Na starym po nowemu 4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

A ja swoją kapryśnicę okopczykowałam, a do tego jeszcze dołem włókniną owinęłam :;230 ciekawe co to będzie z tymi różyczkami, piszesz, że wielkolud ;:oj może być bo urody odebrać jej nie można ;:108
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

No u mnie spora urosła, ale nie wiem czy tak jest u każdego. Może taka super sadzonka, może miejsce jej spasowało. No ja ją też co zimę kopczykowałam, ale teraz stwierdziłam, że sama da radę i zgrzyt - nastały mrozy.....
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Może chociaż kołderkę ze śniegu miała?
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beaby pisze:Oj, to nie wiedziałam, że się aż tak rozsiewa. (wieczornik damski)
Nie rozsiewa się, jeśli nie chcesz :)
Gdy zaczyna przekwitać, robi się nieciekawy i wtedy niemal wszyscy obcinają te kwiatostany.
Ja miałem go zlikwidować w tamtym miejscu i potrzebowałem sadzonek na nowe dwa stanowiska. Dlatego trzymałem suche badyle, aż nasiona dojrzały. Wtedy te strąki ... pokruszyłem - wszystkie i setki nasion się rozsypały :-)
Zazwyczaj jest rośliną dwuletnią i od korzenia puszcza jedną, lub kilka odnóżek.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Krysiu - tak, ma śnieg, bo jest od północno-zachodniej strony posadzona. Ale też zasmakowała ostatnio bardzo silnego wiatru, i to mnie troszkę martwiło. No ale jakby co to może odbije od ziemi.... Na wiosnę się okaże, fajnie, że szybko startuje, to się szybko przekonam.

Andrzejku - a, toś sam osobisty sprawca tak obfitego wysiania wieczornika.... ;:306
Ja nie wiem czy nie mam zaklepanego tego wieczornika.... a przynajmniej coś podobnego fioletowego na pewno. Prosiłam kogoś o tę roślinę ale nie kojarzyłam jej z wieczornikiem. Dopiero teraz tak pomyślałam, być może to jest wieczornik. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

No nie... jakiś wieczornik damski.... co ja już z Wami mam ;:306
Ciągle coś nowego! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Basieńko, a ostatnio jakoś tak we wspomnieniach wróciłam do wieczornika damskiego, bo U Mai w O. widziałam ten fioletowy i tam na prawdę ładnie się prezentował.
Szukałam tej fioletowej rośliny co mam ją zaklepaną ale nie wiem czy to wieczornik, ale raczej nie.
I jednak się nie zdecyduję na wieczornika.
Też mam nadzieję, że z roślinami po zimie będzie ok. A jak nie, to trudno - trzeba i straty brać pod uwagę. Oczywiście to już w ostateczności ;:306 Przynajmniej będę wiedziała w które na prawdę inwestować....
Miłego weekendu.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko, trochę zima na pewno przetrzebi, można to potem tłumaczyć, że słabej jednostki.
Wiadomo, że każdej roślinki szkoda, zresztą ja sama łapię się na tym, że wszystkiego mi szkoda...
Rudbekie wysiewają się gdzie popadnie, ale szkoda mi ich wykopać i wywalić, fiołki motylkowate zagarniają coraz większe przestrzenie, ale szkoda mi ich wywalać, bo już nikt ich ode mnie nie chce itd. :;230 Może zima załatwi za mnie to co mi "szkoda" :roll:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Wybaczam wszystkim moim słabszym roślinkom, Basiu ;:172
Czasami styczniowy mróz lepszy niż ten majowy....
Kochana, a jakie Rudbekie masz na pozbyciu? Poszukuję tych, co nie są całe żółte, bo te już mam. Brązowe albo z brązowymi akcentami - oczywiście brązowe ale zdrowe ;:306
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko mam mix rudbekiowy -mam klasyczne żółte, ale też są żółte z brązowymi akcentami na płatkach.
One są cudowne, tylko troszku potrafią się rozbestwić i łazić po ogródku ;:306 W nich najfajniejsze jest to, że każdy kwiatek jest inny.
Jeśli byś chciała, to chętnie Ci dam kilka sadzonek. Poszukam zdjęć jakiś poglądowych, tylko Rudbekii, akurat chyba nie fotografowałam...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Basiu, jak najbardziej poproszę o rudbekie, może akurat mi się trafią te bardziej opalone. ;:172
A widzisz, u mnie nie przezimowały te brązowe, a miałam śliczną brązową rudbekię. Została mi więc tylko żółta. Na jesieni zamawiałam 2 inne, ale też nie było tych z mocnymi akcentami brązu.
Nie trzeba mi jej zdjęć ;:196 I mogę poczekać na nią do jesieni jeśli trzeba.
Ale kiedyś tak dla siebie to ją sfotografuj, bo jest bardzo fotogeniczna ;:215
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko, droga losowania, w sumie je można przekopywać o każdej porze roku, więc część mogę Ci zapodać wiosną i jak sie okaże, że nie są opalone, to kolejną można latem, jesienią ;:224 To takie wesołe kwiatki. ;:3
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Bea a znasz rudbekię trójklapową (dwuletnia, sieje się). Zaprosiłam ja do ogrodu i najpierw rosła przy bramce, potrafi uróść tak duża że przechodzący myśleli że to krzew. Bardzo ją lubię i kto ode mnie wyjeżdża to na do widzenia wykopuje siewki tej rudbekii ;:215
Brązowa jest jednoroczna i też się wysiewa, dzisiaj jej nie masz a za rok dwa będziesz miała w kilku miejscach :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”