Na starym po nowemu 4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Ja też ukorzeniłam moje dwie odmiany..... ;:306
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko,

nadal pięknie wygląda twój ogród.
Niestety podobnie, cierpię na brak czasu.
A to ta sama aksamitka? Zbierałaś już siew?
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Widoczek ogólny ...ogólnie śliczny! Pęcherznica u mnie jeszcze zieloniuśka! ale jesień wali do nas i nie da się ukryć że sezon dobiega końca. Na wiosnę na pewno odwiedzę ową stronkę tylko ja bardzo dziwnie traciłam lewizje więc teraz zrobię jak Ty w doniczce i już! Już parę dni mam takich pięknych i ciepłych że aż dech zapiera ;:oj
Dalej takiej cudnej jesieni Ci życzę ;:196
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko widoki u Ciebie ciągle piękne ;:108 bardzo ładne grzybki wypatrzyłaś :wink: Chryzantema sądzę że ma trochę za ciemno, ale faktycznie startuje późno, to chyba faktycznie ta sama co Ty masz. W zeszłym roku nawet nie zdążyła porządnie zakwitnąć, a miała tyle pąków ;:185
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko widoczki ogólne bardzo miłe oku. Palisada dobrze wygląda a jak się zachowuje podczas koszenia?
Jesienne astry, chryzantemki korzystają ze słoneczka i kwitną przepięknie. :D
Szkoda tylko, że pomału będzie coraz chłodniej ale cóż taka kolej rzeczy i nic na to nie poradzimy.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Najpiękniejszy to jest rzut na ogród , pięknie tam u Ciebie . Rabaty ślicznie otoczone obwódkami, kolorowe nasadzenia, byliny, krzewy , drzewa a jak pięknie wyglądają teraz trawy ;:138 a te korzenie i inne ozdoby--mistrzostwo. Ale nie pierwszy raz zachwycam się taką śliczną aranżacją . No i tak czysto, ani listka ;:138 super ;:138 ;:63
Kapitalne grzybki urosły przy drzewie :wink: śliczne astry, krzewuszki --u mnie też tak po trochę kwitnie :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Jesienne widoki potrafią zachwycić, twój jest piękny..do tego słoneczko cóż chcieć więcej. ;:180 . Bardzo podobają mi się trawy, zwłaszcza Red Baron..moja niestety zimy nie przetrzymała. :wink: . Pogody i ;:3 na następne dni.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko fajnie w słonku błyszczy się Luteus biała chryzantema też śliczna .Ciekawe jakie ma kwiaty w pełni rozwiniete. ;:3 niedzieli Beatko ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Aniu / anabuko1 - dzięki, dzięki. ;:180
Red Barona chcę troszkę uszczyknąć na wiosnę i dać w kolejne miejsca, bo u mnie nie jest to ekspansywna trawa. Uwiepbiam jej odcienie w słońcu.
Biała aksamitka dopiero teraz króluje, myślałam, że ona taka z tych mizerniejszych a tu się okazuje, że przetrzymała mnie sporo w niewiedzy. I tu taka niespodzianka, śliczna jest teraz i kwiaty ma dwa razy większe niż wczesnym latem. I takie koronkowe, ach.
Z astrami jadnorocznymi tworzy cudny duet, a Ciebie astry kochają więc pomyślmy o tym związku i u Ciebie ;:172

Basiu, mnie chryzantemy tak samo zaskakują jak róże ;:306 No, że chcą u mnie tak ładnie rosnąć A jednych i drugich się tak bardzo bałam. Jakże się cieszę, że "zaryzykowałam" by je mieć u siebie. ;:215


Lucynko, dopytywałam o te komarzyce, bo to są super roślinki i jakby były wśród nich jakeis nowości to koniecznie i chętnie je poznam. Ale te dwie odmiany znam bardzo dobrze, są niezastąpione.
Na pewno którąś przechowasz. Powodzenia. ;:108


Ola - no to też trzymam kciuki za Twoje komarzyce. Tę filetowawą mozesz w całości przechować, jak najzwyklejszy kwiat domowy. Na przyszły rok będzie trzy razy taka jaka jest teraz.


Paula - ja to tam czas bym znalazła ;:306 , tylko zbyt sporo go tracę na dojazdy i z tym niewiele mogę zrobić, przynajmniej w najbliższym czasie.
Tak, to ta sama biała aksamitka. Nasiona zbieram sukcesywnie, ale troszkę się obawiam jak to będzie bo strasznie padało. Ale teraz po tych ładniejszych dniach może będą lepsze. Nadal mało jest do zbierania, bo kwitną niesamowicie długo. ;:167
Pamiętam z nimi o Tobie i o Iwonce1. ;:108 Ale czekam do samego końca jak już je usunę z rabaty by zebrać w miarę rozsądne nasiona.
Ale prześlij mi, proszę na pw swój adres, wyślę je jak tylko będzie to możliwe.


Marysiu - no i ja się zachwycam jesienią w tym roku ;:167 Nic aż takich pięknych widoków nie zapowiadało, a tu takie kolorki i drzew i winobluszczu i sumaków. No jak dla mnie to jest cudnie!
Moje większe rabaty to pocięty szaliczek na 4 części, czyli taki patchworkowy ;:306 Bo Ty masz chyba szaliczek w całości, co?


Natalko, no to może rzeczywiscie jak dasz tę chryzantemę na słoneczko (tak jak lubi) to zdąży zakwitnąć każdego roku. Moja ta czerwona teraz przechodzi samą siebie. Wprawdzie jutro ma padać ale i tak strzelę jej fotkę bo jest cudna w rozkwicie.
Te grzybki to na zdjęciu słabiej wygladają niż taka rodzinka pod drzewem. No i ten rudy kolorek jesienią - to jest to.
Masz rację - w taym roku jesień jest piękna, i rabaty nadal cieszą. ;:215


Eluś, i ogród i my musimy troszkę od siebie odsapnąć, a do lutego przeleci szybciutko! Więc taka kolej rzeczy, że bywają chłodniejsze miesiące ma swoje uzasadnienie.
Jak na razie to jestem bardzo zadowolona z tej palisadki, celowo kupiłam tę najniższą by nie raziła w moim ogrodzie. Kosi się doskonale. Zobaczymy jak poradzi sobie zimą a potem wiosną z kretami.... ;:oj
I mnie cieszą teraz astry i chryzantemy. Muszę je pododawać wiosną w inne miejsca także, bo sa po prostu cudne.


Karola, no niestety nie wszędzie sprawdziły się u mnie cięte nożem do kantów linie rabat, musiałam więc dać te obwódki. Ale tylko w tych miejscach gdzie są, inne rabaty mają te przycięte kanty i jest ok. W niektórych miejscach mam nadal tak dobra ziemię, że nawet nie mogę nawozić tam roślin bo by nie kwitły. Tam są te obwódki. Ciekawa jestem na ile im tej dobrej ziemi z ręki poprzednich właścicieli ogrodu wystarczy.
Z liśćmi raczej nie mam zbytniego problemu w ogrodzie bo nie jest ich zbyt dużo i jakoś się same utylizują albo idą gdzieś sobie z wiatrem. To kwestia w którą stronę w danym roku wieje ten jesienny wiatr, jak na razie to na korzyść mojego ogrodu ;:172
A u Ciebie to będzie stale coś kwitło bo masz przecież sporo zimowych krzewów, tzn, które kwitną w okersie jesienno zimowym. Ja sobie też kiedyś muszę je zaaplikować. Na razie najwcześniejszą to mam wierzbę z czerwonymi kotkami, powinna w marcu ruszyć z kwitnieniem.


Zuziu, namawiam Cię bardzo abyś jeszcze raz spróbowała z tą trawą Red Baron. Ona całkowicie usycha na zimę, a ścinam ją dopiero jak wszystkie inne rośliny zaczynam ścinać, czyli jak rozkwitnie forsycja, albo jak widzę, że ruszają nowe odrosty. Warto dać jej jeszcze jedną szansę bo jest tego warta i bardzo zdobi.
Ja Tobie także życzę ładnej pogody i miłych jesiennych chwil. ;:196
Na razie prognozy, mimo deszczu, są weług mnie i tak bardzo optymistyczne. ;:3 ;:3 ;:3


Jadziu, tak Luteus w słonku i tym wiosennym i tym jesiennym jest cudna. Uwielbiam jej te złoto-żółe odcienie. A zimą ma ładny kolor gałęzi. To nic, że są bezlistne i tak są ozdobne na swój sposób.
Biała chryzantema w zeszłym roku nie zdążyła rozkwitnąć. Przemarzły jej pączki i troszkę zbrązowiały końcówki płatków więc nie była aż taka ładna jaka jest teraz. Kwiat ma duży, ok 10 cm. Mam nadzieję, że zdąży przed przymrozkami się na całego rozkręcić. Zrobię jej jutro fotkę bo juz powoli otwiera kwiaty.
Także milutkiej niedzieli Ci życzę ;:3
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Obiecane dzisiejsze fotki.

Już wprawdzie bez promieni słoneczka, ale nadal kolorowe ;:108



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Do miłego ponownego ...... aż zakwitną iryski żyłkowane ;:167 :wit ;:3 ;:196


Moderatorów proszę o zamknięcie wątku.

Pozdrawiam ;:3 :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko cudne te chryzantemki .Przyglądałam się Twojej Pipi i chyba to ta sama, jednak zobaczę czy tak przebarwi sie.Mam podobnie przebarwioną od Tereni biała cudna ;:167 No trochę długo każesz na siebie czekać aż zakwitną iryski ;:196 Jeszcze zdążyłam przed zawieszeniem kłodeczki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko, czy ja dobrze czytam? ;:oj Czy Ty zamykasz wątek i aż do wiosny Ciebie z nami nie będzie? :shock:
Jeśli tak, to do miłego! :wit :wit :wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko,

cudne masz chryzantemy. Może "dorobię" sie takich za jakieś dwa lata. Kupiłam w tym roku pięć odmian i będę o nie dbać, by tak pięknie się rozrosły. Dzięki nim ogród jeszcze teraz żyje :D
Wysyłam na pw adres.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”