Na starym po nowemu 4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko, smagliczkę bardzo łatwo jest pikować. ;:108 Ja tak zawsze robię. Wykopuję z miejsc, w których jej nie chcę widzieć i przesadzam w inne. Zdarza się, że nawet kwitnącą przenoszę i nic złego się jej nie dzieje. ;:333
Lewizji ani innych doniczkowych na działce uprawiać nie mogę, ;:185 ponieważ nigdy nie wiem, czy będę mogła odpowiednio się nimi opiekować. ;:218 Pozwalam sobie jedynie na te mało wymagające, takie np. jak odmiany komarzyc. ;:108 A jeszcze przed rokiem miałam donice z kwieciem, ale wówczas prawie nie było dnia bez pobytu na działce. ;:303
Bakopę bardzo lubię. ;:333
Rabaty zaprezentowane na zdjęciach bardzo ładne! ;:63 ;:63
Słoneczka życzę i dobrego tygodnia. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

:wit
I kolejny piękny dzień za nami, no po prostu pogoda była wręcz bajeczna ;:3


Natalko - ja chryzantemy nawożę tylko raz na wiosnę, Azofoską i to wszystko. No ale słoneczko to chyba lubią, więc nie wiem ile go mają te u Ciebie. A ta czerwona to i u mnie dość późno zaczyna kwitnienie.Ta moja to Red.
A ta rabata to tak pod zimę jest głównie robiona. Stąd na niej nawet są berberysy wśród bylin, itp. A, że się i jesienią podoba, to bardzo się cieszę ;:168


Marysiu, bardzo dziękuję za tak miłe słowa ;:168
Trawnik jest bezobsługowy. Jest na nim wszystko i koniczyna i mniszki i babka i stokrotki. Ale wszystko rzeczywiście tworzy dobrą i zwartą całość i to przez cały rok - dlatego z tym nie walczę a tylko regularnie koszę. Jasne, że marzyłaby mi się sama zieloniuśka trawka ale zakładam różowe okulary i wtedy taką właśnie mam ;:306
Tak, świetnie zapamietałaś, to z BR mam te lewizje. ;:215 Kupowałam je na wiosnę zainspirowana i zachęcona lewizją u Jadzi.
No niedziela była na prawdę cudna, słoneczko dopisało jak w lecie. Mam nadzieję, że u Ciebie także.


Ewuś, ja piszę o mojej kobei, że nie kwitnie bo nie kwitnie jak jestem w domu. A jak się jej przyjrzę to ma koszyki po kwitnieniu, i to sporo, łobuziara jedna.
Jak dotąd to nie miałam jeszcze tej różowej bakopy, a coraz częściej o niej myślę. Moze się kiedyś skuszę.
Nie wiedziałam, że sobie radzi na ostrym słońcu, ja specjalnie mam ją od strony wschodniej. Dobrze wiedzieć, że się coś zmieniło w jej wymaganiach. ;:215




No i kolejne dzisiejsze fotki, chyba powoli jedne już z ostatnich w tym sezonie


Powojnik Błękitny Anioł po raz kolejny

Obrazek


Przydrożne grzybki

Obrazek



Ta krzewuszka kwitnie nieprzerwanie od wiosny

Obrazek



Gwiazdy jesiennych rabat / marcinki

Obrazek

Obrazek



Nagietki samosiejki w tym roku są bardzo ładne

Obrazek


Niezawodne Aksamitki

Obrazek


Lobelia wcale nie boi się zimy

Obrazek


Kolejna chryzantema zaczyna otwierać swe kwiaty

Obrazek


Ogólny jesienny rzucik na moje bylinki

Obrazek


Pęcherznica Luteus ;:167

Obrazek


Jadziu, Lucynko - zaraz Wam odpiszę ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Jadziu - no jak to nie chciałam tej chryzantemy ;:306 - od razu chciałam, tylko na wiosnę aby na pewno mi się ładnie przyjęła.
Dopiero potem zobaczyłam, że wychodzi i u mnie jakaś różowa i wtedy nie byłam pewna czy mam taką jak Ty, czy nie. Ale już wiemy, że nie - więc się piszę na nią na wiosnę. ;:196
No mnie też się bardzo podoba ta czerwona, w sumie to ona bordowa jest prawie. Bardzo, bardzo ładna i ładnie się krzewi.
No pewnie, że czekam na Twój przyjazd!
W tygodniu niestety nic nie zrobię w ogrodzie bo za wcześnie wychodzę i za późno wracam z i do pracy. Na ogród mam tylko z reguły weekendy i to też nie wszystkie. Ale to co mam zaplanowane na ten jeszcze rok to zdażę na pewno zrobić w ogrodzie. Dzięki za wsparcie w tym ;:196


Lucynko, no na razie smagliczka nie wysiewa mi się byle gdzie, jak dotąd zostaje tam gdzie była siana. Jasne, że też czasami ją skradnę do jakiejś donicy. Dlatego na kolejne miejsca gdzie jest mile widziana - po prostu ją sobie dosiewam. W tym roku miałam z niej całą obwódkę i bardzo się sprawdziła.
Cieszę się, że się zaczynają podobać moje rabaty, no z roku na rok zaczyna się na nich wreszcie coś dziać ;:108
Ja też sie bardzo bałam lewizji, bo różnie o niej czytałam, ale zachęcona przez Jadzię - mam ją ;:167
No tak, jak się nie ma działki pod ręką to rzeczywiście dobór kwiatów i roślin musi być odpowiedni. Samo życie ;:108
Ja też jestem ograniczona czasowo, glównie przez kilkugodzinne dojazdy do pracy no i też mam tylko te łatwe rośliny. Tzn dla mnie łatwe.
Ja znam tylko dwie odmiany komarzyc, ta o biało zielonych listeczkach i ta z zielonym listkiem a od spodu fioletowym. Są jakieś jeszcze inne? Chętnie je poznam bliżej ;:172
Również słonecznego i milutkiego tygodnia życzę. ;:3
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Bea te przydrożne grzybki to Opieńki jadalne...ja dzisiaj przywiozłam z lasu, jutro będzie sosik i pyzy reszta w słoiczki w zalewie octowej.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatkojesienny rzucik na bylinki bardzo ładnie się prezentuje... tonacja jesienna ;:333 A ta czerwona trawka na pierwszym planie to co to ?
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Krysiu, to grzybki sąsiada, bo po jego stronie i pod jego modrzewiem ;:172
Dziwne, że się na nie nikt jeszcze nie skusił. ;:306
Mnie się bardzo podoba taka grzybowa, ładnie poukładana cała rodzinka.
A ja jaj - grzybki z cebulką w occie - ależ masz się smakowicie! ;:215 ;:303
Nie wyobrażam sobie świąt m. in. bez grzybów. ;:108


Ewuniu, w ogóle w tym roku rośliny się pięknie przebarwiają jesiennie. A winobluszcze to już w ogóle szaleją w tym słońcu, przepiękne są i wyjątkowo dość długo utrzymują liście.
A ta czerwona trawka to Red Baron, od wiosny do zimy jest taka czerwona. Bardzo ją lubię. ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Piękne te białe aksamitki ;:108 ;:108
Ale i Red baron Piękna.A ten " Ogólny jesienny rzucik na moje bylinki " Czyli twoje bylinki jest przeuroczy .
Piękny ogród , ciekawe rabaty,I jaki porządeczek ;:180
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko, piękne widoczki ogrodowe! ;:215 Sporo kolorków.
Bardzo lubię chryzantemy, urocze są!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko, szumnie określiłam swoje dwie komarzyce: odmiany. No, odmiany dwie! ;:306 ;:306
Takie same, jakie znasz. ;:108
Właśnie zlikwidowałam doniczki z komarzycami, ale wcześniej ukorzeniłam po kilka sztuk z obu. ;:108 Żyją i nawet już podrosły. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Ja też ukorzeniłam moje dwie odmiany..... ;:306
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko,

nadal pięknie wygląda twój ogród.
Niestety podobnie, cierpię na brak czasu.
A to ta sama aksamitka? Zbierałaś już siew?
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Widoczek ogólny ...ogólnie śliczny! Pęcherznica u mnie jeszcze zieloniuśka! ale jesień wali do nas i nie da się ukryć że sezon dobiega końca. Na wiosnę na pewno odwiedzę ową stronkę tylko ja bardzo dziwnie traciłam lewizje więc teraz zrobię jak Ty w doniczce i już! Już parę dni mam takich pięknych i ciepłych że aż dech zapiera ;:oj
Dalej takiej cudnej jesieni Ci życzę ;:196
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko widoki u Ciebie ciągle piękne ;:108 bardzo ładne grzybki wypatrzyłaś :wink: Chryzantema sądzę że ma trochę za ciemno, ale faktycznie startuje późno, to chyba faktycznie ta sama co Ty masz. W zeszłym roku nawet nie zdążyła porządnie zakwitnąć, a miała tyle pąków ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”