliny. Pisałaś o zwisających ziołach u Eli :D to popatrz co sobie zamówiłam :? https://www.starkl.pl/rozmaryn-zwisaj-cy-102000/ jaki będzie to się okaże :uszy
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Marysiu, na pewno bym nie proponowała gdyby się nie dało. No to ok, dereń zostaje u mnie na liście dla Ciebie. Patrzyłam w zeszłym tygodniu na niego i byłyby 2 patyki do ścięcia - tylko czy to Ci wystarczy?
I jeszcze raz proszę o podpowiedź - kiedy uciąć te patyczki?
Tak, na Twoje zamówienie patrzyłam - zajrzałam na każdą roślinkę. Ten zwisający rozmaryn jest cudny. Nie wiem jednak jak szybko zaczynają mu zwisać pędy, a ja tam potrzebuję zwisające na "już". Myślałam by na coś fajnego i łatwego w uprawie wymienić komarzycę czy kocanki....
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Hej Beatko, witaj :wit , ale spodobał mi się ten rozmaryn co go Marysia zamówiła, śliczny na obrazku, ciekawe jaki będzie na żywo ;:108 Beatko widzę, że siejesz z kalendarzem księżycowym, siałaś już tak?, ja w tamtym roku tak próbowałam trochę, nie wiem czy była różnica, bo roślinki wysiane i tak rosły, w tym roku nie patrzę na kalendarz, a właśnie niedługo chcę kobeę wysiać i jeszcze coś tam, no zapomniałam teraz, aaaa cleome jeszcze, bo tak chyba siałam w tamtym roku, jakoś na początku lutego :wit
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

I ja się wpisuję w nowym wątku ;:7 Z ciekawością będę podglądać co i jak się zmienia w Twoim ogrodzie ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Bea wystarczy w lutym ściąć, bo w kwietniu wsadza się na rozsadnik. Dwa wystarczy jak się będzie miał przyjąć to się przyjmie :D Żadne zamówienie nie będzie dużą rośliną to będziesz musiała odwiedzić szkółkę albo targ i kupić dorosłą roślinę :lol: Rozmaryn ładnie rośnie w gruncie tylko potem musi odchorować przesadzanie na zimę do doniczki. Nie każdy przeżywa :wink: i w tym roku wsadzę z donicą to zawsze tylko część korzonków się uszkodzi :?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Iwonko, staram się postępować w ogrodzie z kalendarzem księżycowym, no chyba, że nie jest to możliwe. Ale to co zależy ode mnie - to tylko z księżycem, ale nie tak jak pisze, że w tym dniu, w tamtym to.....
Ktoś mi kiedyś rzucił takie zdanie, z jakieś trzydzieści lat temu, że to na czym mi zależy - to kiedy księżyca przybywa, a np pielenie itp to jak go ubywa..... I nigdy w pełnię i w nów oraz nigdy w dzień przed, i nigdy w dzień po pełni czy nowiu.......
Bardzo proste, prawda?
Szybko mi się to zapamiętało i na pewno nie zaszkodzi to mojemu ogrodowi ;:172 Staram się tego trzymać na ile to tylko możliwe, głównie z sianiem czy sadzeniem oraz przesadzaniem roślin.
Jakby Ci Cleome wyszła, to poproszę o 1, ja trafiałam chyba na nie fajne nasiona....
A ten rozmaryn Marysi na pewno będzie śliczny.

Ewusiu :wit
Ach chyba jak dzisiaj zamknę oczy do snu to będę widziała tylko tę Twoja śliczną niteczkę Nidy. ;:167

Marysiu - ok, przypilnuję sobie luty ;:108
A mój rozmaryn dzielnie znosi wymianę gruntu na doniczkę. Ale może dlatego, że siedzi teraz sobie w zimnym, tak jak bulwy dalii czy krokosmii.
Jestem ciekawa jak duża będzie sadzonka tego zwisającego rozmarynu. Super roślinkę wypatrzyłaś. ;:172
Ale ja muszę szukać czegoś innego, powiedzmy - prostszego.... Zastanawiam się czy moje wielkie oregano by się położyło, może spróbuję. Mam też taką fajną nieekspansywną miętę, też spróbuję ją dać do doniczki... .
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

No masz rację, proste ;:215 , a cleome, mam nadzieję, że te będą dobre, wtedy i oczywićie :wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Iwonko, ale tylko wtedy jeśli będzie Cleome na tyle by się dzielić. ;:108

U mnie znowu dosyć zimno, odczuwalny mróz jest srogi przez ten ostry wiatr. Spać się chce, nawet na stojąco. Hmmm - czy to już przedwiośnie? ;:306
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Dziękuję za radę ..taka szybka do wyrzucania nie jestem ale postraszyć je trzeba;)))
Z tym księżycem to święte słowa..jak tato żył to tylko się tymi fazami kierował i miał piękne plony... ;:333
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”